Jump to content
BulForum.com

Футболни трансфери


sincity

Recommended Posts

'Роберт Ковач вече е играч на Ювентус

Защитникът на Хърватия Роберт Ковач премина в състава на Ювентус, съобщи италианската преса, цитирана от радио "Гонг".

 

Доскорошният футболист на шампиона на Германия Байерн (Мюнхен) се присъединява към "старата госпожа" като свободен агент, след като договорът му с баварците изтече.

 

В сряда сутринта той е преминал успешни медицински прегледи и веднага след това е парафирал контракта си с Ювентус.

 

Именно поради тази причина бранителят ще се присъедини чак тази вечер към лагера на хърватите за важната световна квалификация срещу България в събота.

 

По всяка вероятност той ще започне като титуляр и ще играе по десния фланг на отбраната, където ще има за задача да неутрализира пробивите на Мартин Петров.'

 

'Испанският национал Херард Лопес подписа с Монако за четири сезона. От седмица с говореше за интерес на френския тим към Херард, но днес медиите на Иберийския полуостров обявиха новината за трансфера на вече бившият футболист на Барселона.'

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Мартин Петров във Атлетико (Мадрид).

 

Мисля, че вече е сигурен трансфер...щом и спортният директор на Атлетико (Мадрид) Тони Муньос потвърди...

 

:excl: Предлагам трансферите да ги пишем с удебелен шрифт, за да се отличават от коментарите ! :excl:

Link to comment
Share on other sites

Не е много сигурен, защото Атлетико давали само 7 млн. евро, а Волфсбург искат още :).

Link to comment
Share on other sites

Дарън Бент от Ипсуич в Чарлтън за 3млн. паунда.

 

Друга страхотна новина е, че може би Ji-Sung Park от ПСВ ще се присъедини към Ман Юнайтед.

Link to comment
Share on other sites

Чавдар Янков ще играе под наем в Хановер

Немски клуб е на път да изпревари Левски и ЦСКА за подписа на звездата на Славия Чавдар Янков, твърди в днешния си брой в-к "Меридиан мач".

 

Това е Хановер, чиито шефове вече са постигнали договорка с боса на "белите" Венци Стефанов за отдаване под наем на халфа за следващия сезон с опция за закупуването му след това.

 

Евентуална пречка пред германците може да бъде само оферта от страна на испанските Еспаньол или Виляреал. И двата клуба засега проявяват интерес, но не са проявили достатъчно активност в опитите си да привлекат Янков.

 

От Хановер били готови да платят веднага на Славия сумата от 500 хиляди евро, за да са сигурни, че полузащитникът ще заиграе при тях.

 

Преди седмица пък мениджърът на играча Лъчезар Танев заяви, че според него най-удачният вариант е Чочо да заиграе в отбор от чужбина, именно под наем.

 

 

Каха Каладзе договори личните си условия с Челси

Грузинският защитник на Милан - Каха Каладзе, заяви, че е договорил личните си условия с английския шампион Челси.

 

"Всичко между мен и Челси е договорено. Контрактът ми е за пет години. Много съм доволен от всички условия, които ми предложиха. Сега остава само Милан и Челси да се разберат за трансферната сума", заяви 27-годишният Каладзе за "Спорт Експрес".

 

Атлетико М) изкушава Мартин Петров с заплата от 2,5 милиона евро

Ръководството на испанския Атлетико (Мадрид) е готово да плаща годишна заплата на българския национал Мартин Петров от 2, 5 милиона евро на сезон, съобщава в днешния си брой в-к "АС", цитиран от радио "Гонг".

 

Сумата е по-голяма дори от тази, която Мартин би взимал при шампиона на Германия Байерн (Мюнхен). Припомняме, че в сегашния си отбор - Волфсбург той получава около един милион.

 

"Изключително трудно ще е да успеем го задържим и през следващия сезон. Ние не можем да му предложим подобно заплащане, но се надяваме все пак да размисли", коментира мениджърът на "вълците" Томас Щрунц.

 

Евентуалният трансфер на Мартин в тима на "дюшекчиите" има и още едно предимство. В Испания данъците са едва 25% върху заплатата, докато в Германия те са почти двойно - 45%.

 

"АС" твърди, че договорката между българина и Атлетико вече е факт, но поради молба от страна на националния селекционер Христо Стоичков Марто отлага официални изявления до квалификацията срещу Хърватия.

 

Изданието предполага, че националът ще даде официална пресконференция в понеделник.

 

Денис Бергкамп най-сетне преподписа с Арсенал

Нападателят на лондонския Арсенал Денис Бергкамп продължи договора си с клуба, съобщава английската преса.

 

Холандецът преговаря доста дълго с шефовете на "топчиите", тъй като не беше доволен от предложената му оферта - контракт за само още една година.

 

Саша Лазаревски вече е играч на Локомотив (Пд)

Ръководството на бившите шампиони от Локомотив (Пловдив) привлече в състава си македонския халф Саша Лазаревски, съобщава официалният сайт на клуба.

 

Припомняме, че футболистът игра доста време в тима на Марек (Дупница), откъдето премина в Брегалница-Краун

 

Беноа Кое напуска ЦСКА, ще играе в швейцарския Сион

Халфът на ЦСКА Беноа Кое напуска "червените", разкрива агенция "Фокус". Французинът ще подсили швейцарския Сион за следващия сезон и с това става поредният играч на "армейците", който напуска клуба.

 

Преди него това сториха естонецът Йоел Линдпере, който също се присъедини към ЦСКА през зимния трансферен прозорец и Роберт Цаха. Линдпере бе преотстъпен под наем от Флора (Талин) до лятото.

 

Порто привлече нападателя Томислав Шокота

Отборът на Порто привлече в състава си хърватския нападател Томислав Шокота със свободен трансфер от шампиона Бенфика, съобщава Ройтерс.

Link to comment
Share on other sites

Дарън Бент е много добра сделка за Чарлтън за мен! Младежки национал на Англия за тези пари е кражба направо! Особено нападател- голмайстор!

Сагата Чавдар Янков явно набира пара:)

Link to comment
Share on other sites

Санти Езкеро е на 28 години(майче),топ нападател на Билбао(бивш вече).Рийкард каза,че го иска ,за да играе в ляво и да освободи повече място за Роналдиньо,като за свободен трансфер е добре дошъл :)

Link to comment
Share on other sites

Сантяго Ескеро е висок и як нападател с невероятна техника и повратливост като се има предвид ръста му. Според мен може да бъде голяма звезда като повечето баски, които са много талантливи, но никога не излизат от клубовете си.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има идея Йесте къде ще се забие? Или си остава в Билбао?

 

Клуиверт от Нюкасъл във Валенсия със свободен трансфер :). Брех, Валенсия ще направят отбор тая година...

 

Хицелшпергер е на свободен трансфер от Астън Вила, но не знам къде.

Креиг Шорт освободен от Блякбърн, Шон Дохърти от Фулъм, Владимир Шмитцер от Ливърпул, Рикардо и Рой Керъл от Манчестър Юн.

Link to comment
Share on other sites

Дано Ескеро наистина да е толкова добър и дано лесно да свикне с обстановката на Ноу Камп. То в такъв случай шансовете Тиери Анри да пристигне в Барселона са малки, защото ще се съберят прекумерно много нападателир пък и за Анри трябват адски много пари (и трансфера, а после и заплата му) ;)

Радвам се за Клуйверт :punk - фантастичен играч, но последните няколко сезона все нещо не му достига, дано сега играе на познатото ниво!

Link to comment
Share on other sites

Слухове има и за Henry и за van Nistelrooy. На мен не ми се вярва за когото и да е. Все са много пари и много ценни за отборите си...

Link to comment
Share on other sites

Слухове има и за Henry и за van Nistelrooy. На мен не ми се вярва за когото и да е. Все са много пари и много ценни за отборите си...

 

Нистелрой да си седи на 'Олд Трафорд'.....иначе Анри е добре дошъл :)

Клуйверт е страхотен играч,беше ми любим преди време,дано да успее да намери оптималната си форма :)

 

Бастиан Швайнщайгер продължи договора си с Байерн (Мюнхен)

 

Германският национал Бастиан Швайнщайгер продължи договора си с Байерн Мюнхен за още две години - до 30 юни 2009-а. Настоящият контракт на нападателя изтичаше през 2007-а година.

 

20-годишният футболист дойде при баварците от аматьорския TSV 1860 Розенхайм през лятото на 1998-а година. През този сезон той вече се утвърди като един от най-важните играчи на Феликс Магат.

 

Защитникът Серхи Бархуан, който през изминалия сезон игра за Атлетико (Мадрид), съобщи на специална пресконференция днес, че приключва с активната си спортна дейност.

Link to comment
Share on other sites

Клуиверт от Нюкасъл във Валенсия със свободен трансфер :). Брех, Валенсия ще направят отбор тая година...

 

Хицелшпергер е на свободен трансфер от Астън Вила, но не знам къде.

Хицелшпергер е в Щутгарт.Отдавна съм го добавил в първия пост!

Днес Матиас Замер е бил освободен от Щутгарт!

Вчера бяха сменени и треньорите на Лацио и Марсилия!

Клуиверт е свършил вече за големия футбол за мен! И аз го харесвах преди!

Link to comment
Share on other sites

Я не ми убивай мечтите за бъдещето на Клуйверт :rolleyes:

Днес има още един интересен трансфер:

Ръководството на Рома привлече в редиците си футболиста на Сиена Родриго Тадей със свободен трансфер, съобщиха медиите в Италия.

Link to comment
Share on other sites

sincity, странно, аз пък сега чета, че е официално :).

Иначе има отправена официална оферта до ПСВ от Юнайтед за Парк на стойност 3млн. паунда.

Link to comment
Share on other sites

тоя Парк не беше ли нападател? за какво са им още нападатели на Юнайтед? според мен трябва да намери някой опитен, който да замести Кийн.

Link to comment
Share on other sites

Не е нападател, а атакуващ халф. Млад е и е перспективен - много ме кефи как играе (въпреки, че не съм имал възможност да гледам много негови мачове).

Link to comment
Share on other sites

Да, атакуващ халф е, но доста често играе като нападател. Страшно талантлив според мен и наистина ще пасне добре в Юнайтед. Пък и от стратегическа гледна точка - Юнайтед ще привлечат още малко азиатски фенове.

Link to comment
Share on other sites

а някой да може да ми каже за какво са им тия азиатски фенове на Юнайтед? и Реал миналата година на турнета в Азия се бутаха...

Link to comment
Share on other sites

Е как за какво, това е огромен пазар и при това се развива изключетелно бързо, за разлика от европейския, който е доста наситен. А колкото повече фенове имаш, толкова повече джунджурии с марката на отбора ще продадеш, ;) повече спонсори ще ти се натискат и не на последно място, "звездните" играчи обичат богатите клубове. :)

А колкото до Парк, гледах го срещу Милан само и ми хареса, но май не знае, че вратата не е като в американския футбол, а е мааалко по-ниска :P

Link to comment
Share on other sites

Пък и в момента Юнайтед губи позиции на азиатския пазар, защото в момента настъпват отбори като Барса. Още след като Бекъм напусна положението стана кофти.

Link to comment
Share on other sites

Явно Коул наистина ще напусне Арсенал. Бъдещето на Люнгберг също не е ясно. Раул пък вече преговаря с Ливърпул за трансфер. Есиен е съгласен за трансфера си в Челси.

Link to comment
Share on other sites

Ама сега в крайна сметка ще разискваме ли слухове или само сигурни и готови трансфери. Щото за слухове можем всеки ден по много да изписваме и накрая нищо...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...