Jump to content
BulForum.com

От къде да си купя ..... ?


Recommended Posts

  • Replies 455
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде в Пловдив (София) продават монитори 21" формат 4:3?

 

Проверих в няколко магазина и всичко, което се предлага 21" - 22" е wide, формат 16:9 или нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Търся безжични слушалки 5.1.Къде да ги намеря на нормална цена.Дайте предложения

 

Нормална цена? Подобни слушалки ще са към 200 лева. А и до колкото четох, няма особенно добри 5.1 слушалки.

Link to comment
Share on other sites

Eто едни даже са 7.1 а не 5.1.

 

Не стига, че са 300 лева, а и са супер зле. Софтуер правел 7.1, без видиш ли, даже да ти е нужна многоканална звукова карта. Глупости на поразия.

Link to comment
Share on other sites

Нормална цена? Подобни слушалки ще са към 200 лева. А и до колкото четох, няма особенно добри 5.1 слушалки.

Ми аз даже видях и по евтини.6 каналния звук не ми е приоритет може и с 2 канала.Ако е до 80 кинта може и да ги дам http://plazmaxcomputers.com/product_info.p...roducts_id=1627

Link to comment
Share on other sites

И 5.1 и безжични за тия пари. Звука ще е колкото да има някакъв. Да не говорим Hama, че не са от най-аудифилските слушалки който съществуват. По-добре си вземи нормални стерео слушалки с кабел поне ще чуеш невероятен звук. За толкова пари по-добре AKG K55. Малко са чупливи (пък и аз не ги пазех) и за 2 години го потроших мойте. Но за вземето който ги ползвах мога да кажа че вадеха най-добрия и балансиран звук който съм взимал.

Link to comment
Share on other sites

Ми аз даже видях и по евтини.6 каналния звук не ми е приоритет може и с 2 канала.Ако е до 80 кинта може и да ги дам http://plazmaxcomputers.com/product_info.p...roducts_id=1627

 

Как така не ти е приоритет? Нали 5.1? Те стерео слушалки безжични има навсякъде. За 80лв може да намериш безжични Sony/Philips в Техномаркет/Технополис.

Link to comment
Share on other sites

Вземи си някакви bluetooth поне да стават и за телефони... или ще са hi-fi слушалки обаче с кабел защото по радио такова hifi ще изкара че нямам думи или поне като са безжични да стават и за телефон. Отделно че мен такива които ми похлупват половината глава ме дразнят неимоверно и ми спарват ушите и мога да трая само от по-малките но последното е въпрос на вкус...

Link to comment
Share on other sites

AMD Athlon LE-1640 s.AM2 или AMD Athlon LE-1620 s.AM2

 

 

някой знае ли къде в пловдив може да бъде намерен в наличност един от тези два процесора? :unsure:

 

благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали проблема е с точно тези два процесора или с цялата нова гама, но ще се опитам да ти помогна, като ти кажа, че един приятел си взе AMD Sempron LE-140 миналата седмица от Андройд. Имаха го на склад.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

минал съм през ера, адроит, мост, питах по телефона ресет и още 1-2 фирми - никъде, нищо.

 

колкото до 140, това е AM3 ;)

 

Ами гледам, че цената им е почти еднаква, а той е много доволен от Sempron-а. Но пък предполагам, че ти го търсиш за ъпгрейд без смяна на дъното, така че явно няма да ти свърши работа..

Link to comment
Share on other sites

http://www.kolosbg.com/prod.php?id=1637

 

от къде в пловдив мога да купя такъв пластмасов капак за кабели? трябва ми за днес :)

 

От някой магазин за мебели обаче както е почивен ден днес силно ме съмнява че ще работят.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

здравейте на всички

 

искам да ви попитам защо на видео картите има два изхода за монитор

 

единият е стандартният VGA a другият е DVI-I

 

В МОМЕНТА съм със стандартния VGA

 

а другият изход за какво служи

 

ще ви бада благодарен ако някой компетентен отговори :blink:

Link to comment
Share on other sites

Като си купиш някой ден монитор с DVI да го свържеш към него - DVI е цифров изход и съответно единственото което трябва да настроиш са цветовете - без да се мъчиш като грешен дявол с phase и clock от които резултата за мен е съмнителен. Освен това с повишаване на резолюцията при големите монитори от 1650х1050 нагоре VGA свързването е много зле - например аз на моя монитор когато го ползвах през VGA вход имаше постоянно сенки при показване на картина. За да го разбереш трябва да се опиташ да четеш ситен шрифт например 4 бели букви на черен фон - през VGA и DVI - първия случай е доста съмнително какво би видял от текста който четеш докато при втория всичко е перфектно. До 1280х1024 може за мен като компромис да се позва VGA но на по-голяма резолюция е пълно мазало.

Link to comment
Share on other sites

Като си купиш някой ден монитор с DVI да го свържеш към него - DVI е цифров изход и съответно единственото което трябва да настроиш са цветовете - без да се мъчиш като грешен дявол с phase и clock от които резултата за мен е съмнителен. Освен това с повишаване на резолюцията при големите монитори от 1650х1050 нагоре VGA свързването е много зле - например аз на моя монитор когато го ползвах през VGA вход имаше постоянно сенки при показване на картина. За да го разбереш трябва да се опиташ да четеш ситен шрифт например 4 бели букви на черен фон - през VGA и DVI - първия случай е доста съмнително какво би видял от текста който четеш докато при втория всичко е перфектно. До 1280х1024 може за мен като компромис да се позва VGA но на по-голяма резолюция е пълно мазало.

 

 

мерси много за бързият отговор

 

всъщност аз имам на монитора си исход за DVI

 

мониторат ми е philips 190c

 

значи това което разбрах е че трябва да си взема друг кабел

 

за ло добра резолюция така ли B)

Link to comment
Share on other sites

мерси много за бързият отговор

 

всъщност аз имам на монитора си исход за DVI

 

мониторат ми е philips 190c

 

значи това което разбрах е че трябва да си взема друг кабел

 

за ло добра резолюция така ли B)

в комплектацията на монитори от този вид обикновено пристигат и двата вида кабели. поне при мен и на двата филипса имах по един VGA, и един DVI кабел във всеки кашон. единия ми е 190B. погледни си в кашона. ако не си купи от произволна по-голяма комп. фирма.

Link to comment
Share on other sites

Не резолюцията която трябва да се ползва при TFT мониторите е една - native - по-висока от нея няма как да пуснеш - може да пуснеш по-малка ама няма смисъл от това. Сега като си с VGA кабел освен цветове настройваш phase и clock за да не трепти картината или да не седи размазана. Това се прави ръчно и каквото и да правиш не може да стане перфектно. С DVI няма phase и clock предаването на сигнала е в цифров-цифров вид - картината няма да седи размазано когато имаш линия с дебелина 1 пиксел няма да хвърля сянки на съседните пиксели - основен недостатък на VGA свързването. А за резолюцията имах предвид че ако някой ден си купиш по-голям монитор с по-висока резолюция единствения вариант за свързване е DVI. С нарастването на панелите и резолюцията при големите монитори качеството на картината която може да се получи през VGA силно пада. Казвам го от личен опит. Иначе кабел DVI-DVI трябва да имаш в окомплектовката на монитора след като монитора има такъв вход.

/освен ако производителя не си го е спестили с цел намаляване на цената или търговеца да си го е гепил за да го продаде по-късно като отделен артикул и да изкара някой лев... на всякъкви простотии съм се нагледал/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

къде в Пловдив мога да си купя самозалепващо се радиаторче за чипсет. става дума да сложа едно радиаторче върху чипа на рутера, понеже при включено WiFi много загрява. по компютърните фирми ми предлагат с вентилатори и крачета за закрепване върху платка, ама са големи и няма как да го закрепя. Във Викиват намерих само радиатор, ама е без термо лепенка за да мога да го залепя върху чипа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...