Jump to content
BulForum.com

Околната среда и хората!


intense

Recommended Posts

Айде, моля ви се. Фасовете вън от кошчето?! По-гениална мисъл не бях чувал тази сутрин...

Шанса да се запали пожар, когато загася фаса си в стената на кошчето надвишава 800%! Но все пак, кара си някой колата, и си изхвърля пластмасовата бутилка от безалкохолно на пътя... или кутията с цигари... та какви да са децата му? Моите родители са педанти на тая тема - майка ми редовно с дни си носи билетите от градски транспорт по джобовете, баща ми пък често събира в найлонова торбичка боклуците по планинските поляни, където ходят всяка неделя - е, и аз се старая да поддържам чисто...

Докъто не се въведат сериозни глоби за замърсяването, и докъто не се подредят достатъчно кошчета - няма да се оправи положението.

 

Иначе отново ще апелирам - нека магаретата си държат снимките вкъщи, ако държите да поствате собствените си снимки във форума - намалете си ги до размер за аватар или подпис. Няма нужда да спамите темите с автопортретите си...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply
Но все пак, кара си някой колата, и си изхвърля пластмасовата бутилка от безалкохолно на пътя... или кутията с цигари... та какви да са децата му?

Аз :( . Опитвам се да превъзпитам бащами ама не е от най-възприемчивите и единственото, което мога да направя е да му скрия боклуците преди да ги е метнал през прозореца.

Link to comment
Share on other sites

Аве не сме виновни само ние,защото имаше моменти когато кошовете преливаха,а "Комунал" ги нямаше 3-4 дена и 1.Замириса 2.Преля и отиде по улицата

Добре,че някой се сети да го запали,поне да се изчисти,не да ги чакаме онея...така,че не е единственото спасение големи глоби и много кошове за боклук :)

Link to comment
Share on other sites

Да ама инспекторите да такива като нас, с будно съзнание, а те ще лепнат некви мързели дето ще им бутват пет лева да си траят.

Link to comment
Share on other sites

Абе то запалването не е решение, защото въздуха става на нищо. А и аз съм от тези,които се стараят да не замърсяват, но ако сме толкова малко, колкото си мисля...спукана ни е работата... :(

Link to comment
Share on other sites

Ами брой, от 6000 потребителя колко са писали по темата, отчайваща работа. После що съм искал да се махам.

Link to comment
Share on other sites

Ами брой, от 6000 потребителя колко са писали по темата, отчайваща работа. После що съм искал да се махам.

Ама пак не си прав бре колеге...Трябва да се борим. Та нали това е твоята родина. Просто така ще и обърнеш гръб и ще си отидеш...???Ще земеш наготово квото са постигнали другите народи и дори няма малко да допринесеш за облагородяването на твоята родина - България???

Link to comment
Share on other sites

Няма значение къде си,важното е да пазиш природата.България,Швеция,Китай,Нигерия.....независимо къде!Какво дели 'държавите'???Някакви измислени граници....всичко е общо и всичко е на хората,щом в някои страни успяват малко или мното да пазят чисто,значи навсякъде може!Въпрос на желание е всичко и на манталитет...ама ние си знаем българския :angry: Просто се опитвайте да пазите колкото може повече и правете забележки на замърсителите край вас!Които и да са те :)

Link to comment
Share on other sites

Ама пак не си прав бре колеге...Трябва да се борим. Та нали това е твоята родина. Просто така ще и обърнеш гръб и ще си отидеш...???Ще земеш наготово квото са постигнали другите народи и дори няма малко да допринесеш за облагородяването на твоята родина - България???

При положение, че 80-90% от населението е безхарактерно, ограничено и от нищо не се интересува (освен от следващото реалите по НТВ) аз какво да направя?

"...против глупостта и самите богове напразно се борят..." Айзък Азимов.

 

ЕДИТ: А колкото до родината... в една друга тема вече казах какво мисля по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

При положение, че 80-90% от населението е безхарактерно, ограничено и от нищо не се интересува (освен от следващото реалите по НТВ) аз какво да направя?

"...против глупостта и самите богове напразно се борят..." Айзък Азимов.

По дяволите, Айзък Азимов не трябваше да цитираш...Срещу него не мога да се боря. Признал съм го отвсякъде. Истината е,че колкото и да се борим, няма никакъв шанс, защото сме бая малко.Но поне си струва да опитаме...нали?

Link to comment
Share on other sites

По дяволите, Айзък Азимов не трябваше да цитираш...Срещу него не мога да се боря. Признал съм го отвсякъде. Истината е,че колкото и да се борим, няма никакъв шанс, защото сме бая малко.Но поне си струва да опитаме...нали?

Хахахаха Азимов винаги занае какво да каже :D . Аз в собственото си семейство немога да се преборя та за цялата страна ще мисля, но все пак правя всичко което ми е по силите.

Link to comment
Share on other sites

Истината е,че колкото и да се борим, няма никакъв шанс, защото сме бая малко.Но поне си струва да опитаме...нали?

няма кво да се 'борим', щото насила хубост не става. :D правиш това което трябва, т.е. пазиш чисто. без да гледаш другите и без да обвиняваш държавата. ако размишляваме, колко нищожно е това, което само един човек може да направи, до никъде няма да стигнем. толкоз!

а иначе азимов :punk !!! велик, няма две мнения!

Link to comment
Share on other sites

Не искам да прозвуча прекалено драматично, но ми се струва, че положението на места е непоправимо или поне трудно поправимо. Да вземем за пример пътят към хижа Здравец след Марково!!! Няколко пъти съм го минавал пеш и положението е плачевно. И от двете страни на пътя е фрашкано с камари боклуци. Да се чуди човек кому е нужно да си изхвърля торбите с боклука в канавката или в дерето, или в гората? Но явно е масова практика, защото наистина е залят с боклуци този път и не знам каква чистка е нужна и кой ще я организира,за да поправи това!!!

Link to comment
Share on other sites

Ми,  sorry, ама на мен ми се случва да си държа два дни в джоба боклучето и тогава да го хвърля! МНого хора около мен също!  ;)

А, тва че няма кошчета не трябва да ни е оправдание!  :rolleyes:

Това е моя протест срещу тъпотията на общината :) Кошчетата не струват милиони, че да неможе да ги има през 20 метра.

Link to comment
Share on other sites

Няма значение къде си,важното е да пазиш природата.България,Швеция,Китай,Нигерия.....независимо къде!Какво дели 'държавите'???Някакви измислени граници....всичко е общо и всичко е на хората,щом в някои страни успяват малко или мното да пазят чисто,значи навсякъде може!

Аз поне не познавам чужденци които да си хвърлят боклука по земята. Това само един Българин може да го направи. :angry:
а иначе азимов  :punk !!! велик, няма две мнения!

Кой е тоя Азимов бе? :)
Това е моя протест срещу тъпотията на общината :) Кошчетата не струват милиони, че да неможе да ги има през 20 метра.

Едно кошче не струва милиони, но Пловдив не е някакво село от 1 кв.км. и 2 главни улици които се пресичат. Представяш ли си колко пари трябва да отдели общината за поставянето на толкова много кошчета. И като се намери някой нощен кошо терминатор и айде нови кошчета. За това макар че няма толкова на близко кошове, най-добре си дръж малко повече боклуците, все ще срещнеш по пътя. Аз например като слезна на сточна гара и автобуса спре след кошчето, (което там е единственото вече) си го държа до като не пресеча от другата страна, за да го хвърля в другия кош. Няма да ми изгорят ръцете, ако го хвърля веднага.
Това магаре ме дразни!Не мога ли да го игнорирам някак?Ей ся ще измислим нещо за магарето..ах..

Ето решението. :)

Teen%20Steamers_Donkey%20Punch_RESIZED.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хора, да ви кажа честно, понякога се срамувам от това че принадлежа към вида

homo sapiens, който доста смело се самоопределя като "разумен човек"! :cry

Тогава се сещам за репликите на агент Смит към упоеният Морфиус в Матрицата:

Хората са зараза, ракът на Планетата.... и е прав! :(

Припонмям си още филми като 12 маймуни, Зараза и т.н. където се вижда истинската големина на проблема. А вие ми говорите за хартийки и фасове на улицата или торби с болкук покрай пътя. С тях ние пречим само на себе си, за животните, които нямат естетическо чувство, те означават храна, материали дори дом. Вярно е, това е неземна грозота :sick и проблем за самата природна среда. Но колко от вас биха отишли да почистят тези отпадъци? :confused

Аз (вече) не бих отишъл! ...и не защото ме мързи или нещо подобно, а защото след седмица пак ще има толкова болкуци както преди. :angry1 Нулев ефект!

Четох предложения за видео камери и т.н. и тях не подкрепям! Дори да глобиш нещастника виновен за кочината, той по-късно пак ще го направи. Ще намери място недостъпно за камерите и напук или просто защото е слабоумен ще направи своя "подвиг". :sick:

Проблема извира от културата на хората, не само Българите и т.н. а всички хора по света. Ще кажете Утопия е да се поправят всички нанесени вреди, да се спрат или поне намалят драстично замърсителите и хората изведнъж да променят съзнанието си "в правилна посока" и ще сте прави. Но аз с целият си идеализъм с мисля, че въвеждането на Екологично образование още от забавачката би било едно добро начало на промяната. :huh:

Трябва да научим добре смисъла на думата Отговорност!

 

ПП. ако искате може и да организираме някакъв поход с идеална цел?! ;)

Link to comment
Share on other sites

Едно кошче не струва милиони, но Пловдив не е някакво село от 1 кв.км. и 2 главни улици които се пресичат. Представяш ли си колко пари трябва да отдели общината за поставянето на толкова много кошчета.

Еми ок, обаче нищо не пречи поне на главната да са по на гъсто и на всяко тепе да има поне по 1(ЕДНО!!!) кошче.

 

Начи:

1. че нямаш мерак да чистиш-нямаш, но поне не си тръгнал да "цапаш"(поне с такова впечатление останах). Въпроса е че за да се почисти тая кочина хората наистина трябва първо да спрат да я правят

2. Относно екологичното обучение в училище - ако родителите на детето са някви мърлячи в 90% от случаите на детето няма да му пука какво му говорят в училище.

Link to comment
Share on other sites

2. Относно екологичното обучение в училище - ако родителите на детето са някви мърлячи в 90% от случаите на детето няма да му пука какво му говорят в училище.

Логика?! :huh: Миньор е моя татко - миньор ще съм и аз..??? :confused

Тук определено може да се поспори, приятелю! Но ще бъде доста оф топик, навлизаме в зоната на психологията (конфликтът родители деца, възприемане модели на поведение и т.н.) и педагогиката. За това ако искаш този въпрос да бъде обсъден може да отворш тема "Деца-Родители....пада ли крушата по-далеч от дървото?". Там ще може да го обсъдим! ;)

 

ПП. Моите уважения на всички миньори! :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Малко оффтопик ама.....сега гледам има някакъв концерт днес в различни градове на света - Лондон, Берлин,Париж,Токио и казаха нещо за Филаделфия...За бедността в Африка нещо......много се радвам,че хората организират такива неща!! :) :punk И като гледам по ББС има и много народ на тези концерти.....ще го дават сега по БНТ...казвам го между другото,просто и на тази тема.....виждам,че има хора,които се интересуват не само от себе си,а и от тези,които имат нужда от помощ!Шапка свалям на всички хора,които допринасят за по-добър живот на бедните африкански държави! :) (Това си е доста голям оффтопик) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Малко оффтопик ама.....сега гледам има някакъв концерт днес в различни градове на света - Лондон, Берлин,Париж,Токио и казаха нещо за Филаделфия...За бедността в Африка нещо......много се радвам,че хората организират такива неща!! :)  :punk  И като гледам по ББС има и много народ на тези концерти.....ще го дават сега по БНТ...казвам го между другото,просто и на тази тема.....виждам,че има хора,които се интересуват не само от себе си,а и от тези,които имат нужда от помощ!Шапка свалям на всички хора,които допринасят за по-добър живот на бедните африкански държави!  :)  (Това си е доста голям оффтопик)  :rolleyes:

Който иска да помогне може да го направи тук: http://one.org/ :excl: :excl: :excl:

Link to comment
Share on other sites

Абе,хора,вие които имате кучета,изчиствате ли след като животинките ви си свършат работата?а? :confused В повечето страни това е мнгоо строго наказавано....ако не се почисти.....ама в Бг...сигурно малко хора го правят,ако го правят? :huh: Я кажете.....

Link to comment
Share on other sites

Абе,хора,вие които имате кучета,изчиствате ли след като животинките ви си свършат работата?а? :confused В повечето страни това е мнгоо строго наказавано....ако не се почисти.....ама в Бг...сигурно малко хора го правят,ако го правят? :huh:  Я кажете.....

а ти ползваш ли дезодуранти (леле май не я написах правилно тая дума) , за щастие имам котка :)

Link to comment
Share on other sites

Deftur шапка ти свалям човек, голяма работа си .... бих искал малко да продължа в този тон.

Аз също пазя чисто, поне доколкото ми позволява общината. Но не мислите ли, че проблема не е само в изхвърлянето на боклука на правилните места а ? Защото после целия този кенеф се мести на едно друго място, при едни хора наречени от нас селяни и тези хора живеят в нашия кенеф. Не трябва ли да се проведе цялостна политика, за намаляване на боклука ? С извинение .. но те вече едно бобено зърно го опаковат в хартиика, целофан, панделка и финтифлюшка. Отделно преди имаше някакви наченки на разделяне на отпадъците - стъкло, хартия, органични т.н. Проблема не е само в това, че сме българи или цигани, проблема е че никой не иска да се замисли за утре.

Добре КЦМ е замърсител, но някой от нас може ли да живее без производството на олово или цинк, някой от нас може ли да се лиши от превозно средство, може ли да се лишим от цялата индустрия а ?

С извинение, но вие говорете за чистота, а не за екология. Проблема е отвъд това, което виждаме аз и ти ?!?

едит: искам да ви кажа, че ви свалям шапка на всички дето пазите чисто и ви подкрепям яко, но просто исках да ви покажа нещата от друга гледна точка. благодаря ви !!!

Link to comment
Share on other sites

bio,мога да се съглася с теб на 100%,но аз съм направила темата,с цел който каквото иска да каже на тези тема - чистота,екология...то е ясно,че няма ограничение в словото тук,като имаме предвид,че те са много сходни неща двете!

И другата ми цел беше да посъбудя съзнанието на хората,които не се замислят за това,пък дано вземат да си хвърлят буклучките където трябва!

А някой каза за хвърляне на боклук през терасата ли????? :blink: Ехееееее,и вие ли имате такива съседи! А честито! Явно са навсякъде,хехе,като буби са! :blink: :angry: Аз като бях малка,тук целия квартал,веднъж седмично се събирахме и чистихме навякъде! :) Беше хубаво такова....забавно.И малки и големи,като работливи пчелички!Ама сега..... :( западнала работа....

Link to comment
Share on other sites

Аз като бях малка,тук целия квартал,веднъж седмично се събирахме и чистихме навякъде!  :)  Беше хубаво такова....забавно.И малки и големи,като работливи пчелички!Ама сега..... :(  западнала работа....

Но сега порасна и такива трудови дейности са загуба на време за теб нали... :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...