Jump to content
BulForum.com

kolko vdigate???


harmonika

Recommended Posts

Така.......мисла,че е време и аз да кажа к'во мисла по тази тема.Прочетох първите две страници от тая тема и някак си. установих,че доста хора избиват комплекси.Не се обиждайте ,но си е така.Някви пичове дето тежат с по 10 кила по-малко от мен ми се фукат тук,че вдигат над 100.Ми пичове...... ако искате да купим две торби цимент и да ви ги метна да видим дали ще ги вдигнете,А?:)Но както ида е аз не мога да кажа на никой,че лъже,но все пак и аз съм ходил 5-6 пъти на зала и да ви кажа.....мнгоо рядко се среща някой,който ги вдига над 100-те та да не говорим там за 195 хахахах,не 4е нещо,но тоя пич дето го каза тва що не вземе да се пробва в някое състезание,а?:)Но явно тук са се сабрали всички мистъ вселелена за последните 20 години.Окай ай няма да остроумнича и да се обяснявам кой лъже и кой не......въобще не ме е*бе................ще си кажа мойто мнение за големите килограми.Според мен така як не се става,така само се получават травми,който ви прецакват ставата и което ще доведе до спиране със спорта. За да се вдигнат 100 кила трябва голямо усилие,което при едно неправилно изпълнение довежда незабавно до травми,затова мисла,че трябва да се вдига с малки килограми и то многократно,но 4естно да ви кажа дори без щанга чoвек може да се натовари достатъчно много.ПРосто тук всичко е на психическа основа.Целта не е да грабниш 50 кг щанга и да я млатиш като хамалин,а прсото целта е да се концентрираш и да се стегнеш на МАХ.ПРобвайте с малки тежести,но при пълно стягане на мускула и тогава ми кажете...........дали има нужда от тея 100,200 кг щанги.

ай чао чао;)))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply
Така.......мисла,че е време и аз да кажа к'во мисла по тази тема.Прочетох първите две страници от тая тема и някак си. установих,че доста хора избиват комплекси.Не се обиждайте ,но си е така.Някви пичове дето тежат с по 10 кила по-малко от мен ми се фукат тук,че вдигат над 100.Ми пичове...... ако искате да купим две торби цимент и да ви ги метна да видим дали ще ги вдигнете,А?:)Но както ида е аз не мога да кажа на никой,че лъже,но все пак и аз съм ходил 5-6 пъти на зала и да ви кажа.....мнгоо рядко се среща някой,който ги вдига над 100-те та да не говорим там за 195 хахахах,не 4е нещо,но тоя пич дето го каза тва що не вземе да се пробва в някое състезание,а?:)Но явно тук са се сабрали всички мистъ вселелена за последните 20 години.Окай ай няма да остроумнича и да се обяснявам кой лъже и кой не......въобще не ме е*бе................ще си кажа мойто мнение за големите килограми.Според мен така як не се става,така само се получават травми,който ви прецакват ставата и което ще доведе до спиране със спорта. За да се вдигнат 100 кила трябва голямо усилие,което при едно неправилно изпълнение довежда незабавно до травми,затова мисла,че трябва да се вдига с малки килограми и то многократно,но 4естно да ви кажа дори без щанга чoвек може да се натовари достатъчно много.ПРосто тук всичко е на психическа основа.Целта не е да грабниш 50 кг щанга и да я млатиш като хамалин,а прсото целта е да се концентрираш и да се стегнеш на МАХ.ПРобвайте с малки тежести,но при пълно стягане на мускула и тогава ми кажете...........дали има нужда от тея 100,200 кг щанги.

ай чао чао;)))

 

obi4am da 4eta kompetentni mneniq kato tvoeto..... :angry1

 

10x za linka......tva mi trqbva6e;),6toto i az sum na4inae6 i mn mn ne razbiram kvo govorite xaxaxa

 

i kato si na4inae6t trqbva li da se izkazva6 nepodgotven ?

Link to comment
Share on other sites

Така.......мисла,че е време и аз да кажа к'во мисла по тази тема.Прочетох първите две страници от тая тема и някак си. установих,че доста хора избиват комплекси.Не се обиждайте ,но си е така.Някви пичове дето тежат с по 10 кила по-малко от мен ми се фукат тук,че вдигат над 100.Ми пичове...... ако искате да купим две торби цимент и да ви ги метна да видим дали ще ги вдигнете,А?:)Но както ида е аз не мога да кажа на никой,че лъже,но все пак и аз съм ходил 5-6 пъти на зала и да ви кажа.....мнгоо рядко се среща някой,който ги вдига над 100-те та да не говорим там за 195 хахахах,не 4е нещо,но тоя пич дето го каза тва що не вземе да се пробва в някое състезание,а?:)Но явно тук са се сабрали всички мистъ вселелена за последните 20 години.Окай ай няма да остроумнича и да се обяснявам кой лъже и кой не......въобще не ме е*бе................ще си кажа мойто мнение за големите килограми.Според мен така як не се става,така само се получават травми,който ви прецакват ставата и което ще доведе до спиране със спорта. За да се вдигнат 100 кила трябва голямо усилие,което при едно неправилно изпълнение довежда незабавно до травми,затова мисла,че трябва да се вдига с малки килограми и то многократно,но 4естно да ви кажа дори без щанга чoвек може да се натовари достатъчно много.ПРосто тук всичко е на психическа основа.Целта не е да грабниш 50 кг щанга и да я млатиш като хамалин,а прсото целта е да се концентрираш и да се стегнеш на МАХ.ПРобвайте с малки тежести,но при пълно стягане на мускула и тогава ми кажете...........дали има нужда от тея 100,200 кг щанги.

ай чао чао;)))

kato si hodil 5-6 puti zasto izobsto pishesh v tozi razdel i dawash mneniq kato ni6to ne razbirash

Link to comment
Share on other sites

то естествено секи малко да преовеличава колко дига щото едно е чисто да дръпнеш бутнеш или друго движение а съвсем друго е дате пазят 10 човека и секи да помага също едно е дасе назлобиш яко с квили не препарати и да ходиш да бласкаш също има си и различни дни един ден може дигнеш повече другия дане може да отлепиш супер малко сичко е много комплексно но трябва си има иняква граница която като я минеш си казваш добре ако неможе да е достигнеш си казваш зле :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

16 години, 61 кг :

 

Лег :

65 кг. по 5-6 вдигания без помощ.Не съм пробвал единично вдигане.

Бицепс :

Скотово сгъване с щанга - 30 кг.

Коремни мускули :

350 коремни преси без наклон.

Гръб :

Придърпване на вертикален скрипец - 70 кг по 7-8 повторения.

 

Тренирам от година и 3-4 месеца.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

16 години 1.83см 73-75 килограма

лег-55кг 8-10 повторения спокойно

наклонена лежанка -50 килограма 8-10 повторения

гръб-70-80 килограма 6-8 повторения пред гърди без читинг

започнах да тренирам отново преди месец, иначе съм тренирал сериозно около година и половина преди това, за това време настъпиха доста подобрения и ...разбрах едно- големи тежести има смисъл да се вдигат само ако наистина можеш да ги вдигнеш чисто и да усетиш мускула , под 5 повторения вече отиваш към пауърлифтинга, затова посочените от мен тежести, макар и да не са моят максимум, са точно такива, каквито ползвам и в тренировката си.

Link to comment
Share on other sites

Na 17g. sym,1.80 visok,67kg.

leg-neska gi butnah 50kg 4 pyti s malko pomo6t,po princip si pravq s 40kg 8ci sam

biceps-prav sys lost 25kg pravq 10ki,za vytre6na 4ast sys 18kg 10ki,skota kato 3to uprajnenie sym baq izmoren i go pravq sys 8kg dumbeli-10ki

triceps-frensko 25kg 8ci pez pomo6t

ramo-35kg sednal s 6tanga 10p

klek-40kg 8ci

lek presi-60kg 10ki syvsem spokoino,moga i pove4e da sloja

prasec-ne mi vyrvi osobeno,prav 50kg 10p,sednal 25-30kg

za drugo ne se se6tam...treniram ot mesec i polovina ;)

Link to comment
Share on other sites

Ем.....аз имам един въпрос;)Рр

Права серии с 50 кг на лежанка(права лежанка) права по 4 серии по 8 повторения без проблем,та исакм да питам единично вдигане колко ще успея според вас,за да знам с колко да се пробвам,да не взема да се пребия там;)рР

Link to comment
Share on other sites

Ем.....аз имам един въпрос;)Рр

Права серии с 50 кг на лежанка(права лежанка) права по 4 серии по 8 повторения без проблем,та исакм да питам единично вдигане колко ще успея според вас,за да знам с колко да се пробвам,да не взема да се пребия там;)рР

Ми най-вероятно ша бутнеш 60, ама пак си викни някой да те пази щото зависи в каква форма а си в тоя ден...

Link to comment
Share on other sites

Ем.....аз имам един въпрос;)Рр

Права серии с 50 кг на лежанка(права лежанка) права по 4 серии по 8 повторения без проблем,та исакм да питам единично вдигане колко ще успея според вас,за да знам с колко да се пробвам,да не взема да се пребия там;)рР

аз ти давам около 70-75, но наистина помоли някои в залата да те пази и да не идеш и да сложиш направо 75кила. вдигаш 50 примерно 6 пъти, след това 60-4пъто, после 65-2 пъти и накрая 70-75 там колкото можеш 1-ин път :)

Link to comment
Share on other sites

Аз си като вдигам за гърди си правя 4 серии долна и 4 горна(без загрявката, която правя и с тесен и широк хват).Долната лежанка я правя с по тесен хват-4 серии по 8 повторения(последната серия може и 6-7).1 серия-50 кг, 2-50кг, 3-55кг,4-60кг

Горна-1 серия-40кг, 2-40кг, 3-45кг, 4-45кг

И последното упражнение за гърди ми е с дъмбел 1 серия-10 кг, 2-15кг, 3-15кг(залата, в която ходя не разполага с 17кг дъмбели за да си направя възходящата пирамида, а 20-ките са ми тежки).

Иначе по темата...Като се замисля, никога не съм вдигал за бройка...тая седмица се очертава да ходя, ще пиша на едит колко съм дигнал.

П.С.:Правете възходяща пирамида(особено за гръб и гърди), трудна работа, обаче наистина изморява мускула както трябва и на другия ден с кеф усещаш как те боли и знаеш, че си направил нещо.

Link to comment
Share on other sites

...П.С.:Правете възходяща пирамида(особено за гръб и гърди), трудна работа, обаче наистина изморява мускула както трябва и на другия ден с кеф усещаш как те боли и знаеш, че си направил нещо.

Благодаря за информацията, аз пък мога да ти кажа, че и обратната пирамида натоварва "както трябва"...

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за информацията, аз пък мога да ти кажа, че и обратната пирамида натоварва "както трябва"...

Съгласен.

По темата, имаше време когато бях по-добре и с повече хъс и си бутах нормално 120 от лег. За практикуващ за здраве мисля че беше добре.

Напоследък не спя добре, не се храня като хората, и разбира се най-много до 100 стигам, или 90 когато играя леко за релеф :P

Относно NeSTa_86, zlobil най-правилно го каза. Никой не може да каже, защото не се знае доколко правилно ги правиш сериите с тези 50 кг. За начинаещ и 5 кг отгоре може да са непосилни. Доста важна е и концентрацията и психическата издръжливост.

 

EDIT: Наистина е добре да казваме колко тежим. В момента аз съм около 87 кг, отдавна гравитирам около тях, бил съм 91, 85, но за кратко. Преди съм бил и 94.

Link to comment
Share on other sites

Доста важна е и концентрацията и психическата издръжливост.

Дам-м-м така е, аз в началот като ходех да дигам, на лежанката като се поозорех малко си мърдах и крака и глава и треперех и недишах правилном което са си поне 10кг. по малко, а тези 10кг. са изключително важни за да се натовари мускула докрай.

Предлагам всеки да напише колко кг. тежи на едит за да е по пълно инфото.

Аз съм 60кг, 1,75 см.

А колкото до низходящата пирамида...трябва да си много напреднал да я правиш и доколкото знам, това се наричат супер-серии-правиш 8 повторения с 60 кг, след това веднага още 8 с 50 кг. и така нататък.Аз лично не мога да издържа на такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

четири големи от маса B)

 

ха наздраве :beerchug

последния които написа подобно нещо му сложиха уарн и мод preview :bgrin: ако може да се въздържате от такива коментари ще съм ви благодарен :)

Link to comment
Share on other sites

as sam 65kg

ot leg- 60kg (praq serii po 10 povtoreniq)

biseps- 30-35kg (v seriqta max dokato se prasne bisepsa)

koremni presi gledam da praq seki den no ne gi broq prosto praq po mnogo

lisevite opori sashto sa mnogo vajni kolkoto poveche serii tolkova po dobre ( v seriqta po 30-40 pati)

za grab gledam da praq poveche povtoreniq sas 50kg nqkade

i mnogo vajno e bqganeto sashto i qdeneto

pileshki parjoli, kartofeno pure, oriz, vareni qisa

Link to comment
Share on other sites

................

А колкото до низходящата пирамида...трябва да си много напреднал да я правиш и доколкото знам, това се наричат супер-серии-правиш 8 повторения с 60 кг, след това веднага още 8 с 50 кг. и така нататък.Аз лично не мога да издържа на такова нещо.

 

Ми не това не това са супер серии, и не е необходимо да си много напреднал за да правиш обратна пирамида, защото тава са си разтоварващите серии и когато правиш пирамида, след като стигнеш максимума накрая правиш и 1 2 серии с по леки килограми т.е. все едно обратна пирамида

Link to comment
Share on other sites

Ми не това не това са супер серии, и не е необходимо да си много напреднал за да правиш обратна пирамида, защото тава са си разтоварващите серии и когато правиш  пирамида, след като стигнеш максимума накрая правиш и 1 2 серии с по леки килограми т.е. все едно обратна пирамида

Хе, това ли значило обратна пирамида?Аз ходя от 3-4 месеца с един пич да дигаме и той вкарва малко химия и има достатъчно енергия и прави следното, като го нарича обратна пирамида:Прави една серия с 80кг, веднага след това, дори той не става от лежанката, му махам 2 десятки и прави още една серия с 60, след това махам още 2Х5 и прави още една серия с 50 и вече е гроги, даже аз му помагам.

А колкото до това, което ти споменаваш, това не се нарича обратна пирамида, а изпомпване(поне аз така го разбирам).Аз го правя примерно за трицепс(и не само).След като си направя 3 серии френско разгъване от лег, веднага след 3-тата слагам по леки кила, променям малко хвата(разширявам го) и почвам да блъскам докато откажа.

Link to comment
Share on other sites

Хе, това ли значило обратна пирамида?Аз ходя от 3-4 месеца с един пич да дигаме и той вкарва малко химия и има достатъчно енергия и прави следното, като го нарича обратна пирамида:Прави една серия с 80кг, веднага след това, дори той не става от лежанката, му махам 2 десятки и прави още една серия с 60, след това махам още 2Х5 и прави още една серия с 50 и вече е гроги, даже аз му помагам.

А колкото до това, което ти споменаваш, това не се нарича обратна пирамида, а изпомпване(поне аз така го разбирам).Аз го правя примерно за трицепс(и не само).След като си направя 3 серии френско разгъване от лег, веднага след 3-тата слагам по леки кила, променям малко хвата(разширявам го) и почвам да блъскам докато откажа.

az ne gi razbiram mnogo ama mi se struva ,4e ti dosta gre6no si shvanal ne6tata.tova,koeto tvoq priqtel pravi (smakvaneto na tejest ot 6tangata i produljavaneto s po-malka tejest) se nari4a drop set ili drop seria (moje da se pravi vmesto svalqne na tejestta da po4ine6 10 sec i da produlji6 sus su6tata tejest o6te 2-3 povtorenia do otkaz,po4iva6 o6te 15-20 sec i pak do otkaz s su6tata tejest).

obratna piramida e kogato zapo4ne6 trenirovkata s golqma tejest i v sledva6tite serii q namali6.

dano summ ti pomognal malko s osnovnite principi v jelqznata igra

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...