Jump to content
BulForum.com

Съвет за мишка


operator

Recommended Posts

Ходи го обясни на хората, които по цял ден се ровят по форумите и сменят драйвери като луди и то без ниакъв успех...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply
Абе не си земайте Рейзър ....как мои мишка за 150 лева след 2 месеца да почне да прави проблеми...ай сектир...

Дино ти ся се кофтиш,че твойта даде некъв дефект!Случва се и при много по добри производители от рейзър....това обаче изобщо не значи,че мишката е кофти!Аз мойта я ползвам сумати време вече и я суркам да дървеното бюро без пад и не е мръднала! :punk

 

ЕДИТ:Земи си виж кабела да не ти го е "преръфала котката" така да се каже!

EDIT2:И я вземи да кажеш на хората с кой мишок станахте първи в ЕСЛ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Инсталирал ли си SetPoint ( в случай че си с Logitech) ?

При мен рядко, но 1 или 2 пъти ми се случи подобно нещо но със скрола, в една програма въртенето на скрола един път се случи че не превърташе с по 4 линии основния списък там (както съм настроил), а с по една на кликане. Беше някаква ситуация просто, не знам защо се получи така, явно е от SetPoint. Аз закакво се оглеждам да го махам и ако може някакси по друг начин да оползотворя непознатите иначе за Wnidows бутони.

 

т'ва отделна програма ли е? :blink: .... инсталирвал съм само драйверите - Logitech MouseWare 9.79

 

btw това със забавянето не винаги се получава винаги с точно определена програма/приложение. един път може да става, а друг път - не.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

днес си взех x-750f и искам да питам има ли възможност бутонът за игри, който клика 3 пъти да се направи да клика 2. защото на игри рядко играя и най-вече го използвам за отваряне на папки стартиране на приложения и други такива.

Link to comment
Share on other sites

днес си взех x-750f и искам да питам има ли възможност бутонът за игри, който клика 3 пъти да се направи да клика 2. защото на игри рядко играя и най-вече го използвам за отваряне на папки стартиране на приложения и други такива.

Имах същата, но аз май не намерих начин да стане тоя номер, и това беше една от причините да я сменя. Почти съм сигурен, че и драйвера пробвах, то ако може, само чрез него би трябвало да може, но не, и от него май не намерих опция.

Мен лично ме дразнеше тоя бутон там.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

гледам имате повечето преки впечатления за мишоците на А4.

лазерните им плъшоци бива ли ги като за ценовия им клас? стават ли като за първи опит с цел определяне на предимствата на лазерите спрямо "простите" оптични мишки?

Link to comment
Share on other sites

гледам имате повечето преки впечатления за мишоците на А4.

лазерните им плъшоци бива ли ги като за ценовия им клас? стават ли като за първи опит с цел определяне на предимствата на лазерите спрямо "простите" оптични мишки?

Абсолютно да.

На база предишната ми A4-750F, лазерът беше много добър. Не знам за безжичните им (дали имат такива лазерни) лазерни, но за тая определено лазера си беше на високо ниво.

Сегашната ми MX Revolution е с една идея по-добър лазер в една много фина насока, която доста хора и не биха усетили, но определено доста напред спрямо оптичните са и двете.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно да.

На база предишната ми A4-750F, лазерът беше много добър. Не знам за безжичните им (дали имат такива лазерни) лазерни, но за тая определено лазера си беше на високо ниво.

Сегашната ми MX Revolution е с една идея по-добър лазер в една много фина насока, която доста хора и не биха усетили, но определено доста напред спрямо оптичните са и двете.

благодаря. сега ще отида да си разгледам и да реша повече копчета по плъшока ли ми трябват или по-добра резолюция.

Link to comment
Share on other sites

благодаря. сега ще отида да си разгледам и да реша повече копчета по плъшока ли ми трябват или по-добра резолюция.

Ако не играеш активно игри, нормалната от 800/1000 dpi ти е абсолютно достатъчна, и за игри става разбира се.

Повечето копчета по плъшока са голям плюс, стига да НЕ вземеш такава на която има дори едно копче, което никога няма да използваш, повярвай, знам какво е да имаш такива. На 750Ф имах две, едното за смяна на резолюциите от 800 до 2500dpi, дразнеше ме да го имам на такова удобно място и никога да не го ползвам. Същото и за triple-click, което не можеше да се използва за дабъл клик. Е, тя си е геймърска мишка все пак.

Големите резолюции са с геймърските мишки, а там със сигурност ще има бутони само за игри.

Така че внимателно избирай. По мое мнение дабъл клик бутон е много полезен, само дето на А4, дори и тия дето са с дабъл, а не трипъл клик, малко трудно се натиска бутона и не е на най-удобното място, което намалява в двата случая предимствата му. Но за мишка за 20-25 лв, при това лазерна не можеш да очакваш чудеса :)

Link to comment
Share on other sites

Да наистина и аз си взех 750Ф и този бутон оранжевкия не е на никак удобно място.Отначало се мъчех да го ползвам ама нещо немога да му свикна някак си.Иначе от самата мишка съм си супер доволен.Удобна си е и не засича въпреки че имам шарен пад и т.н.Ползвам пад защото ме дразни като слушам как мишката ми се движи по дървеният плот :sick

Link to comment
Share on other sites

някой да е доволен от своята безжична мишка и да не е много скъпа , ако може да сподели :)

за сега на пръв поглед се спрях на ТОВА ;)

 

Не съм търсил из нета , просто това излезна като някво начало :lol:

Link to comment
Share on other sites

някой да е доволен от своята безжична мишка и да не е много скъпа , ако може да сподели :)

за сега на пръв поглед се спрях на ТОВА ;)

Де го откри тва изчадие :bgrin: дето не се открива в сайта на Логитецх.

Зависи какво значи "да не е много скъпа", но погледни Logitech MX 1000 (~110 лв), и MX620 (около 70-80).

По-скоро гледай като първо условие да е лазерна. Тия двете са.

Мен лично МХ1000 не ми пасва добре в ръката щото съм с дълги пръсти и пръстите ми опират отпред в рамката, която е около бутоните.

Link to comment
Share on other sites

каква е разликата между Logitech MX600 и Logitech MX620?

първата я намирам само в get.bg на цена 70 лв, докато другата я има в ресет на цена 55$ (без ддс).

интересно, че MX600 не я откривам и в сайта на производителя.

 

logitech_mx600.jpg

 

LOGITECH%20MX620.jpg

 

аз освен в колелцеото, друга разлика не виждам ....

Link to comment
Share on other sites

Е как - това е най-простата безжична мишка на Logitech при това не лазерна, не оптична а с топче! Работил съм с такава - ужасно тежка е. И не е с акумулаторни батерии а е с обикновена АА батерия. А на тази снимка е как и се сменят панелите (лично не съм се опитвал да я раглобявам и нямаше да се сетя че може ако не бях видял тази снимка). При едни мои клиенти я имаше и общо взето заради тази както и още 1-2 модела на Logitech дълго време не само не исках да погледна безжична мишка ами и изобщо мишка на Logitech!

 

samkijot, съветвам те мишка да си избереш единствено и само след като си я пробвал на място. Примерно на мен MX1000 ми е по-удобна от MX Revollution а tedy е с обратното мнение.

 

Относно ергономия аз бих предпочел мишката да е по-лека и по-малка - т.е. плоска и тънка въпреки че пак всичко е относително и е най-добре да се пробва лично поне едно 5 мин за да можеш да прецениш дали това е "ТВОЯТА" мишка или не. Поне ако ще работиш над 2часа на ден с компютъра по-добре си избери удобна мишка и то удобна за твоята ръка а не изглеждаща така и определено не така от интернет по каталог.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам има ли някой мишка Microsoft Laser Mouse 8000 и ако може да ми каже на тва зарядното дето се оставя, как така зарежда като не се вкючва никъде... В предната му част има място за включване на нещо но в комплекта нямаше никакъв кабел и нямам представа откъде трябва да си го намеря тоя кабел... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Мишките с топче също са лазерни ;) само да вметна(който не вярва да си отвори една мишка с топче и да види как е успроена от вътре ).

 

Боже божееее колко тъпотия имало на този свят..... И кво? Отвори мишката с топче и видя светодиодите и реши че това е лазер ли? Ц ц ц ц ц ц...... я поне потърси с гугъл за "разликата между оптични и мишки с топче" преди да ръсиш глупости...

 

 

 

 

 

 

Искам да попитам има ли някой мишка Microsoft Laser Mouse 8000 и ако може да ми каже на тва зарядното дето се оставя, как така зарежда като не се вкючва никъде... В предната му част има място за включване на нещо но в комплекта нямаше никакъв кабел и нямам представа откъде трябва да си го намеря тоя кабел... :rolleyes:

 

Взима ток от USB-то на компютъра. Вероятно това е за външен адаптер - имал съм и други устройства които имат възможност да ги включиш към такъв адаптер ако захранването на USB-то е слабо но не са имали в комплекта такъв. Разгледай в книжката някъде ще има описано този адаптер колко волта и т.н. трябва да е и ако не зарежда мишката или си поръчай оригинален за нея или иди във магазин викиват и си вземи такъв адаптер (вероятно с комплект универсални накрайници така че ще успееш да го включиш но по-добрия вариант е да си занесеш и стойката на мишката за да пробваш на място става ли).

Link to comment
Share on other sites

Мишките с топче също са лазерни ;) само да вметна(който не вярва да си отвори една мишка с топче и да види как е успроена от вътре ).

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

x-750f-1b-3.gif

 

A4tech X-750F - около 30 лв.

 

GM-Navigator335_big.jpg

 

Genius Navigator 335 - около 35 лв.

 

64731_v01_m.jpg

 

Logitech RX1000 - около 40 лв.

 

някой да има впечатления от въпросните мишки?

мисля да си взема една от 3-те, но нямам време да обикалям по магазинте/фирмите и да ги "пробвам". просто искам да проверя къде я има, да отида и да я взема.

Link to comment
Share on other sites

От 3те само А4-ката има бутони за навигация без които аз честно казано не мога да живея и автоматично бих изключил останалите 2. Толкова свикнах с това back бутона да ми е на мишката че не искам и да чуя за мишка без такъв бутон.

 

За комфорт може би genius-a но без да се види на място няма как да се прецени... а и всеки е с различни усещания за удобство така че тука никой не може да ти каже коя ще ти пасне най-добре на ръката.

Link to comment
Share on other sites

аз пък не съм свикнал с такива back/forward бутони на мишката, а освен това там където ползвам тази функция - предимно в уеб браузъра, си има плъгини (за firefox съм си сложил mause gestures). на майка ми преди няколко дни взех една оптична с такива бутони и като я пробвах ми стояха много странно отстрани ... иначе като дизайн (съдейки по картинки) genius-а най-много ми допада. колкото до logitech-a ... logitech си е logitech, ама някак си не ми вдъхва доверие ... за 42 лв. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

От 10 години съм все с мишки на A4Tech. Фирмата не е лоша и за цените на мишките си, предоставя доста добро качество и функционалност.

Нямам нито един модел от посочените мишки, но ако бях на мястото на samkijot, щом няма време и не желае да види как се държи мишката в реални условия, поне щях да искам да ми я разпечатат, за да видя дали ми е удобна на ръката с бутоните, колелото и изцяло с формата й.

Нямам представа Logitech какво предоставят в драйверите си за настройка, но за A4Tech мога да кажа и тук хубави думи - открай време драйверите им са толкова гъвкави, че човек може да си настрои всеки бутон да му върши практически всичко, за което се сети. :punk

 

Офтопик: В момента съм с безжичен комплект на A4Tech - покриват си 2-та метра и мишката, и клавиатурата...само дето на мишката не й харесвам, че бързо яде батериите (добре, че имам доста зарядни :D ), а на клавиатурата - че е с черни клавиши...а също...това Anti-RSI направо ми яде нервите....откак съм с такива клавиатури (а "нормалните" на A4Tech почти не ги внасят), редовно засягам други клавиши при писане...ако работех по десетопръстната система, вероятно щеше да е по-удобно, но колко хора реално владеят десетопръстната... ;)

 

@tedy, ето ти една асиметрична мишка само за десняци - 6-7 години работех с нея и е бетон...даже си взех още една резерва и сега си ми седят и двете. :rolleyes:

1151424723www11.jpg

 

...а за бутоните...не си вади извод за всичките им модели, без да си опитал поне 3-4 от тях...случил си на неподходящ модел...и аз съм попадал на такива....повярвай ми - имат доста разлики между различните си модели... ;)

Link to comment
Share on other sites

От посочените аз бих се спрял на Logitech-a.

Достатъчно проста е за да струва 40-50 лв без притеснение че е прекалено евтина.

От A4 и драйверите наистина и аз мога да кажа добри думи, но що се отнася до ергономичността, А4 не е най-добрия избор. Доста време бях с 750F, и смея да кажа, че почти всичките им мишки са с подобна да не кажа същата форма, симетрична, като за лява и дясна ръка. Обаче скоро разбрах, че добрата мишка е или само за десняци или само за леваци (левичари). Ръката на човек не е симетрична, и да има падина за палеца, а от другата страна да е с 'продължения' за кутрето и безименния, is a must.

Тази на Logitech ми се струва по-ергономична, макар че за драйверите им (setpoint) не мога да кажа много добри думи, но не и чак толкова лоши, стига да не ползвате Win2003, където инсталването и настройката им е малко tricky.

Но тази специално не й трябва и драйвер, защото ще си работи и без такъв, само с тоя на Win, защото няма специални features които да се нуждаят от дравейр.

Аз не можех без драйвер за мойта щото без такъв нямаше среден бутон поради новата измишльотина на Logitech за free spin koleloto. А и страничния скрол е адски удобно както го ползвам за Ctrl+Tab и Ctrl+Shift+Tab, просто вече тая функция ми е в кръвта колкото и back/forward бутоните.

С 2 думи, А4 не са много удобни, и бутоните им са леко нискокачествени и се огъват лесно и трябва да се натискат точно над цъкалото под тях където е, за да хваща добре и с лекота.

Определено от тия - Logitech, от Genius преди съм имал лоши спомени за качеството.

Разгледай и на Trust, гледам правят някои добри модели, макар че или те копират яко от Logitech, или обратно :)

Но дори тоя LT не бих взел заради липсата на Back/Forward, но щом можеш без тях, смело.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...