Jump to content
BulForum.com

Metal


K_Pax

Recommended Posts

Abe hora interesno mi e da 4uq va6eto mnenie za6toto naposledak mi se slu4va nqkoi da mi obqsnqva kak "metallica sa leka(bavna besz i edna zdrava bi4kiq) banda" ili "na don't cry moga da se raztopq" "metallica?!a da "Nothing Else Matters" qki sa ama sa mi leki " ili nqkakvi deto lsu6at linkin park i si mislqt 4e slu6at metal,"IRON MAIDEN- a te sa qki fear of the dark( i tolkoz po vuprosa za ZA VELIKOLEPNOTO TVOR4ESTVO NA TAZI BANDA!!!-GOSPODI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry1 :angry1 :angry1 Ne se pi6a za golqm fen ama tova si e obida kum grupite!!!!!! :angry1 :angry1

 

NQMAM TAKIVA PRIQTELI !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Every one of us has heard the call

Brothers of true metal proud and standing tall

 

There’s magic in the metal there’s magic is us all

 

Heavy metal or no metal at all

 

И аз слушам метал, слушам и Manowar дори и не ме е срам да си го призная, щото имам скъпи спомени от детство с тях. Но мисля, че средностатистическият български метал трябва да изживее фазата, в която се размазва от кеф над плакати на Metallica, Maiden и Helloween и да види, че има и други групи и още повече, други стилове музика.

Link to comment
Share on other sites

Ami imam dosta takiva priqteli i poznati koito si mislqt 4e LP sa 'istinski' metal a drugite grupi(METALLICA,MAIDEN,MEGADETH,SABBATH i tn.) gi slu6at edva li ne samo dqdovcite. :sayjin :angry1 :angry: :punk

 

Ne moje 4ovek koito e slu6al samo edna pesen da sadi po neq dadena grupa ili ne dai si boje daden stil-v slu4aq METAL-a :angry1 :angry:

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми е интересно нещо друго? Вие да не сте се родили с метъл музиката? Всеки човек има период в живота си в който няма определен музикален вкус (насока). И аз в началото съм слушал музика, която днес ми се струва меко казано смешна (не е чалга) . Смях се на феновете на Металика, но прослушах Металика, следваха Пърпъл, Реинбоу, Цепелин и т.н.

Не че съм фен на Линкин ама те са група, която може да те накара да слушаш друг подобен на гореспоменатите, музиката е вселена която може да те отведе навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Нека се намесииим :) Така! Става ми малко смешно.. добре де много смешно като видя подобни изказвания. Само аз ли осъзнавам, че групи като Metallica, Maiden, Manowar и другите такива "класики" отдавна вече не са музиканти, а по-скоро машини за пари. Вече правят музика единствено и само заради феновете ( да се чете заради издателите на музика, т.е. парите ) Каквото и да си говорим многото пари и идолизирането унищожават истинския творчески изблик :) За пример Metallica и последният им албум разочаровал доста стари почитатели. Примери безброй, но кой ли ги гледа :) Важното е да се зацикли на един стил/група/песен дори, които да бъдат обожествявани до парадоксално идиотична степен без оглед на качество на продукта. Защо не се развивате бре хора? Добре де.. всеки има правото да бъде закостенял и да тъпче на едно място, никои не ви лишава от правото да сте ограничени и коне с капаци, но защо? Защо не мръднем поне малко и не видим, че има и други групи освен Metallica и Linkin Park ? или защо не си признаем, че дадената група вече не става за нищо, както аз си признавам да речем като един бивш запален фен на Slipknot, че вече правят меко казано, тъпи песни? НО НЕ!! ЗАБРАВИХ! Трябва да сме TRUE !! ВЕРНИ НА КАУЗАТА ! МЕТЪЛА!!! ДО ГРОБ оковани до меча и щита си в стоманените окови но злото в някое мрачно подземие! Еми Linkin са ужасни като цяло ама имат и 2-3 хубави песни !? Нужно ли е да слагаме някакви несменяеми и абсолютни етикети на групи и стилове! Мислете разчупено бре brothers of metal !?!? ЛОЛ !!! Или да си True значи да имаш 3 бога - Metallica, Maiden и Manowar и всеки който възроптае срещу тях е еретик и не е никакъв метал !? Били са велики.. вече не правят музика обаче.. и след като си True трябва да си абсолютно дърво и да не сваляш кубинките и да не стрижеш дългата коса, въпреки, че новата песен на Eminem те радва.. за да не се изложиш разбира се!! And with pride and steel i LOL!!

 

 

Ей Sotko Постна преди мен ама та обичам шот си от мойта партия! БРАВО ! ;) РАЗВИВАЙТЕ СЕ БЕ ОРААА:)

Link to comment
Share on other sites

Уффф колко лапита се навъдиха по главната, кои нео-метълчета(Linkin Park), кои пънкарчета(bLINK 182) .Много ме дразнят не защото слушат тия бози, а щот са прават на тежки, че много разбират .... Аз си признавам че от подстилове не разбирам, но знам че съм изслушал страшно много музика рок,метъл,нео м.,пънк,ска и т.н.т , а по-важно е според мен да слушаш некомерсиалната музика защото това е истинската музика :)

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм сългасен с Buyu. Всяка група си има и добри и лоши песни. Не можеш да кажеш това е велико защото е на еди кой си. Не слушам метал от много време, но съм чул доста неща и мога да преценя дали напимер Manowar или Metallica ми харесват или не. Но наистина напоследък се навъдиха доста "метали" които са слушали по 1-2 групи и се смятат за закоравели метали

Link to comment
Share on other sites

Каквото и да си говорим многото пари и идолизирането унищожават истинския творчески изблик :) За пример Metallica и последният им албум разочаровал доста стари почитатели. Защо не се развивате бре хора?

 

Ми точно това направиха Металика те не зациклиха а направиха просто нещо различно дори и по-слабо (за някой очаквали старите парцали) това си е развитие. Предпочитам това отколкото "нов прочит" на старите песни.

А мерси и за рецензияра ти зна предния ми пост.

Уффф колко лапита се навъдиха по главната, кои нео-метълчета(Linkin Park), кои пънкарчета(bLINK 182) .Много ме дразнят не защото слушат тия бози, а щот са прават на тежки, че много разбират .... Аз си признавам че от подстилове не разбирам, но знам че съм изслушал страшно много музика  рок,метъл,нео м.,пънк,ска и т.н.т , а по-важно е според мен да слушаш некомерсиалната музика защото това е истинската музика :)

 

Пичове не можете ли да разберте чв всички сме изглеждали смешни когато сме правили първите крачки в даден стил музика.

 

K-pax

Аватара ти стои добре ама ника не отговаря много на метъл същността ти ще ти дам няколко възможни ника земе някой да ти хареса:

Lucifer, 666, Satan......

Link to comment
Share on other sites

Sotko, да ! развитие е, но към по-добро? или поредния опит за експлоатация на една търговска марка, каквато е името на групата. Аз харесвам хардкор и си го слушам с кеф, ама St.Anger не е нито нещо оригинално, нито нещо уникално и запомнящо се. Развитието заради парите не е голямо развитие не мислиш ли? Или някой ще отрече ужасяващата комерсиализация на Metallica? За мен развитие е напредване в музикално отношение, а не в бройка продажби, а който и да питаш ще ти каже, че с този албум много много не се развиха :) Както винаги просто лично мнение.. а и мисълта ми беше против идолизирането и харесването заради едното име.

Link to comment
Share on other sites

Не харесвам Metallica, Manowar и др подобни. Просто по една или друга причина нямаше кои да ме зариби по метъла. Е и това стана но доста късно и то със Sepultura. Затова наистина харесвам по тежките стилове. Като цяло новите течения ме интересуват но определено не харевам комерсиалните бози с който пазара се залива. Изключение прави KoRn може би защото все пак има и по нещичко ново наред със комерса. Това не ме бърка. Мога само да кажа, че LP не са от групите които ще слушате след години.

 

Като цяло с този пост се опитвам да заема някаква трета страна. Защото въпреки че страня от LP подобни групи и от глупави изказвания, не смятам да се връщам към класическите метъл групи. Поне не heavy :). По скоро се инстересувам паралелно от електронна музика. От класическите неща на Brian Eno, The Orb или Aphex Twin. И едното не си пречи с другото: затова слушайте каквото ви харесва, не си налагайте яростно мнението на другите. Защото всички имаме различни вкусове - много добре го знаете. :D

 

P.S. сори за стилистичните грешки ама ми се спи :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sotko, да ! развитие е, но към по-добро? или поредния опит за експлоатация на една търговска марка, каквато е името на групата. Аз харесвам хардкор и си го слушам с кеф, ама St.Anger не е нито нещо оригинално, нито нещо уникално и запомнящо се. Развитието заради парите не е голямо развитие не мислиш ли? Или някой ще отрече ужасяващата комерсиализация на Metallica? За мен развитие е напредване в музикално отношение, а не в бройка продажби, а който и да питаш ще ти каже, че с този албум много много не се развиха :) Както винаги просто лично мнение.. а и мисълта ми беше против идолизирането и харесването заради едното име.

 

Добре постави се на тяхно място примерно Джеймс и Ларс си говорят:

Д: - Ей брато дай да вкараме малко комерс. 'Кво ша каиш

Л: - Ми да що да не ебати сички го направиха

или

Д: - Бе тва парче не ми звучи много комерс пич.

Л: - Да прав си ей сега ще го оправим.

 

 

Извинявай явно не съм те разбрал правилно. За идолизирането си напълно прав. Но нека си признаем че всеки поне малко е искал да свири като Jimi примерно. :D

Link to comment
Share on other sites

Metal, Imali "fal6ivi"fenove

 

АЗ :D

 

никога не съм харесвал metal, но слушам предимно rock

 

.. на мен "променената" металика ми харесва .. визирам load и reload .... преди това не съм ги слушал т.е. нямал съм техни записи в диско(касето)графията си :lol:

Link to comment
Share on other sites

hehe i mene me kefat "rock" albumite na Metallica :) kakto i starite neshta. A za novite... pone ne sa komersialni ama se pak si gi prodavat (dosta dobre) marketing kakvo da pravish :D Az inache nikoga ne sym bil fan na maiden,manowar,sabbath ili judas. Prosto pochnah da slusham metal sys Sepultura i Six Feet Under. I ot tam se v razlichni posoki. SLushal sym i neo-metal(korn,kittie,coal chamber(rulirat),linkin park,slipknot) no sega mnogo po-malko. Inache az haresvam metalat tvyrd i tejak ( v povecheto sluchai) A tova "fake" "true" mi napomnia hip-hop lainarski istori. molq ostavete si go na tiah. :D Neka diskotirame niakoi grupa ;)

 

Se pak Destruction ide(na koito ne sym fan ama shte otida)

Link to comment
Share on other sites

Винаги има фалшиви фенове...не само на метъла,а на какво ли не....За съжаление го правят,за да впечатлят някого или изкуствено да се заблуждават колко са умни....

Link to comment
Share on other sites

Винаги има позоьори, независимо за какво става въпрос. Но точно те ни помагат още повече да ценим истинските хора. Аз лично мразя думата "фен", защото заради запада е придобила различно значение от това, което трябва да има. Има думи и като "последовател", които аз считам за почти свещени :)

Впрочем, за мен Linkin Park i Limp Bizkit никога не са били метъл - това че има китари, не значи че е метъл. По-скоро е рап с китари. А откак LP направиха онова с Jay Z много ми паднаха в очите.

Link to comment
Share on other sites

Винаги има позоьори, независимо за какво става въпрос. Но точно те ни помагат още повече да ценим истинските хора. Аз лично мразя думата "фен", защото заради запада е придобила различно значение от това, което трябва да има. Има думи и като "последовател", които аз считам за почти свещени  :)

Впрочем, за мен Linkin Park i Limp Bizkit никога не са били метъл - това че има китари, не значи че е метъл. По-скоро е рап с китари. А откак LP направиха онова с Jay Z много ми паднаха в очите.

 

ima istina v kazanoto.LP propadnaha i v moite o4i

Link to comment
Share on other sites

Ami imam dosta takiva priqteli i poznati koito si mislqt 4e LP sa 'istinski' metal a drugite grupi(METALLICA,MAIDEN,MEGADETH,SABBATH i tn.) gi slu6at edva li ne samo dqdovcite. :sayjin  :angry1  :angry:  :punk

 

Ne moje 4ovek koito e slu6al samo edna pesen da sadi po neq dadena grupa ili ne dai si boje daden stil-v slu4aq METAL-a :angry1  :angry:

 

O6te pove4e - koi grupi mislite,4e sa slu6ali LP-tata kato malki?To4no Metallica,Maiden i t.n.

Link to comment
Share on other sites

Добре де. Аз като слушам SlipKnot и после ако си пусна Metallica, ми се струват доста "леки" и "бавни" :D . Но с това не обиждам една от най-великите групи.

 

А за развитието в музиката. То тва е много сложна материя. :D Защото феновете са харесали една песен или един стил на пеене от дадената група. И ако тя се промени има голяма вероятност да загуби тези фенове. А пък певец без слушатели ... нема просперира.

 

И този така наречен комерс е точно това. Повторение на вече установено нещо до втръсване и изтискването му по всички възможни начини с цел да се земат колкото може повече пари.

Link to comment
Share on other sites

айде и аз да понапиша нещо:

по въпроса с Линкин парк и Лимп Бизкит - според мен няма смисъл да ги плюете, че не били метъл и не знам си кво - те не искат и да бъдат чист метъл. Както някой спомена, става дума за израстване и пичовете решили да посмесят един два (че защо не и три) музикални стила и да видят как това ще се хареса на публиката. Очевидно е, че се харесва - и двете групи имаха доста голям успех с някои от парчетата си. И не, не защитавам ЛП или ЛБ, щото и двете групи са ми адски смешни, просто ми се струва добра идея да се експериментира и да се допълни някой стил с друг. Естествено обаче тия групи дооооста прекалиха - говорихте за комерсиализация - еми комерса идва, когато групата почне да издава албум с максимум 1-2 стойностни парчета, а покрай тях се купува и целия албум заради името на групата. Не знам кой се кефи на LP, които издадоха два абсолютно еднакви албума (Hybrid Theory, Reanimation) и печелят пари от преиздаването на стари парчета; след като излезе и Meteora, мина някой друг месец и пак виждаме същото явление - пак ремикси на стари песни. Браво, ако тва е развитие, здраве му кажи!

дотук с офф-топика, сега нещо по темата:

еми да, малко дразнещо е да видиш някое лапе оп центъра, дето е облякло фанелка на LP, Slipknot или на Metallica (специално пък на Металика фанелките ги носят даже ей така за престиж, въпреки че са чували най-много 2 техни песни) и се прави на яла-виж-къв-съм-метъл. Но какво да се прави, отворковци винаги е имало, и винаги ще ги има. Мен ме дразни и фактът, че вече започнаха да прикачват "хеви метъл" и към групи, които съвсем не са в стил GraveDigger, Helloween или някои други old school групи. Съгласен съм, че всеки едно му е на душата и едно слуша, ама необходимо ли е да се перчи "аз слушам хеви!!!!!", когато в тях си има всичко на всичко по един албум на LP, Guano Apes и Evanescence ?

Link to comment
Share on other sites

Добре де. Аз като слушам SlipKnot и после ако си пусна Metallica, ми се струват доста "леки" и "бавни" :D . Но с това не обиждам една от най-великите групи.

 

А за развитието в музиката. То тва е много сложна материя. :D  Защото феновете са харесали една песен или един стил на пеене от дадената група. И ако тя се промени има голяма вероятност да загуби тези фенове. А пък певец без слушатели ... нема просперира.

 

И този така наречен комерс е точно това. Повторение на вече установено нещо до втръсване и изтискването му по всички възможни начини с цел да се земат колкото може повече пари.

 

ne komers ne e tova ,tova e ednoobrazie koeto v nikav slu4ei ne e ravno na prodajbi!komers e primerno nqkoq grupa da smeni stila si s stil koito da re4em e adski populqren v momenta

primer -poslednia album na In Flames

Link to comment
Share on other sites

За мен има един вид метъл. Другото е много зле. Освен хеви много рядко друго може да ме заинтригува. Става вапрос за групи като: Iron Maiden, Heloween, Manowar, Grave Digger, Primal Fear, Hammerfall. Estestveno i Metallica, Purple, Rainbow нали от тях се започва. А тия новите комерсиални групички за нищо не стават. Дори да взема една пловдивска банда която свири добре могат да направят нещо по добро от линкин парк например. Ако линкин парк е метъл то значи аз не слушам метъл. Айде за сега чао и дано да дойдат тази година Мейдън както се говори в сайта им и да видим тогава комерсиалните групички как ще изглеждат като мишоци. За справка само: един от най-посетените концерти и най-шумния в историята на метъла е Rock In Rio na Maiden 250 000 4oveka (za tezi koito ne znaqt) :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Sotko

Пичове не можете ли да разберте чв всички сме изглеждали смешни когато сме правили първите крачки в даден стил музика.

 

На мене изобщо не ми беше тва мисълта ама карай всеки си пише квото си иска

Link to comment
Share on other sites

Abe hora interesno mi e da 4uq va6eto mnenie za6toto naposledak mi se slu4va nqkoi da mi obqsnqva kak "metallica sa leka(bavna besz i edna zdrava bi4kiq) banda" ili "na don't cry moga da se raztopq" "metallica?!a da "Nothing Else Matters" qki sa ama sa mi leki " ili nqkakvi deto lsu6at linkin park i si mislqt 4e slu6at metal,"IRON MAIDEN- a te sa qki fear of the dark( i tolkoz po vuprosa za ZA VELIKOLEPNOTO TVOR4ESTVO NA TAZI BANDA!!!-GOSPODI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry1  :angry1  :angry1 Ne se pi6a za golqm fen ama tova si e obida kum grupite!!!!!! :angry1  :angry1

 

NQMAM TAKIVA PRIQTELI !!!!!!!

 

Радвам се за начина, по който мислиш, защото аз съм на същото мнение!

Но само прочети тук и сигурно ще ти се доплаче:

http://www.warez.ru/invision/index.php?showtopic=14819

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...