Jump to content
BulForum.com

Имаш ли приятели?


Имаш ли приятели?  

88 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Интересно ми стана,дали имате приятели,защото срещите,организирани от хора от форума много зачестиха.Оставам с впечатлението,че не ползвате форума за обикновен форум,а за такъв,чрез който да си намерите нови приятели.

Предупреждавам,че не искам да обидя никой.

Моля да отговорите искрено на анкетата и да коментирате без да ме нападате.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Нещо лошо ли има в това да се срещам с хора от форумите, които ме кефят?! Имам приятели. Не са много на брой, но за сметка на това не изпитвам капка съмнение, когато използвам термина приятел за тях. Имам и една-две компании, с които мога да ида да се напия, да идем в Сенса... И какво, това означава, че щом някой ми е интересен по форумите, щом форумистите организират среща - трябва да не ходя от простата гордост, че аз живея в реалния свят и не бива да ставам "комплексар" и да се поддавам на виртуалния?

Според мен идеята на тези срещи е просто общуването тук, да се пренесе в реалния свят, да си видим физиономиите, да пийнем заедно. Нима има нещо лошо в това? Ако егото и гордостта на автора на темата му пречат да се отпусне и да дойде на такова мероприятие - това говори лошо и гарантирам - той е губещия. От тези срещи на форумите обогатявам кръга на хора, с които общувам и голяма част от хората, с които съм се запознал по тия срещи ме кефят. Нима в това има нещо лошо?

Link to comment
Share on other sites

Еми...намират се приятели :D , въпроса е, че винаги е хубаво да има разнообразие, пък и е много по яко, да знаеш кой е човека зад постовете(поне аз така мисля)

Link to comment
Share on other sites

Приятели имам, но възможностите които дава форума въобще не са лоши чрез него се запознавам с хора които са интересни забавни имаме общи теми и идеи и става голямо шоу.

Link to comment
Share on other sites

Приятели имам, но възможностите които дава форума въобще не са лоши чрез него се запознавам с хора които са интересни забавни имаме общи теми и идеи и става голямо шоу.

В такъв случай не използваш ли хората като "ресурси"?

Link to comment
Share on other sites

Имам приятели и нямам нищо против да откривам и нови, но не и ако трябва да оставя старите или да се виждам по-рядко с тях. Не че не ми се е искало и аз да отида на събиранията, но нещо не ми е по вкуса по този начин. Пък и тук предварително се създава някакво погрешно впечатление в човека, както и при мен, което също до някъде ме спира. Аз използвам форума предимно за контактуване и споделяне на мнението, но не целя да се запознавам точно пък по този начин. Пък и форума е за това, да изразиш свободно и анонимно мнението си. За запознанства си има чат. ;)

Link to comment
Share on other sites

В такъв случай не използваш ли хората като "ресурси"?

А защо не?

 

Негласувах в анкетата, защото не ми харесаха точките, идвам на срещите (доста рядко), за да се разтоваря малко иначе неизлизам.

Link to comment
Share on other sites

:excl: Имам си много приятели,истински ...и някои не олкова истински де....но никога не отказвам на запознанство. :D :P Много обичам да се срещам с нови хора,нещо като хоби ми е да се запознавам постоянно с някой :) :rolleyes: B) Френдс рулз! :P B)
Link to comment
Share on other sites

Абе аз си имам група най-добри приятелки и съм си супер! :P

Обаче проблема е че сме все от единият пол и си търсихме друга групичка като нас, но не мисля, че винаги се получава от форумите или чатовете :( - понякога става де! Имам познати, на който им излезе късмета! :)

Link to comment
Share on other sites

В такъв случай не използваш ли хората като "ресурси"?

 

 

Най-ценния ресурс е човека на таз земя ... всеки използва другия ... кой за секс, кой за забавление, кой за отмора, кой за да научи нещо от другия или да получи помощ в някое свое начинание и др. такива.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам против на тия срещи да ме ползват за ресурс. Нали и аз ви ползвам така :Р

HemoroidsInMe прекалено много се хващаш за думите...

Link to comment
Share on other sites

Амииии да. Имам доста приятели и дори броя на "истинските ми пприятели" е доста голям. Както и да е винаги гледам да се запознавам с нови хора и тва ми доставя удоволствие :P :P :P .

Link to comment
Share on other sites

Аз приятели имам. Друг въпрос е какви, колко и как и защо... Защото имам много хора, които са ми много близки, но ги виждам не повече от веднъж на година-две. Иначе хората са ми нещо като хоби. Наистина много обичам да се срещам с нови хора. Това е най-много свързано със собственото ми его, защото имам нещо като набор от лафове, мъдрости, мисли, простотии, знания, които хвърлям в очите на новия ми познайник и му ставам (примерно) симпатичен. Тая работа обаче обикновено трае кратко, защото писвам бързо. И така много подскачам от приятели на приятели. Номерът е да си откраднеш от всекиго по нещо за себе си, а не само да си кажеш репликите... Колкото до интернет...просто има нови възможности. Вече имам сравнително добри приятели от Дания, Норвегия, Финландия, Холандия, Италия, Англия...които не мога да ги срещна в даскало или в кафенето... А конкретно до тия срещи - пак нова възможност за запознанство. Пешо правилно каза, че не е нужно да се правим, че сме над тия неща. Щото точно това е начинът да направим някаква такава интерминетска връзка реална. Не знам, защо хората си мислят, че като сме група форумисти, значи сме задръстени лапета, които са толкова асоциални, че подпухналите им очи не са виждали човек в различно състояние от 1024х768 точки... Е, напротив. Тъкмо вчера срещнах няколко доста готини хора, които вероятно щях да пропусна, ако си бях казал, че форумните срещи са тъпи (а те наистина в повечето случаи са, но и срещите със социални групи, обединени от друго също могат да бъдат). А пропуските никога не си заслужават...

Link to comment
Share on other sites

Да, имам.И винаги съм готов за нови.Форума ми помогна да си намеря много такива, но това не значи, че преди това съм нямал ;)

Link to comment
Share on other sites

Хората са ресурси - това е така. Живота е като p2p мрежа ;) Въпроса е колко ще дадеш от себе си и колко ще вземеш от другите ;)

 

Много се зарибих по срещите на форума.. винаги съм искал да се запозная ей така накуп с много и различни хора и да разширя кръга от познанства. Какво по-добро от това?! Това че отидох на миналата среща .. беше съвсем спонтанно и не съжелявам. Надявам се скоро пак.. да разнищим темите за живота, вселената и всичко останало ;)

Link to comment
Share on other sites

Според мен всеки има право да ползва форума за една или повече лични цели! Който иска да се запознава с хора чрез форума - нека го прави! Който иска просто да си изказва мнението - нека го прави! Може и двете!Всеки си решава ! Няма правило,няма забрана!

Въпросът не опира до това дали имаш приятели и колко, а до това какъв ти е характерът и колко си отворен към нови запознанства!

Наистина е интересно да се види кой се крие зад анонимните аватари и мнения! Все пак във форума не всеки показва истинското си лице! Има доста хора, които се правят на интересни и предполагам в живота са съвсем различни! На мен,примерно, ми допадат схващанията на редица съфорумци, но това не значи, че бихме станали приятели с тях . Приятелите не се търсят, те се намират с времето!!!

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен!!!

Ако си съгласен защо тогава ги търсиш,ходейки на срещи на форума?

Не ме разбирайте погрешно,аз не ви се смея,затова,че излизате заедно,просто се опитвам да си обясня логиката ви и затова и пуснах тази тема.Не смятам,че е тъпо или лошо,просто не е в мой стил.

Link to comment
Share on other sites

Не го казвам с цел заяждане, но долавям гордост в мотивите за нежелание за присъствие по тези срещи. Тоест под достойството ми е. Ако пречупиш този начин на мислене и дойдеш на една или друга - вярвам, че няма да съжаляваш.

Link to comment
Share on other sites

Ако си съгласен защо тогава ги търсиш,ходейки на срещи на форума?

 

 

:huh: :confused

Да съм написал някъде, че ги търся?Просто отивам да се запозная с хора, с които комуникирам.Интересно ми е да видя на живо дали са такива, каквито са и във форума.

Друг е въпроса, че на срещите съм попаднал на наистина ценни хора ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз винаги съм готов да срещна нови хора и с тях да станем приятели. Според мен това е най-важното в живота - да имаш приятели! :beerchug

 

П.С. Много съм мъдър :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...