Jump to content
BulForum.com

Тонколони за компютър


Recommended Posts

да не отварям нова тема да ви питам в тази дали някой има впечатления от тези колонки...?

ето снимки тук...

ако иматe по-добри предложения да към 50лв. с радост ще ги чуя... :D

Ами аз лично не виждам смисъл от 4.1 . Ако е за музика - 2.1, ако е за филми - 5.1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

ако ми намериш добри колони 5.1 за 50лв. с радост ги взимам... :D

иначе ще се ползват главно за музика... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ако ми намериш добри колони 5.1 за 50лв. с радост ги взимам... :D

иначе ще се ползват главно за музика... :rolleyes:

Ми нали това ти казвам - за 50 лв е по-добре да се ориентираш към нещо по-добро 2.1, отколкото към някакво "измислено" 4.1

Link to comment
Share on other sites

Ми нали това ти казвам - за 50 лв е по-добре да се ориентираш към нещо по-добро 2.1, отколкото към някакво "измислено" 4.1

а някой да ми препоръча някое добро 2.1...

че по отношение на колонките съм много куц.. :wacko:

до 50лв...

Link to comment
Share on other sites

а някой да ми препоръча някое добро 2.1...

че по отношение на колонките съм много куц.. :wacko:

до 50лв...

 

Yorikkk сори ман, но ако искаш добро стерео 50лв са малко.

Ако искаш добър звук виж това Logitech X230 - 34Watts RMS 92dB-SNR 40Hz-20kHz

крайна цена 78лв в Мост. Това бие по качество на звука Креативките в този ценови клас.

Link to comment
Share on other sites

Yorikkk сори ман, но ако искаш добро стерео 50лв са малко.

Ако искаш добър звук виж това Logitech X230 - 34Watts RMS 92dB-SNR 40Hz-20kHz

крайна цена 78лв в Мост. Това бие по качество на звука Креативките в този ценови клас.

И аз съм твърдо за това предложение. Търсих за нещо до 50 лв., но ме досрамя да поствам това което намерих. Съвета ми е да почакаш малко и да събереш още някой лев.

 

П.С. Нямаш ли нещо касетофонче/усилвателче с големи колони да вържеш компютъра към него

Link to comment
Share on other sites

И аз съм твърдо за това предложение. Търсих за нещо до 50 лв., но ме досрамя да поствам това което намерих. Съвета ми е да почакаш малко и да събереш още някой лев.

 

П.С. Нямаш ли нещо касетофонче/усилвателче с големи колони да вържеш компютъра към него

аз ако имах нещо свястно щях ли да питам...? :D

иначе мерси за предложението...малко съм закъсал с парата, но ще видим какво ще стане... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

а някой да има впечетления от това-34$ в Most...

или от това-39$...

 

да забравим са момент Logitech-a споменат по-горе... :rolleyes:

 

Yorikk ако купиш едно от тия горните две единствено ще остнеш доволен от дизайна(KME) но за звука ще съжаляваш. Съраунд моделите не стават за просвирване на мп3-ки или качествено аудио. Не и ако не струват поне 200-ина лева

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
EuRoNimouS, взе ли си нещо?

я кажи от колко време си с тези колони? като гледам, май само ти си довоелн от тях. сега има едни "паднали отгоре" 40 лв. и се чудя дали да си взема такива(Unitek SP-622) или да посъбера (почти още толкова) за Creative Inspire 2.1 P380 :confused

 

Малко късно ти отговарям ама, ми точно една година, още не са се издънили, свирят нормално, бая зор виждат (в смисъл надуват се до дупка често, често). Дървени са, абе не съм HiFi манияк (щот пари се иска) за тия пари са направо перфектни. Какво значи "не съм доволен" щото добре си обаждат и като звук и като сила, пак повтарям за тия пари, повече не може да се иска.

Link to comment
Share on other sites

Toва не е оригинално Sanyo. Виж как е написана марката.

Хе..хе....че кой е казал, че е оригинално... :D ..още повече, че линкът на снимката води на http://www.sunyoo.com/ws_555.htm .... така че Sanyo...Sunyoo....няма много разлика... :bgrin:

П.П. Аз пък като по-старомоден си предпочитам качествените стерео колони, а явно тия горните имат и такива модели (sorry за голямата снимка и офтопика :) )

kt-3000-l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хе..хе....че кой е казал, че е оригинално... :D ..още повече, че линкът на снимката води на http://www.sunyoo.com/ws_555.htm .... така че Sanyo...Sunyoo....няма много разлика... :bgrin:

 

Ами аз предположих, че човека го смята за оригинално след като така заинтересовано пита за него.

Link to comment
Share on other sites

гледам че тука има хора които разбират :) имам едно въпросче , имам едни стари тонколони от грамофона :bgrin: как мога да ги вържа към компа :confused нямам звъкова карта , я дайте съвет да си ги трясна на компа :bgrin: може и линк (но да е наразбераем език :bgrin: ) мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

гледам че тука има хора които разбират :) имам едно въпросче , имам едни стари тонколони от грамофона :bgrin: как мога да ги вържа към компа :confused нямам звъкова карта , я дайте съвет да си ги трясна на компа :bgrin: може и линк (но да е наразбераем език :bgrin: ) мерси предварително :)

Без звукова карта :confused Ами няма как да стане, след като тя ти е единствената връзка между компа и аудио периферията. Ако нямаш кой знае какви изисквания за качество, взимаш някаква за 10 лв. и после ще се обясняваме как щв просвирят ония колони....ама без някакво усилване за тях няма да стане.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Хе..хе....че кой е казал, че е оригинално... :D ..още повече, че линкът на снимката води на http://www.sunyoo.com/ws_555.htm .... така че Sanyo...Sunyoo....няма много разлика... :bgrin:

...

 

добре си забелязал ;)

 

в действителност аз търся 2+1 съответно 2*10+20W до 40 лв ..... без значение от марката (куче марка), като за предпочитане е да с дървен корпус (не че нещо, но повече ми харесват)

... та и затова показах тези :P

Link to comment
Share on other sites

добре си забелязал ;)

 

в действителност аз търся 2+1 съответно 2*10+20W до 40 лв ..... без значение от марката (куче марка), като за предпочитане е да с дървен корпус (не че нещо, но повече ми харесват)

... та и затова показах тези :P

 

На тази цена Unitek имат доста модели и звука е добър!

Link to comment
Share on other sites

На тази цена Unitek имат доста модели и звука е добър!

 

... само дето на тея с дървения корпус им дигнаха "леко" цената ;)

ако кажеш къде са до 40 лв ....

 

sp622.jpg

 

за тези сигурно говориш

 

иначе за мен те са идентични с по-горните. дали ще е unitek или sunyoo няма значение

Link to comment
Share on other sites

... само дето на тея с дървения корпус им дигнаха "леко" цената ;)

ако кажеш къде са до 40 лв ....

 

sp622.jpg

 

за тези сигурно говориш

 

иначе за мен те са идентични с по-горните. дали ще е unitek или sunyoo няма значение

 

Ако се разделиш с още 5 лв. в Era можеш да намериш точно този модел,който си показал!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Хора, намерих си CREATIVE Inspire T3030 2.1 за цена от 98 лева с ДДС. Гледах ги само онлайн, но на пръв поглед ми харесаха. Въпросът е дали са добри. Ако да - къде мога да ги намеря и чуя на живо? Ако не - какво друго мога да взема до 100 лева и пак къде мога да го намеря? Смятам да ги използвам главно за игри, филми и мп3ки (хаха, то пък все едно може за нещо друго да се използват :lol: ) Идеи?

Link to comment
Share on other sites

другия вариант е logitech x-230 за тея пари, но те май нямат "пищялки", което си е + за creative-a.

и аз се бях насочил към един от двата модела, но мисля да дам още 50 лв. и да си взема 5.1 - Creative T6060 или Logitech X-530

 

на мен лично logitech-a по ми харесват като дизайн, но ако наистина нямат "пищялки" (освен това нямат и дистанционно с кабел, както е при creative-a), изборът май ще наклони нещата към creative-a

 

logitech_x230.jpg

 

CREATIVE-INSPIRE-2.1-T3030.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ами стаята ми е сравнително малка, така че от 5.1 няма смисъл май. Още повече, че няма място за сядане по средата, което е основната идея на сърраунда. Така че ще е 2.1, въпросът е какъв...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...