Jump to content
BulForum.com

Имаш ли приятели?


Имаш ли приятели?  

88 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Не го казвам с цел заяждане, но долавям гордост в мотивите за нежелание за присъствие по тези срещи. Тоест под достойството ми е. Ако пречупиш този начин на мислене и дойдеш на една или друга - вярвам, че няма да съжаляваш.

Ами не,не е гордост,просто не обичам големи компании от по над 10 души.Пък и се чувствам неловко да се събера с група непознати.Ако имам необходимост да се запозная с нови хора,което вие изтъквате като мотив номер 1,то ще го направя в едно друго реалити шоу-примерно в някой клуб или дискотека,където съм.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply
Ами не,не е гордост,просто не обичам големи компании от по над 10 души.Пък и се чувствам неловко да се събера с група непознати.

 

примерно в някой клуб или дискотека,където съм.

 

Хмммм......?Противоречие? :confused

Link to comment
Share on other sites

Не,няма противоречие.Аз ходя в клубове и дискотеки,където е фул с непознати,но аз съм там с моите приятели.Разбираш ли ме сега?

Link to comment
Share on other sites

...просто се опитвам да си обясня логиката ви...

Запознаваш се с нови хора - могат да ти допаднат или да те разочароват! Това е като ТОТО!

Но едно е сигурно "Койту играй - пичели, който ни играй - ни пичели." ;)

Link to comment
Share on other sites

Редакция: Нищо общо :) Сега пък вадиш думи и изречения от конкретния им контекст. Но все пак доказваш казаното от мен - залавяш се повече за отделните думи, отколкото за смисъла на текста..

Ти си един празнословец,знаеш ли?Само използваш високопарни изрази,които нямат нищо общо с темата.Защо бягаш около конкретиката на въпроса?Ти я нарече HemoroidsInMy,THe`Crayfish! :angry1

Link to comment
Share on other sites

Не,няма противоречие.Аз ходя в клубове и дискотеки,където е фул с непознати,но аз съм там с моите приятели.Разбираш ли ме сега?

Да, разбирам.

 

И ще ви помоля да се придържате към темата.Интересна е, а пак се отклонихте в ненужни спорове.

Има си ICQ,PM и прочие начини за контакт.

Link to comment
Share on other sites

След като Наско се скара - май на никой не му е интересна темата, тоест май никой друг няма желание да се придържа към нея. Май спама е по-интересен :sayjin

Наздраве за приятелите и както се казва, спаси ме боже от приятелите, с враговете сам ще се преборя...

Наздраве на всички!

Link to comment
Share on other sites

епфф

 

Всеки има приятели...всеки би искал да има все повече приятели...Но под приятел се разбира да ти помага да те утешава..да ти дава съвети и т.н(вие само знаете) но там е работата че аз имам много познати и малко прияели т.е малко са тези на които наистина мога да разчитам. :rolleyes: B)Може да ви звучи глупаво но аз така го разбирам.. :)

Link to comment
Share on other sites

Не мисля че от тия срещи на форума , дори и да се отиде , може да се намери истински приятел.Просто ще видиш тези , с които всеки ден постваш , на живо , и ще знаеш,кой какво предсравлява.Аз имам приятели от 8 години , имам и такива от 1-2 години.Досещате се на кои повече се доверявам. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

тва от колко години се познаваш с някого изобщо не е критерий за приятелството. доказах си го преди година. всичко зависи от човека. той може да чака и 10 години и тогава да те прецака по най-грубия начин. а пък някой който познаваш само 3 месеца, може да ти е верен до края на живота. така, че гледайте хората, а не дали се знаете откакто сте били "еееей такива".

аз приятели имам много, но нещо в последно време не ми се запознава с нови, защото след един инцидент не знам дали мога да се доверя на някого, но това ще трае кратко. по принцип обичам да съм сред хора. контактен съм и не понасям да съм сам. обичам да си създавам връзки с полезни хора.

Link to comment
Share on other sites

Винаги трябва да си имаш едно наум, че като ти забият ножа в гърба да те боли по-малко ;) Нали знаете, винаги ти идва от там, от където най-малко очакваш.

Повечето ми така наречени приятели се оказаха интересчии и използвачи, та ги разкарах..сега се броят на пръстите на едната ми ръка, но за сметка на това са истински. А познати - много.

Link to comment
Share on other sites

Винаги трябва да си имаш едно наум, че като ти забият ножа в гърба да те боли по-малко ;) Нали знаете, винаги ти идва от там, от където най-малко очакваш.

Aми... Аз лично имам пълно доверие на хората, които са до мен... Може би, защото, когато наричам някого приятел аз визирам точно такъв тип взаимоотношения. А за да се стигне до осъзнаването на понятието понякога са нужни години... За това когато казвам "приятел" това означава: "обичам те и съм преодоляла всички прегради във взаимоотношенията си с теб".

Link to comment
Share on other sites

Супер, пожелавам ти да са ти верни, но според мен си е в човешката природа да прецакваме другите, така че си го имай това едно на ум ;)

Link to comment
Share on other sites

на мен пък е дин блион ми каза веднъж:"приятелите са до към 25-26 години,после вече няма такъв филм,ама ти си още малка и няма да го разбереш" :confused :blink:

иначе между приятел и познат има разлика от тук до небето,правете я!!!!

както и от колко време познаваш някой-тва изказване не ми хареса :wacko:

Link to comment
Share on other sites

на мен пък е дин блион ми каза веднъж:"приятелите са до към 25-26 години,после вече няма такъв филм,ама ти си още малка и няма да го разбереш" :confused  :blink:

Че долу горе нещо такова се получава :D :)

Link to comment
Share on other sites

Ожениш/Омъжиш вече всичко замира, а особено ако има и деца ... по цял ден работиш вечерта се прибереш и си почиваш след това спиш ... нямаш време за нищо - това е и една от основните причини които спират голяма част от хората да се оженят/омъжат и да имат деца.

Link to comment
Share on other sites

нямаш време за нищо - това е и една от основните причини които спират голяма част от хората да се оженят/омъжат и да имат деца.

 

Да, напълно съм съгласен с теб. Само че има една друга страна на монетата.. станеш ли на.. 35 и ако си още ерген изведнъж те наляга някаква.. самота която не си изпитвал досега.. с две думи резултатът е че нещо започва да ти прещраква. Това не е мое мнение тъй като няма как да го изпитам все още, а е извод след разговорите ми със хора на тази възраст. Така че всичко с времето си. Е да.. орговорността е голяма, работата е много но .. явно си заслужава щом печалбата е спокойствието .. подкрепата .. стабилността и всичко друго което ти дава семейството. Така че.. ако някой се ожени/омъжи от вас, моля запазете една масичка със табелка warez.ru (the ultimate сватбари) :devil

Link to comment
Share on other sites

Ожениш/Омъжиш вече всичко замира, а особено ако има и деца ... по цял ден работиш вечерта се прибереш и си почиваш след това спиш ... нямаш време за нищо - това е и една от основните причини които спират голяма част от хората да се оженят/омъжат и да имат деца.

категорично не съм съгласен. повечето ми бракувани познати са почнали да живеят именно след това, други са си живели преди, живеят си и след. а и си зависи много от конкретните хора, защото познавам и 45-50 годишни, които са по-редовни в дискотеките от мен например. бракът не е затвор и не трябва да бъде., а живота е такъв, какъвто си го направиш.

Link to comment
Share on other sites

Никога не можеш да кажеш кой ти е приятел....можеш само да кажеш ТИ кого чувстваш като такъв. А хората по принцип са нагли себични, егоистични и нарцистични и т.н. Освен това може да си от 30 години приятел с някого и накрая да разбереш че през цялото това време те е използвал - "Само от добрият приятел става качествен предател"...

Относно срещите - няма нищо лошо... Форума не е толкова различен от IRC, колкото се опитват да го изкарат някои, а аз съм имал две гаджета от IRC и доста хора, с които макар да не се виждам от доста време, поради това че работя и уча и т.н., а е чата трябва да киснеш по много, все още чувствам като приятели и ако имат нужда от мен ще откликна.

Но в крайна сметка всеки със мнението си - някои искат да ходят, други не - пълна демокрация.... Който иска да ходи - да ходи, който пък не, честно казано не мога да разбера какво го интересува другите защо ходят.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че знам какво е приятел. Когато на един човек му споделя неща, които биха отвратили всеки и биха го накарали настръхне - този човек дори намира с какво да ми помогне. Човек, който може да ме разбере от половин мисъл, да разбере дори и когато депресиран и нещастен съм се затворил и запечатал - той разбира, че ми е криво и ми е подкрепа, макар и в гордостта си външно да не я търся. Човек, който ми е споделял почти всичко за себе си, няма тайни от мен... това е приятел. Имам трима такива. Звучи малко, нали?! Не, МНОГО Е! Защото знам, че когато затъна до уши в собствените си лайна - те спокойно ще се захванат да ме извадят и да ме облеят с маркуча със студена вода... Това са хора, за които бих слезнал в ада, бих избил демоните там и бих ги извадил, или бих умрял, опитвайки се!

Но всичко това са думи, може би силни, но все пак думи. Мразя думите - обичам делата. Но... това е интернет, бойното поле на думите...

Link to comment
Share on other sites

Прокрадва се един "самотник" в отговорите на пола!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...