Jump to content
BulForum.com

Имаш ли приятели?


Имаш ли приятели?  

88 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Обръщам го на чат, но имам и две приятелки. Тоест момичета (и двете бивши гаджета), които също са ми адски близки, на границата на гореописаната категория...

А за самотник - раждаме се сами, живеем сами и умираме сами. Всичко останало е временно...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply
А за самотник - раждаме се сами, живеем сами и умираме сами. Всичко останало е временно...

True, true...pass the bong

Иначе при мен положението е същото-има точно 3ма човека на които имам пълно доверие и съм готов на всичко за тях. Или са двама...ако не броим братовчед ми

Link to comment
Share on other sites

А аз ако включа братовчед ми - стават 4ма. Само дето той е много далече :( , иначе много си го обичам дитето...

Link to comment
Share on other sites

А за самотник - раждаме се сами, живеем сами и умираме сами. Всичко останало е временно...

Зависи от гледната точка!!!! :) Според мен...не се раждаме сами, не живеем сами и не умираме сами!!! Предпочитам така да разсъждавам!!!
Link to comment
Share on other sites

категорично не съм съгласен. повечето ми бракувани познати са почнали да живеят именно след това, други са си живели преди, живеят си и след. а и си зависи много от конкретните хора, защото познавам и 45-50 годишни, които са по-редовни в дискотеките от мен например. бракът не е затвор и не трябва да бъде., а живота е такъв, какъвто си го направиш.

 

Това е критерй колко им върви брака!!Тоест брака изобщо не им върви щом обикалят дискотеките!!!Другата възможност е да са хвърлили децата си на бабите и дадовците и хайде сега гледайте ми децата и от съшите тези скубят пари за да имат за купони!!Брака не е затвор но е едно задължение все пак към деца,съпруга, дом така че човек влезе ли в брачен съюз повече трябва да мисли за тях а не за купони!!!Купоните несъмнено ги има ама не да е чак като един човек на 18 и да зарибяваш мацките в дискотеките!!Събиране с приятели едно друго но живота след това никак неможе да бъде същя луд купон!!

Link to comment
Share on other sites

Аз имам доста приятели, но не може да се каже , че всичките са истински :(. Много от тях са големи лицемери, което страшно ме дразни. Други са използвачи. Но въпреки всичките има недостатъци аз съм приятел с тях, защото аз не съм по-малко лош :(. Всеки си има недостатъци, въпросът е, че хората трябва да свикнат с това и да не отхвърлят своите така-наречени "приятели".

 

Във форума имам само 3-4 приятеля, от които само двама са истински - vas90 и AlexMaster.Но за първия започвам силно да се съмнявам :(. Другите са в онези групи по-горе :angry:

Link to comment
Share on other sites

Зависи от гледната точка!!!! :) Според мен...не се раждаме сами, не живеем сами и не умираме сами!!! Предпочитам така да разсъждавам!!!

Разбира се, че си прав. Всеки е прав... за себе си. Виж, представям ти друга гледна точка. Приятел: наистина, истински приятел, обаче... утре катастрофира жестоко с колата си и за половин час вече го няма...

Гадже - истинска и чиста любов, пълна споделеност - обаче й изниква възможност да отиде да учи в чужбина, с възможности за работа... и тя прави тежкия избор да избере бъдещето си пред теб... вече може да се каже, че я няма и нея.

Женя се, живея 30 години с тази жена, имаме 3 деца... тя умира от инфаркт, децата порастват се пръсват по всичките краища на света...

 

Звучи жестоко, звучи гадно... но според мен е истина. Всеки един от тези периоди е временен. Постоянното е самотата... тамън един човек се докосне до теб и нещо стане...

Ако разсъждаваш изключително трезво - ще се побъркаш. За това има едни нещица, които погледнато трезво са лъжи, а именно любов, приятелство, надежда... И аз предпочитам да съм идиот, да съм наивник и вярвам в тези неща. Приемам болката, при раздялата със всяко едно от тях, но като един идиот продължавам да вярвам в тях.

Така че, sincity, надявам се разбра какво исках да кажа по-горе :))

Link to comment
Share on other sites

Иначе при мен положението е същото-има точно 3ма човека на които имам пълно доверие и съм готов на всичко за тях. Или са двама...ако не броим братовчед ми

 

Аз на никои нямам доверие никои си нямам и съм съгласен с мението на The`ScorpioN :

 

А за самотник - раждаме се сами, живеем сами и умираме сами. Всичко останало е временно...

 

All that shitty wolrd ... is stinky

Link to comment
Share on other sites

Това е критерй колко им върви брака!!Тоест брака изобщо не им върви щом обикалят дискотеките!!!Другата възможност е да са хвърлили децата си на бабите и дадовците и хайде сега гледайте ми децата и от съшите тези скубят пари за да имат за купони!!Брака не е затвор но е едно задължение все пак към деца,съпруга, дом така че човек влезе ли в брачен съюз повече трябва да мисли за тях а не за купони!!!Купоните несъмнено ги има ама не да е чак като един човек на 18 и да зарибяваш мацките в дискотеките!!Събиране с приятели едно друго но живота след това никак неможе да бъде същя луд купон!!

не приятелю,

това е критерий що за хора са. успели са да си подредят така живота, че да им остава време и за дискотека. децата им са големи вече и не се налага да ги гледат баби. и както казах - живота е такъв, какъвто си го направиш. някои предпочитат да се оплакват от него, други - да го живеят. аналогично и за брака - за едни е страшен, за други е щастие.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че си прав. Всеки е прав... за себе си. Виж, представям ти друга гледна точка. :))

Именно и аз това правя и предпочитам да мисля позитивно, когато е възможно!!!
Link to comment
Share on other sites

Именно и аз това правя и предпочитам да мисля позитивно, когато е възможно!!!

отказвам да мисля :angry:

10000 пъти по-добре ,като избягваш да вършиш тая дейност :ghost

Link to comment
Share on other sites

Как неусетно топика се измести към брачните консултации.... Какъв ли е шанса някои двама да се оженят след такава среща.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

хихи-отмествам се от темата за брачните консултации :D

Ами попринцип....имам страшно много приятели,но много малко са ми истински-само

2-3ма държа близо до сърцето си,другите са за компания :) Пък и не мисля,че е

хубаво човек да има много истински приятели...като се замисля.........

май не е и възможно :) .Е,поне така си мисля :rolleyes:

 

едит:/Май не го свързах със срещите :)

Още не съм се престрашила да отида на среща на форума,но май е много забавно и защо да не може там да се намерят нови приятели....

Link to comment
Share on other sites

1. Пък и не мисля,че е хубаво човек да има много истински приятели...като се замисля.........

май не е и възможно :)

2. Още не съм се престрашила да отида на среща на форума,но май е много забавно и защо да не може там да се намерят нови приятели....

 

1. То е хубаво, лошото е че са адски малко истинските приятели :) Пък да имаш много познати е полезно - не знаеш откъде може да изкочи някое зайче :love :devil

 

2. Идваааай :D При мене стана съвсем спонтанно. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Още не съм се престрашила да отида на среща на форума,но май е много забавно и защо да не може там да се намерят нови приятели....

Да ама май ако нямаш 16 не можеш да ходиш на тези срещи , бях срешнал нещо такова в топика на Психозата.И на мене не ми е леко , щото съм на 15 ама... :( :(

Link to comment
Share on other sites

Имам няколко много ценни приятели (приятелки), без които не мога, но в същото време съм пристрастена към този форум, просто тук нещата са малко по-задушевни :) Не винаги съм готова да приема нови приятели и това става много трудно.

Link to comment
Share on other sites

Много ми е яко като имам много познати и приятели просто чувствам една сигурност като отида някъде че може да видя някои познат и няма да се чувствам сам. Аве яко е и почти винаги може да си намерите обща тема за разговор и да утрепете времето.

Link to comment
Share on other sites

Много ясно , че имам приятели , а и се запознавам лесно с нови . Колкото повече истински приятели има човек - толкова по-добре ! А иначе в някви сайтове за запознанства не влизам , според мен са глупави .

Link to comment
Share on other sites

хубаво човек да има много истински приятели...като се замисля.........

май не е и възможно :) .Е,поне така си мисля :rolleyes:

Не си права :(. По-добре е да имаш повече истински приятели , защото никога не знаеш кой от тях е наистина "истински ;). Наскоро (тези дни) ми се случва за съжеление да го разбера това, и да ти кажа - не е добре ! По-добре си имай повече приятели, защото някои от тях не са за такива каквито се представят ! Може да си мислиш , че са ти най-добрите, но понякога грешиш, както направих и аз :cry

Link to comment
Share on other sites

До 25 години повечето хора се кефят колко много приятели(познати) имат, а след 25......остават само спомените!!!!!

Link to comment
Share on other sites

До 25 години повечето хора се кефят колко много приятели(познати) имат, а след 25......остават само спомените!!!!!

Това звучи много страшно и зловещо.Ако го мислиш...значи определено ти липсват моменти...в смисъл...моменти, които да запомниш и заради които да не се отдаваш на спомени, а да продължиш да търсиш нови...

Link to comment
Share on other sites

Ами верно е до някъде това което казва sincity. Като си спомня каква компания бяхме, като бяхме на 13-17г...Направо съибирахме 3 маси в заведенията.(искам да подчертая че тръгнахме по заведения около 15-16 годишна възраст :) ) След това като се разцепиха всички на по-малки компанийки и след това по още веднъж и сега моята компания сме си от 4 човека. Момичетата не ги броя защото много често си отиват. :D Но понякога се връщат за малко. :P Сега сме на по 23. Почти всички които не са в нашата компания се изпожениха и се отцепиха и от другите. Пак се виждаме, но многог рядко. А бе изобщо съм забелязал, че който си хване гадже и леко се отдръпват от компанията, а оженят ли се ту ги има ту ги няма. Но и аз смятам че и така трябва. Много често приятелството с другите пречи на връката, за това по-далеч. :) Пък и колкото повече годинките се трупат, толкова повече човек се пита какво е постигнал в този живот и търси пречките в приятелите си, което е също една причина. Лошото е че и мен от време на време ме наляга тази мисъл, но за сега поне се утешавам че това е от мързела а не от друго. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами то тука и без това много се измести темата....та да добавя и аз нещо. Като завършвахме гимназията беше много прочувствено...сълзи, обещания, пеене на "След 10 години". много беше хубаво, но оттам нататък почти не сме контактували. Това е съвсем нормално - всеки си поема по пътя. Чувството все пак е отвратително... Сега с университета става същото... Според мен хората с които оставаш приятел за по дълго са тези с които не те свързва някакво място(училище, университет и т.н.), а тези с които имате сходни интереси. Няма вечни приятели, има вечни интереси. Относно връзките с момичета и аз от доста време съм с едно момиче, но се опитвам да не губя връзка с приятелите си. Просто я запознах с всичките си приятели, опитвам се веднъж в седмицата, а и на почти всички празници, вместо да ходим по заведения да ги събирам в квартирата на приятелката ми. Получава се весело, а и запазвам връзката си с тях. ВСЕ ПАК ЗА МЕН ТЯ Е НА ПЪРВО МЯСТО!!! Няма нужда да се вкопчваме в отминали приятелства, това което ни е събирало и сплотявало вече просто го няма. Затова както каза някой по-горе - бъдете отворени за нови приятелства. Сигурно всеки от вас е бил любопитен какъв ли е някой от форума като му чете постовете. Ами ето ви идеалната възможност да разберете. Който се чувства неудобно да дръпне едно голямо вкъщи за отскок и да отива на срещата...Ето, даже успях да го свържа с темата:) Чак се замислям дали да не дойда и аз... и без това все в Рахата се наливам...Макар че вие сигурно говорите за горния Рахат - Рая на комарите. Аз по принцип пия в долния(Граждански клуб=Рахата 2, държат го едни и същи хора)

 

Та, може да се видим, ако ли не - НАЗДРАВЕ от мен :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това звучи много страшно и зловещо.Ако го мислиш...значи определено ти липсват моменти...в смисъл...моменти, които да запомниш и заради които да не се отдаваш на спомени, а да продължиш да търсиш нови...

breakneck e доловил много правилно това, което исках да кажа!!! :)

Разбира се, нови запознанства и хубави мигове се случват цял живот, но най-истинските приятелства се зараждат почти винаги до около 25 години. Това, естествено, е много условно казано и си е строго индивидуално за всеки човек!!!

Link to comment
Share on other sites

-> AssasiN, отново не съм съгласен с теб. Гаджетата идват и си отиват. И да се ожениш за нея, пак може някой ден да те зареже. А истинските приятели са до живот!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...