Jump to content
BulForum.com

siemens-..65-series


Recommended Posts

kva e razlikata

 

i ima li razlika v mangizite

 

a tova za joysticka siguren li si ???

 

of mnogo se pretisnih dano ni6to mu nqma

Значи този с серийния порт е по евтин с 5-10 лв... зависи къде ще видиш, а иначе разликата е в това че с серииния порт може да се ъпдейтва софтуера, докато с USB-то (моя) не може.. :( и затова ако взимаш- вземи с сериен, пук ще ми го дадеш под наем да си ъпдейтна софта и аз ;) А за джойстика ми казаха че е така, ама споко- той е много издръжлив... Моя колко игри е видял... поне 150 сам играл.. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

ti si ot pld

mnogo qsno 4e 6te ti go daam da si updatene6 tela stiga da mi go varne6 sled tova

 

a mnogo ti blagodarq nadqvam se ni6to da mu nqma na tela 6toto mnogo se pritesnih !!!

 

10x o6te vednaj !!!

 

za igrite ti s joysticka li gi caka6 ne moje si s butonitte

Link to comment
Share on other sites

И аз да попитам нещо... Откъде мога да си зема такъв кабел за серийния порт ама да съм сигурен че работи. Имам предвид за смяна на софтуеъра.

Eми аз имам познат, който се занимава с такива неща и един негов приятел ми го дава даже ми гарантира че ще стане, ама аз съм дал 30 лв. за единия и не ми се дават още 20... :( иначе на Руски може и да ги има и по 15 лв... Трябва да потърсиш, ама да знаеш че кабела е за С55 и става за всички нови модели... ;) Дано да съм ви помогнал

 

А за mortal_dreams разбира се че игрите стават и с копчетата ама за ралитата е по зарибено с него ;)

Айде лека нощ на всички :)

Link to comment
Share on other sites

С CDex може от mp3 да си направите дадена песен на wav.За конверт от Wav към Wav ползвайте програмата дадена като линк по - долу. Ъпдейт на софтуера на телефоните от 65-та серия е нещо повече от задължително. Първо бях с незнам си каква версия. Ъпдейтнах до 12 и доста неща се подобриха. След това го ъпдейтнах до 25-та версия. Още доста неща се оправиха ;). До няколко дена ще излезе и версия 43 ;). То и в момента я има само че е малко "underground" ако мога така да се изразя. Ако някой има желание мога да му обясня как да си я качи :D .... Моя съвет е да се изчака малко.

Ако някой иска кабел да ми прати ЛС и ще му обясня от къде да отиде да си вземе. 15 лв е COM. Изобщо става ли въпрос за кабел за телефон е почти задължително да се вземе COM. USB има редица недостатъци в този случай. Някой беше споменал за "отключване" на допълнителна памет за М65, ако може да ми прати линка на ЛС да погледна за какво става въпрос. Мисля, че си имам идея от къде идва тази памет и защо е оставена така.

бтв вероятно аз с още един човек от този форум ще направим сайт за Siemens ;).

WAV_to_IMA_ADPCM.zip

Link to comment
Share on other sites

yo brato ve4e si ima takav site

 

 

m65.hit.bg

 

a iskam da pitam toq link za kvo e 4e ne6to ne razbrah ot wav -> wav

 

ne6to ne go razbrah

 

taka sega iskam da popitam ne6to james tai kato me svetna za "MP3 playera" na telefona mi t.e. .amr player

 

iskam da go pitam james s kakvo ka4estvo se kuvat pesnite hubavo ili se edno si zapisval s diktofona!!???!!!??? :huh: :confused :huh: :confused :huh: :confused :huh: :confused :huh: :confused :huh: :blink: :confused :huh: :blink: :confused :huh:

 

 

edit: SPRRY PI4 AMA NE6TO SI DAL POVREDEN ARHIV !!!

Link to comment
Share on other sites

yo brato ve4e si ima takav site

m65.hit.bg

 

a iskam da pitam toq link za kvo e 4e ne6to ne razbrah ot wav -> wav

 

ne6to ne go razbrah

 

taka sega iskam da popitam ne6to james tai kato me svetna za "MP3 playera" na telefona mi  t.e. .amr player

 

iskam da go pitam james s kakvo ka4estvo se kuvat pesnite hubavo ili se edno si zapisval s diktofona!!???!!!??? :huh:  :confused  :huh:  :confused  :huh:  :confused  :huh:  :confused  :huh:  :confused  :huh:  :blink:  :confused  :huh:  :blink:  :confused  :huh:

edit: SPRRY PI4 AMA NE6TO SI DAL POVREDEN ARHIV !!!

Значи сайта http://m65.hit.bg наистина си го бива ;) Иначе да ти обясня за форматите... Значи в *.amr качеството е малко по добро от диктофона... все пак се избягват смущенията от околната среда... иначе по добре си качи 2 песни в *.wav отколкото 4 в *.amr... Аудио формата е къде къде по хубав... А за конвертиране в аудио формат аз ползвам: http://www.warez.ru:8085/Win_Appz/Easy.CD-...actor.v7.1.3.1/ a ето ти и скрийншот за настройките които ти трябват:

sas.jpg Aйде лека вечер и искам да ти дам един съвет като на приятел ;) Айде да edit-неш първия пост и да го напишеш на кирилица за да е по привлекателен на пръв поглед и отдолу да добавиш адресите които ти пращах преди на ПМ за да може хората да не ги търсят. Айде лека вечер пак :)

Link to comment
Share on other sites

napalno saglasen samo ne6to da pitam zna4i .amr e dobro ka4estvo ama kato sloja v .wav format nqma li da galta mnogo pamet ???

Link to comment
Share on other sites

yo brato ve4e si ima takav site

m65.hit.bg

a iskam da pitam toq link za kvo e 4e ne6to ne razbrah ot wav -> wav

ne6to ne go razbrah

edit: SPRRY PI4 AMA NE6TO SI DAL POVREDEN ARHIV !!!

m65.hit.bg ще е нещо съвсем съвсем малко от това което сме замислили ;).

wav->wav е понеже ти трябва wav-a да е 8 bit-ов. По - долу James_Bond007 ти е обяснил как става с една друга програма.

бтв проверих и архива си е наред ако говориш за това което съм качил.

Link to comment
Share on other sites

m65.hit.bg ще е нещо съвсем съвсем малко от това което сме замислили ;).

wav->wav е понеже ти трябва wav-a да е 8 bit-ов. По - долу James_Bond007 ти е обяснил как става с една друга програма.

бтв проверих и архива си е наред ако говориш за това което съм качил.

а кога смятате да го осъществите този проект???

Link to comment
Share on other sites

а кога смятате да го осъществите този проект???

В съвсем скоро време. Точна дата обаче няма как да ти кажа.

Link to comment
Share on other sites

става ли кабел от С55 М55 за СХ70 ? :)

че нещо не можах да го подкавам под вин98 .. та да знам дали да го мъча още

Link to comment
Share on other sites

става ли кабел от С55 М55 за СХ70 ? :)

че нещо не можах да го подкавам под вин98 .. та да знам дали да го мъча още

За 55-та и 65-та серия са един модел кабели, предполагам че и за 70 трябва да станат.

Link to comment
Share on other sites

netrootbg

 

sq parvo iskam da popitam otnovo 6toto nikoi ne mi otgovori

 

kato sloja pesni4ki v wav format na tela nqma li da mi glatnat mnogo pamet

 

taka tvoq arhiv kato go cakna mi dava gre6ka

 

emi tva e nadqvam se toq pat da mi otgovorite maina !!! :huh: :huh: :huh:

Link to comment
Share on other sites

netrootbg

 

sq parvo iskam da popitam otnovo 6toto nikoi ne mi otgovori

 

kato sloja pesni4ki v wav format na tela nqma li da mi glatnat mnogo pamet

 

taka tvoq arhiv kato go cakna mi dava gre6ka

 

emi tva e nadqvam se toq pat da mi otgovorite maina !!! :huh:  :huh:  :huh:

Ако си с М55 си заслужава да се притесняваш за големината на файловете, ако си с М65 - притеснението отпада. Големината на файловете във wav формат, които съм си направил е около 200-300К за 30-50 сек. откъс. Ако нямаш нужда от толкова дълъг откъс, спокойно можеш да ги намалиш до около 100К за 15-20 сек., а единичните кратки ефекти от типа кукуригане, гръм, сирена и т.н. заемат наистина много малко килобайти.

Не съм чел всичките мнения отгоре, но ще споделя личните си впечатления от М55 и М65, тъй като имам и двата. Изключително успешна серия на Сименс. М55 може да се похвали и с гласови команди и набиране, което по принцип липсва в новите модели на Сименс. Дисплеят на М55 не е TFT, което малко разваля общото впечатление иначе като цяло нямам забележки за телефона. За М65 също мога да кажа само хубави неща...тук вече дисплеят е на ниво, камерата прави добри снимки, опциите са достатъчно много, добре е защитен против влага и удар и т.н. Който не харесва тези телефони или не е имал задълго такъв, или претенциите са му доста високи и по-добре да си купи смартфон. :)

Link to comment
Share on other sites

spoko brato az sam s CX65 i si napravih s onazi programa ot wav -> wav i se polu4i

 

Chemical Brothers-GALVANIZE cqlata za 187 Kb

 

a iskam da pitam telefona moje li da 4ete po visoka 4estota osven 8 Kbit/s

 

naprimer 16 Kbit/s !!! :huh: :confused :huh: :confused :huh: :confused :huh: :confused :huh: :confused

Link to comment
Share on other sites

iskam da pitam ne6to sory 4e ne dadoh edit na gorniq post

sorry za flooda

 

taka zna4i kato dam convert dobre ama iskam ne6to drugo da pitam puskam na media playera i mi go sviri 6to gode dobre ama ako go ka4a na telefona dali 6te se 4uva taka dobre !!! :huh: :huh: :huh: :huh:

Link to comment
Share on other sites

taka zna4i kato dam convert dobre ama iskam ne6to drugo da pitam puskam na media playera i mi go sviri 6to gode dobre ama ako go ka4a na telefona dali 6te se 4uva taka dobre !!! :huh:  :huh:  :huh:  :huh:

Ами качеството ще е почти същото. Всичко зависи от говорителя на телефона.

 

Midex пробвал ли си да отключиш допълнителната памет на M55?

Link to comment
Share on other sites

става ли кабел от С55 М55 за СХ70 ? :)

че нещо не можах да го подкавам под вин98 .. та да знам дали да го мъча още

 

 

 

ako buksite stavat bi trqbvalo da nqma problem...smao softuer trq da si nameri6

Link to comment
Share on other sites

Ами качеството ще е почти същото. Всичко зависи от говорителя на телефона.

 

Midex пробвал ли си да отключиш допълнителната памет на M55?

 

 

kak stava toq nomer s dopylnitelnata pamet? i stava li na siemens MC60???

Link to comment
Share on other sites

За 55-та и 65-та серия са един модел кабели, предполагам че и за 70 трябва да станат.

 

Е като са едни и същи, защо разпознава SL55 и M55, a S65 не може да го намери ?

Говоря за USB кабел !

Link to comment
Share on other sites

Midex пробвал ли си да отключиш допълнителната памет на M55?

Не съм, защото някой се беше изказал, че след отключването почва да се бъгва....не ми се рискува излишно...

 

@azsum, кабелите са едни и същи (не знам точно за S65), но имах обратния проблем с разпознаването с USB кабел(пасивен без електроника). Разпознаваше от раз М65 и не виждаше никакъв М55. После подкарах М55 със сериен кабел.

А относно звука какво правя аз - освен конверта в нужния подвид WAV, максимизирам звука и добавям с еквалайзер честотите, които най-добре излизат през говорителчето на апарата. По този начин имам достатъчно силен и качествен звук. :music

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...