Jump to content
BulForum.com

Околната среда и хората!


intense

Recommended Posts

veseo, може и парадоксално да ти прозвучи, но когато отивам на пеещите фонтани, понеже на самите циментови скамейки няма кошчета, цигарите си ги гася и си ги подреждам в спретната купчинка, която като ставам си взимам и изхвърлям в най-близкото кошче.

Друг въпрос е, че май е забранено пушенето на публични места...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply
Ами понякога ми се случва да вървя 500 метра без да има кошче, накрая като се ядосам много ясно че ще го хвърля на земята. Ако имаше кошчета на нормално разтояние едно от друго никога нямаше да правя боклук ;)

Гасим си ги в подметката и ги хвърляме в коша. Ако няма кош - виж по-нагоре.

Децата ни ще са късметлии ако изобщо има свят, в който да израстнат ;)

 

Ми, sorry, ама на мен ми се случва да си държа два дни в джоба боклучето и тогава да го хвърля! МНого хора около мен също! ;)

А, тва че няма кошчета не трябва да ни е оправдание! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз се стремя да си хвърлям буклуците в кошчетата .Наистина е гадно , да се разкарваш и по улицата около теб да се мотат няк'ви опаковки от кроасани , празни бутилки , кутии от цигари :( . Обикновено когато около мен няма кошче , тъпкам по джобовете , понякога даже ми се случва да отнеса опаковката до вкъщи , защото забравям за нея :lol: . Дразня се когато някой приятел хвърли буклука на земята и направи няква физиономия "опа без да искам" :angry: .

Link to comment
Share on other sites

А между другото, в Турция пък няма кошове. Всеки си хвърля на земята и на края на деня като се натрупа купчината и минават клошарите и чистачките да почистват. (Не съм ходил в Турция, но не един ми е разправял, дори и по Сблъсък го бяха казали това веднъж)

Link to comment
Share on other sites

А, тва че няма кошчета не трябва да ни е оправдание!  :rolleyes:

Ми то не оправдание а прчиина ;)

 

А между другото, в Турция пък няма кошове. Всеки си хвърля на земята и на края на деня като се натрупа купчината и минават клошарите и чистачките да почистват. (Не съм ходил в Турция, но не един ми е разправял, дори и по Сблъсък го бяха казали това веднъж)

Прав си донякъде. Кошчета има, но наистина на сутринта всичко е "олизано". Друг е въпроса, че за да се направи това се искат пари, а на нашата мила татковина това и е последната грижа.

 

ПП:някой има ли представа колко често минават Еко Глобал? Т.е. през колко време празнят кофите и през колко време премитат улиците.

Link to comment
Share on other sites

Като спрем, първо производството на петрол може и да опазим земята. Но това нали се сещаш кога ще стане. Иначе по въпроса за кошчетата, такива просто липсват, следователно държавата, респективно общината ме принуждава да си хвърлям отпадъчето на земята, след като не може да създаде условия за обратното. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Хубаво,че темата буди някакъв интерес от ваша страна! :excl:

Аз наииистна адски много се дразня на едно нещо - всеки ден,абсолютно всеки,от Хирургиите...е мам** ** ....не се сдържах,съжалявам....бълват мръсен,гнусен,гаден,'полезен' въздух от изгорели спринцовки и ръкавици.И моя милост,а и не само аз,като решим да подишаме чист пловдивски въздух,като си отворим прозорчетата....гледайте какво става.Аз се тровя направо...Тоя черен дим ми бърка в мозъка!И на всичкото отгоре,покрива ВСИЧКО с пепел!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry1 Толкова пъти тук е имало инициатива да се направи нещо по въпроса,ама не,тц....никой нищо! :angry1 Айде още малко да позамърсим И въздуха,пък после ще се спасяваме както си знаем... :angry: А,да добавим разбира се прекрасно чистите ни реки и прекрасно чистото ни море! :angry1 НИКОЙ НИЩО НЕ ПРАВИ ПО ВЪПРОСА!А това наистина е срамно........! :angry:

:)

Link to comment
Share on other sites

Хубаво,че темата буди някакъв интерес от ваша страна! :excl:

Аз наииистна адски много се дразня на едно нещо - всеки ден,абсолютно всеки,от Хирургиите...е мам** **  ....не се сдържах,съжалявам....бълват мръсен,гнусен,гаден,'полезен' въздух от изгорели спринцовки и ръкавици.И моя милост,а и не само аз,като решим да подишаме чист пловдивски въздух,като си отворим прозорчетата....гледайте какво става.Аз се тровя направо...Тоя черен дим ми бърка в мозъка!И на всичкото отгоре,покрива ВСИЧКО с пепел!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :angry1 Толкова пъти тук е имало инициатива да се направи нещо по въпроса,ама не,тц....никой нищо! :angry1 Айде още малко да позамърсим И въздуха,пък после ще се спасяваме както си знаем... :angry: А,да добавим разбира се прекрасно чистите ни реки и прекрасно чистото ни море!  :angry1 НИКОЙ НИЩО НЕ ПРАВИ ПО ВЪПРОСА!А това наистина е срамно........!  :angry:

:)

Ти на заблудена ли се правиш :confused . Хирургиите на пещерско ти са най - малкия проблем. Я помисли за КЦМ. Такова животно като чист пловдивски въздух трудно може да съществува, като искаш чист въздух куфарчетата и на село или в планината. Като пораснеш дай боже да влезнеш в парламента да оправиш работите. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ти на заблудена ли се правиш  :confused . Хирургиите на пещерско ти са най - малкия проблем. Я помисли за КЦМ. Такова животно като чист пловдивски въздух трудно може да съществува, като искаш чист въздух куфарчетата и на село или в планината. Като пораснеш дай боже да влезнеш в парламента да оправиш работите.  :huh:

Да си чувал за думичката ирония? :huh: май добре знам какъв е 'пловдивския въздух' и добре осъзнавам,че не е чист,Агресив. :rolleyes: :) Че то и на село сигурно не е чисто,не знам,аз съм градско момиче.... :blink: А в планината може би още има шанс за здравословно вдишване :D Проблем....след проблем...след проблем... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ти на заблудена ли се правиш  :confused . Хирургиите на пещерско ти са най - малкия проблем. Я помисли за КЦМ. Такова животно като чист пловдивски въздух трудно може да съществува, като искаш чист въздух куфарчетата и на село или в планината. Като пораснеш дай боже да влезнеш в парламента да оправиш работите.  :huh:

Aми за въздуха си прав, ама няма да се оправи. Още дълго човешкия род и по-специално българския род ще го е грижа повече за парите, отколкото за чистотата на природата. А за "чистачите", не мога да го разбера нещо. В нашия квартал често минават и има по един "шеф" с тях, който ги контролира и им се кара. А в центъра такова нещо не съм видял...Това става, защото кметовете по райони не си вършат работата както трябва. Те възлагат поръчката за почистването на въпросната фирма и те трябва да следят да се упражнява контрол върху работата....Ама защо не го правят...???? :confused :blink:

Link to comment
Share on other sites

Да си чувал за думичката ирония? :huh: май добре знам какъв е 'пловдивския въздух' и добре осъзнавам,че не е чист,Агресив. :rolleyes:  :)  Че то и на село сигурно не е чисто,не знам,аз съм градско момиче.... :blink:  А в планината може би още има шанс за здравословно вдишване  :D Проблем....след проблем...след проблем... :huh:

Не съм чувал, но ти може да ми я разясниш. Ще промениш навиците си, като си градско момиче, целта оправдава средствата. Това предполагам си го чувала :huh:

Link to comment
Share on other sites

Вие го избихте на бой, майна...Истината е,че чист въздух няма и скоро няма да има...Кеф ви Марково, Белащица...най-близо са. Над тях-балкан, колкото искаш та и отгоре. Тай че...както казва Агресив "Куфарчетата и на село":)Аз лично това смятам да направя:)И мога да ви кажа че ще ми е много по-приятно, отколкото да кисна в тоя град и да се душа при 40 градуса!!!

Link to comment
Share on other sites

Не съм чувал, но ти може да ми я разясниш. Ще промениш навиците си, като си градско момиче, целта оправдава средствата. Това предполагам си го чувала  :huh:

Нищо няма да ти разяснявам... :huh: :) А и не искам да си променям навиците,възнамерявам да живея в град,а този град се надявам да се промени,тоест,да се променят хората в града,тоест...да стнат по-отговорни и мислещи...ако е възможно...а и няма да е зле ако си помагаме повечко,ама... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Нищо няма да ти разяснявам... :huh:  :)  А и не искам да си променям навиците,възнамерявам да живея в град,а този град се надявам да се промени,тоест,да се променят хората в града,тоест...да стнат по-отговорни и мислещи...ако е възможно...а и няма да е зле ако си помагаме повечко,ама... :huh:

Колежке ти в кой свят живееш. Това ако стане в близките 50 години може да ми се обадиш. Никъде по света ги няма тези филми за които говориш, тук визирам замърсяване, а не хвърлянето на отпадъци в кошчето. Сигурно в някой град, намиращ се в задънена провинция на Конго, твоите виждания биха могли да бъдат реализуеми. И ако смяташ, че града ще се промени заради теб, отново си в голямо заблуждение :huh: Направо трепеш рибата :huh:

Link to comment
Share on other sites

Не,явно не срещам разбиране.....живея на тоя свят,че и представи си не ти говоря и за филми! :woot Хах,черногледството може да погуби човек по-лесно от всичко друго,колега. B)

Link to comment
Share on other sites

Не,явно не срещам разбиране.....живея на тоя свят,че и представи си не ти говоря и за филми! :woot  Хах,черногледството може да погуби човек по-лесно от всичко друго,колега.  B)

От кога реализма и фактите са черногледство. Това, че отказваш да ги приемеш е твой личен проблем. И стига с офтопиците :huh:

 

ЕДИТ: Скрити модератори r0x :wacko: , извинен си за офтопика :excl:

 

БТВ Ако постнеш 1000 магарета, ще те направят ли модератор заради добре свършената ти работа :confused

Link to comment
Share on other sites

Вие се оляхте майна! Айде има ПМ за тая работа. ако няма да говорите по темата, айде моля мерете си пишките на ПМ. Това е супер пренебрежително към другите юзери....

DOJD.jpg

 

 

Съжелявам за офтопика и Сивушко, ама напоследък много се събра!!!

Link to comment
Share on other sites

Не е зле някой да пише по темата:)

Няма смисъл да обсъждаме прекалено много промишленото замърсяване. Нека просто всеки се замисли какво може той лично да направи, за да станат по-чисти улиците и междублоковите пространства най-вече!!! Промяната трябва да започне от съзнанието!

Link to comment
Share on other sites

Фасовете трябва да се хвърлят извън кошчето, за да не предизвикват пожари. Иначе пушенето на обществени места трябва да е забранено, но уви, в България действат ционистки и цигарени лобита, които прилагат геноцид към Българите, така че няма смисъл :)

Ей га батко бе :angry1

В чужденеция има кошчета с "приставка" за цигари, ама ако сложат в БГ такива не им давам повече от седмица живот.

Link to comment
Share on other sites

Да позная ли :) , аверите от Столипиново и от Шекера ще ги ползват вместо печки :)

Не само те, разни запалянковци олигофрени :angry1

Link to comment
Share on other sites

Аз не се дразня толкова много от фасовете , ами като видя някой трабант или запорожец по улицата , или няква темподобна кола , която замърсява въздуха 20 пъти повече от съвременните коли.Тези коли се срещат само в най западналите страни... :bgrin: :bgrin: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Lestat,да ме извиняваш,ама мястото на твоя Сивушко му е на някоя полянка,не тук! :angry: Не го води вече на разходка тук,пък дори и да ти се иска.

А....точно ей тия вандалчета дето трошат наред всичко много ме дразнят.Или като хванат маркери и драскат навсякъде и каквото им падне,което допринася за приятни вид! :angry: Но наистина,както някои казаха,това си е до възпитание,а е много жалко,че има ордители,които не се замислят за това и децата им не се учат да пазят чисто .... и става често чуваното 'опа,без да исках' :angry: B)

Link to comment
Share on other sites

Мани колите, ти виж до скоро какви автобуси имаше в пловдив, добре че взеха да изчезват.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...