Jump to content
BulForum.com

Metal


K_Pax

Recommended Posts

Да съм ги чул или да съм се вслушал?Според мен всяка музика носи смисъл, освен чалгата.Ако не си се вслушвал в нея, значи не си достоен да я обсъждаш!

 

Боя се ,че не ме разбра.В този стил музика има групи с албуми които задължително трябва да си чул поне веднъж.Групи които са допренесли изключително много за развитието на жанра.

А иначе си прав,ако възприемаш музиката единствено като фон,то едва ли може да се наречеш "истински фон"

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Iron Maiden,Manowar,Nirvana i o6te kvi li ne dr grupi mn si me kefqt...a tova 4e 4ovek otiva na black metyl ili kyvto 6te dr stil...4e kakvo mu pre4i da prodylji da si gi haresva?Samo moga da otreka Metallica kato edna ot nai-velikite metyl grupi,makar 4e nqkoi hora kato 4uqt metyl(obiknoveno tova sa tezi koito ni nai-malka predstava si nqmat) i vinagi za neq se se6tat,no istinata e 4e metallica sa prosto izvestni...ni6to pove4e ot dr...a vyob6te ne moje i da se govori 4e LP i LB sa metyl grupi...makar i az da gi haresvah nqkoga,sega mi se gadi ot tqh....prostete ako sym obidila nqkoi :music

Link to comment
Share on other sites

За мене "псевдо" няма, защото "истински" няма... Тва, което те радва, тва слушаш и ако искаш са водиш пред хората метъл, пънк, скин и от сорта, за да си в някакво общество на тези хора. Много мразя да коментирам хората без знанието им, ама примера е хубав(според мен):

Миро от моя клас пропуши за да влезне в някакво общество и да ходи с една част от класа, но (естествено)съучениците ми се фърлиха да го разубеждават и праведно да го откажат от този грях "отрова"... Заради тях той ги спря(цигарите)

Сега Миро е "метъл". Видя, че е по-лесно да влезне в такова общество и да се сближи с тоя тип хора. Сега носи "яките метълски дрехи": фланелка "Tailand", 3/4 дънки и кожено яке, и със слушалките на ушите в час куфее, ама с ярост направо=>1/2 от часа Миро все едно го нямаше и беше осмян от още-повече хора.

Човека слуша Apocalyptica, Steve Vai, Linkin Park, Metallica. Не е "образован" в тоя тип музика, ама го кефи и си го слуша. Миро е такъв, какъвто иска!

Link to comment
Share on other sites

Пичове искам само да ви изясна нещо за това какво е комерс...В България много обичаме да си играем на комерсиални и ъндърграунд групи/изпълнители. Това се разбира като комерс=shit и ъндърграунд=много яко. Погрешно. Комерсиално значи продаваемо, но не задължително лошо. Много е лесно да си ъндърграунд. Не правиш нищо добро, не се продава и си измиваш ръцете с твърдението, че правиш ъндърграунд музика и популярността не те влече. Аре стига, бе! Кой не иска музиката му да достигне до повече хора, а и да спечели и някакви пари.

 

ПС - Не съм чел по-назад, защото нямам време, но ми направи впечетление, че пак се заговори за съпоставка между двете неща.

Link to comment
Share on other sites

Не харесваш ли Black Sabbath, Accept, Iron Maiden...просто не можеш да се наречеш metal :devil

Link to comment
Share on other sites

За всичките приемащи се насериозно мйетъли:

 

Хеви метъл сюжет, първи куплет:

Нощ, Гроб, Кръст, Смъъърт

Дяволът се чеше по рогата

Пълнолуние, от което капе кръв

Силуети на призраци, облечени в черно, уааа

Втори Куплет:

Дрънчене на вериги

глас задгробен, нежно шепне

О САТАНА ТИ СИ НАШИЯ ВОДАЧ!

Голото поле потопене цялото в кръв, навяваше ужас!

Припев:

Я, едно ангелче с крилца още мърда

ПРАС! И то умря!

Ха Ха Ха

 

Пак ще ви се изсера на малоумните представи а-ла набор 90+ - щом не слушаш това или онова - не си метъл. Значи, за да съм метъл, трябва да съвпадам с вкуса на еди-кой си. Ми Maiden за мен са боза, в Metallica вече не мога да открия нищо, което да ме привлича. Accept не съм ги слушал въобще. Black Sabbath ги харесвам, но не мога да кажа, че ги слушам кой-знае колко. И к'во - 'вън от чадъра', щото не слушам три групи. Айде моля ви се, пуберщини. Аз примерно казвам, че който не харесва Sepultura и Slayer - той не е метъл...

Айде моля ви се сдържайте се от подобен тип детински изказвания!

Освен това, Limp Bizkit са ми толкова противни, че не мога да говоря, Static-X са ми никакви, приятни, но нищо особено, KoЯn са култ, който се освини, лежейки на изграденото име и спокойно сере върху него, Godsmack и System of a Down са посредствени групи - и какво, това ли точно ме определя, като не-човек (аз си мислех, че е уригането напушен и смеха)...

Ако това е определението за човек - да слушам тези (според мен) бълвочи то , г-н Гумена Тиква - не благодаря...

Link to comment
Share on other sites

Скорпионе, именно - вън от чадъра, не говорим за вкус, а за истински метал групи.

 

...говоря за моя пост.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е не дали слушаш една или друга група, а дали оценяваш приноса и. Например за мен Iron Maiden са номер 1, а на Manowar харесвам само 2-3 песни. При някой друг положението може да е обратното, но е факт, че и двете групи са дали страшно много за развитието на метъла.

Link to comment
Share on other sites

Пич, пий един валериан, или нещо друго за нервите, щото като гледам май издишат. Също така не си позволявай да ми налагаш своите представи за истински и неистински групи. Не твърдя, че това, което аз слушам е по-добро от това, което ти слушаш. Твърдя, че трябва да си супер идиот, за да казваш "само моето е истинското".

Слушам този стил музика от 1992-ра година, когато след експресна проверка излиза, че си бил на 8 години. Чул съм не една и друга група, минал съм през много стилове, като от повечето от тях все още си имам любими групи, които понякога слушам. Така че не си позволявай, да ми обясняваш, дали съм или не метъл, понеже не си ти този, който има правото да определя. Нито твърдя, че съм аз...

 

Ред: Принос за метъла са дали Depp Purple и Black Sabbath, без които този/тези стил(ове) нямаше да съществува(т). За Maiden - съгласен съм, имат принос в развитието на този стил, но Manowar смятам, че са поредната група, произвеждаща музика, поредната индустриална група, позьори и отгоре. Техния принос е към комерсиализацията и на тази музика...

Link to comment
Share on other sites

Скорпионе, именно - вън от чадъра, не говорим за вкус, а за истински метал групи.

 

...говоря за моя пост.

Кой си ти да определяш кой групи са истински метал и кои не? Честно да ти кажа Iron Maiden и за мен са голяма боза - значи и аз не съм метал по твоите критерии, ама пука ми - на мен не ми е нужно да си лепя някви етикети(или някой друг да ми ги лепи). Музиката си е въпрос на вкус и според мен на теб ти липсва такъв.

Link to comment
Share on other sites

Пич, пий един валериан, или нещо друго за нервите, щото като гледам май издишат. Също така не си позволявай да ми налагаш своите представи за истински и неистински групи. Не твърдя, че това, което аз слушам е по-добро от това, което ти слушаш. Твърдя, че трябва да си супер идиот, за да казваш "само моето е истинското".

***

Внимавай малко с езика, за да не ти потрябва на теб валериан. :excl: Не нарушавай правилата, за да не наруша аз твоите. На никой нищо не налагам, просто отстоявам мое лично мнение, а ти се самонавиваш. А ако имаш да ми казваш нещо, не го прави чрез форума.

 

Кой си ти да определяш кой групи са истински метал и кои не? Честно да ти кажа Iron Maiden и за мен са голяма боза - значи и аз не съм метал по твоите критерии, ама пука ми - на мен не ми е нужно да си лепя някви етикети(или някой друг да ми ги лепи). Музиката си е въпрос на вкус и според мен на теб ти липсва такъв.

Пак казвам, на никой нищо не налагам, това си е мое мнение. Аз така ги възприемам нещата. Етикетите сам си ги лепиш. По моите критерии - да не си! Ама нали не ти пука, к'во се палиш.

Link to comment
Share on other sites

Пак казвам, на никой нищо не налагам, това си е мое мнение. Аз така ги възприемам нещата. Етикетите сам си ги лепиш. По моите критерии - да не си! Ама нали не ти пука, к'во се палиш.

Аз и не искам да съм, щото не искам сам да се ограничавам само с 1 стил. И к'во - кат си метал и нищо друго не съществува - т'ва са глупости и фанатични идеи.

Link to comment
Share on other sites

Аз и не искам да съм, щото не искам сам да се ограничавам само с 1 стил. И к'во - кат си метал и нищо друго не съществува - т'ва са глупости и фанатични идеи.

Може и да са глупости, при мен долу-горе така стоят нещата. В по-горен пост изброих кои са за мен истинските метал групи.

Link to comment
Share on other sites

Интересно, при мен така стояха нещата като бях на 18 години. А ти тази възраст си я отминал, гледам. Е, може би съм малко по-мъдър, или просто не съм кон с капаци. Също така държа да поясня, че моите правила няма как да ми ги нарушиш, просто не съществува нито теоритичен, нито практичен начин да постигнеш такъв абсурд. Правилата за себе си сам ги изграждам. Освен това в момента не съществува друг начин, освен форумите да си изкажа мнението, а среща с индивид като теб за мен би било пълна загуба на време, така че не го намирам за нужно. Ако държиш спора да го продължим на живо - срещи последно време бол - все ще имаме шанс. А от заплашителния си тон те съветвам да се откажеш - излагаш само себе си ;)

Нямам против всеки да си има свои възприятия, своя гледна точка, свой вкус, но нека не се опитва да го налага върху останалите с твърдения от сорта на "ако не слушаш това - никакъв не си"...

So long, and thanks for all the fish...

Link to comment
Share on other sites

При мен така са стояли нещата и на 13, и на 15, дори и сега. Завбъдеще положението ще е същото. Помъдрявай си колкото искаш, ако това за теб е критерий разбира се. За едни едно е абсурд, за друго реалност...както и да е - не би ме разбрал. И последно, не те заплашвам, а те предупреждавам, както искаш така го разбирай. ;)

 

Сега по темата, идеята ми беше, че не може някой да слуша Static-X или Limp Bizkit, или тем подобни и да се нарече метал, това просто не е метал. Не е метал спрямо моите разбирания за този вид музика. Аз че съм кон с капаци, това е ясно, но не мога да го приема :blink:

Link to comment
Share on other sites

е па я це съм фьен оти моем да свиреме бамер по идна песня на всите !

 

а сга кой ше ми каже дал не моем да усятиме музката - таквоз - да фатиме чувството !

 

пак всичко си опира до интелекта на хората - има тъпи и по-тъпи хора, а не толкова истински и фалшиви фенове...

 

има хора които разбират повече от музика и които разбират по-малко - хайде да се правим всички на сапун...

дали не ме е яд, че някой мангал му иде отръки нещо в музиката дето аз да го постигна ми трябват години...

 

само трябва да ползваме ум, спокойствие, уважение... и Силата...

Link to comment
Share on other sites

Изказвания от родана на: "Ако не харесваш [insert-band-here] не си [insert-stereotype-here]" са тъпи.

Друг е въпросът, дали ако представата ти са метал се ограничава с Linkin Park и Limb Bizkit, си такъв.

Link to comment
Share on other sites

Не виждам смисъл от вашите спорове. Аз слушам метъл (заедно със още куп стилове за които не сте и чували) някъде.. 70% от групите които изброихте, но не искам никой да ме нарича с някакви имена. Аз съм си фен и точка. Не мога да разбера защо защитавате отделни подстилове.. като всичко е произлязло от един общ корен - справка google и историята/еволюцията в стиловете на метъл музиката. Слушайте си там и престанете да налагате мнението си. :angry:

 

:punk

Link to comment
Share on other sites

абе като гледам какви хора харесват неща които и на мен ми харесват и си търся само неща дето никой не ги е чувал, а такива има страхотно хубави...

 

как да се нарека - антипопулист ... ?

Link to comment
Share on other sites

абе като гледам какви хора харесват неща които и на мен ми харесват и си търся само неща дето никой не ги е чувал, а такива има страхотно хубави...

 

как да се нарека - антипопулист ... ?

Или по скоро нонкомерсиалист. :)

@Rubberhead И аз мразя ЛП. Мразя и всички , които от както им проносиха фанелките и са вече метали... Но нищо не може да се направи!

Link to comment
Share on other sites

Може да се направи - Children Of Bodom - Downfall - Volume na Max и ревеш колкото ти държи гласа със Alexi Wild :Р

Или да събориш махалата със китарното соло на Unhallowed на Dissection :P

Link to comment
Share on other sites

Много безсмислени и детски постове..и мнгоо смях. Ако не слушаш еди-какво-си не си еди-какъв-си...извинявам се за офтопика, но ако нямате какво да кажете по темата просто замълчете и я подминете. Аз пък не харесвам нито Metallica нито Maiden, даже напротив- не ги понасям...преди се наричах метъл..сега предпочитам да мисля за себе си като почитател на хубавата музика.

 

ЕДИТ: Не виждам нищо лошо в това нещо да е комерсиално. Преди 20 години комерсиални са били Deep Purple и др. Това, че дадена група(стил) е комерсиален не го прави лош. Комерсиално означава просто,че повече хора харесват стила/бандата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...