Jump to content
BulForum.com

Околната среда и хората!


intense

Recommended Posts

Аз лично,много се дразня като видя някой да подмине кошче и да си пусне гнусната хартийка на земята!Или каквото е там....или пък мразя да гледам,как някакви лапенца нагло късат клонки на дръвчета,безцелно! :angry: Да се тъпчи тревичката,която рядко някъде се поддържа в добро състояние?Мисля,че всеки трябва да има мнение по въпроса,тъй като Земята е нещо,което трябва да пазим :D

А какво ще кажете,би ли предизвикало това замърсяване на въздуха до някакви промени във времето?Също замърсяването на морета и океани?Кажете си мнението :lol: :huh: Дано имате да кажете нещо по въпроса,защото той наистина си е важен.... :unsure:

П.с. Мисля,че не открих такава тема,ама ако има,да ме извинявате :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Нека си открием клуб "Сиера" и тук.Разходи се до Цалапица и ще видиш много "хубава" околна среда.Иначе аз съм за опазването на чистотата по улиците и парковете.

Link to comment
Share on other sites

Нека си открием клуб "Сиера" и тук.Разходи се до Цалапица и ще видиш много "хубава" околна среда.Иначе аз съм за опазването на чистотата по улиците и парковете.

Е, разходката ти не трябва да е баш до самото село! Няколко километра преди Цалапица, вляво е отбивката за сметището! Казват му "сметището на Цалапица", тъй като е на земя, която влиза в землището на селото. Иначе самото то е далече от селото!!!

Link to comment
Share on other sites

<моооого кофти постъпваме. Не само че тия заводи и глупости замърсяват природата ами и ние вървим и си правим квото си искаме. Така само ускоряваме края си. Малко може да се направи ама нека си направим клуб. Идеята на Grimjaur е хубава. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз най се дразня,като видя из центъра как някой хвърля хартийката от мазния си дюнер на земята!!!! Отношението ни към околната среда е изцяло въпрос на възпитание и на манталитет!!

Link to comment
Share on other sites

Супер темичка между другото!

 

Абе хора (към тези, които го правят), удоволствие ли ви прави да си изхвърляте буклука извън коша, който е точна на милиметър от нея????????? Направо се вбесавам кат го видя тва! :angry1 :angry1

 

Мда, и до Цалапица е така!

Link to comment
Share on other sites

Абе хора (към тези, които го правят), удоволствие ли ви прави да си изхвърляте буклука извън коша, който е точна на милиметър от нея????????? Направо се вбесавам кат го видя тва! :angry1  :angry1

Или да хвърлят автобусните билети наавсякъде освен в коша. А да неговорим за фасовете, я кажете пушачите къде си хвърляте фасовите, на земята и хубаво ги смачквате с обувката :angry1 .

Link to comment
Share on other sites

А някои дори и този труд не си правят - хвърлят си ги директно на земята и си ги оставят като потенциални подпалвачи. Виждал съм в парка, пред една пейка в съседство до кошче едва ли не кучпинка с връх обелки от семки. И доста фасове...

Тази ни хигиена е под всякаква критика!

Link to comment
Share on other sites

Единствения начин това да се оправи(да няма боклуци на обществени места) е да се въведе някакъв закон и съответно,да се сложат камери на обществените места и да записват всичко!!!

Link to comment
Share on other sites

Или да хвърлят автобусните билети наавсякъде освен в коша. А да неговорим за фасовете, я кажете пушачите къде си хвърляте фасовите, на земята и хубаво ги смачквате с обувката :angry1 .

90% от фасовете си ги изхвърлям в кошчета. Случвало ми се е да си загася фаса и да го нося докато не видя кошче. Да понякога мятам и на земята, но много рядко. Проблема (не само за фасовете) е че има места в града на които кошчета НЯМА, или ако има са много добре прикрити. Замислете се колко кошчета има по тепетата. Въпроса е че не само ние трябва да се грижим за чистотата, а и самата община трябва да помага. Друг е въпроса че когато сложат нови кошчета все се намират идиоти които да ги изкъртят.

 

Скоро видях как една майка вървеше с детето си. По едно време се спря, избърса го с няква кърпичка и я метна на земята. Погледнах я злобно и я питах няма ли да си я изхвърли, а тя ме изгледа все едно съм ненормален. Прииска ми се да и разбия главата в някоя кофа за боклука. Ех как се дразня на такива :angry1 :angry1 :angry1

 

intense поздравления за темата

Link to comment
Share on other sites

Единствения начин това да се оправи(да няма боклуци на обществени места) е да се въведе някакъв закон и съответно,да се сложат камери на обществените места и да записват всичко!!!

 

Нали виведоха бе! :blink: Ама нещо да се промени?? Не, дори се забрави за закончето! :angry:

Link to comment
Share on other sites

О,да,аз също мразя вандалчетата дето трошат наред кошчета! :angry1 Абе как може беееееееееееееее! :angry1 То пък и общината защото много се грижи....а тук таме изметат,даже някой път от много старание измитат и теб по улиците заедно с прекрасния уличен прахоляк! Аз много се бях ядосала на едно нещо.....на път към училище,минавам през градската градинка.......а там има една много сладка засадена площ с цветенца....и кaкво виждам аз една сутриииин .... Някакви пийнали тъпанари газиха като ненормални! И се хилят на собствената си глупост! поливат теменужките с алкохол и изобщо гледката беше прекрасна! :angry1

Аз ако можеше да предприема нещо,да помогна и мааааалко за чистотата,ама то не виждам и да могам и да не,каква е ползата.....сама срещу всички...тцтцтц... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Веднъж как ми се прииска да пребия една от Еко Глобаааааал.

Седя си аз на спирката и я наблюдавам кво прави. Начи - отиде до кошчето(от онея сините дето се въртят), обърна го, съответно всичко се изсипа на земята, тя замете квото вятъра не успя да го издуха. Съответно цялата улица беше в боклуци, но тя доволна че си е свършила работата си тръгна :angry1

Link to comment
Share on other sites

По принцип се стремя да си хвърлям боклуците в местата направени за това обче понякога от бързане или пради липсата наблизо да има такова нещо се налага да хвърля на земята (най-често това е фас от цигара другите боклуци се стремя да ги държа в ръка докато не видя казан). В районите около пътищата и особено магистралите и първокласните пътища са в окаяно състояние ... капути, превръзки, бутилки, найлонови опаковки и всякакви простотии ... на такива места няма кой да чисти освен бригади от доброволци които не са кой знае колко много и не могат да обхванат цялата страна пък и не всеки е съгласен за едното мерси цял ден да обикаля и да събира боклуците на хората. Трябва да имаме обща култура поне малко и да си даваме на сметка какво правим повечето боклуци не могат да се разградят и си остават в почвата за много дълго време. В града съшо трябва да пазим чисто пак хубаво че има едни ЕДРИ ТЪМНОКОЖИ същества които с това се занимават но държавата може да впрегне повече хора от малцинствата на тази работа за да поддържа България чиста ... да се направят бригади които да обикалят по пътуищата и всеки ден да чистят определен район от мръсотията, но разбира се това е България където политиците мислят за себе си и за родата си до 9-то коляно и техните приятели така че няма кой да си мръдне пръста за това ние трябва да имаме самосъзнание инак ще се заринем в помия и боклук !!!

Link to comment
Share on other sites

Много рядко си хвърлям разни боклуци по улицата и най-чето си ги нося, докато намеря кошче.

Иначе веднъж една кола си стои паркирана и на предната седалка еднo ~10 годишно момче, а на задната майка му.И малкото най-нагло отваря вратата и си хвърля разни листове на тротоара.Аз отидох и супер ядосано чукам на стъклото и като ми отвориха питах майка му, дали е луда или сляпа.Тя излезе и си прибра боклуците, като ме гледаше с пълно недоумение.

 

Друго, освен да те поздравя, и да ти се поклоня с уважение.. не мога да направя. Браво! :punk

Link to comment
Share on other sites

А пък колко пъти съм виждал да се мята боклука през терасата на блока........не ми се мисли, че се ядосвам!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ааааа,някой спомена теменужки поляти с алкохол....понякога са супер в този си вид/тва никой няма да го разбере,не го коментирайте/.Иначе боклуците си ги хвърлям в кошчета,ако няма си ги нося,но фасове нямам намерение да нося по 1 километър,щото кошче няма,има,но е с пробито дъно или пък му е оставена само част от ламарината,която заблуждава,че има цял нормален кош.

Link to comment
Share on other sites

Хора,това е проблем,който ние трябва да си го решим!!!

Нали...пуснаха "Искам да ми е чисто!"...и едно момиче си купи сок и разопакова го и каза "Искам да ми е чисто!",и хвърли боклука на земята.Ако не беше момиче...

Малко като офф:

До колкото чупените кошчета и всички нови работи...мале...много ме дразнят такива гаменчета дето правят това...ама дразня се,какво да се прави...изкъртени кошове...направят нови игрища...аре след 1-2 месеца изкъртени врати...скъсани клетки...аве...макар,че съм от младото общество,ги разбирам малко или много тея работи... :)

Link to comment
Share on other sites

А пък колко пъти съм виждал да се мята боклука през терасата на блока........не ми се мисли, че се ядосвам!!!!

Като става дума за хвърляне през балкона... !!!ЗАБОГА БРАТЯ И СЕСТРИ СЪФОРУМЦИ!!! Неминавайте покрай източната страна на големия "Гигант", вече трима души са с пукнати тикви от хвърлени бутилки, а кучето ми замеряха с пиратки (затова сега имам мазоли на колкалчетата на ръцете).

Link to comment
Share on other sites

Ааааа,някой спомена теменужки поляти с алкохол....понякога са супер в този си вид/тва никой няма да го разбере,не го коментирайте/.

Абе все пак ми стана интересно...тва да няма нещо общо с бонбоните? :D

 

И за да не е съвсем офтопик:

От теб зависи бъдещето на нашата планета и това децата ни да израстнат в един по добър и по-красив свят :P

Link to comment
Share on other sites

А пък колко пъти съм виждал да се мята боклука през терасата на блока........не ми се мисли, че се ядосвам!!!!

Ох. И при нас има едни комшии точно 3 етажа над нас. Уж са богати, имат си фирми това, онова, пък си хвърлят абсолютно всички боклуци през задната тераса. :angry: Няма значение какво е. Веднъж цели дини хвърляха и то около 10 броя. Друг път незнам какво къртиха, но всичкото което има беше боклука от ремонта си го изхвърлиха през терасата. Някой ги видя как ги хвърлят, та поне им се развика да оптидат да си ги изхвърлят. Аз незнам някой друг от нашия блок да хвърлят през терасата като цигани. А ужким са арменци. Дори се съмнявам да не са и те тея дето си хвърлят и боклуците в тоалетната. Преди години, почти всеки месец ни беше запушена канализацията, от разни хвърлени в тоалетната кукли, дамски превръзки и други неща които не са за там. Пълни мангали. :angry1 Сега отдавна не се е запушвала, явно са решили че през терасата е по-добре.
Аз винаги съм смятала, че основния проблем с боклуците се състои в главите на хората и в това, че всеки си казва "Аз нищо нняма да променя дори да си изхвърля боклука в кошчето, нали след това още 100 след мен ще си го хвърлят на земята". Ако вместо това си казвахме "Въпреки, че около мен е свинщина аз ще си хвърля боклука в коша, защото не искам да съм още едно прасе в кочината" щеше да е доста по-различно.

Аз пък никога не мисля за другите, в това отношение. Щом смятам че е редно го правя, щом го смятам за нередно не го правя. Другите какво мислят не ме интересува. Разбира се като малък и аз съм хвърлял, но дойде момент в който почна да не ми харесва всичкото това и вече гледам да си хвърлям всичко в кошчето. Случвало ми се е дори да нося билета или една хартийка от баница няколко дена в джоба, защото не съм намерил кошче да я хвърля на деня и като бръкна в джоба след това и се сещам. :)

Всичко си е въпрос на възпитание, макар че това не съм го научил от нашите, а си го реших сам, че така е редно.

Link to comment
Share on other sites

Супер темичка между другото!

 

Абе хора (към тези, които го правят), удоволствие ли ви прави да си изхвърляте буклука извън коша, който е точна на милиметър от нея????????? Направо се вбесавам кат го видя тва! :angry1  :angry1

 

Мда, и до Цалапица е така!

 

 

Ами понякога ми се случва да вървя 500 метра без да има кошче, накрая като се ядосам много ясно че ще го хвърля на земята. Ако имаше кошчета на нормално разтояние едно от друго никога нямаше да правя боклук ;)

 

Или да хвърлят автобусните билети наавсякъде освен в коша. А да неговорим за фасовете, я кажете пушачите къде си хвърляте фасовите, на земята и хубаво ги смачквате с обувката :angry1 .

Гасим си ги в подметката и ги хвърляме в коша. Ако няма кош - виж по-нагоре.

 

Абе все пак ми стана интересно...тва да няма нещо общо с бонбоните? :D

 

И за да не е съвсем офтопик:

От теб зависи бъдещето на нашата планета и това децата ни да израстнат в един по добър и по-красив свят :P

Децата ни ще са късметлии ако изобщо има свят, в който да израстнат ;)

Link to comment
Share on other sites

Гасим си ги в подметката и ги хвърляме в коша. Ако няма кош - виж по-нагоре.

 

Не се обиждай, но поне аз не съм видял нито един човек, който хвърля фаса на земята, гаси го и го вдига после, за да го хвърли в коша. Обикновено свършват без последното действие :)

 

@Aquila - Какво е това гето дето хвърлят бутилки и пиратки по хората и животните бе ?!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...