Jump to content
BulForum.com

Тонколони за компютър


Recommended Posts

Ами стаята ми е сравнително малка, така че от 5.1 няма смисъл май. Още повече, че няма място за сядане по средата, което е основната идея на сърраунда. Така че ще е 2.1, въпросът е какъв...

... и аз първоначално мислех по този начин - и моята стая е малка, повечето филми ги гледам легнал и няма как да се "обградя" :D, същото така не знам къде ще ги дяна толкова много колони .... но от друга страна - т'ва са си 5.1 т.е. 5-каналнияте на 2.1 ще си минават само през 2-та говорителя (е, разбира се с много по-добро качество), а и 50 лв. разлика ... не знам. ти си преценяш все пак. 100 лв. за 2.1 ми се виждат множко ...

 

btw към края на месеца ще се видя с повечко кинти и може би и затова съм се насочил към 5.1 .... иначе :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Ако пича се е спрял на тези двата модела Logitech X-230 и Creative T3030, аз ще му препоръчам Х-230 на Лоджитек, звука им е по-добре балансиран ниски+високи и баса е по-плътен и силен спрямо Креатив-а, вярно имат си и недостатък, нямат дистанционно но и това не е голям проблем, аз лично нагласям потенциометъра на баса по средата че и в повече :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз пък ви предлагам PRIVILEG A-9501 :) За филми и игри просто няма да коментирам, колко са добри.За музика също са страхотни макар, че са 5.1, a звукът е силен и плътен, особено в по-малки помещения.Всичко е от дърво, което няма как да не е плюс (без дистанционното де :P ).Цената е около 125 - 140лв взависимост къде търсите.В съчетание с една хубава звукова карта, мисля че хептен няма да има незадоволени претенции :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с точно такива колони.Обаче като ги увелича докрай баса почва да пука.Звуковата карта ми е creativ live 5.1. Вчера бях до технополиса и там бяха пуснали мн яки колони на унитек 80W+5*25 за 140лв.И външния им вид беше много як.

Link to comment
Share on other sites

Последно някой знае ли къде мога да купя Creative T3030? За лоджитека знам, предложиха ми го в ресета...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

00202149.jpg

 

Logitech X-210 - info

 

някой да има впечатления от тези? малко по-евтини и с по-слаб бас са от X230 .... интересно ми е дали имат пищялки, тъй като гледам на снимката колонките са само с една мембрана (или там както се нарича :P ), а не както е при X230 - с две.

 

в plesio са 62 без ддс - тук

интересно ми е къде в пловдив мога да ги намеря горе-долу на тази цена

Link to comment
Share on other sites

В Ресет са ~70лв крайна, те са им вносители и оттам ще ги вземеш най-евтино.

И все пак помисли си дали си струва да спестиш някой лев за Х-210 като спокойно за 100лв взимаш Х-230(много по-добро решение според мен), а за 115лв взимаш Креатив Р5800

Link to comment
Share on other sites

В Ресет са ~70лв крайна, те са им вносители и оттам ще ги вземеш най-евтино.

И все пак помисли си дали си струва да спестиш някой лев за Х-210 като спокойно за 100лв взимаш Х-230(много по-добро решение според мен), а за 115лв взимаш Креатив Р5800

 

добре де, толкова по-добри ли са x-230 :huh: ... ако наистина x-210 нямат "пищялки", май са

btw в reset могат ли да се пробват? т.е. ако искам да сравня 2-та модела

Link to comment
Share on other sites

добре де, толкова по-добри ли са x-230 :huh: ... ако наистина x-210 нямат "пищялки", май са

btw в reset могат ли да се пробват? т.е. ако искам да сравня 2-та модела

 

Да по-добри са(X-230 спрямо Х-210) и откъм качество на звука и откъм дизайн. За Ресет несъм сигурен че дават да ги пуснеш при тях, но нищо не ти пречи да пробваш, все пак пари ще ми даваш, поне да си направят труда да ги разопаковат и опаковат веднъж.

 

Пич, Лоджитех са направили Х-210 с идеая да са евтини и що годе прилични откъм звук. Модела излезе много след Х-230, докато Х-230 е на 3-4 години и през това време е тестван от много потребители и сайтове, отзивите навсякъде са много-добри, вади най-доброто качество за класа си и цената си. Единствения недостатък на модела(Х-230) е че няма дистанционно, но и това не е толкова важно, баса го настройваш отзад на събуфера(слагай го наполовина усилен), а усилването на всички честоти става чрез десния сателит.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

взех си x-230 ... обаче съм неприятно изненадан, че буфера не може да се изключи (в интерес на истината го бях прочел в едно мнение на потребител, но не го сметнах за значимо). дори и намален до мин. си бумти. не знам дали т'ва се дължи, че не съм свикнал, ама ... някак си т'ва думкане не е ми действа добре на слуховия апарат :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ок, утре ще си взимам Х-230, някой може ли да ми каже как се включват към компютъра? В смисъл кабел

компютър -> бас и бас -> сателити

ли е или

компютър -> бас и Компютър -> сателити

Защото аз отзад на компа имам 3 дупки и едната е за микрофон :bgrin: (еми... казах ви, че нищо не разбирам :))

Link to comment
Share on other sites

Ок, утре ще си взимам Х-230, някой може ли да ми каже как се включват към компютъра? В смисъл кабел

компютър -> бас и бас -> сателити

ли е или

компютър -> бас и Компютър -> сателити

Защото аз отзад на компа имам 3 дупки и едната е за микрофон :bgrin: (еми... казах ви, че нищо не разбирам :))

 

сателити ---> бас ---> компютър. включват се като обикновени слушалки. разделянето на ниските честоти става в самата система.

Link to comment
Share on other sites

сателити ---> бас ---> компютър. включват се като обикновени слушалки. разделянето на ниските честоти става в самата система.

 

бас -> сателит -> компютър .... буфера е към захранването и към сателита, но не и към компа

Link to comment
Share on other sites

бас -> сателит -> компютър .... буфера е към захранването и към сателита, но не и към компа

 

Извинявам се за подвеждащото мнение тогава. Мислех, че са стандартни.

Link to comment
Share on other sites

...

Защото аз отзад на компа имам 3 дупки и едната е за микрофон :bgrin: (еми... казах ви, че нищо не разбирам :))

 

каквито си имал досега, по същия начин ще ползваш и тези с буфера. само ще ти трябва едно гнездо в повече на контакта, ако досега захранването за колоните е минавало през "кутията" (както беше при мен)

Link to comment
Share on other sites

каквито си имал досега, по същия начин ще ползваш и тези с буфера. само ще ти трябва едно гнездо в повече на контакта, ако досега захранването за колоните е минавало през "кутията" (както беше при мен)

Не, предишните колонки също бяха с отделно захранване, така че няма проблем. Благодаря за отговорите, сега отивам да ги купувам :lol:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. някой има ли впечатление от Creative I-Trigue 3400 и от къде мога да си купя такива и на каква цена?

prod10733_hdr_1_6_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Взех хубавиците, прекрасни са! 10х на всички за съвета! И поздрави с Evanescence - Еternal (с този бас се чува... :love )

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

някой може ли да предложи сносни колонки 2.1 за 60-70 лв., за помещение 6x4 ... впечатление от такива колонки (за тези, които притежават)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже дали Samsung правят тонколонки за компютър? Днес търсих в Технополис, но освен съраунд системи други не видях.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде мога да намеря Creative Inspire P5800 понеже вчера обиколих целия град и никъде не намерих!? :(

 

Пробва ли в Технополис? Ако не си поръчай от някоя компютърна фирма, но след НГ де :)

Link to comment
Share on other sites

Пробва ли в Технополис? Ако не си поръчай от някоя компютърна фирма, но след НГ де :)

Аз също се бях засилил да си ги взимам, но никъде не ги намерих. В крайна сметка и по-добре. Взех си Logitech X-530 и съм много доволен. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...