Jump to content
BulForum.com

Тонколони за компютър


Recommended Posts

Понеже имам познат дето се занимава със ел. техника и по-принцип от него знам ,че тонколоните, които са от дърво имат по- добър звук ,а кото гледам Logitech не са дървени , а пластмасови. Luxeon са доста внушителни и са доста по-мощтни от Logitech и Creative и са с дървен корпус ,и са на същата цена като Logitech. Това си е мое мнение секи сам решава :)  B)  :inqn

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply
Понеже имам познат дето се занимава сас ел. техника и по-принцип от него знам че тонколоните кото са от дарво имат по- добар звук ,а кото гледам Logitech не са дървени , а пластмасови. Luxeon са доста внушителни и са доста по-мощтни от Logitech и Creative и са с дървен корпус и са на същата цена като Logitech. Това си е мое мнение секи сам решава :)  B)  :inqn

 

e какво като не са дървени? колоните от по 1000 лева също не са дървени. модели за домашно кино на SONY за 1200 лева .. също не са дървени. 2 дървени колони могат да струват 300 лева могат и да струват 50 000 лева. всичко зависи от дървото. сравнението е неуместно. колкото до Logitech.. те са THX Certified (стандарт на лукас филмс който гарантира качество). надали някога Luxe-on ще минат близо до такъв стандарт.

Link to comment
Share on other sites

Кажете някакви хубавки колонки (без бас, имам си622.gif Unitek SP-622/2.1

 

20W + 10W x 2

... Нещо видях че може да се прави съраунд от няколко отделни колони и ся се навивам :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хай :) взех си колони Logitech X530 5.1 препоръчвам ги на всеки ,който иска да си копува просто нямат грешка Full BASS ви казвам. Звуковата ми карта е Creative се пак и тва има значение качеството е 6 даже се наложи да си сменям някой от песните (да тарся с по яко качество) :). Имат 3 години гаранция :). :D :laughing: :punk :music :music

Link to comment
Share on other sites

Кажете някакви хубавки колонки (без бас, имам си622.gif Unitek SP-622/2.1

 

20W + 10W x 2

... Нещо видях че може да се прави съраунд от няколко отделни колони и ся се навивам :bgrin:

Аз си взех SP622, не съм доволен, баса е 20W, сателитите 2x10, RMS. По мои наблюдения е по-скоро 10W + 2x5W реални (DIN да речем). Разбира се няма какво да очаквам за 40лв., но все пак не са изчислени както трябва, баса трябва да е поне ~30W (по техните изчисления). Ниски честоти (< 50Hz) почти липсват.

 

e какво като не са дървени? колоните от по 1000 лева също не са дървени. модели за домашно кино на SONY за 1200 лева .. също не са дървени. 2 дървени колони могат да струват 300 лева могат и да струват 50 000 лева. всичко зависи от дървото. сравнението е неуместно. колкото до Logitech.. те са THX Certified (стандарт на лукас филмс който гарантира качество). надали някога Luxe-on ще минат близо до такъв стандарт.

Няма пластмасови профи колони, има си цяла наука за това, (Акустика) която обяснява защо. Остави го тоя THX, дървото си е дърво.

 

@dolen_tip Creative не е равно на качество, (камо ли 5.1 система) когато си говорим за музика (mp3/CD). Това е масово заблуждение. Виж при игрите и филмите е друго :)

Link to comment
Share on other sites

Няма пластмасови профи колони, има си цяла наука за това, (Акустика) която обяснява защо. Остави го тоя THX, дървото си е дърво.

 

@dolen_tip Creative не е равно на качество, (камо ли 5.1 система) когато си говорим за музика (mp3/CD). Това е масово заблуждение. Виж при игрите и филмите е друго :)

 

Kaкво ще рече професионални колони? тук не говорим за колони 90 000 лева едната!!! говорим за колони за компютър/домашно кино. и все пак.. дървото не си е дърво, защото има разлика между дърво и дърво. THX е стандарт който не трябва да се подценява въобще, защото има изисквания за получаването му. и то големи изисквания.

 

Bose са пластмасови, но си имат акустика и са по 4000 лева (евтините модели). обяснение ще ми дадеш ли за това?

 

и между другото dolen_tip не говори за криейтив, а за Logitech.

 

не се заяждам. просто така може да е прозвучало :)

Link to comment
Share on other sites

w00x понякога си много весел да знаеш :)

 

За какви цени и бози ми говориш, нямам намерение да се ровя сега в учебници за да те оборя както трябва. За едно си прав (вложих друг смисъл в предния си пост, който явно не си доловил), от дърво до дърво - океан. Аз за себе си знам, видял съм, чул съм, усетил съм разликата, останалото е твой проблем.

 

По принцип преди години предпочитан материал е бил дървеният, поради лесната му обработка и цена. Сега има доста качествени пластмаси с впечатляващи характеристики, но за мен (а и не само) дървото е по-добрият материал.

Link to comment
Share on other sites

w00x понякога си много весел да знаеш  :)

 

За какви цени и бози ми говориш, нямам намерение да се ровя сега в учебници за да те оборя както трябва. За едно си прав (вложих друг смисъл в предния си пост, който явно не си доловил), от дърво до дърво - океан. Аз за себе си знам, видял съм, чул съм, усетил съм разликата, останалото е твой проблем.

 

По принцип преди години предпочитан материал е бил дървеният, поради лесната му обработка и цена. Сега има доста качествени пластмаси с впечатляващи характеристики, но за мен (а и не само) дървото е по-добрият материал.

 

Говоря ти за цени, защото ти говориш за професионални колони. за 100 лева.. какво ли ще е дървото? няма да е бук 100%. след като за 100 лева пластмасата излиза по-качествена, защо да се бутаме на дърво, само защото е такова? Най-скъпата серия говорители за домашно кино на Sony е с алуминиеви тела и струва 1200 лева. доста добре свирят да ти кажа. има и дървени колони, но цените им са по-ниски. Въпроса е как е направена колоната, а не от какво е направена :) . тя може и от дърво за 1000 лева кубика (или каквато е мерната единица) да е направена, но ако е направена калпаво.. няма да свири. язък за дървото. както и да е. и аз те разбрах и ти ме разбра.

 

не разбрах само защо да съм весел? какво толкова смешно и невярно съм казал?

Link to comment
Share on other sites

w00x

 

Слушаи малко какво ти се казва и разсъждаваи над него

 

Виж от какво се правят (висококачествените)озвучителни тела

 

http://www.zingali.it

Link to comment
Share on other sites

Моя съвет е отиваш в Тецхнополис ..... гледаш след тва отиваш в Метро , което е точно до Тецхнополис и там гледаш ...... ако все още не си си харесал някои отиваш и в Тецхномаркет ....... НЕ ЧЕТИ МОЩНОСТА НА КУТИЯТА , а викаи някои да дои да ти ги пуснат и да си ги издуеш и видиш .... аз така направих и за 55 или 65 лв вече не си спомням си взех едни брутални 2.1 и си работат перфектно ... много качествен басс и съм доволен като цсяло :punk :D :music

Link to comment
Share on other sites

w00x

 

Слушаи малко какво ти се казва и разсъждаваи над него

 

Виж от какво се правят (висококачествените)озвучителни тела

 

http://www.zingali.it

 

Май не можете да ме разберете какво пиша. къде съм казал, че от дърво не са хубави колоните, че чак и страници за колони над 10 000 лева/брой ми показвате? Казвам, че за 100 лева, някакси е по-добре да си вземеш пластмаса. поне не ми я представят за нещо което не е.

Link to comment
Share on other sites

Е какво като са 100 лева, има голяма разлика между говорител, направен от 2мм пластмаса и такъв от дърво. И то не в полза на първия.

Слушал съм разни harman-kardon 5.1 системи, които не са дървени, и въпреки , че изобщо не харесвам как звучат такива 5.1, 6.1 и така нататък системи тази беше страхотна. Но не струва 100 лева.

Link to comment
Share on other sites

Слушал съм разни harman-kardon 5.1 системи, които не са дървени, и въпреки , че изобщо не харесвам как звучат такива 5.1, 6.1 и така нататък системи тази беше страхотна. Но не струва 100 лева.

 

E aз какво казах по-нагоре??????

 

вие сега май искате да ме убедите, че LuxeOn най-висок клас е по-добре от Logitech най-висок клас, защото е дървена. а?

Link to comment
Share on other sites

E aз какво казах по-нагоре??????

 

вие сега май искате да ме убедите, че LuxeOn най-висок клас е по-добре от Logitech най-висок клас, защото е дървена. а?

 

Точно така!

Link to comment
Share on other sites

А ти чувал ли си ги двете, че да можеш да се изкажеш толкова категорично?

 

За него дърво = качество. независимо дали е Unitek или JBL.

Link to comment
Share on other sites

За него дърво = качество. независимо дали е Unitek или JBL.

Ако една и съща система се предлага в два варианта: дърво (дори и облицован талашит да е) и пластмаса, познай от два пъти кое ще е по-добро :)

 

E aз какво казах по-нагоре??????

 

вие сега май искате да ме убедите, че LuxeOn най-висок клас е по-добре от Logitech най-висок клас, защото е дървена. а?

 

Сравнението, което си дал е неуместно ;)

Link to comment
Share on other sites

Сравнението, което си дал е неуместно ;)

 

Какво имаш предвди, под неуместно? И защо да е нуместно? Той сравнява два модела от различни марки, а не сравнява един модел, но единия да е дърво, а другия пласт маса.

Link to comment
Share on other sites

Какво имаш предвди, под неуместно? И защо да е нуместно? Той сравнява два модела от различни марки, а не сравнява един модел, но единия да е дърво, а другия пласт маса.

Е как можеш да направиш обективно сравнение (говорим си за дърво vs. пластмаса), след като имат различни характеристики, различни говорители, различна големина, стъпалото вътре е различно, абе всичко. Чувате ли се какво говорите изобщо?

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха, а не можеш ли да напрваиш сравнение на това, коя от двете свири по-добре с дадените характеристики? ;)

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха, а не можеш ли да напрваиш сравнение на това, коя от двете свири по-добре с дадените характеристики? ;)

Мога да си изградя представа, но не зависи само колко вата са, от SNR и честотен диапазон. Зависи от дизайна на кутиите много (щото тия неща се изчисляват), зависи какви са говорителите, зависи колко са дебели стените, зависи как е реализиран баса. Има добре изчислени колони 20W, които свирят по-качествено и по-силно от 40W зле изчислени.

 

Но да, обща представа мога да добия, но не и да ги сравнявам. Ето затова сравнението на w00x е неуместно.

 

Той говори точно за това сравнение.

Runner добре, само дето аз не мога да стопля, как аджеба ще усетиш разлика между дърво и пластмаса, като сравняваш две различни системи. Не става така :)

 

Хехе :) И какво стана сега. май дойде на моето, че дървото не е критерий за качество.

 

Runner : мерси за подкрепата :)

Не не съм дошъл на твойта, дървото е един от критериите за качество ;) Свързвай ги малко постовете. Не ми се спори вече, смисъл няма, седнете да прочетете нещо. Пък ако не, купувайте си пластмаси, нали няма аз да ги слушам :woot

 

bakara ти каза нещо одеве...върни се го прочети отново ;)

Link to comment
Share on other sites

Мога да си изградя представа, но не зависи само колко вата са, от SNR и честотен диапазон. Зависи от дизайна на кутиите много (щото тия неща се изчисляват), зависи какви са говорителите, зависи колко са дебели стените, зависи как е реализиран баса. Има добре изчислени колони 20W, които свирят по-качествено и по-силно от 40W зле изчислени.

 

Хехе :) И какво стана сега. май дойде на моето, че дървото не е критерий за качество.

 

Runner : мерси за подкрепата :)

Link to comment
Share on other sites

Може ли да си дадете мнението за 2.1 система за слушане на музика Креатив Л3500

сателити-2*9вата, 6.5инча дървен буфер-30вата, биамплитудно усилване. Цена>200лева

По чуждите форуми чета че вади добър плътен бас при ниските и не затихва толкова силно сравнено с Лоджитех Z-3е. Та там смятат че тази система става за слушане на басови парчета, какво е вашето мнение. B) :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

да не отварям нова тема да ви питам в тази дали някой има впечатления от тези колонки...?

ето снимки тук...

ако иматe по-добри предложения да към 50лв. с радост ще ги чуя... :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...