Jump to content
BulForum.com

Mozilla Thunderbird


samkijot

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Нещо по-тромава ми изглежда новата 3-та версия.

Особено като се пусне това индексиране на писмата - нещо не е измислено както трябва. :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Реших да мина на TB 3 (текущо 3.1.3, сега съм с 2.0.0.14 още).

Ебати наглото решение с тоя autoconfig на акаунтите! Да си представим, че имам акаунт в сървър, който има и IMAP, и POP достъп, а аз искам да ползвам POP. Оказва се, че единствения възможен начин да стане, е с файруола да резна достъпа на тъндъра докато настройвам акаунта. Защото нахалния аутоцонфиг пробва и намира имап-а и решава да сетне типа на акаунта на IMAP без възможност да го настроиш точно това ръчно след това. Резвам достъпа временно колкото да не намери нищо, и си сетвам типа на POP.

Имало начин с config editor-a да се смени типа, но ми се струва небезопасно и несигурно.

Тъпо и малоумно от тяхна страна да не дадат пълен ръчен достъп до настройването :sayjin

Даже се чудя дали си струва ъпдейта.

 

Всъщност както често ми се случва, поизбързах, специално за невъзможността да сетна POP. След като си намери IMAP по подразбиране, се появява бутон Edit, с който мога да променя намерените настройки, преди да натисна Manual Setup... .

Иначе докато настройвах акаунти и опции се натъкнах на различни бъгове, които поне не са фрапантни. Има и някои леки и дразнещи промени тук таме, но пак, повечето са свързани основно с процедурата по настройка, макар че има и някои по интерфейса и съобщенията, ама квото е, в рамките на поносимото, общо взето е Ок.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

изчезнаха ми папките в thunderbird-a ... както си бях отворил програмата, 7-цата ми крашна. след рестарта отворих mail client-a и ... в лявата част, където са изредени пощ. акаунти нямаше нищо. в настройките всичко си е наред - там те присъстват, но в дървовидната структура на програмата ги няма :unsure:

някакви идеи?

 

п.п. в safe mode режим всичко се вижда.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Някой пробва ли новата 5.0 ?

Добре изглежда на пръв поглед, най-после са я направили да изглежда ако не по-красиво, поне не толкова грозно като досега. Между другото прескочили са версия 4, от 3 на 5, почти като Winamp.

Обаче има един проблем, при първия ѝ старт под Вин7 ми излезе compatibility assistant с избор дали да я преинсталира, с две думи според него се държи като стара програма, което не се връзва, защото с 3.х съм нямал проблеми. Това не ми хареса, засега във виртуалка тествам, но май няма да я слагам в "production", тоя асистент хич не ми хареса. На вас излиза ли ви такова нещо?

Видът ѝ е като на новите файрфокси, приемащи Аеро темата на Win., което ми харесва, няма да се налага да слагам теми.

Но тоя асистент дето излиза, ме отблъсна. Макар че работи на пръв поглед програмата, само дето преди пак така, с една друга програма ми излезе, па след известно време програмата взе да прави мизерии, затова дет се вика "вече бях там" и няма да рискувам докато не го оправят.

Link to comment
Share on other sites

От 3 дни съм с нея, а активно използвам e-mail в работата си. Не ми се е появявал асистент при инсталация и разлики с 3-ката лично не виждам..

Link to comment
Share on other sites

Асистента се появява по принцип при първото (само) стартиране на програмата, а не при инсталация. При следващи стартове не се появява.

Ще пробвам още, на оная система UAC не е изключен напълно, може той да е бил виновен.

Иначе вероятно не ползваш Аеро, затова не виждаш разлика. Нали говорим за Вин7?! Спрямо 3-ката определено има разлика в положителна посока на интерфейса. Не знам в не-Аеро среда как изглежда.

Link to comment
Share on other sites

Асистента се появява по принцип при първото (само) стартиране на програмата, а не при инсталация. При следващи стартове не се появява.

Ще пробвам още, на оная система UAC не е изключен напълно, може той да е бил виновен.

Иначе вероятно не ползваш Аеро, затова не виждаш разлика. Нали говорим за Вин7?! Спрямо 3-ката определено има разлика в положителна посока на интерфейса. Не знам в не-Аеро среда как изглежда.

 

Не ми се е появявал асистент за нищо. Не виждам разлика в интерфейса, защото бях с някакъв скин преди и след това, но сега като го махнах, определено виждам разликата.

Link to comment
Share on other sites

На 3 различни Вин7-ци пробвам, някои с изключен UAC изцяло, и същия compatibility assistant се появява първия път, но не веднага след пускането на програмата, а когато мина и затворя началните диалози за акаунт и т.н. дето излизат в началото над програмата. Едва тогава се появява. И на 3-те Windows-a!

Link to comment
Share on other sites

Да, навсякъде с чиста инсталация без да е имало тъндербърди преди това. При мен съм с последната 3-ка, и вероятно ще правя ъпдейт (не знам дали ще се ъпдейтне от 3 до 5 без на чисто).

Проблемът е в helper.exe файла в uninstall фолдера в програм филес на програмата. Чак сега забелязах че него се цитира в прозореца. Какъв е тоя helper.exe, че и в uninstall...

Същия (е, с различен размер) файл го има и в инсталацията на Firefox 5.

Link to comment
Share on other sites

Да, навсякъде с чиста инсталация без да е имало тъндербърди преди това. При мен съм с последната 3-ка, и вероятно ще правя ъпдейт (не знам дали ще се ъпдейтне от 3 до 5 без на чисто).

Проблемът е в helper.exe файла в uninstall фолдера в програм филес на програмата. Чак сега забелязах че него се цитира в прозореца. Какъв е тоя helper.exe, че и в uninstall...

Същия (е, с различен размер) файл го има и в инсталацията на Firefox 5.

 

Ще се ъпдейтне. Аз също бях с последния и ми изписа само, че има ъпдейт.

Link to comment
Share on other sites

Мда, дава че може да ъпдейтне. Но няма да рискувам. Парил съм се вече с такива програми, с месеци са работели, но по едно време почват мизерии с тях. 3 дни е нищо. Този асистант предполагам има защо да реве нещо. Гледам по нета, и други се оплакват от подобни неща с тоя helper.exe, който явно е деинсталатора, но явно се ползва и в други случаи, не само при деинстал.

Ще чакам нова версия, 3-ката си работи нормално засега, вече колко години стана..

Link to comment
Share on other sites

w00x, нещо недоклатена версия е тва, не ми се струва наред.

Примерно едно от нещата е къстъмизирането на тулбара - чекбокса use small icons няма никаква функция изглежда и не прави нищо. Верно това точно е нищожен бъг (бъг е, защото ако не прави нищо ква му е работата там), но явно този голям скок на версията и интерфейса води след себе си многобройни и други бъгове. Много ми се искаше да мина на нея, но ме е страх много. Помня прехода от 2 към 3.х. Тогава се побърках от бъгни.

 

Edit: Мдаа, и както очаквах, ползва значително повече памет от 3-ката. И не усещам да е по-пъргава. 100МБ ей така, като само пробвах да си преместя единия инбокс с малко над 1000 мейла. А имам още 4-5. С всички тях 3-ката ми е на 70МБ. Като там където я пробвам 5-цата, има 1.5ГБ РАМ, а на повече сигурно ще глътне повече.

И да ме извиняват критиците на шаренкото, ама тия вече прекаляват с MAC-овизирането на интерфейсите - тия чернобели и близки по визия и едва различими бутони и глифове откровено правят интерфейса по-труден за ползване. Малко по-шарените бутони определено по-лесно и ненатоварващо ме ориентират за функцията, особено ако са в различен нюанс, даже не трябва да чета текста, дори да съзирам точната форма на глиф-а, цветовия нюанс просто помага. Ква е идеята на това черно-белосване на всичко що мърда и свети, НЯМАМ идея. Да изглежда cool ли, що ли.. Повсеместно се прави масов софтуер за олигофрени, които не знаят какво искат, и ония им играят по смахнатата свирка, щото така е "модерно" видиш ли.. Има някакъв парадокс, докато Вин-а става все по-шарен, понякога леко прекалено, останалите софтуер стават все по-чернобели, всичко това е като някаква лудост, обхванала света.

Тъпия MACOS и неговия чернобял интерфейс, всичко това адски почва да ме дразни! :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...