Jump to content
BulForum.com

за алкохола


кои алкохол ви е наи лиубим  

386 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

между другото тая захар не се пуска просто така в абсента,ако искаш да го пиеш както си му е реда,трябва да си купиш и една специална решетъчна лъжица,на която се слага захарта и се сипва абсента и така си се разтваря захарта;)Иначе този абсент в Метро е вкусен,но никъде няма от онзи,за който сме чели по разни местенца,щото са умирали хора от него

 

Наздраве,аз си фиркам,хвана ме в крачка

Link to comment
Share on other sites

iskam istinski ili pone gore doly xybav ina4e za 36 lv 6e si zema 1 butilka ruski standart i 1 redbul :D

 

Ай наздраве ве няма ли някой кат мен да ми каже наздраве в тоо форум ве? Не фиркате ли понякога пред монитора? :beerchug

 

nazdrave bate piq si biri4ka si chio chips luk i smetana luda kombinaciq :D

 

 

 

buyu bi li obqsnil kak to4no se prigotvq i vie kak ste si go pravili 6toto ne moga da namera v neta a do sq ne sam pil i o6te ne6to silno alkoxolen li e ili da si zema dobrata stara vod4ica :D

Link to comment
Share on other sites

iskam istinski ili pone gore doly xybav ina4e za 36 lv 6e si zema 1 butilka ruski standart i 1 redbul :D

nazdrave bate piq si biri4ka si chio chips luk i smetana luda kombinaciq :D

Супер си zlobil

 

:punk наздраве густу ми прайш :punk 1124033062116.gif

 

И да ги разбиеш на CS-а ония глупави животни :punk

Link to comment
Share on other sites

iskam absent , iskam absent , iskam absent

 

 

a toq ot metro moga li da si go porkam 4isto primerno ili da prasna 1 bu4ka zaxar prosto vatre s malko vodica :D

 

Zlobile пробвай задължително :) препоръчвам го на всеки и то с 2 ръце. Продава се в Метро. Цената е поносима 36лв. Най-вкусният алкохол който съм пробвал. Номера е да се пие както е указано с разтопена бучка захар и много лед, в противен случай е леееко горчивичък :) Невероятен анасонов аромат.. абе приказка. Няма да видиш феички, но определено си заслужава парите според мен. За преживяване с феи търси абсент с по-висока концентрация на пелин и ако немериш се обаждай! :)

 

tva e tupo az se nadqvax da se zapoznaq s letq6toto gnom4e ot patuvane do evropa :D

ako nqkoi ima informaciq da kazva ot kade da si zakupa 1 butilka istinski

Link to comment
Share on other sites

Няма истински:)По-горе казах,че е забранен,щот разни хора са умирали.Май имаше някаква държава,в която все още е позволен,но не помня,щото преди 2-3 години се интересувах

Link to comment
Share on other sites

Няма истински :) По-горе казах,че е забранен,щот разни хора са умирали.Май имаше някаква държава,в която все още е позволен,но не помня,щото преди 2-3 години се интересувах

 

В Холандия е разрешен, на един пич братовчед му като беше там да бачка му донесе една бутилка, ама каза че са я изпили 5 човека и нищо не им е станало, само дето се понапили, щото тва е 70градусов алкохол...

Link to comment
Share on other sites

Дванасет годишен Jonny Wallker без разредител как влиза само :D луда работа. И аз мисля да пробвам абсента на студенския да видим дали е верно тва дето разправят всички.

Link to comment
Share on other sites

бирички и чат пат джинче.може и водчица.но най-любим си остава май тай. :woot

velvet_underground,в София има едно заведение,в което се предлага истински абсент-16 лв. е 50 грама,ако не се лъжа.

Link to comment
Share on other sites

Ами всъщност цялата работа с абсента идва от това,че се прави от някакъв определен вид пелин и много зависи от процента на активно вещество,което беше със странно име/не ми се търси сега/.Та този абсент,който се продава,е с разрешеното по закон количество от това вещество,защото е токсично и ако се съдържа в големи количества,става неприятно.всъщност в миналото просто не са можели да изчислят количеството и са се получавали бели понякога.

Link to comment
Share on other sites

всъщност в миналото просто не са можели да изчислят количеството и са се получавали бели понякога.

аз като един виден художник мога да добавя само,че моят колега Ван Гог си е отрязал ухото след употребата на абсент. :ghost

Link to comment
Share on other sites

Хе хе, виждам, че съм разбунил духовете с тоя абсент :D И бая недостатъчно информирани приказки са се изприказвали.

Значи - както казах по-горе абсентът е разрешен от 1981-а на територията на ЕС. Единственото изискване е да съдържа туйон (това е активното вещество) до 10 мг. на литър. Туйон ние поглъщаме с какво ли не - например прехваления чай от салвия, също тъй прехвалената шведска горчивка или любимото на всички ни (предполагам) пелиново винце.

Защо е бил забранен - дълга и интересна история. Дали хора са умирали от него не се наемам да споря. То, дето се вика, и от боза можеш да умреш, ако изпиеш една кофа.

Но - към фактите! В началото на двадесети век, след алжирските войни, абсентът станал модерен и започнал да измества виното от френския пазар. (Между другото в годините на разцвета на абсентопиенето се е смятало за връх на простотията да изпиеш повече от един, най-много два !!!!!) Започнали фалити на винари, защото освен, че се е пиел много, обсентът се е правел много бързо - съставките му отлежават само месец, след което може да се извлича, а виното, както знаем, иска време и умения, което го правискъпо и прочее.

Освен това, поради голямата му популярност абсентът станал обект на масови фалшификации. Заради употребата на много ароманти съставки (анасон, копър и прочее) с тяхната миризма е можело да се замаскира миризмата на всякакви вредни химии, некачествен технически спирт и прочее. Във фалшивия абсент са ползвани дори и съединения на медта, за да се докара на цвят, ползвани за тежки, многоатомни спиртове (бутанол например) , диетилфталат, ацетон, съединения на тежки метали, атропин (слагали са заедно с тревите и счукани татулеви семена) и всякаква гадост. И така до 1906-а година, когато швейцарският фермер Джин Ландфрей, уж под въздействието на голямо количество абсент, застрелял семейството си. В интерес на истината преди да се довържи с няколко абсена Ландфрей е опукал порядъчно количество вино и ликьор, но това, както и факта, че далеч не е бил първия превъртял в рода си, странно защо, не било взето под внимание в съда . Винарското лоби имало отдавна причина да иска забрана на абсента, Ландфрей услужливо предложил повод. И го забранили. Първо през 1908-а в самата Швейцария, седем години по-късно и във Франция.

И така до 1981-а, когато след сътоветна директива на ЕС, производството е разрешено при определени условия. Миналата година разрешиха да се прави и пие и в самата Швейцария. В момента се произвежда в сума ти държави, най-близката до нас е Чехия. Бохемският абсент е известна в света марка, наравно с френските Перно, Пастис и Ришар.

Технологията на производство е лесна, бърза и евтина.

Между другото нещо подобно е било известно и по нашите места под името "локмаруху". Който не е спал в часовете по литератута, ще си спомни, че за това нещо става дума в"Мамино детенце". Уви, не можах да намеря никакви подробности за него.

 

Та това е за абсента. От него не се умира, поне не по-често от умиране след злоупортеба с най-обикновен твърд алкохол. Но и не очаквайте гръм и трясък, ако си пийнете една-две чашки. Никакви чак толкова екстремни ефекти няма. Образно казано ефектът от две чаши е колкото от три дръпвания от цигара с марихуана. Леко весело и еуфорично, но нищо повече. Ако не зафтаряш, след 15 мин пак си си на изходно положение. Общо взето силата на абсента е повече в легендите , митовете и поезията, отколкото в него самия. Но, както каза един съфорумец по-горе, изван другия ефект, питието е извънредно вкусно, стига разбира се човек да харесва вкуса на анасона и на останалите билки (десетина вида), които се слагат вътре.

 

LPFC, Ван Гог наистина си е отрязал ухото след употреба на абсент, но не ПОРАДИ употребата на абсент, а просто защото си е бил откачен завалията. Но между другото вероятно точно заради пиенето на абсент е нарисувал тия неща, с които го познаваме - един от ефектите от употрребата на туйон е леко променено цветоусещане.

 

Толкоз! Който е решил да опита, да внимава, защото все пак става дума за много силно спиртно питие! И не забравяйте - гръцката дума "фармакон" означава и отрова, и лекарство. Всичко е въпрос на доза, а дозата е нещо, което си определяме сами.

Link to comment
Share on other sites

Толкоз! Който е решил да опита, да внимава, защото все пак става дума за много силно спиртно питие! И не забравяйте - гръцката дума "фармакон" означава и отрова, и лекарство. Всичко е въпрос на доза, а дозата е нещо, което си определяме сами.

Tочно в това се крие опастността. :) Още не мога да забравя kak в "FROM HELL" Jonny Dep прекали с дозата абсент :cry

Link to comment
Share on other sites

А забеляза ли какво пишеше на шишенцето, от което героят на Джони Деп си капна капка върху захарта :D

Пък и в изречението "Едикой си прекали с едикакво си", акцентът не е върху "едикаквото си", а върху "прекали" :)

Пак ви казвам, деветдесет процента от писанията и приказките за абсента са легенди. С активната му съставка се срещаме много-много често. Туйон няма само в пелина.

Вярно, вкусно е, даже много, но да се очакват термоядрени ефекти от него е несериозно.

Link to comment
Share on other sites

Водка... кристално чиста... Колко? ...толкова, колкото да забравя... срамът... Срам от какво? ... от това, че пия...

Link to comment
Share on other sites

Сигурно пише в някои от по предните постове но ме мързи да търся :) та знае ли някои как точно се пие абсента доколкото знам има технология на пиене. кви са дозировките и така нататък, щото снятам да пробвам пък неща да се натровя или нещо друго :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...