Jump to content
BulForum.com

Тонколони за компютър


Recommended Posts

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply
Creative pich tova sa nai-qkite tonkoloni za tiq pari i shte se iznenadash ot ka4estvoto

 

Мнение изпълнено с обосновки. И кой по-точно модел е най-якия за тия пари? И кои са "ония" пари дето говориш за тях?.

Link to comment
Share on other sites

w00x добре кажи ми нещо хубаво качествено и естесвено къде ще мога да го чуя ...

Оставяме парите на страна предложи 3-4 модела и ако можеш да ми кажеш къде мога да ги чуя

и оттам нататъка да си направя преценката

Link to comment
Share on other sites

KyPo, Tehnopolis имат добри варианти, а и можеш да ги чуеш там, също из музикалните магазини (ако няма да зимаш система за комп. се сещам на бул. Гладстон посока центара малко след Войводите ;п), а за системи - тази, която съм споменал 2-3 поста по-нагоре мисля, че си заслужава ;) добре свири, а и като я купувах си я тесвах и си работеше перфект. ;)

Link to comment
Share on other sites

w00x добре кажи ми нещо хубаво качествено и естесвено къде ще мога да го чуя ...

Оставяме парите на страна предложи 3-4 модела и ако можеш да ми кажеш къде мога да ги чуя

и оттам нататъка да си направя преценката

КуРо пич виж това тук гарантирам, че ще ти хареса за 1200 лв ако се навиеш да се раделиш с тях ще издухаш всички creative на следващото лан парти :)

Link to comment
Share on other sites

От технополис естествено че няма да взимам ...Имат само някви луксиони последният път като бях и те са едни дрънчащи ....

А ти скачаш много на високо аз 1200 лева няма да дам за такава система ....

Максимум давам 500 стотака ако някой може да предложи до 500 стотака ще е перфектно

Link to comment
Share on other sites

На Pioneer колоните са супер издрънчани. Пък и това е A/V система. Не за компютър.

 

За 500 лева - Creative Gigaworks G500, Logitech Z5400.

Знаеш ли къде мога да ги чуя в Плд ....

А ей тва нещо мога ли да го свържа към пц http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...t=82&f=3749

Link to comment
Share on other sites

Logitech-a в Ресет на Джумаята дето е. Creative-a незнам.

 

Знаеш ли къде мога да ги чуя в Плд ....

А ей тва нещо мога ли да го свържа към пц http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...t=82&f=3749

 

 

Тва е цяла система. Как по-точно искаш да го вържеш към PC? Кое на кое искаш да ползваш? Тонколоните на компютъра или нещо от компютъра на DVD-то?

Link to comment
Share on other sites

Logitech-a в Ресет на Джумаята дето е. Creative-a незнам.

Тва е цяла система. Как по-точно искаш да го вържеш към PC? Кое на кое искаш да ползваш? Тонколоните на компютъра или нещо от компютъра на DVD-то?

Искам само тонколоните да си вържа ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

айде аз пак ще питам, че реших да сменям колонките с 5.1. бях решил да взимам x-530, но цената им е скочила и то доста. Та като разглеждах видях CREATIVE INSPIRE 5.1 T6100, които като мощност са по-добри от логитека, но дали свирят по-добре не знам. ако някой има наблюдения за криейтива да сподели или да даде някакво друго предложение. също се двоумя дали да не взема x-540, ама те пък имат същите х-ки като x530 :/

Link to comment
Share on other sites

Точно над 6100 нямам наблюдение, но аз между 6060 и Х530 избрах вторите и не съжалявам. На креатив средите бяха по-добре, а на Лоджитека баса беше по-плътен и по-силен и за това избрах тях. Иначе 540 имат дистанционно, което щеше да си един голям плюс, но за съжаление не успях да го намеря 540, когато си купувах моите.

Link to comment
Share on other sites

благодаря, runner. в понеделник ще ида до reset да видим каква цена ще ми обяват за x-540 и ако ми кажат по-висока от 160лв един голям *** и се оправят. тука с доставка ми излиза 157лв :D само не знам гаранция имат ли нямат ли :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш можеш да отидеш до техномаркета до Метро да ги пробваш на място, носи си само един МП3 плейър с музика. Така ще решиш най-добре.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес/утре смятам да си купувам едни колони, но още се колебая, а не съм особен разбирач в областта. Колебая се между следните три модела:

 

http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/jar/sh...d_id=SPK51V998H 259.46 лв

http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/jar/sh...od_id=SPK51V999 311.35 лв

http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/jar/sh...rod_id=SPK51F51 239.07 лв

 

За музика става дума, предимно рок/метъл ако има особено значение. Кой модел е най-подходящ, заслужава ли си да дам 312лв (цената справедлива ли е спрямо колко по-добър е модела) и изощо кои биха вадили най-добър звук. По принцип клоня към първите, но не знам двулентови ли са или трилентови и дали разликата е толкова доловима, че да дам още 50лв за по-добрия модел.

С вградено аудио съм, дъното ми е ASUS M2A-VM, но не след много дълго ще купувам и X-FI XTREME MUSIC BULK

Благодаря предварително!:)

Link to comment
Share on other sites

Така. Първо да кажа, че аз бачкам в жар, само че в Асеновград. На тия дето се точат да ходят до големите вериги ще кажа само, че от нова година всички от сорта на метро, техномаркет и прочее си вдигнаха печалбата от 8 на 15-16%. В това може и сами да се убедите, сравнявайки цените.

Колкото до колоните, които си решил да купиш. Аз лично съм продавал и от трите модела и клиентите са доволни, но с чиста съвест мога да ти препоръчам следните:

http://preview.jarcomputers.com/?call=USE~...ce=&period=

Имам удоволствието да ги ползвам и мога да ти кажа, че се държат доста добре както когато си пуснеш тикичко музиката, така и когато решиш, че комшиите 4 етажа по-нагоре трябва да слушат това, което слушаш и ти.

Link to comment
Share on other sites

Днес/утре смятам да си купувам едни колони, но още се колебая, а не съм особен разбирач в областта. Колебая се между следните три модела:

 

http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/jar/sh...d_id=SPK51V998H 259.46 лв

http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/jar/sh...od_id=SPK51V999 311.35 лв

http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/jar/sh...rod_id=SPK51F51 239.07 лв

 

За музика става дума, предимно рок/метъл ако има особено значение. Кой модел е най-подходящ, заслужава ли си да дам 312лв (цената справедлива ли е спрямо колко по-добър е модела) и изощо кои биха вадили най-добър звук. По принцип клоня към първите, но не знам двулентови ли са или трилентови и дали разликата е толкова доловима, че да дам още 50лв за по-добрия модел.

С вградено аудио съм, дъното ми е ASUS M2A-VM, но не след много дълго ще купувам и X-FI XTREME MUSIC BULK

Благодаря предварително!:)

От Септември съм с Luxeon F5.1 и съм много доволен .Невероятен звук вадят независимо от това дали си ги слушам тихичко или ми се тресат стъклата на прозорците (е зависи и от качеството на музиката де за мп3-ки нормално да не-е перфектно , но съм слушал и аудио цд-та ).Когато ги купувах се колебаех между тях и V998, но точно тогава ги нямаше на пазара и си взех тези. Който и от трите модела да си вземеш няма да сгрешиш. Също и модела дето го е дал човека преди мен не е лош слушал съм и него , така че хващай който ти е присърце и радвай . ( а да и да кажа , че на мойте друго освен рок и метъл не звучи (зел сам си една creativ-ka от най-обикновенните ,но разликата от си медията с която ги карах преди е огромна )

Link to comment
Share on other sites

Поръчах си V999 от JAR срещу Лъки Синема. Нямат в наличност, но цената си остава същата (312лв) докато в Адроит за доставката ми слагат още 8лв. Очаквам ги в сряда :>

Link to comment
Share on other sites

Взех ги, но съм разочарован от JAR:

На кашона надписите са на руски, опътването е само на руски, а и колоните не са същите, които поръчах.

Исках Luxeon V999 с Output power:50W+25W x 5(R.M.S.) и Frequency response: 30Hz-20kHz, а получих Luxeon V999XP (някакъв модел, за който няма информация в интернет) с Output power:40W+20Wx5(R.M.S) и Frequency response: 30Hz-18kHz. Не съм ги и пробвал поради липса на преходници за жаковете. Утре ще се обадя да видя какво става и дали ще си ми ги сменят с това, което исках.

 

ЕДИТ: Тъкмо говорих с един от съпорта на Луксеон (от Китай) и той ми каза, че грешката е тяхна и фактически реалните стойности и на двата са 40W+20Wx5. Ако някой друг получи нещо такова- да не се шашка.

Link to comment
Share on other sites

Едно бързо въпросче. Двуумя се между тези двете: Creative и Phillips. Разликата в цената ми идва около 10 паунда или 30лв. Освен това Филипс-а има дистанционнои е повече ватове. Дали наистина Филипса е по-доброто решение защото за сега съм се насочил към него. Но май ще си поръчам тия защото не мисля че имам нужда от съраунд саунд и да ми се търкалят кабели навсякъде.

 

 

едит: ами ако е креатив да си зема в крайна сметка тия линк

Link to comment
Share on other sites

Аз съм бил дълго време с Филипс, не точно тези, но Филипс. Добра марка са, но станели дума за аудио техника, аз лично не бих сложил Филипс и Креатив на един кантар. Според мен по-доброто предложение е Креатив. Сега само минавам от тук, но ако държиш ще ти дам и обосновка за това ми мнение.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...