Jump to content
BulForum.com

Тонколони за компютър


Recommended Posts

препоръчайте колони 2+1 до 100лв :bgrin:

109 лева на Филипс. Малко е над лимита но има невероятен звук и усещане. Купих ги за офиса преди нова година от Техномаркет Европа. Няма грам изкривяване надънени до дупка. Линк тук!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Я сега да ви затрудня малко. :bgrin:

Някой може ли да ми препоръча тонколони, но по-нестандартни? Като казвам нестандартни имам предвид формата. Да не са някакви правоъгълни. Не мога да намеря в момента подходяща снимка, но наскоро видях едни които бяха прозрачни и с говорителя надолу, а формата им беше като шапката на гъба (не точно, но подобно). В технополис намерих едни подобни бели, но не ме заплениха особено (не бяха много мощни).

Цената няма значение (стига да не превишава 300 лв. :) ), но е препоръчително да имат обща мощност над 100 вата и да са 5.1 колони.

Link to comment
Share on other sites

Я сега да ви затрудня малко. :bgrin:

Някой може ли да ми препоръча тонколони, но по-нестандартни? Като казвам нестандартни имам предвид формата. Да не са някакви правоъгълни. Не мога да намеря в момента подходяща снимка, но наскоро видях едни които бяха прозрачни и с говорителя надолу, а формата им беше като шапката на гъба (не точно, но подобно). В технополис намерих едни подобни бели, но не ме заплениха особено (не бяха много мощни).

Цената няма значение (стига да не превишава 300 лв. :) ), но е препоръчително да имат обща мощност над 100 вата и да са 5.1 колони.

 

Тези белите които си видял в Технополис са JBL Creature II. Може да са мизерни на размер, но са супер яки. Volume-то е с Touch бутони. Отдолу светят диоди и ако не е огледална повърхността е много по-ефектно, защото всичко отдолу свети. Двата сателита са по 9 вата, вуфера е към 20. Не са 5.1, пък и са 100 лева.

 

Ефектни модели от моделите на Creative и Logitech няма да намериш. Най-ефектна е I-Trigue серията на Creative, в която има 1 5.1 модел.

 

Може да провериш Altec, Klipsch или Philips. Но Philips пък нямат много добър бас и говорителите не са много силни.

Link to comment
Share on other sites

.... видях едни които бяха прозрачни и с говорителя надолу, а формата им беше като шапката на гъба (не точно, но подобно). ........ и да са 5.1 колони.

Ами единствените прозрачни дето се сещам са тези, но не са 5.1, а 2.1. ;)

 

...а иначе щом търсиш нестандартен вид, може да се спреш и на тези. :P Multimedia_Speaker.jpg

Link to comment
Share on other sites

препоръчайте колони 2+1 до 100лв :bgrin:

 

T3030_Group.jpg

 

Creative T3030

 

logitech-x-230-speakers_medium.jpg

 

Logitech X-230

 

 

аз заложих на Logitech, но и Creative да избереш, спореде мен няма да сбъркаш

Link to comment
Share on other sites

И този 2.1 модел на Филипс също си заслужава и е точно 99лв в Ролдекс - www.roldex.com

SP Philips SPA 7300/00

spa7300_05_rtf_.jpg

 

Аз лично бих избрал измежду Лоджитех-а Х230 и Филипса. На Креатив модела е по-слаб от тях.

Link to comment
Share on other sites

Ами единствените прозрачни дето се сещам са тези, но не са 5.1, а 2.1. ;)

 

...а иначе щом търсиш нестандартен вид, може да се спреш и на тези. :P [

To май и тези дето ги видях бяха 2.1. Иначе не си мясат много (освен по материала :) ). Нищо, накрая ще се примиря и ще взема такива. А тези вторите са готини, ама не си падам нещо по зеленото. ;)

 

Някой не знае ли дали някъде не правят по поръчка подобни тонколони? Ама че работа. Коя година сме вече, а все още да искаш да си похарчиш парите за нещо и да няма кой да ти го предложи, за да ти ги вземе. :)

Link to comment
Share on other sites

To май и тези дето ги видях бяха 2.1. Иначе не си мясат много (освен по материала :) ). Нищо, накрая ще се примиря и ще взема такива. А тези вторите са готини, ама не си падам нещо по зеленото. ;)

 

Някой не знае ли дали някъде не правят по поръчка подобни тонколони? Ама че работа. Коя година сме вече, а все още да искаш да си похарчиш парите за нещо и да няма кой да ти го предложи, за да ти ги вземе. :)

 

Вторите, които Midex ти е показал, са някакво бледо подобие на JBL Creature II:

 

Creature_II_NR_L.jpg

 

Какво ще кажеш за това

 

JBLSPYROBCH.jpg

 

JBL Spyro

 

ENCOUNTER.jpg

 

JBL Encounter

 

Колкото до поръчковите, никъде не се правят поръчкови тонколони за компютър с интересен дизайн, а дори и да се правеха, цената щеше да е доста над 300 лева.

Link to comment
Share on other sites

Както всеки път става, вече и аз не знам. Ако не разбера къде мога да намеря тези прозрачните, сигурно ще се спра на бялото JBL Creature II. JBL Spyro малко женствено с тези детелинки, но иначе е интересно. :)

Чудя се дали да не зарежа тия изгъзици, ами да не си взема нещо по-мощно и с шарено дисплейче на буфера за разнообразие. Ще видим. Ще трябва да помисля още малко. 10х за предложенията.

Link to comment
Share on other sites

Philips като цяло имат скъпи и не чак толкова силни озвучителни тела. Залагат на нови технологии които трудно се усещат.

Link to comment
Share on other sites

Защо, обща мощност 80 W не е зле. А и като дизайн ги бива.

Но някой може ли да ми обясни разликата между :

- Изходна мощност (RMS) : 5 x 10 +30 W

и

- Музикална мощност : 160 W

Link to comment
Share on other sites

Едитвам поста щот миналия беше мн глупав :lol: :D .Та поразгледах сайта на технополис и си харесах Creative SBS 580 и Logitech X-230 .Logitech хем са по-скъпи,хем по-слаби.Logitech-a са 2+1 а колонките на Creative са 5+1 .Кажете каква е разликата между двата модела,защото може би тази седмица ще отида да си купя единия от двата модела,но просто ми трябва по-професионално мнение :)

Link to comment
Share on other sites

Защо, обща мощност 80 W не е зле. А и като дизайн ги бива.

Но някой може ли да ми обясни разликата между :

- Изходна мощност (RMS) : 5 x 10 +30 W

и

- Музикална мощност : 160 W

 

Може и 100W да пише, но не звучат така. Това се опитвам да кажа. Баса не е много плътен.

Говоря по принцип за озвучителните тела на филипс.

Музикалната мощност е пиковата мощност, а RMS е реалната.

Link to comment
Share on other sites

Най-сетне разбрах кои са тонколоните. :) Ето тези:

B0001W8EFK.03.LZZZZZZZ.jpg

На Harman / Kardon. Дори разбрах къде има представители в Пловдив, но лошото е че струват около 600 лв. и нагоре (поне според сайта) :wacko: Тази седмица ще ида да проверя дали е истина и поне да поразгледам за нешо друго, но май треската за нестандартни колони ми мина. :)

Link to comment
Share on other sites

Тези тонколони ми се появиха като снимка, докато търсех снимки на Creature II, но не ми излезнаха като цъкнах. Представителя на Harman / Kardon, JBL и Infinity за България е Музикална къща Фактор, но те имат само говорители за домашна употреба. Нямат мултимедийни. Ако ще ходиш да проверяваш иди в магазина им зад старата сграда на ПУ. там в уличките. Другия е на Гладстон, но там има само говорители за коли и 2-3 за дом.

Link to comment
Share on other sites

Къде по-точно зад ПУ? Защото аз разбрах само за магазина на Гладстоун.

 

Aми главния магазин е зад ПУ. Точно на уличката зад ПУ която е. Цялата улица. Не помня как се казваше. Тази която минава пред техническия и продължава надолу към спирката на Сточна гара. Там, след техническия, след църквата, като вървиш към Сточна гара се пада от дясно. Точно зад сградата на ПУ. На ъгъла. На този ъгъл, с изглед към ПУ е един офис който преди беше и компютърна зала, а на другата страна на ъгъла има едни щори, ролетни (като тези на магазините), бели и пише Музикална Къща Фактор.

 

Ако не разбра обърканото ми обяснение, кажи дали имаш Google Earth и ще ти дам координати да видиш.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Мойта молба е малко по-скромничка :) .Някой може ли да ми каже някакъв хубав модел колонки от рода на 40-50 кинта ;) .Гледах в един магазин до главната 2+1 Ozaki :D .Марката нещо не ми вдъхва доверие.Та моля ви се препоръчайте ми нещо на 2+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Creative T3030

 

 

 

Logitech X-230

 

 

аз заложих на Logitech, но и Creative да избереш, спореде мен няма да сбъркаш

И този 2.1 модел на Филипс също си заслужава и е точно 99лв в Ролдекс - www.roldex.com

SP Philips SPA 7300/00

 

 

Аз лично бих избрал измежду Лоджитех-а Х230 и Филипса. На Креатив модела е по-слаб от тях.

благодаря ви много и на 2-мата. бихте ли споделили как е качеството на звука, имам предвид басът плътен ли е, като ги увеличиш изкривява ли и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Stenli най-добре балансиран звук има модела на Лоджитех, той е и най-скъпия от трите споменати.

Баса на Лоджитеха е достатъчно плътен, сигурен съм че ще ти хареса. За всеки случай накарай служителите в магазина откъдето ще го взимаш да ти го пуснат(носи си СД с твоя музика) и сам да чуеш на място.

За Филипса съм чел че откъм бас не е толкова качествен и плътен като Лоджитеха.

Лоджитеха си има и недостатъци. Няма дистанционно, бас се регулира с потенциометър, разположен на събуфера отзад. Звука се реугулира от десния сателит. Кабелите съм чувал че не са много дълги макс 2 метра май че са, така че виж дали ще ти стигнат(имам напредвид кабелите на сателитите, буфера е хубаво да го мушнеш под бюрото, срещу теб да седи, за да звучи баса по-плътно и да можеш да го усетиш със краката и стомаха :D ).

Филипса има дистанционно. Сателитите на Филипса са с по един говорител, Лоджитеха има по два говоритела, които са по-качествени от на Филипса(по-добри високи и среди за Лоджитеха). Събуфера на Лоджитеха е със басрефлекс, което означава по-плътен, и по-ниско слизащ бас.

 

Аз лично бих взел Лоджитех Х-230, старо и изпитано във времето решение.

И все пак имай едно наум. Помисли дали недостатъците на Лоджитеха ще ти пречат сериозно и за всеки случай отиди на място и чуй модела на Филипс.

Link to comment
Share on other sites

и аз си купувах тея дни тонколони бях си харесал едни в технополис на yamaha 5.1 но като отидох там на място видях едни creative 7.1 modela e creative inspire t 7900 перфектни са имат си даже дистанционен модул за управление на звука и баса черни със стоики даже могат и на стената да се закачат... много съм доволен пробвах ги на различни филми като , апокалипто и blood diamond перфектно изкарват звука но и 200 лева ми излязоха наистина но мисля че си заслужават...

Link to comment
Share on other sites

Мойта молба е малко по-скромничка :) .Някой може ли да ми каже някакъв хубав модел колонки от рода на 40-50 кинта ;) .Гледах в един магазин до главната 2+1 Ozaki :D .Марката нещо не ми вдъхва доверие.Та моля ви се препоръчайте ми нещо на 2+1 :)

Az imam Philips MMS 231(2+1)80W Super mo6tini sa ,prepra4vam ti gi :punk .Az kato si gi kupuvax bqxa 90lv,no predi 1 mesec 1 priqtel mi kaza 4e gi e vidql za 50-60 lv.Ina4e vidqx Philips 6+1 su6tite kato model za 100-120 lvl.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...