Jump to content
BulForum.com

Съвет за мишка


operator

Recommended Posts

tedy да ти е честита мишката : ) 10години ще изкара можеш да си сигорен. тва лоджитека при мишките е като мерцедеса при колите.. :D аз съм с G1 вече втора година прави и не е мръднала...

Тц, за ОГРОМНО съжаление мисля да я пускам в продажба.

Оказва се, че Windows 2003 не се поддържа, поне според сайта на Логитецх.

А без драйвер тази мишка под 2003 НЯМА СРЕДЕН БУТОН! Без това аз НИКОГА не бих взекл мишка, страничния скрол че не работи без драйвер мога да гопрежаля, но без СРЕДЕН бутон НЕ!

Утре на временен Win2003 ще пробвам да сложа софтуера да видим дали ще го сбози и дали работи, поне новата версия SetPoint 4.0, като се надявам инфото в KB на сайта им да е старо (а там има доста старо инфо btw).

Ако не сработи, директно я пускам в продажба.

Мизерници са тия от Logitech :angry1 :cry :cry :cry :cry

А мишката си работи толкова перфектно, няма прескачания, няма нищо, супер е, ама с тоя Вин2003 :( .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Лела хора незнам как давате по 100+ лв за една мишка.За тея пари ще си ги сменям всеки месец и ще е чисто нова пък нека не била там незнам каква геймърска и с незнам какви функции........

 

Иначе добре изглеждат ама невиждам смисъл да се дават толкова пари за такова нещо..

 

@tedy тоя Вин 2003 като си създава дертове какво го държиш?По лесно става да го махнеш отколкото да си продаваш мишка която явно ти харесва.

Link to comment
Share on other sites

Хммм....при мишка за 165 лв. аз бих предпочел да си сменя операционната система. :bgrin: (Edit: докато съм писал jozo ти го е казал същото :D )

Много странно да нямат пълна поддръжка на 2003, но всичко е възможно...не да те ядосвам, ама преди да я вземеш беше добре да провериш кои модели имат поддръжка на твоята OS. ;)

 

@predatora, аз пък 8-ма година съм с A4Tech WWW-11 - дори не е оптична и още кара. Не я сменям, понеже е желязна, има уникален "шейп" и вече е станала продължение на ръката ми и всяка друга не ми пасва (може и да е на психологическа основа след толкова години :P )...а между другото "класическият" им модел WOP-35, за който споменахте по-горе е голям боклук....имах 2, едната подарих....с другата се мъчи синът ми на неговия компютър.

Link to comment
Share on other sites

Хммм....при мишка за 165 лв. аз бих предпочел да си сменя операционната система. :bgrin: (Edit: докато съм писал jozo ти го е казал същото :D )

Много странно да нямат пълна поддръжка на 2003, но всичко е възможно...

 

Ами windows 2003 е краткото име, пълното е Windows 2003 Server 32 bit. А като се каже сървър не се има предвид геймърска машина или обикновена работна станция. Има доста неща (services), които XP-то ги няма, освен това е по-стабилна и разни SQL сървъри и други такива неща работят по-добре и по-бързо... и всъщност работят пълните версии защото на XP обикновено работят desktop edition, personal edition и др. такива а пълните версии са за сървъри.

 

За консуматив - може да поспорим. От над година съм с предната версия - MX1000 и не е мръднала да не говорим че си работи идеално на бюрото ми без никакъв mousepad за разлика от нормалните оптични мишки. jozo, ти ако искаш сменяй си я всеки месец вместо да я чистиш, само ще ти кажа че когато работиш много и като ти се умори ръката а трябва да свършиш работата по-скоро а не просто да спреш да си играеш и да четеш по форумите, тогава ще се замислиш за ергономична клавиатура и мишка. При мен от 10тина години насам клавиатурите и мишките които си взимам са все около $80 парчето (отделно мишката, отделно клавиатурата още толкова някъде). Та такъв е смисълът, затова и ползвам MS Natural Keyboard 4000 - защото от много работа почват да ме болят ръцете а това малко от малко помага - другото което помага е волтарен и алгезал и най-вече по-малко работа ама като няма как...

Link to comment
Share on other sites

е, той Midex се шегуваше :D , нееднократно съм му намеквал за качествата на Win2003, та в случая и 2000 лв да беше мишката, нямаше да си сменя ОС към ХР, камо ли Виста засега. Дядомраз добре е посочил някои неща и примери.

 

@predatora, мерси, обаче в този линк става дума за MX900, която се оказва Bluetooth, та Win2003 по природа има проблеми с bluetooth/infrared и такива по-забутани протоколи, които нямат работа при сървър, и там драйвера е отказал изобщо даже да стартира.

Преди малко пробвах под VMWare-ско Win2003, и SetPoint 4.0 там се инсталира от раз без никакви проблеми, рестартирах го и нямаше проблем. Разбира се не намери мишка, понеже средата я емулира, а под vmware USB устройствата имат специален драйвер за да се виждат, така че не е чудно, важното е че софтуера там не създаде проблеми. утре ще видя в истински Win2003 как ще се държи и дали ще сбози нещо.

 

Никога не съм мислел, че това че съм с Вин2003 ще е проблем. Даже си мислех, че драйверите за ХР безпроблемно ще станат (както вероятно и ще стане). В случая целия номер е да подкарам среден бутон, че с тая тяхна нова и идиотска измишльотина по скрола дето изключва click-to-click кликането му при въртене, си навлякох беля.

Ако стане ще пиша :)

Link to comment
Share on other sites

djadomraz казах го от гледна точка на това че ще имам все нова мишка а както знаем и 200 лв да струва все може да се повреди пък и двете ще ми вършат една и съща работа.Иначе неотричам за ергономичните форми.Вече от сума години съм с ергономична клавиатура и сега като седна на обикновенна немога да работя и започвам да натискам други клавиши...Иначе никакъв не е проблема да си чистя мишката, моята е най-обикновенна SP SPM001 и работя с нея близо 3 години без особен дертове.

Link to comment
Share on other sites

...За консуматив - може да поспорим...

за клавиатурата можем, щото и аз съм със леко нестандарна 19-инчова клавура ;) , ма мишката си е чист консуматив. и тея дето разправяте че сте ползвали плъха 1-2 години хич и не се обаждайте - ако мишката (от съвременните модели, ай някой да не се върне 5-6 години назад) не може да издържи поне 3 години значи е пълен боклук.

аз съм с А4 SWOP-3 (12 бг лева) 3,5 години и грижи никви (и ЕТ-то върви :) ) и тва при условие че сина ми го кефише как просветва кат се прасне в бюрото ;)

Link to comment
Share on other sites

- ако мишката (от съвременните модели, ай някой да не се върне 5-6 години назад) не може да издържи поне 3 години значи е пълен боклук ...

 

абсолютно.

аз бях с една logitech s-69 ме изкара 4 год., ама след второто запращане в стената (мноо се нервих в началото като играех шах), един от бутоните и потъна :( ... и ме принуди да си взема b-58

btw временно бях взел една a4 swop-35, ама тази тунтуреста форма хич не ми е допадна.

Link to comment
Share on other sites

И за мишката можем да поспорим.

Аз като се замисля тя май е едно от малкото неща, които видяха смяната на сумати дъна, процесори, видеокарти, рамове, че и 2 монитора, а да и клавитура ;) , че и DVD, захранвания и да не продължавам.

Както и да гледам, май дъно, процесор, рам се оказват доста по-голям консуматив :) .

Така че всичко е относително.

Консуматив е това което веднъж използвано, не се преизползва вече - лист хартия, капките мастило, изплюти върху листа, за мен само тва е консуматив :bgrin: .

Ама нещо дето гълта ток само и се амортизира с времето - ами то всичко що работи с ток се амортизира.

Стига ся, смятам поне 5г. да не я сменям :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ново включване от мен.

След цял ден борене на драйвери сто версии, като половината се инсталират и не слагат драйверите като хората и няма екзета и библиотеки и все едно нищо, другата половина уж се инсталира, ама вика че нямам свързана мишка (отново няма инсталирани драйвери), накрая успях да залъжа един като го декомпресирах от екзето в една дирекотирия, и там на setup.exe-то му дадох Compatibility Mode -> Windows XP. и ми даде вече, че иска да инстаилра драйвери, дадох му Continue Anyway za drajwera, i всичко проработи, за щастие, вече мога да умра спокоен :bgrin: . Засега няма признаци на омазвация неква. И среден бутон си има и всичко.

Много трудно щеше да ми бъде да се разделя с мишока :) .

В крайна сметка се оказва, че и с Win2003 работи и за мен въпроса е приключен, освен ако не изникне друг проблем след време.

Link to comment
Share on other sites

Ами честито тогава! :laughing: :beerchug Мисля,че мишока е изрудски,но си струва само ако се занимаваш с нещо професионално иначе...няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

тази тема тук е за "съвети при избор на мишка", но аз мисля да я използвам и за един въпрос, който засяга "проблеми свързани с мишки" :)

 

та ... става въпрос за това, че плъха в някои прозорци/приложения/програми се движи по-бавно, отколкото трябва. преди забелязвах, че това се случва в програмите на adobe, но днес най-неочаквано в един текстови редактор - notepad++. та се чудя от какво може да е това. (сменял съм вече драйвери)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

И аз съм се вкарал сега в тази цялата лудницата при избора на мишка! ТЕ са наистна много... Мишки, мишки, мишки главата да те заболи. ТАка и не мога да реша! Revolution-а наистина е страхотен, ама много пари са бе мамка му! Няя мога събера 165 сиг. MX-1000 викат, че била тежка и не ставала за игра, а на мен предимно за това и ми трябва. Сега като гледам се позамислх за G-тата на Logitech, защото са за игри. Тук се появят и RAZER, които са за същото. Следва въпроса и за кабела... Така или иначе ако е без кабел искам да се зарежда от стойка, но пък те са скъпи, ако е с батерий не искам. От друга страна разположението на мишката и клавиатурата ми са такива, че кабела не ми пречи ни най малко такаче не е проблем. Абе лудница е! Тука тия наколко дни съм се побъркал с тия мишки. Добре, че ги нямам още парите, че ше ми писне ще отида да купя, но ще направя и грешка сигурно. Спрях се сигурно на 1000 мишки вече и се отказах, но мнението ми почва да се заформя така или иначе. Та ако мога да събера 160-170 лв. зимам Revolution и не му и мисля, но надали толкова пари ще имам. Ако не тя или геймърската серия на Logitech (G-тата) коята мисля, че се състои от 4 мишки - G1, G3, G5, G7, или подобните RAZER-и.

 

ПП: Що се отнася до хората, които казват абе хора к'ви са тия мишки и т.н. ми скив ся жигулата на село върви нали? Новото S600 на Mercedes също, ама разликата е... Аз също съм със мишка от 20 лева, но смятам да поправя тази грешка!

Link to comment
Share on other sites

тази тема тук е за "съвети при избор на мишка", но аз мисля да я използвам и за един въпрос, който засяга "проблеми свързани с мишки" :)

 

та ... става въпрос за това, че плъха в някои прозорци/приложения/програми се движи по-бавно, отколкото трябва. преди забелязвах, че това се случва в програмите на adobe, но днес най-неочаквано в един текстови редактор - notepad++. та се чудя от какво може да е това. (сменял съм вече драйвери)

Инсталирал ли си SetPoint ( в случай че си с Logitech) ?

При мен рядко, но 1 или 2 пъти ми се случи подобно нещо но със скрола, в една програма въртенето на скрола един път се случи че не превърташе с по 4 линии основния списък там (както съм настроил), а с по една на кликане. Беше някаква ситуация просто, не знам защо се получи така, явно е от SetPoint. Аз закакво се оглеждам да го махам и ако може някакси по друг начин да оползотворя непознатите иначе за Wnidows бутони.

 

@nx11, много добре те разбирам, преди да взема мойта, и аз бях луднал няколко дни, форуми, четене, сравняване.. Все пак ако е предимно за игра, търси геймърските модели, ненапразно се правят такива мишки, отделно от нормалните за десктоп приложение. Revolution-a не е от най-леките така или иначе, а щом кабела не ти пречи, просто разгледай ревюта по нета, снимки в голяма резолюция, цени и сам можеш да си избереш, отнема време, истина е, но никой от тук присъстващите не може да ти каже кое е най-добре и удобно за теб, освен ти самия. Единствния начин е да пипнеш/видиш на място. Много малко търговци осъзнават колко е важно точно за мишките да могат да се пипнат от клиентите, вероятно не са те виновни, но аз например доста снимки и профили гледах преди това, а в магазина ако не беше мострата, която можеше да се пипне и разцъка, едва ли щях да се навия толкова бързо да я взема. Труден е изборът, знам, затова са форумите и различните мнения и многото ревюта по сайтовете, за да си помогнем, защото ако се дават много пари, е важно човек да е по възможност по-сигурен че иска точно това.

Иначе браво че си се осъзнал и си разбрал колко е важна тази иначе малка периферия.

Link to comment
Share on other sites

За мишка номер едно на 2007 година е обявена Razer Death-Adder.

 

Иначе за мишките Разер като цяло не се сещам приятел/познат, който да ги е похвалил, май само падовете им струват.. все негативни отзиви чувам за мишките и никой не ми ги е похвалил, затова и гледам много да неги препоръчвам. Един прясен пример тук , друго приятел си беше взел copperhead + mantis и каза че мишката въвяла ужасно в/у пада, след това смени copperhead-a със logitec g5 и вече 2ра години кара така (Logitech G5 + Razer Mantis).. и е много доволен. Аз съм с G1 + steel 4d мишката адски много ми харесва, пада нещо ми идва малък и скоро мисля да си взема и аз razer mantis, но за смяна на мишката и през ум не ми минава. Понеже вече G1 не се произвежда сега я наследи G3, предполагам и тя ще бъде не по малко хубава от G1. Играл съм също и известно време със mx518 бях негативно настроен към нея но мишката ме изненада, много готино се играе с нея не е за подценяване.

 

Най добре ще е според мен.. отиваш в магазина, гледаш ги всички на място и което ти хареса най много там това да е твоя избор.. квото и да вземеш няма да збъркаш.

Link to comment
Share on other sites

За мишка номер едно на 2007 година е обявена Razer Death-Adder.

 

Иначе за мишките Разер като цяло не се сещам приятел/познат, който да ги е похвалил, май само падовете им струват.. все негативни отзиви чувам за мишките и никой не ми ги е похвалил, затова и гледам много да неги препоръчвам. Един прясен пример тук , друго приятел си беше взел copperhead + mantis и каза че мишката въвяла ужасно в/у пада, след това смени copperhead-a със logitec g5 и вече 2ра години кара така (Logitech G5 + Razer Mantis).. и е много доволен. Аз съм с G1 + steel 4d мишката адски много ми харесва, пада нещо ми идва малък и скоро мисля да си взема и аз razer mantis, но за смяна на мишката и през ум не ми минава. Понеже вече G1 не се произвежда сега я наследи G3, предполагам и тя ще бъде не по малко хубава от G1. Играл съм също и известно време със mx518 бях негативно настроен към нея но мишката ме изненада, много готино се играе с нея не е за подценяване.

 

Най добре ще е според мен.. отиваш в магазина, гледаш ги всички на място и което ти хареса най много там това да е твоя избор.. квото и да вземеш няма да збъркаш.

A колко приятели имаш дето ползват Рейзър?!Аз имам доста и мога да ти кажа,че всички включително и аз сме възхитени от мишока!Само един човек,който познавам не даде позитивен отзив за мишлето,но той си го купи съвсем скоро и просто още му свиква с формата,която се различава доста от тази на стария му Г5 мишок!Що се отнася до пада познавам 3-ма души с тази комбинация и казват,че мишката просто лети върху него,аз лично я суркам на бюрото и нямам грижи!

 

ЕДИТ:@nx11 ако искаш може да минеш към нас да пробваш мишлето!

Link to comment
Share on other sites

A колко приятели имаш дето ползват Рейзър?! Аз имам доста и мога да ти кажа,че всички включително и аз сме възхитени от мишока!

 

Ами на мен не ми изглежда нищо особено ама пък има формата на онази "простата" мишка на Logitec която ми е доста удобна. Ако беше и wireless можеше и да се засиля и аз да го гледам. FYI: с Logitec MX1000 съм и ми е страшно удобна (по-удобна ми е от MX Revolution). Не съм геймър не мога да преценя откъм тази страна на нещата но ето една хубава статия със сравнение между Logitec G5 и Razer Copperhead-a:

 

http://www.atruereview.com/two_gaming_mice/index.php

 

nx11: айде после ще споделиш за избора си кое ти е допаднало и какво си преценил :)

 

Цените на мишките май са над горната граница на цената, която беше определил ама и с мен винаги така става като тръгна да купувам хардуер :)

Link to comment
Share on other sites

Ами момчета може да ви прозвучи смешно, но мишка ще зимам за Коледа! Просто 1 вечер не можех да заспя и си помислих: "Деба к'во ли ще измисля тая години за коледа да искам?". И се 1 ден се реших, че това ще е мишка и клавиатура. Клавиатурата вече я ибрах и нея може би ще я зимам тези дни, но мишлето си е за коледа. Просто подочух каква е лудница с тях и реших да започна да мисля от сега. Ще реша ще ги пробвам и за коледа ще спя спокойно и ще знам кво ще ме чака под елхата! :)

 

Breez не бих имал нищо напротив да мина и да я погледна! Ако нямаш нищо напротив разбира се! Ако искаш кажи срещата къде и кога да е и нямаш проблеми! Ако ще е тази седмица мога само до сряда, ако не другата седмица! Ще чакам!

Link to comment
Share on other sites

Breez, спорове сега за г5 вс копърхед неща да започвам. аз си казах какв личен опит имам и с какви мишки, изводите който иска да си ги прави и да взима каквото иска. Аз ще си карам с г1-то, само някой да него боли глава после :)

Link to comment
Share on other sites

Рейзър са добри, но лично аз бих взел Г5. А и рейзърите имат много проблеми с Виста, масово чета проблеми за несъвместимост.

Link to comment
Share on other sites

Breez, спорове сега за г5 вс копърхед неща да започвам. аз си казах какв личен опит имам и с какви мишки, изводите който иска да си ги прави и да взима каквото иска. Аз ще си карам с г1-то, само някой да него боли глава после :)

Аз не споря,а споделям фактите които знам!

 

Рейзър са добри, но лично аз бих взел Г5. А и рейзърите имат много проблеми с Виста, масово чета проблеми за несъвместимост.

Проблемите са на софтуерно ниво,както на много голяма част от по стария хардуер+виста!Всичко си идва на место с по нови драйвери!

Link to comment
Share on other sites

Току що си купих Logitech MX Revolution, за 165 лв.

На място имаше мостри, които можеш да хванеш и да разцъкаш, което е страшно полезно и много маркетингово добре, защото ако не бяха мострите, щях да взема МХ1000 вероятно. Която беше 118 лв.

Revolution-a е трепач (има си хас за парите си), поне на вид и функции, още не съм я свързал да я поразцъкам, че трябва сигурно да спирам компа, та после ако някой има интерес, мога да споделя впечатления.

Ресивъра е малко USB стикче, което се пъха отзад в USB, и на бюрото няма нищо, което да се пречка като при другите, които са с кабел и ресивъра стои на бюрото някъде в обхват.

 

Браво, браво Теди, още един горд юзър на МХ Revolution. Хич няма да ги слушаш кво ти говорят тука децата, мишката си струва всяка стотинка. Ти забрави да има кажеш че е с литиево-йонна батерия и кара от 4-5 дни при тежко натоварване до седмица и нагоре при нормална употреба. Отделно зарежда страшно бързо.

 

Пусто с твоя Вирус'03 пак си патил, но случва се, важното е че си се оправил. :punk

Link to comment
Share on other sites

Рейзър са добри, но лично аз бих взел Г5. А и рейзърите имат много проблеми с Виста, масово чета проблеми за несъвместимост.

Breez има право! Това е свързано със софтуера и няма нищо общо със мишоците им!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...