Jump to content
BulForum.com

ТУ Пловдив


pns

Recommended Posts

Каква специалност беше ти? Забравих, че във ФЕА има и други специалности освен КСТ. :) Иначе до някъде добре, че не ти се налага да ги и познаваш. Е, Илчев разправя доста вицове когато дойде, но не е кой знае каква загуба. ;)

 

Aз съм декана. А за КСТ не искам и да чуя. Тая специалност дори не беше в листа с желанията ми :lol:

 

ЕТ съм аз

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 305
  • Created
  • Last Reply
Aз съм декана. А за КСТ не искам и да чуя. Тая специалност дори не беше в листа с желанията ми :lol:

Ако ще ставаш декан вземи махни и авоматиката :bgrin: :lol: гадовете не дойдоха да си вземат едни таблици да си снимат от мен и в четвъртък ще ме обвинят мен, че не съм ги снабдил с такива :cry

Link to comment
Share on other sites

Ако ще ставаш декан вземи махни и авоматиката :bgrin: :lol: гадовете не дойдоха да си вземат едни таблици да си снимат от мен и в четвъртък ще ме обвинят мен, че не съм ги снабдил с такива :cry

 

да не те ебе. ти нали имаш :lol:

Link to comment
Share on other sites

да не те ебе. ти нали имаш :lol:

Е аз имам ама после преподавателката като пита дали на всяка група има поне по едно копие отговорът ще е НЕ, защото аз ги бях взел листовете да ги снимам. Каквото можах направих поне на 5 групи общо съм осигурил по 1 копие, другите нямат.

Link to comment
Share on other sites

Е аз имам ама после преподавателката като пита дали на всяка група има поне по едно копие отговорът ще е НЕ, защото аз ги бях взел листовете да ги снимам. Каквото можах направих поне на 5 групи общо съм осигурил по 1 копие, другите нямат.

 

кажи и да е жива и здрав...ше ме извиниш ама съм фирналллли си лягам да се еВа :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ако ще ставаш декан вземи махни и авоматиката :bgrin: :lol: гадовете не дойдоха да си вземат едни таблици да си снимат от мен и в четвъртък ще ме обвинят мен, че не съм ги снабдил с такива :cry

 

ШШШШШШШШттттттт.За автоматиката или хубаво или нищо :lol: Нали е моята специалност :D

Link to comment
Share on other sites

ШШШШШШШШттттттт.За автоматиката или хубаво или нищо :lol: Нали е моята специалност :D

Твоята специалност нещо се изложи на кастинга за Music Idol в Пловдив и то пред цяла България. Е поне ще ни е утеха това, че ПУ-то се изложи повече с момичето което учи джаз и поп пеене. Вече и в другите градове ще знаят, че там (ПУ) всичко е възможно ако имаш кеш $$$ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Твоята специалност нещо се изложи на кастинга за Music Idol в Пловдив и то пред цяла България. Е поне ще ни е утеха това, че ПУ-то се изложи повече с момичето което учи джаз и поп пеене. Вече и в другите градове ще знаят, че там (ПУ) всичко е възможно ако имаш кеш $$$ :lol:

 

Не че нещо ама тея са 1-ви курс.Не е гаранция дали изобщо ще стигнат 2-ри а и там съвсем малко ще са чули що е туй Автоматика и има ли то почва у нас :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Моля подпишете се в понеделник срещу ПУ, ако пак има подписка в 4-ти корпус.

Подкрепете подписката "Искаме да сме инженери от ТУ, а не учители от ПУ".

Link to comment
Share on other sites

Моля подпишете се в понеделник срещу ПУ, ако пак има подписка в 4-ти корпус.

Подкрепете подписката "Искаме да сме инженери от ТУ, а не учители от ПУ".

А в крайна сметка за какво точно иде реч?

От разлепените листчета разбрах само, че някакъв си академичен съвет на ПУ щял да се събира да решава дали ТУ и ПУ да се обединят. ВТФ?! Тези неща не стават едностранно.

Другото, което чух е, че проблемът бил, че в името се съдържа думата "филиал", та май сме щяли да минем в нелегалност (това някъв нов закон бил) :lol: и ПУ решили да ни вземат, че да не изчезнем :rolleyes:

И в двата случая - за какво ми е да се подписвам, като така или иначе няма особен смисъл. И тази подписка дали няма някой да си бърше гъза с нея после?

Link to comment
Share on other sites

А в крайна сметка за какво точно иде реч?

От разлепените листчета разбрах само, че някакъв си академичен съвет на ПУ щял да се събира да решава дали ТУ и ПУ да се обединят. ВТФ?! Тези неща не стават едностранно.

Другото, което чух е, че проблемът бил, че в името се съдържа думата "филиал", та май сме щяли да минем в нелегалност (това някъв нов закон бил) :lol: и ПУ решили да ни вземат, че да не изчезнем :rolleyes:

И в двата случая - за какво ми е да се подписвам, като така или иначе няма особен смисъл. И тази подписка дали няма някой да си бърше гъза с нея после?

А не мислиш ли, че има нещо общо и със проблема на ПУ за общежитие и евтин стол, от чисти приятелски подбуди ли ще решат да ни вземат? Както и да е, това е моето виждане на нещата, че наред с другите неща които са "официални" се крият и тези.

Ако си беше направил малко повече труд да попиташ момчетата и момичетата които стоят до масите за подписката можеше и да научиш нещо, или ако беше изчел всичко което беше налепено, или пък дори информацията в интернет, все едно ли ти е какво става в твоя университет, ако толкова си искал в ПУ, защо не си отишъл там?

ТУК

 

"Решение на академичния съвет: С цел оптимизиране на университетскара мрежа и повишаване ефективността на академичния мениджмънт предлагаме на министъра на образованието и науката да внесе в МС решение за обединяване на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" с филиала на Техническия университет (София) в град Пловдив."

 

IMG_0116_1024x768.JPG

 

 

 

P.S. Колегите от София са разбрали също, дано се надигнат и те да окажат малко помощ, макар че за тях принципно би било все едно

 

ЕДИТ: Дааам, все едно ти е май като си и първи курс, помисли и за по-големите - 4 курс не се знае какво ще стане и с тях, инженери ли ще са или даскали

Link to comment
Share on other sites

Моля подпишете се в понеделник срещу ПУ, ако пак има подписка в 4-ти корпус.

Подкрепете подписката "Искаме да сме инженери от ТУ, а не учители от ПУ".

И закакво ни молиш?Мисля,че всеки може да си прецени дали да си сложи подписа или не...Мен не ми харесва как е поднесено всичко.Разлепени някакви лозунги,че ПУ било незнам си какво,скъпи колеги не ПУ е виновно,а нашето ръководство...Много добре знаете,че всичко е до интереси и всичко се решава от няколко човека,така че и да се подписвате файда няма.В една нормална държава ако бяхме,то гласа на хората щеше да бъде чут.

Против съм обаче по подобен начин да се настройват студентите срещу един или друг ВУЗ.ПУ го заклеймяват като нещо страшно и не струващ 5 пари,голямото зло,което ще погълне ТУ и ще станем даскали.В крайна сметка проблема е,че на дипломите(ако ги вземем) щяло да пише Пловдивски Университет,а не Технически Университет София-филиал Пловдив.Да,даскали се излиза от ПУ,но не си мислете,че инженерите от ТУ са толкова инжинери...Като гледам какви глупости учим и какви абсурди имаме в учебните програми.Машинен инженер,който няма часове по металорежещи инструменти.

Може би,ако минем към ПУ ще се минава по-лесно що се касае до заверки,щото там си плащат семестъра и веднага им удрят печата и си ходят на изпити.

Иначе доколкото знам на 25.03 ще има отново съвет и тогава ще се решавало съдбата на ТУ.

От цялата работа ощетени са 3 и 4 курс,щото другите кучета ги яли,я завършат,я не (включително и аз)

Link to comment
Share on other sites

И закакво ни молиш?Мисля,че всеки може да си прецени дали да си сложи подписа или не...Мен не ми харесва как е поднесено всичко.Разлепени някакви лозунги,че ПУ било незнам си какво,скъпи колеги не ПУ е виновно,а нашето ръководство...Много добре знаете,че всичко е до интереси и всичко се решава от няколко човека,така че и да се подписвате файда няма.В една нормална държава ако бяхме,то гласа на хората щеше да бъде чут.

Против съм обаче по подобен начин да се настройват студентите срещу един или друг ВУЗ.ПУ го заклеймяват като нещо страшно и не струващ 5 пари,голямото зло,което ще погълне ТУ и ще станем даскали.В крайна сметка проблема е,че на дипломите(ако ги вземем) щяло да пише Пловдивски Университет,а не Технически Университет София-филиал Пловдив.Да,даскали се излиза от ПУ,но не си мислете,че инженерите от ТУ са толкова инжинери...Като гледам какви глупости учим и какви абсурди имаме в учебните програми.Машинен инженер,който няма часове по металорежещи инструменти.

Може би,ако минем към ПУ ще се минава по-лесно що се касае до заверки,щото там си плащат семестъра и веднага им удрят печата и си ходят на изпити.

Иначе доколкото знам на 25.03 ще има отново съвет и тогава ще се решавало съдбата на ТУ.

От цялата работа ощетени са 3 и 4 курс,щото другите кучета ги яли,я завършат,я не (включително и аз)

 

Ако не ти е все едно ще се подпишеш, твой избор, предполагах че няма да има толкова много позитивно настроени към проблема. Подписката се събира, за да се покаже на ръководството на ПУ, министерството, че сме против това предложение.

Против съм обаче по подобен начин да се настройват студентите срещу един или друг ВУЗ.ПУ го заклеймяват като нещо страшно и не струващ 5 пари,голямото зло,което ще погълне ТУ и ще станем даскали.
Подписката се събира, за да се види че сме против това предложение, а не да заклеймим ПУ.
Да,даскали се излиза от ПУ,но не си мислете,че инженерите от ТУ са толкова инжинери...Като гледам какви глупости учим и какви абсурди имаме в учебните програми.Машинен инженер,който няма часове по металорежещи инструменти.
Щом не харесваш какво учиш тук, какво ли щеше да ти е мнението за материала в ПУ?. Ако става за въпрос за тия работи с печатите и подобни, влизането в ПУ става с пари за тези които не могат с друго, щом и по такситата започнаха да предлагат да влезнеш в ПУ срещу пари прави си сметка. Не искам да съм част от такава организация, и в ТУ има корупция но е в далеч по-малки граници
Link to comment
Share on other sites

А не мислиш ли, че има нещо общо и със проблема на ПУ за общежитие и евтин стол, от чисти приятелски подбуди ли ще решат да ни вземат? Както и да е, това е моето виждане на нещата, че наред с другите неща които са "официални" се крият и тези.

Ако си беше направил малко повече труд да попиташ момчетата и момичетата които стоят до масите за подписката можеше и да научиш нещо, или ако беше изчел всичко което беше налепено, или пък дори информацията в интернет, все едно ли ти е какво става в твоя университет, ако толкова си искал в ПУ, защо не си отишъл там?

ТУК

 

"Решение на академичния съвет: С цел оптимизиране на университетскара мрежа и повишаване ефективността на академичния мениджмънт предлагаме на министъра на образованието и науката да внесе в МС решение за обединяване на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" с филиала на Техническия университет (София) в град Пловдив."

 

IMG_0116_1024x768.JPG

P.S. Колегите от София са разбрали също, дано се надигнат и те да окажат малко помощ, макар че за тях принципно би било все едно

 

ЕДИТ: Дааам, все едно ти е май като си и първи курс, помисли и за по-големите - 4 курс не се знае какво ще стане и с тях, инженери ли ще са или даскали

 

Аз съм 4-ти курс сега. Имаме 3 седмици до семестриално завършване. Дано да издрапаме и проблема се реши в наша ползва. Аз ако исках да уча в ПУ щях да ида там ебаси.

 

И закакво ни молиш?Мисля,че всеки може да си прецени дали да си сложи подписа или не...Мен не ми харесва как е поднесено всичко.Разлепени някакви лозунги,че ПУ било незнам си какво,скъпи колеги не ПУ е виновно,а нашето ръководство...Много добре знаете,че всичко е до интереси и всичко се решава от няколко човека,така че и да се подписвате файда няма.В една нормална държава ако бяхме,то гласа на хората щеше да бъде чут.

Против съм обаче по подобен начин да се настройват студентите срещу един или друг ВУЗ.ПУ го заклеймяват като нещо страшно и не струващ 5 пари,голямото зло,което ще погълне ТУ и ще станем даскали.В крайна сметка проблема е,че на дипломите(ако ги вземем) щяло да пише Пловдивски Университет,а не Технически Университет София-филиал Пловдив.Да,даскали се излиза от ПУ,но не си мислете,че инженерите от ТУ са толкова инжинери...Като гледам какви глупости учим и какви абсурди имаме в учебните програми.Машинен инженер,който няма часове по металорежещи инструменти.

Може би,ако минем към ПУ ще се минава по-лесно що се касае до заверки,щото там си плащат семестъра и веднага им удрят печата и си ходят на изпити.

Иначе доколкото знам на 25.03 ще има отново съвет и тогава ще се решавало съдбата на ТУ.

От цялата работа ощетени са 3 и 4 курс,щото другите кучета ги яли,я завършат,я не (включително и аз)

 

Като искаш лесни заверки - КИА е твойто спасение. За тия 4 години не само аз ами бая колеги са се потрудили да си вземат заверките по ПРАВИЛНИЯ начин. Да, изисква се време и няма как като си веем патароците по цял ден по кафетата и да взимаме заверки.

 

Мен единствено ме е яд, че от първи курс та чак до края не беше вкаран задължителен курс на Аутокад или Солитуоркс...... и по-късно едно матлабче за затегач. Щото сега се виждам в чудо как да симулирам едни процеси като матлаба го гледам като голям камък

Link to comment
Share on other sites

Подписката се събира, за да се покаже на ръководството на ПУ, министерството, че сме против това предложение.

Подписката се събира, за да се види че сме против това предложение, а не да заклеймим ПУ.

Защо на ръководството на ПУ и министерството,нима ние нямаме ръководство?ПУ предлага,ТУ ако приеме приеме.Министерството няма вина,когато има решение,двустранно,то просто се съгласява с това решение.

Колкото до КИА и тн,много добре знам,че като заиграе парата всичко става.

Link to comment
Share on other sites

Да, първи курс съм, но това не означава, че ми е безразлично. И никъде не съм споменавал, че искам да бъда в ПУ. Най-малкото поне щях и там да съм кандидатствал, а не съм.

Това, което исках да кажа с поста си е, че ако от ПУ ги решават само тези неща, то при положение, че в ТУ няма сългасие, то не виждам как ще има такова сливане. Все едно ТУ да каже, че ще реши да погълне УХТ или не.

В другия вариант просто бих избрал по-малкото зло, ако друг изход наистина няма. До колкото знам не можело да се обособи като отделен университет (законови пречки). Трябвало да бъде изнесена единица на ТУ София. Това дали ще стане зависи само от софиянци. Но ако не стане, предпочитам да си завърша, макар и администрацията да е на ПУ. Може би най-големия проблем, при този сценарии, ще са общежитията. И не, естествено, че не съм толкова тъп да си мисля, че ПУ прави това ей така от добри чувства.

И сега, за да не остана пак неразбран. Не искам да се сливат. Но ако друг изход няма - не искам и да спра обучението си.

 

ps Всъщност, даже не вярвам, че ще стане тази работа. Както и не вярвам, че подписката ще промени нещо, тъй като ако отгоре са решили какво да направят, то те ще го направят. В България винаги така става ;)

 

ps2 ама и в едни филми се вкарваме...

Link to comment
Share on other sites

Ами то това не се обмисля от скоро. То това се знаеше още от преди няколко години. Като бях 2 или 3 курс (преди около 4-5 години) още тогава се говореше, че филиала ще се закрива и ще се поеме от ПУ. А и той май по документи вече не същестува, защото в дипломите от около 3 години насам не пише филиал Пловдив, а само Технически Университет София. Кофти е това, което са намислили, но май път назад вече няма, с каквито и да е подписки.

.... и по-късно едно матлабче за затегач. Щото сега се виждам в чудо как да симулирам едни процеси като матлаба го гледам като голям камък
С матлаб, до колкото си спомням работехме по Сигнали и системи. Това разбира се не значи, че сега няма да го гледам странно. Все пак беше преди 5 години и само за 1 семестър.
Link to comment
Share on other sites

Ами именно,че пише Технически Университет СОФИЯ...Един вид си завършил Техническия в София,а си в Пловдив.Та мои колеги наскачаха,че като си подавали документите за работа и работодателя като види Пловдив и им казвал "довиждане",а като видел,че пише София било друго...

Филиала сам по себе си неможе да се отдели и да стане независим,щото имало някакви юридически изисквания,които не ги покривал.

Според мен трябва да се измисли някакъв компромисен вариянт за момчетата и момичетата от 3,4 курс да си завършат ТУ,пък другите под "ножа" така да се каже.

Link to comment
Share on other sites

Ами то това не се обмисля от скоро. То това се знаеше още от преди няколко години. Като бях 2 или 3 курс (преди около 4-5 години) още тогава се говореше, че филиала ще се закрива и ще се поеме от ПУ. А и той май по документи вече не същестува, защото в дипломите от около 3 години насам не пише филиал Пловдив, а само Технически Университет София. Кофти е това, което са намислили, но май път назад вече няма, с каквито и да е подписки.

С матлаб, до колкото си спомням работехме по Сигнали и системи. Това разбира се не значи, че сега няма да го гледам странно. Все пак беше преди 5 години и само за 1 семестър.

 

Ами на нас сега за втори път ни го показват. Обаче има готови модели и ние просто променяме стойности да видим кво ще стане. А ръководителя на дипломната ми казва, че с Матлаба ще трябва да се програмира и симулира топлинен процес. Шах и мат :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Тук сте 3-ти и 4-ти курс, а аз съм втори и колкото разочаровония простотии видях тук през останалия си живот не съм видял и сега и това като капак на всичко. Дано да не се приеме, че иначе най-вероятно бих се отписал.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Лошо няма реакцията им за мен закъсня към месец, но все пак по-добре късно отколкото никога. На събранието в аулата поне от това което разбрах беше, че всеки се би в гърдите колко е велик и колко неща е направил и накрая стана ясно, че съдбата на техническия ни университет ще стане ясна чак след изборите. Не знам защо трябва да се чака да дойде новата власт за да се реши веднъж за винаги въпрос който е принципен, не политически.

Link to comment
Share on other sites

Ами именно,че пише Технически Университет СОФИЯ...Един вид си завършил Техническия в София,а си в Пловдив.Та мои колеги наскачаха,че като си подавали документите за работа и работодателя като види Пловдив и им казвал "довиждане",а като видел,че пише София било друго....

Работодател, който гледа димпломата и взима решение САМО въз основа на нея, просто не си заслужава вниманието.

И до ден днешен на всички Димпомни издадени издадени в Пловдив - отгоре пише с големи букви: ТУ-София - филиал Пловдив

 

 

... ръководителя на дипломната ми казва, че с Матлаба ще трябва да се програмира и симулира топлинен процес. Шах и мат :wacko:

Кое точно не те удовлетворява - предполагам това, че нямаш познания по Матлаб или нещо което не си написал...

Link to comment
Share on other sites

И до ден днешен на всички Димпомни издадени издадени в Пловдив - отгоре пише с големи букви: ТУ-София - филиал Пловдив

Да ти снимам ли моята диплома да видиш, че не е така? Вече от поне 3 години на тях пише само ТУ София и абсолютно никъде Пловдив, още по-малко пък филиал. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да ти снимам ли моята диплома да видиш, че не е така? Вече от поне 3 години на тях пише само ТУ София и абсолютно никъде Пловдив, още по-малко пък филиал. ;)

Хммм... това трябва да е нещо ново - каквото и да пише това е без значение - важното е че си инженер с бак. или маг. степен - от там нататъка - трябва сам да доказваш на какво си способен...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...