Jump to content
BulForum.com

Какъв алкохол пиете през лятото ?


Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Водка с много, ама много лед и поне с две соди, толкова студени, че да ти залепне езика за бутилката. Това е вечер, а през деня зареждам с ледено студена биричка. Бройката зависи от температурата :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Питай докторката как ти действа в тези жеги да друснеш една ледена бира някъде навън. И ако ти каже че е полезно, по-добре си я смени...

 

Ми да ама не докторката ми каза да пия много бира защото както написах това е полезно за болните ми бъбреци!!Трябва да изхвърлям камъни така че това е най-добрия лек :P Даже когато имах бъбречна криза като хакнах 1 бира и спряха и болките спря и всичко!!Така че си е много полезна бирата кой каквото ще да ми казва особенно за хора с болни бъбреци :)

 

Едит:Ми докторката ми беше предписала и някви чайове там ама те не ми помогнаха докато бирата да :P

Link to comment
Share on other sites

водка с мента :punk и повечко лед!

просто нема друго пиене! (е и едно джинче с тоник, лимон и пак повечко лед също върши работа)

Link to comment
Share on other sites

Само бира!!! За тези които пият чай през лятото - да си го пият :bgrin: ама да не убеждават, че видите ли било по хубаво чай отколкото бира. Трънки по-хубаво! :beerchug

 

А какво предпочитам аз.... ами погледнете ми подписа :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

А какво предпочитам аз.... ами погледнете ми подписа  :bgrin:

 

Много си прав братле :D И аз обичам винцето и сега особенно някоя вечер си слагам в една огромана чаша много лед и червено винце и става малеееее........ B) Чакайте ме да пукна така :)

 

За винцето е по-добре иначе зимата!!Особенно вечер като се прибера премръзнал и като му хакна едно как се стоплям за нула време :devil Или пък да има яко свинско и винско :devil :devil :devil

 

Ех тея римляните били умни хора :love

Link to comment
Share on other sites

Изстудено червено вино?!? Ебаси подигравката с виното. Че и с лед - да се поразреди хубаво ли? Честно, не си пияч ти...

 

Пил ли си такова нещо някога??? :confused :confused :confused Ако си го пробвал с някво менте вино или пък смотано домашно много ясно че няма да ти хареса!!!

 

Ако ли не предлагам ти една далавера!!Каня те у нас на гости виното от мен пробваш и искам с ръка на сърцето да ми кажеш че не ти харесва!!Само тогава ще ме разбереш :)

Link to comment
Share on other sites

Nai sme6noto e 4e vino ima o6te mnoo predi rimlqnite:P

 

po temata MALE PO4VAM VINCE!Sno6ti pak se napih kat ko4 s 1 botilka menta+kola i posle litar gin s tonik ama bqh leko besmarten ama kakto i da e rabotata e v tova 4e vinceto me ohladi mnooo pove4e on mentata s mnoo led i tn VINCE RULZ!

 

edit:da i az 6tqh da napravq takava zabelezka vino s voda??? prosto go slozi v kamerata 10 20 mins i e extra

Link to comment
Share on other sites

Предимно бира, петък и събота водка или бяло вино са позволени. Общо взето всичко без червено вино, но ако няма друго....сещайте се.

 

:beer:

Link to comment
Share on other sites

Jozo, ако ще изстудяваш винце, давай с бяло :) Мога да ти препоръчам Траминера на Търговище! Такъв аромат само.... мммм

Link to comment
Share on other sites

AZ IDVAM! AZ IDVAM! ISKAM TESTVAM VINCETO!!! btw i vodka s studena biri4ka e qko (4uk)

 

ot bqlo vino mi se gadi nenam 6to ina4e 4ervenoto si e rezak....da vi kaza samo 4e ot ME4A KRAV,SOFIA ITN OT CENA 2LV + - 50ST NE OSTAVAT LEKETA VARHU BQLO!

Link to comment
Share on other sites

@Rafaello аз пия предимно домашно вино!!Все пак имаме разни лозя при баба ми и правим много защото у нас всички си пийваме!!Аз съм много придирчив относно вината и твърдо мога да заявя че в България много малко хора могат да правят вино!! :sick Или ще е някакво кисело или пък ще има остатъчна захарност и после ще боли глава или просто гроздето от което са го правили е било някво зелено и не е станало нищо :)

 

Предимно обичам да пия Мерло(любимия ми сорт) само че Бресничанско ако ви говори нещо!!Демек ботилката се боядисва от гъстотата и силата му :) Все пак много експерти споменават Бресничанските вина за едни от най-тежките в цяла България :)

 

Относно съвета ти ще го последвам но дано не са много разредени с водичка :)

 

Едит:Наистина вино с вода е ужасно но вкуса от вино с лед е просто превъзходен!!Който не ми вярва да заповяда у нас на гости но поне да носи мезе че винцето носи вълче мезе както знаем :)

Link to comment
Share on other sites

@Rafaello аз пия предимно домашно вино!! ...

....

....Относно съвета ти ще го последвам но дано не са много разредени с водичка :)

Не искам да те обидя нито теб, нито този който прави виното, но в домашни условия хубаво вино почти не може да стане. Трябва ти една поредица от благоприятни стечения на обстоятелствата - температура, наличие на подходящи дрожди върху самото грозде (почти невъзможно), липса на оцетни бактерии, грозде с достатъчна захарност... и все пак говорим за червено! Хубаво бяло вино направено в домашни условия не съм опитвал през живота си! Е, друг е въпросът, че дядо ми например като си го направи и винаги си го харесва... :bgrin:

А относно водичката, не се разрежда самото вино, а се слага още в джибрите, заедно със захар. И дрождите започват ферментацията наново... :) И ето ти пак вино! Това го правят по 3-4 пъти с едни джибри. Лошото е, че полученото вино е бедно на аромати. И познайте какво се прави тогава... есенция! Ако някой се хване да изчисли колко грозде се произвежда в БГ и колко вино се продава... такива парадокси ще се получат... не е истина :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

@Rafaello напълно ми е ясно че в България ама супер много премиват джибрите с вода докато не стават вече за нищо!!Точно за това загубихме много от пазарите си на вино в чужбина което е много гадно :sick Но при положение че Испания,Италия,Франция бълват много качествени вина а ние продаваме боклук е ясно че няма кой да ни го купи!!За това ше е хубаво да се направи добро вино и по-евтино от вносните!!Този който го стори ще пробие пазара в чужбина може би обаче с помоща и на добра реклама :)

 

Значи аз ще ти кажа моята технология!!Гроздето го оставяме да озрее добре като това го проверяваме като късаме една чепка и го носим на захарна проба във ВСИ!!В зависимост от сорта се определя дали захарноста му е стигнала вече добри качества и берем!!След това гроздето го измиваме смачкваме и махаме чепките защото в тях има танин!След това мерим и шерата на виното дали има 22(ако се налага може да сложим захар) или дори и малко повече захарни градуси и пренасяме бидоните в дълбока изба където температурата е почти константна!!Първите няколко дни бъркаме гроздето няколко пъти защото джибрите са отгоре и ако не се бърка вкисва!Вече след 22 ден някъде виното е вече готово и го точим от джибрите като го пречеждаме с тензух :) След това слагаме някакъв стабилизатор да не се развали бързо и ботилираме!!Като стабилизатора може да се избегне ако виното се консумира до 1 година примерно и не се оставя да старее :)

 

За бялото вино технологията ми е почти същата освен че след смачкването му точим гроздовия сок и го затваряме в дамаджана на която има монтирана в горния край маркуч през които когато виното ферментира излиза въздуха!!Само че този мъркуч е потопен във вода иначе наистина нищо няма да стане :) Същата технология може да се прилага и за някой червени вина но аз за тях не е прилагам :)

 

Гарантирам че виното ми е прекрасно и който го е пил го е харесал ако не ми вярвате ваш е проблем :)

 

П.С.И ако сега някой каже че не разбирам от вино направо незнам :punk

 

 

Едит:Пък къде съм казал че чакам леда да се разтвори!!Сипвам виното охлажда се и го хаквам!!!Няма да се лигавя сумати време я B) Става въпрсо за виното с лед!!А иначе охладено вино пия с лукнка или свинсо и го пия бавно защото така ми прави кеф :)

ЕДИТ2:Точно по тази причина направих нова тема точно за виното :)

Link to comment
Share on other sites

Jozo, браво човек много добре си описал начина да се направи вино в домашни условия! Само ти липсва серния диоксид и чистите култури дрожди! Вероятно червеното ти вино е много хубаво. Но просто няма начин в избата ти да е 15 градуса и да направиш правилна ферментация на бялото грозде без охлаждане!

Само да ти кажа, че не е задължително захарността ти да е 22% :) Има си едно много просто коефициентче - 0,6. Като знаеш това може да си правиш вино с по малко или повече алкохол, умножаваш захарното съдържание по 0,6 и получаваш алкохолния градус на виното.

А относно износа на вина на БГ, за чужбина се изнасят наистина хубавите вина а за в БГ остават само промивките. А и за Русия се изнасят само ментета. Абе затова и БГ загуби пазара си там....

Link to comment
Share on other sites

@Rafaello напълно ми е ясно че в България ама супер много премиват джибрите с вода докато не стават вече за нищо!!Точно за това загубихме много от пазарите си на вино в чужбина което е много гадно :sick Но при положение че Испания,Италия,Франция бълват много качествени вина а ние продаваме боклук е ясно че няма кой да ни го купи!!За това ше е хубаво да се направи добро вино и по-евтино от вносните!!Този който го стори ще пробие пазара в чужбина може би обаче с помоща и на добра реклама :)

 

Едит:Пък къде съм казал че чакам леда да се разтвори!!Сипвам виното охлажда се и го хаквам!!!Няма да се лигавя сумати време я B) Става въпрсо за виното с лед!!А иначе охладено вино пия с лукнка или свинсо и го пия бавно защото така ми прави кеф :)

Кой ти каза пък че Българското вино не е известно по света. Тези промивки за които говориш си остават тук в България. Само качественото излиза на вън.

 

И беше достатъчно да кажеш, че червеното вино го пиеш с лед. После колкото и да доказваш, че разбираш няма смисъл. Червено вино не се пие студено. Бяло да. Аз не разбирам много от вино, но поне това го знам.

 

Едит: Rafaelo ме е изпреварил. :) Пък и тук се говори кой какъв алкохол пие през лятото, а не как се прави вино. Вече за втори път се отклонява темата.

TOVA NE E TEMA ZA VINOTO! AAAAA STOP THE SPAM!!

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, че се намесвам ама подкрепям breakneck. Червеното вино не се пие студено.Все пак ако на някой така му харесва нека така да го пие нищо против.

Искам да питам Jozo кво мисли за домашното вино от перущянския край или за брестовишкия(ако си консумирал такова)?

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам Jozo кво мисли за домашното вино от перущянския край или за брестовишкия(ако си консумирал такова)?

 

Определено мога да кажа че от там наистина съм пил много добри вина но както на всякаде и там съм пил боклуци!!Но определено и там има много хора които могат да правят вино :)

 

И нека не правим тази тема за виното все пак аз направих специално нова такава точно за да може там да обсъждме тези неща :)

Link to comment
Share on other sites

Бира. Спасява животи! През лятото друго не.

Иначе през зимата обичам греяното вино и от време на време ракийката за вътрешно стопляне :))

Link to comment
Share on other sites

през лятото наи обичам да пия бира. Да съм на плажа и да бъда център на внимание с някоя готино гадже а вечер най-доброто питие е джин + тоник

 

ей това е

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...