Jump to content
BulForum.com

Mozilla Thunderbird


samkijot

Recommended Posts

... а как е новата 1.5 ? някакви впечатления на тези, които вече я ползват :huh:

Ми как да е, аз до скоро бях с 0.9 :punk , и направо скочих на 1.5. Външна разлика не откривам кой знае каква, малко картинките са по-различни, като че ли малко по-добре се държи.. Доволен съм.

Единственото, което ме дразни е, че въпреки че съм изключил и двете опции за оповестяване за нова поща, все още като получа поща при автоматичното чекване, в трея се появява икона за нова поща. Аз просто правя тая икона hidden, защото ползвам отделен "оповестител" за нова поща.

Иначе няма проблеми с програмата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

имам един въпрос като си настроя емаил клиента не мога да си отворя нито една поща ако някои ми кайи как да го настроя ще съм благодарен за емаил в gmail и start.bg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

webmail.png

 

някой ползва ли този extension? чета, че може да се чете пощата в hotmail през буревестника, ама нещо не мога да си го конфигурирам (а и при мен не е точно така, както е указано на страницата). освен това аз никъде нямам smtp опция

 

::edit::

 

оправих се. то се слагали 2 разширения ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Най-лесният начине е с това

да, за това знам. даже съм го ползвал, но питах дали самия клиент поддържа.

 

Taя програма подържа ли абв-то ?

 

пп. Несъм много навътре в нещата , затва питам :)

 

abv не поддържа POP3 доколкото ми е известно

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Има ли начин при натискане на бутона Replay, курсорът да се позиционира в горната част на формата за писане, а не в долната? Искам да стане, така, както е в Microsoft Outlook'а.

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин при натискане на бутона Replay, курсорът да се позиционира в горната част на формата за писане, а не в долната? Искам да стане, така, както е в Microsoft Outlook'а.

Това е настройка за всеки акаунт поотделно.

Tools - Account settings... - избираш Composition & Addressing под акаунта, който искаш да конфигурираш.

Там горе отбелязваш Automatically quote .... Then, Start my reply above the quote.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

въпросчето ми е следното - някои писма иска потвърждение за отворено писмо, което се изпраща на адресанта. ако при отварянето съм му дал да не известява, възможно ли е след това да се направи така, че тази опции пак да се активира (както примерно можеш да направиш писмото, че не е отваряно) или това не зависи от мен?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Здравейте! Имам следния проблем:

Thunderbirda на колежката, започва да се стартира начисто. Всеки път дава първоначалното меню. в което те пита какво искаш да създадеш. Профила седи на харда, но не го изкарва. В смисъл не изкарва писмата от Inbox, Sent и т.н.

Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Въпреки че откакто ползвам програмата (3г. вече май) не ми се е случвало нищо такова, а програмата върви 24/7 в трея, най-лесно е ако имаш един-два акаунта примерно, просто си правиш нов профил, и копираш Inbox/Sent файловете от стария профил в новия. И ще се появят в съответните акаунти. За контакт листата, мисля, че файла се казва abook.mab, който я пази.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

как се извличат всички писма от мейл сървъра? :huh: преди винаги го е правило, ама (май) след като сложих новата версия и изтегли само новите

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

abv-то може ли да се използва вече през буревестника?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Може ли някой да каже как по дяволите да си реша проблема с безкрайните грешни кодирания на съобщенията. Писна ми да си препращам съобщения към личния мейл... :angry1

Link to comment
Share on other sites

В смисъл, че ти пращат съобщения в кодировка примерно KOI8-R от Outlook ли? А ти си на win1251?

Ако е това виж коя кодировка ти идва в повече и Изглед->Кодиране на знаци->Персонализиране на списъка си ги подреди както ти отърва.

Link to comment
Share on other sites

Като разгледаш хедърите, какви content-type + charset са указани?

Вероятно просто изпращащите са с омазани настройки нещо.

При правилен charset и кодировка, Тъндърбърд няма проблеми.

outlook е възможно да се опитва да се прави на умен и да познава кодировката по самото съобщение, и дори с грешен charset, да показва правилно, но не знам, отдавна не я ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...