Jump to content
BulForum.com

Metal


K_Pax

Recommended Posts

Ква голяма сила бе момче, да не ходим на война че да трябва да сме сплотени?

 

 

Абе майна ти думата "преносен смисъл" не знаеш ли какво значи?Просто казвам че е тъпо метъла да се разделя само защото аз слушам Линкин Парк някой си Дед метъл друг Хеви и т.н.!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Само да те питам, металяга, освен Linkin Park какво друго слушаш?

И да знаеш, за да не звучиш като идиот - "преносен смисъл" не е дума.

Link to comment
Share on other sites

Само да те питам, металяга, освен Linkin Park какво друго слушаш?

И да знаеш, за да не звучиш като идиот - "преносен смисъл" не е дума.

 

 

Пич първо се успокой защото не ми харесва тона ти.А и на някой друг админ също няма да му хареса.Това което слушам си е моя работа и тва няма нищо общо с това което съм написал

Link to comment
Share on other sites

Дай ся аз да ти кажа нещо.Аз слушам Linkin Park това че ти слушаш Металика и казваш че Нео-метъла е скапан вобще не ме боли защо един мой приятел слуша един вид ама казва че Dead Метъла е скапан ти си свикнал с Металика и много ясно че няма да слушаш Линкин Парк.Разликата между двете е като разликата между Хип-Хоп и Чалга.Аз си слушам Линкин Парк защо ме кефят не се обличам като метъл няма и да го правя.Няма да нося от ония гривни дет ще ми скъсат якето само за да изглеждам страшен или да се гримирам и да плаша хората по улицата.Аз оважавам ВСЕКИ Метъл независимо дали слуша Dead Heavy Neo или каквото и да било.Тряя да се подкрепяме защото разделени метъл обществото е слабо ама заедно идва голямата сила!!!

 

LINKIN PARK 4 EVER :punk  :punk  :punk

 

Абе на теб кой ти е казал, че има такова нещо като Нео Метъл? Вярно е, че сега който не прави собствена музика, той не е основател на някакъв стил, ама все пак имай малко уважение човече. То тва е няква безидейна музика, която навсичкото отгоре е лишена от всякакво изящество. Не може да ми слагаш няква групичка (ЛП) в едно течение с групи като Sabbath, Maiden, Metallica и тем подобни, просто е смешно. Ти можеш да си я харесваш музиката...нямам нищо против, слушай си я, обаче недей да я класифицираш.

Пише се Уважавам...Язък, че учиш в ЕГ :(

Link to comment
Share on other sites

Не ми се спори!Уважавам всички метъл групи особенно Металика просто казвам че няма смисъл да се разделя на това че един слуша един вид друг слуша друг вид.Това е не искам да обидя никой нито казвам че ЛП са по добри от другите групи всеки с вкуса си.А и още нещо от кога уча в ЕГ?

Link to comment
Share on other sites

Не ми се спори!Уважавам всички метъл групи особенно Металика просто казвам че няма смисъл да се разделя на това че един слуша един вид друг слуша друг вид.Това е не искам да обидя никой нито казвам че ЛП са по добри от другите групи всеки с вкуса си.А и още нещо от кога уча в ЕГ?

1. Самия факт, че не знаеш как се пише DEATH Metal говори сам по себе си.

 

2. Линкин парк не са метал (както и почти целия нео метъла), защото групата не следва принципите на метъла! И това не са сатанизъм, некъпане и разни подобни както си мислят повечето непросветени хора. Всеки истински метъл знае за какво говоря, а другите няма и да разберат. Дори звученето се различава доста.

 

Просто няма защо да се "обединяваме" без да имаме допирни точки ;)

 

ПП Това не значи, че имам против хората да слушат Линкин Парк или каквато и да била друга музика. Просто ми омръзна да виждам хора, мислещи се за метъли без да имат ни най-малка представа що е то! Мир :inqn

Link to comment
Share on other sites

Дори звученето се различава доста.

 

Просто ми омръзна да виждам хора, мислещи се за метъли без да имат ни най-малка представа що е то! Мир  :inqn

 

1.Доста е меко казано.Едно време в "Хаос" имаше едно мноо яко сравнение пак по подобен повод. Цитирам по памет:"Единственото общо между Слейър и Бон Джоуви е, че ползват китари и барабани".

 

2.А това за "миьетълчетата"...бррррррррр!!!!!Помните ли като бяха плъзнали по едно време разни малки диванета със смъкнати гащи, кърпи и лайнянци, с поведение "а ла Мишо" ? Та и тия младши метълчета ми напомнят за тях....

 

По въпроса за мира - цитат на една унгарска блек метъл група(нека металчетата ми кажат коя е ):"We proclame the total WAR!".Жокерче - албума се казва "Нехристь" :)

Link to comment
Share on other sites

Пич първо се успокой защото не ми харесва тона ти.А и на някой друг админ също няма да му хареса.Това което слушам си е моя работа и тва няма нищо общо с това което съм написал

 

О, извинявай. Целта беше да ти хареса, явно съм сбъркал някъде :love .

Да, това, което слушаш няма нищо общо. Примерно, ти може да си слушаш Мадона и Гей-Зи и да ти се иска да се, де'азнам, обединяваш (?), с другите метали, не че ти си такъв.

Link to comment
Share on other sites

На мен само едно не ми е ясно: Защо като слушаш някаква музика и трябва да се хвалиш с тва, да го натякваш и да се определяш с него :confused като ти харесва слушай си го, кефи му се и тва е. Кво толкова сте тръгнали да спорите и да се карате кои били фалшиви и кои истински :confused Аз примерно като слушам черно не съм тръгнал да слагам увиснали панталони, раздърпана тениска, да се кича с кръстове и медальони, и да разправям наляво и надясно, че съм рапър :wir Просто си го слушам и му се кефа :inqn

Link to comment
Share on other sites

VSEKI ISTINSI FEN NA METALA TRQBVA DA SE DARJI KATO METAL.TOVA SPORED MENE E ISTINSKIQT FEN NA METALA

Абе понеже съм метъл, я ми сподели как трябва да се държа, за да съм истински фен. :huh:

Link to comment
Share on other sites

...Линкин Парк казвате...добреее...ами да си призная въпреки че са тежичък вариант на Спейс Гърлс (събрани на кастинг от продуценти и сега ти правиш това ти това...) има песни и клипове които ми харесват, не ме е срам да си го призная, то те и Спайските ми харесваха особенно някои :D . Та мисълта ми е, че когато за пръви път чух за ЛП (това беше през 2000-та година ако не се лъжа) никои и не си беше помислил да ги пуска по МТВ и други бози или целия свят от тийнове да се разхождат с фанелки с надпис LP и т.н. та тогава много ми харесаха с агресивността си и ми напомняха на други групи, изтеглих си първия им албум и още няколко пърчета от концертни (клубни) изяви и си ги слушах, щастлив, че никой друг не ги знае.

Докато един ден бозата (МТВ) не взе да ги излъчва нон стоп, а после всичко беше въпрос на време и заразата плъзна...и сега като чуя нещо от новите им неща случайно гледам да сменя радиото или да се преместя по-надалече.

Но все още си слушам старите неща от време на време и се сещам за 2000-та година и нещата тогава...

 

P.S.по-добре ЛП, отколкото "турбо фолк легенди"

Link to comment
Share on other sites

Айде още една една изцепка... Харесвал ги когато никой не ги знаел, а после не :wacko: :blink: Защо според много хора някои неща не са хубави само защото ги слушат много хора и са известни :confused :blink: :wacko: Ми те са такива, защото явно са добри в това което правят...

Link to comment
Share on other sites

Живота на човека минава през различни периоди. При мен в началото бяха плочите на "Спящата красавица", "Зеленото крокодилче", "Златната гъска"... Тийнейджърството ми общо взето мина с METALLICA. Уважавам тази група (както и групите от този ранк), понеже без МETALLICA днешната музика нямаше да е същата. Факт е обаче, че днес се котира комерсиалното. Но замислете се, винаги е било така. Едно време кой е чувал за Бийтълс, преди да започнат да ги пускат масово по радиото? Днес радиото е заменено от цитирам "бозата МТВ". Хората обаче, кото са си фенове, меломани, сериозни търсачи на бисери в музиката не гледат МТВ. Ослушват се за нови групи, които да им харесат и да предизвикат онова приповдигнато чувство, което човек изпитва когато чуе нещо наистина мноо яко. Така е било, така и ще бъде. Някой спомена за метълското държание. Ми аз съм на 26 години, работя във фирма и се срещам с клиенти. Как да се държа металски? Не е важно държанието, важна е металската жилка, която малцина носят в сърцата си, и тя ще е за цял живот :D

Link to comment
Share on other sites

;) Ето един истински фен.

 

Нека обаче да кажа че не съм съгласен че MTV е радиото по времето на Beatles. Замислете се над това че съществуват групи които са достатъчно известни въпреки че не ги въртят постоянно по емтивито.. Хора които правят качествена музика така или иначе намират начин за изява, и съответно почитатели. Това че вие нямате желание да ги търсите а чакате наготово да ви ги преоръчат естествено води до това че повечето от вас дори и не са чували за прекрасни изпълнители пък и даже цели течения в музиката. Това е особено валидно за електронната музика която именно поради това има лоша слава за музика която се слуша единствено от банда надрусани рейвърчета зациклящи по клубове върху един същи биит (да ме извиняват феновете на house и minimal)

При метъла също е така.. ето: феновете на LP пък и дори на Slipknot (които напоследък се комерсиализираха доста и съответно последният им албум е боза точно заради това).. а колко от вас фенове на слипкнот са чували за оригиналния вокалист Anders Colsefni и Mate. Feed. Kill. Repeat. [1997] или пък за side project-a му Painface (просто примерче.. иначе painface си остават световно неизвестна група))

 

Така че.. пробвайте да напишете в SoulSeek "boards of canada" например, феновете не са малко... няма да говоря за аphex twin ... за да не ставам банален (и да не ме обвините че си натрапвам музикалните предпочитания :bgrin: )

Link to comment
Share on other sites

ами много е просто, някои хора не харесват комерсиална музика, не си ли се замислял? :confused

А защо :confused това не мога да разбра, защо казваш на нещо хубаво, което по-принцип би ти харесало, че е гадно само защото е известно :confused За мен тва е пълна позьорщина ;)

Link to comment
Share on other sites

Да, и на мен ми беше приятно да слушам парчетата на Linkin Park... в началото. Не го отричам. Обаче, когато сменя музикален канал и ги чуя пак тях - :sick И като ми писнаха на 20-тото пускане си дадох сметка, че това е просто една проста, елементарна приятна мелодийка. Не мога да я сравня със симфоничните спектакли на Dimmu Borgir, със апокалиптичните рифове, следвани от мелодичните сола и гласа на Ion при Dissection, със изсвирената с машинна прецизност агресия на Children Of Bodom атмосферата на Norther, космическите Wintersun, синтезираната ярост на Slayer, 'дивото зове' - Sepultura... Музика, която си пускам отново и отново и отново, въртя я с дни на уокмена, музика, която не съм спирал с дни, седмици, месеци, години и още не ми е писнала. Linkin Park са лесна за смилане музика, тоест музика, лековата и приятна, музика, на която лесно можеш да станеш фен, стига да не търсиш нещо кой-знае какво. За някои хора е трамплин към други стилове, към музика за ценители (каквато според мен е например black metal-а), аз например така започнах с Metallica, които не само по мое мнение се наядоха, надебеляха и залиняха... И все още ги уважавам за първите им четири албума. И им благодаря, че ми помогнаха да оценя тази не-толкова лесна за възприемане, оценяване музика, каквато е метъла.

Link to comment
Share on other sites

А защо confused.gif това не мога да разбра, защо казваш на нещо хубаво, което по-принцип би ти харесало, че е гадно само защото е известно confused.gif За мен тва е пълна позьорщина wink.gif

 

Ами Скорпиона ти е казал една от причините, а една от другите е че слушането на музика е за удоволствие, нещо лично и нещо което да зараежда хората с енергия.

А не някакви продуценти или издатели или ново излюпени музикантчета да стават милионери и да дебелеят на гърба на хората.

Link to comment
Share on other sites

Според мен, някой някъде трябва да дефинира повятието комерсиална музика. Най-вече искам да кажа, че това си е музика за широките маси. Тъй като музикантите трябва преди всичко да се изхранват (купуват гъзарски коли, огромни къщи, костюми за по 10000 долара и т.н), музиката трябва да се купува от огромни тълпи екзалтирани фенове. За да стане това, тя трябва да е лесно смилаема. В това не виждам нищо лошо. За хората, които слушат по-тежка музика ще кажа само едно име Chris Barnes (Cannibal Corpse, Six Feet Under). Човека си прави чиста проба комерсиален death metal (което не ми пречи тези 2 групи да са ми ултра любими). Положителното на комерсиалната музика (специално в метала)? Ми много посто. Вземете един фен на поп-фолка. Кажете му METALLICA и той ще ви каже - ааааа, Nothing Else Matters, тая бялядя съм я слушал. Кажете му DEATH METAL и той ще каже - ааааа, Cannibal Corpse, тия бяха ония с бебетата ;) . Това според мен е големия + на комерсиалната музика. Забелязал съм също така, че много от албумите-шедьоври са точно първите албуми на групите.

 

EDIT: Трудно е да се каже :D На мен и Mortification много ме кефят. Corpsegrinder се опитва да подражава на чичко Barnes, а не трябва ;)

Link to comment
Share on other sites

За хората, които слушат по-тежка музика ще кажа само едно име Chris Barnes (Cannibal Corpse, Six Feet Under). Човека си прави чиста проба комерсиален death metal (което не ми пречи тези 2 групи да са ми ултра любими). Положителното на комерсиалната музика (специално в метала)? Ми много посто. Вземете един фен на поп-фолка. Кажете му METALLICA и той ще ви каже - ааааа, Nothing Else Matters, тая бялядя съм я слушал. Кажете му DEATH METAL и той ще каже - ааааа, Cannibal Corpse, тия бяха ония с бебетата  ;) .  Това според мен е големия +  на комерсиалната музика. Забелязал съм също така, че много от албумите-шедьоври са точно първите албуми на групите.

gruh...prav si choveche SFU sa dosta komersialni Cannibal Corpse ne sa kolkoto SFU,CC vse oshte si pravqt kachestven Death Metal!!!

 

P.S. s koi ti haresvat poveche s Barnes ili s Corpsegrinder :)

Link to comment
Share on other sites

А, не отричам комерса, стига авторите му да са си направили труда поне малко. Давам за пример Dimmu Borgir - абсолютно комерсиална група, само че хората се трудят стабилно и произвеждат много качествена продукция. Всеки следващ албум звучи различно, уникално. От Enthrone Darkness Triumphant според мен нямат слаб албум... Е, дразнят ме с позьорщината си, дразни ме факта, че изгониха Ник Баркър защото "не пасва на сатанинския облик на групата", но все пак музиката им досега е невероятна, поне според мен...

Link to comment
Share on other sites

CC vse oshte si pravqt kachestven Death Metal!!!

 

P.S. s koi ti haresvat poveche s Barnes ili s Corpsegrinder :)

Дронки! Откакто Крис се махна са пълна циклеща бозица... Корпсграйндър е супер палячо, и е грозен! Качественият дет на CC свърши с Vile. А SFU почти никога не са имали качествен дет, с малки изкл. като Haunted.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...