Jump to content
BulForum.com

за алкохола


кои алкохол ви е наи лиубим  

386 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

един пич беше донесъл от Германия некав абсент ама хич не ми хареса. беше си баш като мастика, а аз не я тача особено...освен , че се понапихме (смесихме с текила) друго не ни стана :)

 

снимка как вдигаме наздраве :)

снимка на пламъка от лъжичката

 

"Много повече ми харесва представата за абсента, отколкото самият той." :punk
Link to comment
Share on other sites

един пич беше донесъл от Германия некав абсент ама хич не ми хареса. беше си баш като мастика, а аз не я тача особено...освен , че се понапихме (смесихме с текила) друго не ни стана :)

 

снимка как вдигаме наздраве :)

снимка на пламъка от лъжичката

 

хахаах като гледам снимките бая сте се накълвали :) Ха и Станислав е там ша го питам аз за тези изпъления :D

Link to comment
Share on other sites

Ракия.

 

Доста се колебах между ракия и вино, но ракията по-ми се побира в портфейла, а от некачествено вино имам много лоши спомени...

Ако беше лято - сигурно щях да гласувам за бирата, но си имам правило, щом ми се наложи да сложа яке - означава, че от бира се преминава на ракия :thumbs-up:

Link to comment
Share on other sites

Зависи в какво настроение съм ...или по точно дали искам да се напия (това се случва доста рядко).Най-хубавото лятото една биричка супер направо :) :) а за зимата едно червено вино няма цена ...

Link to comment
Share on other sites

Не помня дали се бях изказвал по-напред в темата за абсента, ако е така - извинете :).

Пил съм един път в Чехия - при поглъщане не се усеща нищо, като стигна до стомаха усетих нещо подобно на експлозия и топлина :). Гот е, но ако се изпие повече от 2 (30 грамови) може и да стане опасно - 70 градуса е и се пие на екс. В бара, където го пих си имаха и специални лъжички с дупки - те се поръсваха със захар, топваха се в абсент и се палеха. Въпросното нещо си го държахме над чашите докато кипне и после го смесвахме. Често се подпалваше течността в чашата, но до експлозия не се стигаше и се гасеше лесно :).

Но честно казано не бих се засилил да го пия отново.

Няма нищо по-хубаво от отлежало уиски или добро червено вино.

Link to comment
Share on other sites

Един път пих испански коняк, правен по френска технология и купен от Холандия. Много ми хареса.

Иначе пия най-вече вино и бира. Също така и уиски, но последното което пих беше менте и не ми хареса.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

През зимата не върви толкова бира, по-скоро нещо твърдо за загрявка или пък кана вино, но през лятото бирата няма равен. И все пак гласувах за бира, и като гледам повечето това сте гласували. Така си е. Бирата си е най-универсалната алкохолна напитка.

Link to comment
Share on other sites

Стефане , абсент си произвеждам сам. Не е бог знае колко трудно.

Ако си пълнолетен, мога да ти обадя рецептата :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...