Jump to content
BulForum.com

Mozilla Thunderbird


samkijot

Recommended Posts

Аз примерно от колегите си по другите офиси, редовно получавам писма кодирани в KOI8-R, защото явно Outlook-a (щото масово ползват него) по-подразбиране праска тая кодировка на кирилицата. И сума ти пъти съм се разправял да минат на нещо по използвано в БГ. Та проблема ти е по-скоро идва от това, че другите ти пускат писма, които не са на WIN1251.

 

 

офф// Интересно Firefox Spellcheck-a за ГБ не ми дава щото като грешна дума!?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

файърфокс винаги ще си остане бъгав шит. Както си работиш, изведнъж ти дава грешка с send/don't send to Msoft и се затваря. Това го прави на всички комп-ове на които съм с тоя смешен браузър, както на XP така и на Виста. Трагедия. IE си остава най-стабилно работещия.

Link to comment
Share on other sites

файърфокс винаги ще си остане бъгав шит. Както си работиш, изведнъж ти дава грешка с send/don't send to Msoft и се затваря. Това го прави на всички комп-ове на които съм с тоя смешен браузър, както на XP така и на Виста. Трагедия. IE си остава най-стабилно работещия.

Благодарим за просветлението. След като се изложи доста в едни други теми явно ти е станало като навик. Сега пък пишеш в тотално грешна тема. Само да те светна че темата е за Mozilla Thunderbird. Вероятно и идея си нямаш какво е.

Link to comment
Share on other sites

ех, извинявам се.

 

Добре, че си ти де, да ни покажеш истината...за необходимостта от парите, windows и за каквото още се сетим.

Link to comment
Share on other sites

файърфокс винаги ще си остане бъгав шит. Както си работиш, изведнъж ти дава грешка с send/don't send to Msoft и се затваря. Това го прави на всички комп-ове на които съм с тоя смешен браузър, както на XP така и на Виста. Трагедия. IE си остава най-стабилно работещия.

lol....

Аз пък от както ползвам ФФ (2 години някъде) не си спомням да ми се е случало такова нещо. Веднъж само ми се оплакаха за крашване на ФФ, ама то беше само когато има флаш на сайта и грешката беше някъде из аддоните... Провери да не би грешката да е била някъде в теб :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

казвам ти, това го прави и в офиса на XP и у нас на Виста. Прави го и на комповете на колегите.

Link to comment
Share on other sites

казвам ти, това го прави и в офиса на XP и у нас на Виста. Прави го и на комповете на колегите.

Пък в нашия офис на никой от на колегите нито ФФ нито ТБ прави проблеми. Нито тук нито в къщи. А ся де. :confused

Аз ги ползвам още от 0.х и досега няма повече от 5 пъти общо за двете програми да сами се бъгнали.

То ако сте си наблъскали комповете с к'вот ви падне и от където падне и цялата система ти е нестабилна, не само ФФ ще ти забива.

Link to comment
Share on other sites

Обикновено флаша е виновен, или на второ място някой адд-он.

С AddBlock+ съм ги блокирал където има струпани много (тракери) и досега нямам проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Firefox си е наред. Просто той има предмониторен проблем.

Да сме по - точно има проблем с безплатни продукти с отворен код. Ама не искам да обръщам темата на спорове между различни гледни точки.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз лично ползвам FF i TB от доста години вече, за поща само и единствено TB, и тая програма за мен е rock-solid, никога не ме е дънила и си върши добре работата вече на няколко инсталации.

Има (ше) някои малки бъгове там около манипулацията на дървото вляво, но нищо критично, което с малко трикове да не съм оправял.

FF също е ОК, като изключим флаша, с който не се справя блестящо.. както IE например, но няма перфектни неща.

2-ката на всеки 20-тина дни се дънеше (може пак да е било от флаша), сега съм с 3-ката, и не съм ѝ направил още ъптайм за проба (в момента ми е на около 5 дни само пусната).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Имам следния проблем:

Искам да изпратя един мейл с получател всички e-mail-и, с които съм кореспондирал. Тоест - тези, които са ми в Inbox и в Outbox. Вкарах всичките адреси от Adressbook като получатели, но ми даваше постоянно syntax error при изпращане. Изтрих целия Adressbook, но сега не намирам начин как да добавя всички e-mail-и пак там, за да мога да им изпратя едновременно мейла.

 

Някакви идеи?

 

2. И относно кодировката на кирилизираните мейлове - още не съм се оправил. Защо в gmail всичко се чете, а в Thunderbird постоянно търся правилния encoding?

 

3. A Thief дето разправя, че FF бил бъгав - не се излагай пич! Ползвам я откакто е излязла и няма по-добър browser от нея. IE не е много лош, но нямам нерви да го чакам.

Link to comment
Share on other sites

Такава функция досега не съм срещал в мейл клиент. Особено в Thunderbird, който ползвам от доста години. Вероятно ако разтърсиш сайта с адд-оните, може да се намери някой, който е имал подобна нужда.

 

По въпроса с адрес буук-а, какъв syntax error ти дава? Може някое entry в адресната ти книга да е некоректно и мейл сървъра да връща грешката.

 

За енкодинга, на мен лично никога не ми се е случвало.. всъщност за около 3 години откакто я ползвам, май 1-2 пъти ми се случи да трябва от Encoding да избера cyrillic 1251 за да прочета едни объркани съобщения.

Настроил ли си в Tools - Options - Display - Formatting - бутон Fonts... -> Character encodings -> Incoming Mail: Cyrillic (Windows-1251) ?

Същото и за Outgoing Mail.

Link to comment
Share on other sites

3. A Thief дето разправя, че FF бил бъгав - не се излагай пич! Ползвам я откакто е излязла и няма по-добър browser от нея. IE не е много лош, но нямам нерви да го чакам.

 

Преди 3ката, youtube го мажеше. Гледаш клип и през 20 мин. ти праска грешка. Сега с новата версия е ок.

Link to comment
Share on other sites

Праскаше грешка при теб. При мен не праскаше...

Оверман, видях, че на колежката е така и тя няма проблеми. При мен обаче, това кодиране въобще отсъства. Имам само UTF 16, а то не върши работа.

 

Наистина ли няма начин да добавя адресите в Address book-a автоматично!? Няма такъв add-on. Тя по принцип сама добавя всеки адрес, на когото си пращал е-mail.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

За тая програма май няма кой да помага, ама аз да си питам.

Имам следния проблем:

От няколко дни са ми се прецакали Sent. В какво се изразява прецакването. Като дам на някой от изпратените e-mail=и и ми показва, че е празен. Няма To, няма Subject, няма Body. Нищо няма. Ако има attachment го показва в списъка, но до момента, в който цъкна на него. Тогава става празен и символа за прикачен файл изчезва. На някои мейли, но само на някои, дава нещо подобно на това:

"From - Wed Nov 24 13:54:28 2004

X-Mozilla-Status: 0001

X-Mozilla-Status2: 10800000

X-Mozilla-Keys:

Message-ID: <41A47671.2070107@evrocom.net>

Date: Wed, 24 Nov 2004 13:54:25 +0200

From: Shaker ADV <shaker@evrocom.net>

User-Agent: Mozilla Thunderbird 0.8 (Windows/20040913)

X-Accept-Language: en-us, en

MIME-Version: 1.0

To: script@mail.orbitel.bg

Subject: pora4ka

Content-Type: multipart/mixed;

boundary="------------050405020507030607040604"

 

This is a multi-part message in MIME format."

 

Почетох из нета и видях предложения да трия .msf файловете от Application data. Преди време пак така ми се беше насрал Thunderbird-a и тогава така се оправих - при правенето на новия summary file се фиксна проблема някакси. Сега обаче не става. От няколко дни вече съм така - нямам архив за Sent. Всичко останало си е ОК. Някой да знае как да го оправя?

Link to comment
Share on other sites

Ами така като гледам само на теб ти се случват подобни неща :), при това повече от веднъж.

На мен, откакто я ползвам, вече колко... 3-4 години, нито 1 път не ми се е прецакало нищо с тзи програма. В момента съм с версия инсталирана преди година и няколко месеца (заедно с Win-a), работи денонощно, с месеци не се спира, и никакъв проблем нямам с нея. Нещо при теб се омазва, но явно не е свързано със самата програма.

Предполагам знаеш, че пощата се пази във файловете без разширение (Inbox, Sent и т.н.). Отвори Sent файла от съответния мейлбокс (съответния фолдер в Mail фолдера в профила) и разгледай вътре дали са там нещата. Може някой вирус да ти ги трункатва.

Пусни и Compact folder на Sent, да видим, като преди това направиш архив на файла.

Link to comment
Share on other sites

Ами може би само аз имам 6-7 GB файлове за Sent и Inbox...

Вероятно.

Аз повече от около 200МБ гледам да не ги държа. Не виждам смисъл в пощата локално да държа мулти МБ-ови атачмънти. Екстрактвам ги и ги слагам в съответни директории, примерно на проектите, ако са такива файлове.

Отделно - избягвам да ползвам мейл за пренос на по-големи файлове и изобщо. Да затормозявам мейла си с такива неща, не мерси. Мейла предимно е за писаници. А ако ми пращат файлове, са свикнали да са в отделни мейли без текст :) . И ги трия на момента, след като ги екстрактна.

Нормално си влача пощата от преинсталация на преинсталация, сигурно от 3-4 години ми е в момента, както и да го суча, повече от 200-300 МБ няма как да се качи при мен. То верно, че и не я ползвам постоянно, иначе нямаше да остане време за работата :)

Чудно ми е как трупаш гигабайтови мейли с атачмънти в мейла :wacko: . Може TB да проявява бъгове при големи файлове.

И все пак отвори някой такъв файл, да видиш дали наистина и вътре са така нещата.

Има програма за Mail Recover за thunderbird поща. Можеш да разгледаш последните 0-day пакове в арената, някъде мернах нещо за целта.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Има ли вариант, да получавам известие за ново писмо, без да съм стартирал програмата?

Link to comment
Share on other sites

Има ли вариант, да получавам известие за ново писмо, без да съм стартирал програмата?

 

да, с друга програма. нещо от сорта на biff за Уиндоус. Аз използвам Mail Notification, но тя не е за Уиндоус. Потърси нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...