Jump to content
BulForum.com

Испания Примера Дивисион сезон 05/06


veseo

Recommended Posts

Наскоро четох някъде, че англичаните го предлагат това за симулацията и е много вероятно съвсем скоро да стане факт.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 741
  • Created
  • Last Reply

FA поискаха от FIFA официално да им позволят от догодина да дават директен червен картон за симулация и да наказват допълнително след кръга. Те така и така и сега си имат комисия, която разглежда картоните след кръга, но сега искат да включат и симулациите.

Link to comment
Share on other sites

MADRID, Spain (AP) -- Real Madrid's bus was attacked by FC Barcelona fans on Saturday before the two teams played an eagerly awaited Spanish league match, news reports said.

 

A group of Barcelona fans hurled bottles, cans and stones and broke a window as the bus arrived at Barcelona's Camp Nou stadium about 90 minutes before kick-off, news agency Efe reported.

Ето защо съдята развали мача след като ги подпря през целия мач. Сигурно го е било страх, че същите тези фенове ще му изкъртят зъбките :bgrin: . И в крайна сметка барса успя да вкара гол от наредена дузпа, реал вкара с 10 души от игрова ситуация.

Link to comment
Share on other sites

FA поискаха от FIFA официално да им позволят от догодина да дават директен червен картон за симулация и да наказват допълнително след кръга. Те така и така и сега си имат комисия, която разглежда картоните след кръга, но сега искат да включат и симулациите.

Hubavo razglejdat kartonite... ama ako nqma karton kakvo shte gledat togava? Nali celta e da se nakaje vsqka simulaciq, 4e da ne se razvalq udovolstvieto ot igrata.

Link to comment
Share on other sites

Ще разглеждат симулациите независимо дали са били безнаказани. Картоните си ги преглеждат отделно, дали са читави и колко наказание да слагат.

Link to comment
Share on other sites

аз пък съм твърдо против всякакви такива приумици със следенето на всяка спорна ситуация по време на игра! къде ще е тръпката, нервите по време и след мача?! ще се убие тотално красотата на играта и се надявам никога да не се случи :pirate

Link to comment
Share on other sites

Това по повод вчерашния мач или принципно?

по принцип съм против такива работи. в тениса се мъчат да го направят същото и май скоро ще успеят :blink:

Link to comment
Share on other sites

аз пък съм твърдо против всякакви такива приумици със следенето на всяка спорна ситуация по време на игра! къде ще е тръпката, нервите по време и след мача?! ще се убие тотално красотата на играта и се надявам никога да не се случи :pirate

 

крастотата на играта няма нищо общо с това двата отбора да излезнат един срещу друг при еднакви условия ! което не включва съдията да подпира единия или другия,умишлено или не !

 

 

 

защо не е въведено това правило ? :) еми може би защото тогава отбори като левски и зенит ще стигат по-предни фази на турнирите и зрителския интерес(от където идват големите пари в уефа) ще намалява следователно и парите за уефа намаляват...тва е ... футбола не е футбола какъвто е бил преди 30 години :) когато се е играело за удоволсвите ... сега това е професия и от него се печелят луди пари.

Link to comment
Share on other sites

Току що гледах репортаж на Бaрса-Real-нямаше никакъв червен картон за Карлос.Но с оглед на положениита пред двете врати Real трябва да са по-доволни от точката.Касиляс за пореден път спаси луди положения.Forza Barcelona :)

Link to comment
Share on other sites

Относно това "за" или "против" следенето мога да кажа,че щом до сега не е направено нищо значи нещата не са толкова прости колкото изглеждат.Аз лично съм повече "за" такова нещо,но не чак пък гледане под лупа и т.н.А иска да питам нещо друго,освен това което дискутирате,замисляли ли сте се,че футбола е сигурно единствения спорт в който няма ясно регламентиран размера на терена.Според мен това е най-голямата глупост и не мога да се примиря с това нещо.Не е допустимо според мен да има такава разлика в размерите на терените,както да речем между Ноу Камп и Хайбъри.Това е абсурдно,поне по мое мнение,вие какво ще кажете? :)

Link to comment
Share on other sites

Но с оглед на положениита пред двете врати Real трябва да са по-доволни от точката.Касиляс за пореден път спаси луди положения.Forza Barcelona :)

 

Нормално, Реал играха с 10 човека срещу 12 от Барса :)

 

Относно това "за" или "против" следенето мога да кажа,че щом до сега не е направено нищо значи нещата не са толкова прости колкото изглеждат.

 

Направено е, в хокея на лед. Там се гледа на запис всяка по-спорна ситуация и са доста намалени грешките... Но не би облагодетелствало отбори като Ювентус и Барса ;)

Link to comment
Share on other sites

А иска да питам нещо друго,освен това което дискутирате,замисляли ли сте се,че футбола е сигурно единствения спорт в който няма ясно регламентиран размера на терена.Според мен това е най-голямата глупост и не мога да се примиря с това нещо.Не е допустимо според мен да има такава разлика в размерите на терените,както да речем между Ноу Камп и Хайбъри.Това е абсурдно,поне по мое мнение,вие какво ще кажете? :)

Цитирам:

"Правило 1 - Игрално поле

 

Игралното поле трябва да бъде с правоъгълна форма. Дължината на страничната линия трябва да бъде по-голяма от дължината на линията на вратата.

Дължина: минимум 90 м

максимум 120 м

 

Ширина: минимум 45 м

максимум 90 м

 

Международни мачове:

Дължина: минимум 100 м

максимум 110 м

 

Ширина: минимум 64 м

максимум 75 м "

 

Както виждаш има ясно регламентирани размери на терена ;) Според тези правила и Ноу Камп и Хайбъри отговарят на изискванията...

Link to comment
Share on other sites

Това ми е ясно,мерси все пак за извадката,но това не е ясно регламентирано.Ясно регламентирано значи 110 метра на 70 метра,казвам примерни размери.Това от-до не е никак точно регламентирано.Не съм видял някое волейболно игрище да е примерно 10 метра,или 8 метра.Въобще не е и честно да се играе на един стадион който е дълъг 120 метра да речем и да се играе на друг,който е 100метра.Защото давам пример,стадион като Хайбъри малко или много облагодетелства Арсенал,все пак всеки домакински мач е там,и обратното,като отидат Арсенал на Ноу Камп ще се чувстват коренно различно и със сигурност доста по-некомфортно отколкото на тяхното стадионче махленско. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Току що гледах репортаж на Бaрса-Real-нямаше никакъв червен картон за Карлос.

е това как го разбра? и двата картона бяха за оспорване на съдийско решение, т.е. съдията има думата. карлос може и да го е напсувал.

иначе аз съм против това да се гледат повторения (прекалено американско ми се струва), защото това няма да изключи всички грешки, а само очевидните. представяте ли си какви изисквания ще има за стадионите: 1)да има минимум 20 камери на стадиона, които постоянно да записват и за всяка да е осигурен лицензиран оператор; 2)всеки сантиметър от терена да се покрива от минимум 2 камери и така нататък и така нататък. ами ако някое положение не се вижда добре и може да се оспорва? ще почнем да обвиняваме операторът, който се е бил разсеял и не е хванал както трябва положението. спорните моменти според мен пак ще си останат и трябва да си останат, защото това е футбола. който иска да гледа шах, там реферите не бъркат.

Link to comment
Share on other sites

Имаше и картон, и дуспа, и гол, и после още един гол, и после много полужения. Който не вярва да гледа мача :woot

 

Едит: За чербения картон на Карлош. Съдията е казал че Карлош го е нарекъл лайно и за това му е извадил директен червен. Айде сега ми кажете, че е нямало червен картон...

Макар че си мисля, че ако нямаше чарвен Реал нямше да се затворят и щяха да загубят мача...

Link to comment
Share on other sites

Едит: За чербения картон на Карлош. Съдията е казал че Карлош го е нарекъл лайно и за това му е извадил директен червен. Айде сега ми кажете, че е нямало червен картон...

Макар че си мисля, че ако нямаше чарвен Реал нямше да се затворят и щяха да загубят мача...

аз от вчера се опитвам да им обясня, че съдията изобщо не му показа 2-ри жълт, а директен червен, ама не ме слушат. дано поне на теб да повярват :bgrin:

 

OutCold :beerchug

Link to comment
Share on other sites

аз от вчера се опитвам да им обясня, че съдията изобщо не му показа 2-ри жълт, а директен червен, ама не ме слушат. дано поне на теб да повярват :bgrin:
И тва с кво ще помогне ? Хубаво, вярваме, ама кво ? Пак си е червен, вие пак вкарахте от дузпа ... еми доста яко ;).
Link to comment
Share on other sites

И тва с кво ще помогне ? Хубаво, вярваме, ама кво ? Пак си е червен, вие пак вкарахте от дузпа ... еми доста яко ;) .

ще се усетите, че не ви е виновен съдията за червения картон, а голямата уста на карлош ;) за дузпата съм съгласен, че нямаше такава, но жълтия картон не карлош беше затова, че не оставяше да бъде изпълнена, а не заради "фала"

Link to comment
Share on other sites

стенли ти ако не си направил дузпа обаче съдията даде да се изпълни такава и то в такова дерби...ще дадеш ли да се изпълни ?

наистина 2рия картон беше червен и беше директен но какво значение има това като преди това имаше жълт ? също така гледам карлош от 8-9год. и той не е такъв играч да се разправя нито с съдията нито с играчите...винаги е усмихнат,така че не вярвам да го е напсувал

Link to comment
Share on other sites

ще се усетите, че не ви е виновен съдията за червения картон, а голямата уста на карлош ;) за дузпата съм съгласен, че нямаше такава, но жълтия картон не карлош беше затова, че не оставяше да бъде изпълнена, а не заради "фала"
Сега изтеглих мача, ще го гледам и тогава ще кажа какво точно е станало ;)

 

стенли ти ако не си направил дузпа обаче съдията даде да се изпълни такава и то в такова дерби...ще дадеш ли да се изпълни ?

наистина 2рия картон беше червен и беше директен но какво значение има това като преди това имаше жълт ? също така гледам карлош от 8-9год. и той не е такъв играч да се разправя нито с съдията нито с играчите...винаги е усмихнат,така че не вярвам да го е напсувал

Относно Карлош - аз съм го виждал (лично) на няколко "извънмачови" места, и не е такъв човек. Едни приятели (в Испания, испанци) казаха, че той им бил голям приятел и винаги, когато детето им прави някакъв купон, той отива, за да се забавлява с ДЕЦАТА. (което не е много важно в този момент, но определя характера му ... за това какво е казал, как и кога ;) )
Link to comment
Share on other sites

аз пък съм твърдо против всякакви такива приумици със следенето на всяка спорна ситуация по време на игра! къде ще е тръпката, нервите по време и след мача?! ще се убие тотално красотата на играта и се надявам никога да не се случи :pirate

Да де, ама красотата във футбола за мен не се измерва с това кой скача по-атрактивно без да го докоснат. Да не говорим за случаите "бях ударен тежко, едвам виждам с дясното око...нищо, че се държа за лявото".

А иначе, когато отбор, който поддържам вкара от засада или от несъществуваща дузпа...просто не ми е кеф, че са победили. Предпочитам гола да го няма. Тръпката и нервите ще си ги има...пропуски, фалове в критични ситуации (но правилно наказани) и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Да де, ама красотата във футбола за мен не се измерва с това кой скача по-атрактивно без да го докоснат. Да не говорим за случаите "бях ударен тежко, едвам виждам с дясното око...нищо, че се държа за лявото".

А иначе, когато отбор, който поддържам вкара от засада или от несъществуваща дузпа...просто не ми е кеф, че са победили. Предпочитам гола да го няма. Тръпката и нервите ще си ги има...пропуски, фалове в критични ситуации (но правилно наказани) и т.н.

 

 

:punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...