Jump to content
BulForum.com

Съвет за мишка


operator

Recommended Posts

ако се пусне на 500 ще издържи ли.???

да няма проблем и на 500 но на мен ми става прекалено бавна мишката (защото по високи херци по малко пропуснати пиксели по екарана -> мишката става по бавна) за 800dpi 250hz мисля че са напълно достатачно, вече за 500 мишката трябва да ти е 1600,2000dpi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply
  • 1 year later...

Текущо съм с A4 X-750F, много убава мишка, лазерна и т.н.

Обаче съм решил да си взимам нещо по-хубаво към 100-ина лв.

На този А4 не ми харесват няколко неща, а именно:

1. С жица е.

2. Основните 2 бутона хващат перфектно само ако ги натискам на определени места, на останалите и по-далечни от копчето отвътре, места, хваща по-некомфортно (за тази цена това е нормално, и други мишки са подобни). Работата е там, че съм много чувствителен към мишка и клавиатура, и това не се вписва в представата ми за ИДЕАЛНАТА мишка.

3. Тоя допълнителен бутон за троен клик направо ме вбесява. Той да беше поне за 2-ен клик, ами с тоя троен клик Единствено за игри става. В смисъл свиква се и не пречи толкова, но самия факт, че е там на централно място, а не се ползва и няма и да го ползвам ме нервира.

4. Ся глупоаво е, но оня бутон над скрола за смяна на DPI измежду 5 вида е меко казано излишен за мен, Никога не го ползвам, държа я на 800 DPI винаги, дори при редките игри.

5. Винаги може и повече.

 

Мишката е геймърска (се води), и я взех защото е лазерна и се усеща (аз лично) разлика между лазер и обикновена оптика. Кабелът й е много тънък и мек, но ме дразни, а и понякога искам и на крака си да я движа.

Да не казвам голяма дума, но на оптична няма връщане за мен.

 

Та дилемата ми е следната, искам мишок, който да е:

1. лазерен (задължително)

2. wireless radio.

3. с изчистен външен вид и ергономична, но не изчанчена.

4. с презареждащи се батерии чрез стойка, а не да вадя батериите и ръчно някъде да зареждам.

5. Батериите да държат смислено дълго време, примерно минимум 10 дена, минимум.

6. скрола да е Tilt, т.е. 4-way scroll.

7. да има Back/Forward бутони отстрани дето се помещава палеца.

8. Да не е Genius, Trust, и тем подобни. Т.е. явно ще е или MS, или Logitech, или някой Razor.

 

Ами това е, бях се насочил към MS Wireless 6000, за 90 лв, но се оказва, че и нейните бутони зависят де ще се натиснат за да хванат, май за да се ползват back/forward бутоните ще е нужен драйвера (не обичам драйвери за мишка), и изглеждала слаба и крехка.

Другото е Logitech MX1000 - старо и изпитано, но скоро в един приятел ще видя как пасва на ръката ми, въпреки че ми изглежда леко изчанчена, може да ми пасне, а и е цели 130 лв, но съм готов да ги дам ако мишката е трепач. Основно се търси удобство, комфорт и прецизност. И всичко, което влиза в понятията. С нея ще се работи много и по 12ч. на ден горе долу, като разбира се няма да е 24х60х60, а примерно средно ще се движи поповината от времето, през което съм пред компа.

 

Благодаря предварително, и ако има някой, който има някоя от тези две мишки, ще се радвам и на лични впечатления :)

 

Разбира се приемам и други предложения за подобна цена, ако има нещо, което си заслужава внимание.

Link to comment
Share on other sites

абе моята мишка е за 10лв и е перфектна. кви са тия мишки по 100лв да не се движат сами :wacko: ей тва е http://www.ergoshops.com/images/products/WOP-35.jpg

Дълги години бях точно с такава и аз, но повярвай, има и по-добри от нея ;) .

Тази си има своите проблеми, с които бях свикнал, и за парите си толкова, но хората пренебрегват тази важна периферия на фона на процесори, видеокарти, и т.н.

Е, мойта WOP-35 още си седи, ако някой търси такава, мога да я продам за някой лев, бяха дълго време емблематични от тоя модел.

Та засега се насочвам към МХ1000, защото за MS 6000 чета разни неща тука...

Link to comment
Share on other sites

100 лв. за плъх ... явно нямате за какво друго да си харчите парите :P ... то хубава мишка добре, ама все пак голяма разлика едва ли ще има между тази (бях й метнал око, ама не ми се даваха около 40 лв.) примерно и някоя, която струва 100 лв. (пак лазерна). но ако си решил да даваш толкова пари, MX600 или МХ610. не че съм ги проблвал, но аз съм предубеден към тази периферия - само и единствено logitech ;)

Link to comment
Share on other sites

И мен ми викаха,че съм луд да дам 90лв за мишка преди после всички луднаха фана ги про ЦС манията и почнаха си накупуват не само мишки ами и падове за маса пари иначе определено не съжалявам просто разликата не е само цената :)

Link to comment
Share on other sites

И мен ми викаха,че съм луд да дам 90лв за мишка преди после всички луднаха фана ги про ЦС манията и почнаха си накупуват не само мишки ами и падове за маса пари иначе определено не съжалявам просто разликата не е само цената :)

Абе те хората някой ден ще се усетят какво е мишка.

Сега се замислям сериозно за MX Revolution, ако ще е гарга, рошава да е.

Доколкото знам, по-добра мишка в света няма :bgrin: .

180 лв ще ги мисля една година сигурно, но поне ще е super-duper и направо ще умра от кеф.

Ще пиша каквото и да взема, най-вероятно ще е мх1000-то, но не се знае.

Link to comment
Share on other sites

http://www.logitech.com/index.cfm/mice_poi...63&cl=us,en

 

уоу батка, къф тоя космически кораб :blink: :wacko: ? Мусака поне може ли прави тва :bgrin: ?

 

Майтапа настрани ама МX наистина са изключителни мишоци. 318-та е за теб+хубав пад(SteeL).

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума, откъде могат да се намерят хубави падове?

в залата x3m 3, на васил априлов има падове от типа на: steel qck, razer mantis, qpad падове и прочие.. можеш да отидеш да разгледаш :)

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума, откъде могат да се намерят хубави падове?

Оня ден си взех един SIGMA от МЕТРО за 12 лв, има подкитник, отвътре пада е целия в някакъв гел или силикон, а покритието е меко и удобно, плъзга мишката много хубаво. Първоначално си мислех, че тая подутина за китката ще е неудобна, но като свикнеш, като че ли е по-добре, ръката ти е леко във въздуха а не ти се опира в площта за мишката.

Отдолу е гумирана специално с гладка гума и не мръдва и на мм, понеже залепва за бюрото доста здраво.

опаковката е картонена и пише GEL MOUSE PAD.

Виж

Link to comment
Share on other sites

Оня ден си взех един SIGMA от МЕТРО за 12 лв, има подкитник, отвътре пада е целия в някакъв гел или силикон, а покритието е меко и удобно, плъзга мишката много хубаво. Първоначално си мислех, че тая подутина за китката ще е неудобна, но като свикнеш, като че ли е по-добре, ръката ти е леко във въздуха а не ти се опира в площта за мишката.

Отдолу е гумирана специално с гладка гума и не мръдва и на мм, понеже залепва за бюрото доста здраво.

опаковката е картонена и пише GEL MOUSE PAD.

Виж

аз бях пробвал такъв преди време, но не му свикнах и го подарих. освен това беше някакъв долнопробен, щото гумата миришеше ужасно.

btw гледам, че си си взел онова за монитора ;) .... мнооо ти се виждали 10 лв., а за плъха си готов да минеш и "психологическата" граница при финикийските знаци :lol:

Link to comment
Share on other sites

http://www.logitech.com/index.cfm/mice_poi...63&cl=us,en

 

уоу батка, къф тоя космически кораб :blink: :wacko: ? Мусака поне може ли прави тва :bgrin: ?

за тея пари трябва да може и да чисти :lol: и аз нещо се зарибих да видя какво толкова ги хвалите тея лазерни мишки та май ще взема една A4 X-750F, че по-евтинка. tedy, само да те питам дали има бутони, с които да се дава напред и назад, щото така съм свикнал с тях, че като ида у някой приятел на гости и натискам отстрани на мишката, за да върна страницата :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

за тея пари трябва да може и да чисти :lol: и аз нещо се зарибих да видя какво толкова ги хвалите тея лазерни мишки та май ще взема една A4 X-750F, че по-евтинка. tedy, само да те питам дали има бутони, с които да се дава напред и назад, щото така съм свикнал с тях, че като ида у някой приятел на гости и натискам отстрани на мишката, за да върна страницата :lol: :lol:

Току що си купих Logitech MX Revolution, за 165 лв.

На място имаше мостри, които можеш да хванеш и да разцъкаш, което е страшно полезно и много маркетингово добре, защото ако не бяха мострите, щях да взема МХ1000 вероятно. Която беше 118 лв.

Revolution-a е трепач (има си хас за парите си), поне на вид и функции, още не съм я свързал да я поразцъкам, че трябва сигурно да спирам компа, та после ако някой има интерес, мога да споделя впечатления.

Ресивъра е малко USB стикче, което се пъха отзад в USB, и на бюрото няма нищо, което да се пречка като при другите, които са с кабел и ресивъра стои на бюрото някъде в обхват.

 

@Stenli, аз ако няма такива бутони до палеца за Back/Forward, никога не бих я взел :D .

Не мога без такива бутони. Има разбира се, виж и на сайта на А4.

Между другото ако решиш да вземеш 2 ръка X-750F, аз ще си продавам мойта след като си сложа Revolution-a. За около 25 лв ако искаш е твоя (нова е 36 лв), на няколко месеца е, има и остатъчна гаранция, абсолютно никакви следи от ползване, тя е такава, че няма как да й се изтрие нищо, или да се изтърка нещо, няма вид на евтина мишка, 'барната' е.

Link to comment
Share on other sites

колкото до тея back/forward бутони ... мозилата си има едно разширение, което се нарича mouse gesture, винаги може да се настрои така, че да си ползвате въпросните функции със задържане на десния бутон (примерно) и няляво/нядясно :P

 

@tedy, акъл нямаш .... 165 лв ... ама да ти е честита :)

 

@Stenli, по-добре виж евтиния модел лазарна мишка на logitech - rx1000, ако си решил да даваш между 30-40 лв. за ... лазарна :P

аз бих заложил на марката ;)

Link to comment
Share on other sites

@tedy, бих я взел, но заплата ще взема чак в края на месеца, а може би и началото на другия (все пак е първа), така че няма как да стане :bgrin:

@samkijot, що пък да е лоша марка А4 TECH, първата мишка си я бях купувал преди около 5 години и изкара към 3, тъй като майка ме ядоса и я ударих в бюрото та единия бутон хлътна навътре и трудно се цъкаше. втората прави вече към 2 :)

Link to comment
Share on other sites

луди хора :) мишката и клавурата са водят консумативи ;)

 

иначе тоя плъх ша го ползваш 3-4 години вервам :) м/у другото има ли няква гаранция на брой натискания или подобни?

Link to comment
Share on other sites

луди хора :) мишката и клавурата са водят консумативи ;)

 

иначе тоя плъх ша го ползваш 3-4 години вервам :) м/у другото има ли няква гаранция на брой натискания или подобни?

Аз смятам поне 10г. да я ползвам, да си избие парите :bgrin: .

Нямал съм много мишки, и все около 2-3г. съм ги ползвал. Досега само един Genius след година ползване единия бутон взе да не хваща, и оттогава Genius никога не бих взел.

Иначе тая има 3г. обща гаранция, специална за брой кликвания и т.н. няма..

Link to comment
Share on other sites

tedy да ти е честита мишката : ) 10години ще изкара можеш да си сигорен. тва лоджитека при мишките е като мерцедеса при колите.. :D аз съм с G1 вече втора година прави и не е мръднала...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...