Jump to content
BulForum.com

Metal


K_Pax

Recommended Posts

чета темата от време на време и :

комерсиална е музиката която се прави само заради парите както вече бе казано

това че преди години пъпръл рейнбоу и други групи са били доста слушани не значи че музиката им е била комерсиална ... в тази музика хората са влагали много то си личи от самата музика ... докато ЛП например и Джей Зи направиха песен за пари това е разликата

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Музика която се прави за пари е неминуемо популярна...

Защо, по дяволите, KoRn си смениха стила още в "Untuchables" и се обърнаха към масите с повече мелодия, отколкото с психарския си стил на полу-пеене-полу-плач и депресиращи текстове!? Дали са мислили, че настроението на хората се е променяло или просто им е омръзнало да бъдат не толкова слушан стил и са(както казва самия Мънки) "еволюирали"... Пиша това, защото видях и все още срещам истинските им фенове(+мен) разочаровани или въобще не ги слушат вече. Фалшиви ли сме вече?

Също да си кажа кое според мен е комерс: тва чудо е рекламата на "Ариана" и ши*аната пееща отварячка, която се мятка пред деколтето на една "емблематична" личност в началото на всеки рекламен блок. Не мога да си изям боба без да чуя "харесва ми така" по същия начин, по който не мога да не видя момиченца облечени от горе до доло в черно, наклепани с един тон грим, с изражение на лицето все едно са я изкарали от най-хубавия й сън, само защото това е облеклото на този стил музика, който слушат...

Стига толкова примери. Комерса е чиста форма на насаждане на заблуди въз основа на предразсъдъци: "Щом Мара я пие тая бира, начи е хуава!!!", "Щом Камелия ми сочи някаф хотел и ми са хили, начи хотела си го бива!!!", "Щот Ейми Лии се облича така, и аз ще се обличам така, ЗАЩОТО ТЯ ПРАВИ МУЗИКА, КОЯТО АЗ ХАРЕСВАМ(?!)"

Комерса е ужасна психическа промивка и налагане на мнение защото е постоянна и "затвърждава знанията"... Абе пуснете си телевизора всесто да четете тоя пост

Всъщност тва е и идеята на темата май... Вярно, има ги хората които си ходат на концертите на Азис със фланелки на Iron Maiden и следващия ден се мотаят със метъл компанията си, но Не ми се вярва да мислите по тоя ограничен начин за да има разцепване на компанията, само заради музикалния вкус на някой

 

|съжалявам, пак се овлякох :rolleyes: |

Link to comment
Share on other sites

Относно KoЯn - от ISSUES съм спрял да ги слушам, въпреки, че според мен са култова група. Също като Slipknot от IOWA насам, включително.

Не, Deep Purple няма да се съглася, че са комерс. Подяволите - те създадоха коренно нов стил, комерс е, като създаваш музиката, която се търси. Пърпъл сътвориха революция в тогавашната музика, и няма да се примиря, когато ги наричат комерсиални!

В днешно време музиката е индустрия и просто слушаме най-добрия комерс. В метъла - всичко се върти в момента около 2-3 стила - black, gothic/power, и neo вълните. И в момента всичко произвежда тия стилове. И май никой няма желание да сътвори нещо ново...

Link to comment
Share on other sites

В метъла - всичко се върти в момента около 2-3 стила - black, gothic/power, и neo вълните.

И аз съм забелязал нещо такова, затова и аз (като теб) приключих със Slipknot и KoRn за момента. Хм.. като се замисля над твоето обобщение.. може би заради това съм се отдалечил от метъл музиката и в момемента съм на експериментална електронна музика. Но пак си оставам метъл, нали :lol: :punk

Link to comment
Share on other sites

всичко се върти в момента около 2-3 стила - black, gothic/power, и neo вълните. И в момента всичко произвежда тия стилове. И май никой няма желание да сътвори нещо ново...

Напротив. В момента блекметъла е в запад, след големия възход в края на 90те. Развива се единствено на ниво дълбок ъндърграунд. За сметка на това детметъла набира много голяма скорост...

Link to comment
Share on other sites

Не мога да си изям боба без да чуя "харесва ми така" по същия начин, по който не мога да не видя момиченца облечени от горе до доло в черно, наклепани с един тон грим, с изражение на лицето все едно са я изкарали от най-хубавия й сън, само защото това е облеклото на този стил музика, който слушат...

Мда.. ето какво е написал sparx за метълките:

 

http://sparx.datacom.bg/txt/femmetal.htm

 

:devil :devil

 

@Feyz, какво стана с тебе бре човек, кога ще пием бира?! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Напротив. В момента блекметъла е в запад, след големия възход в края на 90те. Развива се единствено на ниво дълбок ъндърграунд. За сметка на това детметъла набира много голяма скорост...

Хич не съм съгласен! Къде го този набиращ скорост дет метъл?

а за блек метъл.. тои умря 97-98 някъде :punk

Link to comment
Share on other sites

Мда.. ето какво е написал sparx за метълките:

 

http://sparx.datacom.bg/txt/femmetal.htm

Адски глупаво. Познавам няколко момичета, които могат да влезнат в тази категория, тоест метълка, една от които на един официален тест за интелигентност, който беше проведен в нашето училище, на 14 години изкара 140+ точки (100 е средното ниво, 200 - максимум). А за самия автор на тази 'статия' (зачетох се и в други 'произведения') мога да кажа, че е доста зле детето. Ако си изключва по-често компютъра, може и да се оправи.

Link to comment
Share on other sites

А за самия автор на тази 'статия' (зачетох се и в други 'произведения') мога да кажа, че е доста зле детето. Ако си изключва по-често компютъра, може и да се оправи.

Мен ме кефи пича, щото е забавен и е басист на една бг грайнд група - Human Trophies

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли осъзнавам, че групи като Metallica, Maiden, Manowar и другите такива "класики" отдавна вече не са музиканти, а по-скоро машини за пари. За пример Metallica и последният им албум разочаровал доста стари почитатели. Защо не се развивате бре хора? Добре де.. всеки има правото да бъде закостенял и да тъпче на едно място, никои не ви лишава от правото да сте ограничени и коне с капаци, но защо?

 

Използвам само фрагменти от това изказване...

Така - тези не са музиканти, онези не са. Факта, че си позволяваш такива силни реплики говори за твоята :P висока провесионална музикална и критична култура B) . Това изказване много подхожда на музикален фен, който межем да класифицираме като "фалшив" и то не само като метъл фен, а и въобще.

Лично аз познавам само една машина за пари - Пайнер студио с неговите недоносчета. Изпълнител, който краде по комшийски мелодии, слага елементарен текст и пуска като конвейр по 5-6 албума на година - е тука наистина говорим за машина за пари.

Не всички нови групи са лоши /нямам предвид LP и LB - те са отвратителни/. Но един истиски метъл фен не може да чуе една две групи излюпени в края на 90

-те и да твърди, че е открил всичко за метъла и всичко му е ясно.

Колкото до това има ли фалшиви фенове - като чета тази тема - явно да. Макар, че бих казал фен и фалшив се изключват взаимно.

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам...Кое им е великото и грандиозното на тия дядовци от IRON MAIDEN , че ми стана интересно....и защо Linkin Park да не може да се каже,че свирят метъл?

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам...Кое им е великото и грандиозното на тия дядовци от IRON MAIDEN , че ми стана интересно....и защо Linkin Park да не може да се каже,че свирят метъл?

 

А защо не може да се каже, че Мадона пее народни песни? Писнало ми е от такива като тебе. Хем искате да сте "метъли", хем неискате да слушате метъл.

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам...Кое им е великото и грандиозното на тия дядовци от IRON MAIDEN , че ми стана интересно....и защо Linkin Park да не може да се каже,че свирят метъл?

Ами велико и грандиозно е, че са легенди.А Linkin Park ....послушай малко Горгорот или Слейър(те също са дядовци) и ще разбереш разликите.

Link to comment
Share on other sites

Малко е в страни от темата,едно сайтче за тези които тепърва навлизат в дебрите на истинската музика:music :punk ТУК Има доста инфо,като гледам има доста хора които изобщо не са в час...

Link to comment
Share on other sites

Малко е в страни от темата,едно сайтче за тези които тепърва навлизат в дебрите на истинската музика:music  :punk ТУК Има доста инфо,като гледам има доста хора които изобщо не са в час...

Има доста фрапиращи грешки за някои групи, но като цяло дава малка представа (ест. ако се изслуша всичко) за това какво представлява метъла :)

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам...Кое им е великото и грандиозното на тия дядовци от IRON MAIDEN , че ми стана интересно....и защо Linkin Park да не може да се каже,че свирят метъл?

Абе ще ти кажа само ,че на "Rock in Rio" тези "дядковци" събират 450 000 човека и са гледани от 2 000 000 души по интернет!!!Linkin Park сигорно и 45 000 не са събирали...но ако повторят това постижение ще кажа ,че са велики!!!

Link to comment
Share on other sites

Linkin Park никога няма да бъдат определени като "велика" група, за каквито отдавна са признати Deep Purple, Rainbow, Black Sabbath, вече Metallica, Iron Maiden, Slayer и други такива доказали се като класики.

Причина номер 1: Linkin Park не предотставят нищо ново, те са просто една индустриална машина, вървяща със задника напред (като България в евросъюза), въртяща задника си към течението, произвеждаща това, което е модерно, това, което се търси. Може би западния еквивалент на чалгата само че с жици.

Причина номер 2: Linkin Park още не са минали теста на времето, може ли да се каже, че две, три, четири поколения ги слушат, и продължават да ги слушат? То не е минало толкова време от излизането им на музикалната сцена. Но съм уверен, че ще бъдат забравени, както е станало с много други групи. Някой (като изключим по-старите) сеща ли се в момента за групи като Foreigner, Mr. Big, U.F.O., Europe, Reo Speed Wagon, Meat Loaf, Thin Lizzy, Animals, Moody Blues и стотици други имена, които са били известни по времето си, но не са преживяли теста на времето. Но сега, всеки поне е чувал за Deep Purple (които идолизирам) които са на сцената от 1968-ма година, Metallica (първи албум 1983, теб CTO9H, и доста други форумисти още ви е нямало) и другите, ДОКАЗАЛИ се през годините (вече) класици.

Така че за величието на Linkin Park (които силно презирам) можем да говорим след 15 години, когато ще са забравени, по прашните рафтове, заедно със мамините дисковете на ABBA...

 

Линкин свирели метъл... ХаХаХа... това е за темата с вицовете. Сещам се за две метъл групи, които са записвали парчета с рапъри - Metallica (+Dr.DRE, за което не съм сигурен, че е тяхно парче, а не ремикс на някойси) и Slayer, но и двата примера са извън албумите им, или пък както при Slayer - албум с кавъри на пънк групи... А гореспоменатите 'метъли' ми издават албум с Jay-Z - това е много метълско, наистина. Стила на Linkin Park е по-скоро rock/hip-hop/boza/mixture с елементи на електронна музика - тоест дай да забъркаме повече стилове в един казан и ще излезне нещо, което да се продава и на рапърите, метълите, рейвърите, или по-точно тези, които имат още жълто около човките... Набор 88+...

Link to comment
Share on other sites

Стила на Linkin Park е по-скоро rock/hip-hop/boza/mixture с елементи на електронна музика - тоест дай да забъркаме повече стилове в един казан и ще излезне нещо, което да се продава и на рапърите, метълите, рейвърите, или по-точно тези, които имат още жълто около човките... Набор 88+...

 

Не бе, стила на Linkin Park е "различен ню-метъл" :P .

 

Иначе аз често си въртя Europe и Thin Lizzy.

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам...Кое им е великото и грандиозното на тия дядовци от IRON MAIDEN , че ми стана интересно....и защо Linkin Park да не може да се каже,че свирят метъл?

ХА-ХА-Ха, ама ти сериозно ли? :D

Eeee, ама стига с тея шеги дее. Дайте малко по-сериозно!

Приятелю, Айрън Мейдън имат 23 албума, а Линкин Парк? Всеки уважаващ себе си метъл или рокаджия ще може да ти запее поне 10 парчета на Мейдън, а на Линкин Парк (аз знам 2 тяхни :) ? А кое е грандиозното ли? Ами че са дядовци и пак правят музика! А младите (линкин парк)? - Крещят и използват 3 акорда за цяла песен! Защо да не свирят метъл ли? Ами защо Мишо Шамара ако се обедини с Гравити Ко (или Дийп Зоун Проджект) - няма да излезе метъл?

.... Foreigner, Mr. Big, U.F.O., Europe, Reo Speed Wagon, Meat Loaf, Thin Lizzy, Animals, Moody Blues....

Тва което каза е вярно, но не съм съгласен с изброените групи, които казваш, че никой не помни! Наистина има групи, които имат принос към музиката и никой не помни, но не и тези! Аз лично знам парчета на почти всички групи без Reo Speed Wagon!

Link to comment
Share on other sites

Включвам се отново в офтопик-стил - не казвам, че никой не ги помни, ама който и да е чалгар да попиташ - ще ти запее Nothing Else Matters и The Unforgiven, почти всеки е чувал Fear of the Dark, също така песни като Smoke on the Water, Soldier of Fortune и така нататък класики, докъто колко хора ще се сетят коя е тая група (включително и аз самия), това са групи, останали само за ценители, за истинските им фенове. Докъто класиците като Мейдън, Металика са дали своя принос и всеки ги знае, за разлика от хлапетата от Drinkin Fart...

Link to comment
Share on other sites

ili nqkakvi deto lsu6at linkin park i si mislqt 4e slu6at metal

NQMAM TAKIVA PRIQTELI !!!!!!!

 

 

Дай ся аз да ти кажа нещо.Аз слушам Linkin Park това че ти слушаш Металика и казваш че Нео-метъла е скапан вобще не ме боли защо един мой приятел слуша един вид ама казва че Dead Метъла е скапан ти си свикнал с Металика и много ясно че няма да слушаш Линкин Парк.Разликата между двете е като разликата между Хип-Хоп и Чалга.Аз си слушам Линкин Парк защо ме кефят не се обличам като метъл няма и да го правя.Няма да нося от ония гривни дет ще ми скъсат якето само за да изглеждам страшен или да се гримирам и да плаша хората по улицата.Аз оважавам ВСЕКИ Метъл независимо дали слуша Dead Heavy Neo или каквото и да било.Тряя да се подкрепяме защото разделени метъл обществото е слабо ама заедно идва голямата сила!!!

 

LINKIN PARK 4 EVER :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Тряя да се подкрепяме защото разделени метъл обществото е слабо ама заедно идва голямата сила!!!

LINKIN PARK 4 EVER :punk  :punk  :punk

Ква голяма сила бе момче, да не ходим на война че да трябва да сме сплотени?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...