Jump to content
BulForum.com

Футболни трансфери


sincity

Recommended Posts

Още малко новинки от мен:

 

Циклер премина със свободен трансфер в Аустрия (Залцбург)... Според мен някак си Байерн успя да срине кариерата на едно от златните си момчета. Помня го когато беше на 20тина до 23-4 години беше страшно бърз и много хладнокръвен нападател, но през цялата си кариера беше резерва и сега на 31 година си заминава. За мен е много жалко, че така се провали един страхотен нападател. В Аустрия сега ще доиграва...

 

Флавио Консейсао отива в Панатинайкос от Галатасарай за скормните 335 000 паунда. Той вече и остаря де, но все пак си е класа. Идеята вероятно е да замести Басинас, който сигурно ще замине това лято за някъде...може би Англия...

 

Франк Лебьоф прекрати кариерата си. Бляскавата му кариера премина през бая отбори от най-висока класа като Челси и Марсилия (отборът на сърцето му) и през последните два сезона не толкова качествените катарски отбори. Световен шампион с Франция през 98ма...мисля, че през 2000 не игра за европейската титла.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply
Франк Лебьоф прекрати кариерата си. Бляскавата му кариера премина през бая отбори от най-висока класа като Челси и Марсилия (отборът на сърцето му) и през последните два сезона не толкова качествените катарски отбори. Световен шампион с Франция през 98ма...мисля, че през 2000 не игра за европейската титла.

А, май игра и на европейското, беше резерва на Лоран Блан. Игра и на СП2002.

Link to comment
Share on other sites

Ето ви сега изненадващ трансфер - Нихат в ЦСКА (Москва). Турчинът беше искан от Валенсия, Реал (Мадрид), Манчестър Юнайтед, Челси, Тотнъм и кой ли още не, но накрая отиде в ЦСКА. То сега те са привлекателни де, като носители на УЕФА, но пак ме изнанада. Трансферната сума мисля е съвсем точна и добра като за него и като за Реал Сосиедад - 13.3 млн паунда.

Link to comment
Share on other sites

Eeee то това за Нихат също не е голяма изненада. Още след януарския трансферен прозорец се говореше, че ще премине в ЦСКА. Окаква се при добра игра за московчани след 1-2 сезона Нихат да премине в Челси.

 

Сега научих, че Сергей Ребров се е завърнал в Динамо. И това беше очаквано, защото Ребров няколко сезона беше в Англия, но не направи абсолютно нищо, даже загуби нястото си в националния отбор на Украйна.

 

Още трансфери: Каспар Бьогелунд от ПСВ в Борусия (Мьонхенгладбах); Роб Дъглас от Селтик в Лестър.

Link to comment
Share on other sites

Челси пусна Креспо в Милан за още една година

'Ернан Креспо ще остане още един сезон под наем в Милан. Това решение беше взето по време на днешната среща между генералния мениджър на английския гранд Питър Кениън и вицепрезидента на “росонерите” Адриано Галиани. “Милан иска да запази Креспо и самият футболист желае да играе за този тим. Това е достатъчно аржентинецът да продължи кариерата си в отбора”, коментира Кениън.'

 

Роналд Куман е новият треньор на Бенфика

'Холандската легенда Роналд Куман е новият треньор на Бенфика. Новината съобщи италианският всекидневник “Гадзета дело Спорт”. Договорът на бившата звезда на Барселона е за две години. На поста Роналд Куман заменя италианеца Джовани Трапатони, който направи Бенфика шампион на Португалия, но след последния мач от първенството обяви, че иска да се прибере в родината си.

Другите кандидати за треньорския пост в лисабонския гранд бяха италианецът Алберто Дзакерони и французинът Пол льо Гуен, който преговаряше и с ръководството на Лацио, но не се стигна до разбирателство и всичко се провали'

 

Валенсия искаше много Нихат,четох ,че други алтернативи след него са Давид Вийя и Марто Петров :D

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали някой каза, но Жак Сантини е новия треньор на Оксер.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали някой каза, но Жак Сантини е новия треньор на Оксер.

Трудно ще бъде да спечели феновете на Оксер след отказването на местната легенда Ги Ру! Давам му най-много до средата на следващия сезон да оцелее!

Хоакин Капарос поема Депортиво след напускането на още една местна знаменитост - Хавиер Ирурета!

Link to comment
Share on other sites

Супер се кефя за Ван Дер Саар. След Шмайхел той ми е любимия вратар и се радвам, че накрая стигна в Юнайтед - смятам, че това е достойно място, на което да завърши кариерата си. Също ще се кефя за Парк, ако наистина отиде в Юнайтед, защото е много качествен футболист и Юнайтед имат нужда от такъв. Може Ман Ю отново да ме спечелят кате фен :Р

Новината за Креспо също ме радва - много добър играч и Милан определено имат нужда от играч от неговата класа. Дано в края на крайщата Челси го продадат там.

Link to comment
Share on other sites

Крис Къркланд премина под наем в Уест Бромич

 

Вратарят на английския Ливърпул Крис Къркланд ще играе следващия сезон в тима на Уест Бромич, съобщава "Скай Спортс". Двата клуба се договориха 24-годишният футболист да премине там под наем за срок от една година.

 

Според наставника на Уест Бромич Брайън Робсън, пред младока няма никаква перспектива за развитие в европейския клубен шампион, тъй като е принуден да се бори за титулярно място с Йержи Дудек и Скот Карсън, а вече и с испанеца Хосе-Антонио Рейна.

 

Робсън смята, че в неговия тим Къркланд може да получи необходимата му игрова практика и така дори да се бори за титулярен пост в националния отбор на Англия.

 

Ако той се представи добре в новия си клуб, е възможно и правата му да бъдат откупени от ръководството на Уест Бромич.

 

Байер (Леверкузен) привлече бразилеца Атирсон

Бившият бразилски футболен национал Атирсон ще бъде съотборник на Димитър Бербатов от новия сезон, след като беше купен от Байер (Леверкузен), съобщи търговският директор на клуба Волфганг Холцхойзер.

 

Атирсон, 28-годишен защитник, е взет от Бело Оризонте за 800 000 евро и ще подпише договор за 3 години. Бразилецът трябва да замени аржентинеца Диего Пласенте в лявата зона на отбраната. Той има опит в Европа, тъй като от 1999 до 2003 година беше в италианския Ювентус, макар и да попадаше изключително рядко на терена.

 

Този трансфер позволи на ръководството на "аспирините" да постави в трансферната листа австриеца Емануел Погатец, който бе преотстъпен под наем на руския Спартак (Москва).

Link to comment
Share on other sites

Аякс привлече халф на АЗ Алкмаар

 

Отборът на Аякс се подсили с 31-годишния полузащитник на АЗ Алкмаар – Олаф Линденберг, предаде официалният сайт на УЕФА. Сумата, която 1/2 финалиста от турнира за Купата на УЕФА ще получи по трансфера, не бе оповестена. Линденберг прекара цели девет години в детско-юношеската школа и резервния тим на Аякс, преди през 1994 г. да премине в Де Граафшап, а по-късно и в АЗ Алкмаар. Сега вече се сбъдна мечтата му да играе в първия тим на Аякс. “Преди време не бях достатъчно добър за Аякс, но в Де Граафшап и АЗ натрупах опит и ето, че в крайна сметка постигнах мечтата си – да играя в първия отбор на Аякс”, заяви Линденберг.

Link to comment
Share on other sites

Новината за Креспо също ме радва - много добър играч и Милан определено имат нужда от играч от неговата класа. Дано в края на крайщата Челси го продадат там.

 

Е ти какъв фен си като се отказваш от отбора като започне да изпада? Сигурен съм, че не си такъв като малките момиченца "фенки" на локо и ботев. Ходят по мачове.. някой премине в противниковия отбор, защото "неговия" губи и момиченцето/та след него. и вече.. верните фенки, че чак на бой налитат ако ги засегнеш :)

 

Общо взето.. "Който печели, от него съм"

 

Та каква е причината за това твое "подмятане"?

Link to comment
Share on other sites

Виляреал окончателно си купи Рикелме от Барса. То се знаеше, че така ще стане, но според мен Барса загубиха много - първо Хуан Роман е великолепен играч и можеше да им свърши работа, ако му бяха дали шанс и второ трансферната сума е...3 350 000 паунда...мизерия...ноооо Барса си знаят - да се оправят.

 

Много подновени договори в Ливърпуул - Хаман баш в Ливърпуул и Уиър, Нейсмит, Килбан, Биг Дънк и Лиън Озмън в Евертън.

Link to comment
Share on other sites

Трансферът на Клуйверт във Валенсия пред провал след медицинските тестове

 

Трансферът на холандеца Патрик Клуйверт от английския Нюкясъл в испанския Валенсия може да се провали след като на медицинските прегледи се установи, че нападателят има проблем с коляното.

 

Клуйверт трябваше да сключи тригодишен договор с "прилепите" след като беше освободен от Нюкясъл миналата седмица.

 

Испанският вестник "Марка" съобщи, че първоначалният медицински преглед е установил, че нападателят не е напълно здрав, но допълнителни тестове ще покажат дали преминаването му във Валенсия няма да бъде твърде рисково за клуба.

 

Първоначално се очакваше официалното представяне на Клуйверт пред медиите и феновете да бъде в петък.

 

Александър Хлеб ще е играч на Арсенал до дни

 

До броени дни полузащитникът на Щутгарт Александър Хлеб ще е футболист на лондонския Арсенал, заявиха от ръководството на английския клуб.

 

Днес (петък) футболистът трябва да премине медицинските прегледи в тима и ако те са успешни, той трябва да подпише до края на седмицата.

 

Според aгента на играча, Ули Фербер, цитиран от английската преса "артилеристите" са се споразумяли с ръководството на Щутгарт за компромисен вариант - цена от 9 милиона паунда.

 

Доскоро "швабите" искаха твърдо 11 милиона, докато шефовете на Арсенал не бяха готови да платят повече от седем.

 

Желанието на френския мениджър на тима Арсен Венгер да привлече играча обаче е повлияло и така Хлеб е на дни от трансфер на "Хайбъри".

 

Беларусинът е гласен за заместник на шведа Фреди Люнгберг, който през последния сезон често е преследван от контузии. Иначе полузащитникът има договор с Щутгарт до лятото на 2008 година.

Link to comment
Share on other sites

GeorgiK, абе много щяха да станат атакуващите халфове в Барса ако Рикелме се беше върнал. Не че щеше да е в излъшък, но нямаше да е твърд титуляр. Наистина обаче можеше да му вземат доста повече пари.

 

dimitrator, това пък какво общо има с темата? :)

Link to comment
Share on other sites

Виляреал окончателно си купи Рикелме от Барса. То се знаеше, че така ще стане, но според мен Барса загубиха много - първо Хуан Роман е великолепен играч и можеше да им свърши работа, ако му бяха дали шанс и второ трансферната сума е...3 350 000 паунда...мизерия...ноооо Барса си знаят - да се оправят.

GeorgiK, абе много щяха да станат атакуващите халфове в Барса ако Рикелме се беше върнал. Не че щеше да е в излъшък, но нямаше да е твърд титуляр. Наистина обаче можеше да му вземат доста повече пари.

В Барса имат проблеми с бройката на футболистите извън европейския съюз, Рикелме има висока заплата, не се ползва с доверието на Рийкард. Барса си има Роналдиньо и няма място за Рикелме (жалко наистина, защото е добър играч). Колкото до трансферната сума - Виляреал плащаха последните два сезон, за да го имат в състава си, а не се знае кога му е изтичал договорът с Барса. Така, че макар и евтино трансферът може би е (частично) изгоден и за Барселона.

Link to comment
Share on other sites

Според мен можеше да си го приберат и да играят титулярна халфова линия във вид (от ляво надясно) Роналдиньо - Деко - Рикелме - Жули. Деко показа тая година, че може да изпълнява и малко по-дефанзивни функции, а и така и така отборът имаше мачове в схема 3-5-2, при която може да се включи още един типичен опорен халф. Разбира се, това не е моя работа и аз лично предпочитам Виляреал пред Барса... За повечето пари...то се знае. Хлеб е добър вариант за Арсенал. Това момче започна невероятно кариерата си в Щутгарт и после нещо позалезе, въпреки че като цяло отборът започна да играе по-добре. Все пак мисля, че има много хляб (хм...) в момчето и покупката е добра - да им е честит.

Link to comment
Share on other sites

Не забравяйте ,че в Барса дойде и Ван Бомел..халфовете са достатъчно :)

Изглежда че Виляреал са откупили 80% от правата на Рикелме и при евентуален негов трансфер ,Барселона ще получи пари ;)

Link to comment
Share on other sites

Мда, ван Бомел го бях забравил... Еееми идеята е холандеца за аржентинеца - единият се взима без пари, от другият все някакви се взимат; единият е с европейски паспорт - ясна работа...

Link to comment
Share on other sites

Барселона по-голямата част от миналия сезон игра със схема 4-3-2-1. Маркез играеше дефанзивен халф, титуляри бяха Деко и Шави. Като атакуващи халфове играеха Роналдиньо - от ляво и Жули или (през пролетния полусезон главно) Иниеста. Така, че ако бяха взели Рикелме трябваше да играе до Роналдиньо или на негово място. B) А Ван Бомел идва, защото Рийкард отдавна търсеше опитен халф, който да върши черната работа. По този начин следващия сезон Маркез може да се върне в защитата, а Бомел да играе в полузащитата.

Link to comment
Share on other sites

@RIP,не се бъркаш...

Хакан Якин напусна Щутгарт и се върна в родината

 

Германският клуб Щутгарт освободи швейцарския национал Хакан Якин. 28-годишният полузащитник вече сложи подписа си под тригодишен контракт с родния Йънг Бойс.

 

Якин дойде в Щутгарт преди две години от Базел за сумата от 2,5 милиона евро. Той обаче не успя да се наложи нито при Феликс Магат, нито при Матиас Замер и бе даден под наем на Галатасарай.

 

Нападателят Микаел Форсел смени Челси с Бирмингам

Нападателят Микаел Форсел напусна шампиона на Англия Челси и премина в Бирмингам, съобщиха днес от клуба.

 

24-годишният финландец тази сутрин е преминал успешно медицински преглед и е подписал тригодишен договор с Бирмингам с трансферна сума 3 милиона лири (4,4 милиона евро).

 

Форсел вече е играл за тима, който се класира на 12-то място в последното футболно първенство на Англия.

 

Той дълго време лекуваше контузия на коляното, но в края на сезона се възстанови и изигра шест мача с фланелката на Челси, един от които в Шампионската лига срещу Байерн (Мюнхен).

 

Форсел изигра и три мача за Финландия в квалификациите за Мондиал-2006.

Link to comment
Share on other sites

Рома привлече нападателят на Монако - Нонда !

 

Той нямаше ли да подписва с Юве или се бъркам?

Дааааа..... аз даже бях чел, че вече е подписал с Ювентус, но вчера и аз прочетох, че отивал в Рома :confused Странна работа.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...