Jump to content
BulForum.com

Mozilla Thunderbird


samkijot

Recommended Posts

имам следния проблем (не съм сигурен дали точно така да го формулирам) - когато получа писмо с прикачен, голям файл към него (да кажем архив), mail client-а го "цепи" на няколко писма и по този начин не мога да изтегля въпросния файл. през web базираната поща не се получва така т.е. писмото там е цяло.

т'ва на буревестника ли се дължи?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Не, няма причина буревестника да го цепи, аз получавам файлове от по 2 МБ някъде цели, без проблеми. За колко големи атачмънти говориш?

Най-вероятно POP3 протокола на пощата ти ги цепи автоматично, и затова да ги виждаш цели през Web. Пробвай с друга поща.

Link to comment
Share on other sites

Значи имам следния въпрос. Тука в офиса работя с Thunderbird и получавам супер много служебни писма. Компа е с Win95, но сега му направихме upgrade и искам да си сложа Win2000. Как да го направя така, че като си преинсталирам после Thunderbird-a да не изгубя нищо то писмата. Тоест как да си save-на архива от писма?

Link to comment
Share on other sites

Значи имам следния въпрос. Тука в офиса работя с Thunderbird и получавам супер много служебни писма. Компа е с Win95, но сега му направихме upgrade и искам да си сложа Win2000. Как да го направя така, че като си преинсталирам после Thunderbird-a да не изгубя нищо то писмата. Тоест как да си save-на архива от писма?

 

намери си "профила" и вътре трябва да има една папка Mail. на Win95 не знам къде се намира. препоръчвам ти да си запазиш целия profile, 'щото в него са и настройките за pop3/smtp

 

 

а бе, какви са тея мизерии с pop3 server-a на gmail?! :confused

изпратих едно писмо с 10-на снимки и не може да се изтегли през буревестника .. вече почвам да се нервя :angry1

Link to comment
Share on other sites

намери си "профила" и вътре трябва да има една папка Mail. на Win95 не знам къде се намира. препоръчвам ти да си запазиш целия profile, 'щото в него са и настройките за pop3/smtp

 

АБСОЛЮТНО ЛИ СИ СИГУРЕН ЗАЩОТО АКО СТАНЕ ИЗДЪНКА НЕ ИСКАМ ДА СИ ПРЕДСТАВЯМ ПОСЛЕДСТВИЯТА...

Link to comment
Share on other sites

AssassiN, отиваш на следното място:

C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\Thunderbird\Profiles\xxxxxxxx.xxxxxxx\Mail\Local Folders

От файловете там трябва да съхраниш единствено онези, които отговарят на фолдерите в Local Folders, и са без разширения. Например за да запазиш Inbox (всички писма от него) бекъпваш си файла Inbox.

Sent отговаря на Sent Items и т.н. Т.е. папка -> един единствен файл. Тези файлове са в стандартен формат, с който работят всички нормални мейл програми.

Това дотук се отнасяше до Local Folders. Ако си настроил някои от акаунтите да събират поща в своя си фолдер, отиваш в съответната директория (на същото ниво, на което е Local Folders), и оттам сейвваш съответните файлове.

 

Няма нужда да запазваш индексните файлове, само тези без разширения.

 

За да възстановиш след преинстал, връщаш обратно в съответните директории съхранените файлове.

Link to comment
Share on other sites

Gmail специално предпочитам да си го проверявам през браузър. Повече екстри, повече eye-candy и функционалност :)

Link to comment
Share on other sites

AssassiN, отиваш на следното място:

 

От файловете там трябва да съхраниш единствено онези, които отговарят на фолдерите в Local Folders, и са без разширения. Например за да запазиш Inbox (всички писма от него) бекъпваш си файла Inbox.

Sent отговаря на Sent Items и т.н. Т.е. папка -> един единствен файл. Тези файлове са в стандартен формат, с който работят всички нормални мейл програми.

Това дотук се отнасяше до Local Folders. Ако си настроил някои от акаунтите да събират поща в своя си фолдер, отиваш в съответната директория (на същото ниво, на което е Local Folders), и оттам сейвваш съответните файлове.

 

Няма нужда да запазваш индексните файлове, само тези без разширения.

 

За да възстановиш след преинстал, връщаш обратно в съответните директории съхранените файлове.

 

Мдам, ама ако ти кажа че ми е празна тая директория?

 

P.S. И преди да си ме попитал... Да, направил съм Folder Options на Show all files....

Link to comment
Share on other sites

Мдам, ама ако ти кажа че ми е празна тая директория?

 

P.S. И преди да си ме попитал... Да, направил съм Folder Options на Show all files....

Зависи къде ти е профила. Не може да е празна.

Ако си настроил всеки акаунт да събира пощата в своя структура от фолдери, всеки акаунт си има поддиректория, където си държи тея файлове.

Link to comment
Share on other sites

може да е маркирал да оставя писмата на сървъра  :confused ... те по този начин нали не се теглят?!

Теглят се! (Виж втората задимена опцийка по-долу в шота си за анализ на това :) ).

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с пращането на емейл съобщения чрез Thunderbird.Пощата ми е на yahoo.И когато дам Send на съобщението ми излиза това

err.JPG

И през 5 секунди ми иска паролата на пощата

jjj.JPG

Дори и да сложа отметка на Use Password Manager to remember this passsword

продължава да ми я иска.И немога да изпратя съобщението.И тва продължава да зарежда до безкрайност и не се испраща.Иначе вече си влизам в пощата чрез Thunderbird.Мога да си чета писмата и да ги трия и нямам никакви проблеми(поне не съм открил до сега).Само не мога да пращам. :( Аре някой ако знае какъв е проблема да пише как да си го оправя.

Link to comment
Share on other sites

Yahoo през Thunderbird? Я кажи как става тая хава, защото до последно Yahoo не допускаха POP3 достъп до акаунтите, освен ако не са от платените. Да не би отново да имат POP3 достъп?

За изпращането по всичко личи, че не си настроил сървъра, едва ли Yahoo ще дадат да пращаш през техен сървър, освен ако не си плащаш, но в твоя случай програмата се опитва да прати писмото през 127.0.0.1. Което отговаря на localhost. За да стане тоя номер, сигурно си инсталирал собствен SMTP сървър?

Абе не се научихте да давате достатъчно информация по проблемите си.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Yahoo през Thunderbird? Я кажи как става тая хава, защото до последно Yahoo не допускаха POP3 достъп до акаунтите, освен ако не са от платените. Да не би отново да имат POP3 достъп?

За изпращането по всичко личи, че не си настроил сървъра, едва ли Yahoo ще дадат да пращаш през техен сървър, освен ако не си плащаш, но в твоя случай програмата се опитва да прати писмото през 127.0.0.1. Което отговаря на localhost. За да стане тоя номер, сигурно си инсталирал собствен SMTP сървър?

Абе не се научихте да давате достатъчно информация по проблемите си.. :wacko:

Добре кажи нещо друго като yahoo за да си влизам и използвам пощата пълноценно.

Link to comment
Share on other sites

Добре кажи нещо друго като yahoo за да си влизам и използвам пощата пълноценно.

Ще се повторя от една друга тема, но например

GMail

Mail.bg

Hotpop.com

 

Аз ползвам първия и третия.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Хора ,да питам има ли някъв начин ,да се промени началната страница на Thunderbird, защото в настройките видях, че е html и там пътя е посочен така: chrome://messenger/locale/start.html

А и такава страница не можах да намеря из компа.

Става въпрос за началната траница, където пише:Welcome to Mozilla Thunderbird!

 

Mozilla Thunderbird is a powerful, open-source mail and news client......

 

 

Мерси предвърително!

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам екстеншъна FolderPane Tools, в който настройвам кой фолдер да ми се активира при старт.

Сега не знам ковите екстеншъни какви са и какво могат, но със сигурност има някой който да върши и сега тая работа, освен другите начини с промяна на онази настройка която си намерил.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам екстеншъна FolderPane Tools, в който настройвам кой фолдер да ми се активира при старт.

Сега не знам ковите екстеншъни какви са и какво могат, но със сигурност има някой който да върши и сега тая работа, освен другите начини с промяна на онази настройка която си намерил.

Да, какво точно да напишa, ако искам да е примерно в C:/Program Files/Mozilla Thunderbird/...?

Link to comment
Share on other sites

Тоя Thunderbird го ползвам от бая време и съм го качил в офиса на 10 РС-та.

 

Първо ако някой има каквито и да е проблеми да си свали последната версия.

 

Второ понеже правя бекъпи на мейловете в офиса честичко съм си преместил целия профил на юзера на друг дял (не само мейловете, но и настройките и екстеншъните). Като го инсталирам му изтривам default профила и го пускам, така се появява един диалогов прозорец, който ме пита къде му е профила, аз му давам нов и посочвам някоя дир, която съм парочил за тая работа D:\my document\profiles\thunderbird\.

 

Трето, после като създавам акаунта от Tools -> Accaunts Settings, махам отметката Use Global Inbox, която като е вкл. кара програмата да гъчи мейловете в Local Folder. Вече като е създаден акаунта, отивам пак в Tools -> Accaunts Settings, избирам акаунта и Server Settings, най-долу има Local Directoryq, избирам D:\my document\profiles\thunderbird\mail1, като mail1 съм си я създал предварително и така за всеки нов акаунт.

 

По този начин се запазва всичката информация на куп и се избягва загуба на данни.

Link to comment
Share on other sites

Yahoo през Thunderbird? Я кажи как става тая хава, защото до последно Yahoo не допускаха POP3 достъп до акаунтите, освен ако не са от платените. Да не би отново да имат POP3 достъп?

...

 

да, имат ... стига да не е на com ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

търся extension, чрез който да мога да свалям всички файлове с едно кликване, а не един по един. не мога да ги маркирам едновременно btw

 

благодаря предварително

 

 

сори. то си имало опция.

 

... и без extension ставало. само чрез sava all :)

Link to comment
Share on other sites

@samkijot, пробвал ли си FlashGot extensiona? Има функция FlashGot All, която ти позволява да дърпаш всичко наведнъж, но е специално направено за FlashGet. Ако го използваж, сваляй!

 

Tools - Extensions - Get More - и намираш FlashGot.

 

ПС - @kamen ме е изпреварил :blink: :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...