Jump to content
BulForum.com

за алкохола


кои алкохол ви е наи лиубим  

386 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

В духа на градноманско-нарцистичните специалисти по всичко, които с лопата да ги ринеш в тоя форум, бих могъл да ви кажа - що приказвате тука бе, малоумници, питайте брат'чеда Гугъл .

Но няма да го направя. Въпрос на стил и възпитание.

 

На всеки, който ми докаже, че е пълнолетен, ще кажа как се прави. Като начало си купете за проба една бутилка - виждал съм в питейното магазинче до ресторант Twin Peaks, струва петнадесетина лева . Или, ако имате познати в Чехия, кажете да ви донесат, там се правят едни от най-реномираните марки. Наздраве ! Но внимавайте - това все пак е едно много силно спиртно питие - 70 градуса е. То сега и без това в града е хлъзгаво, да не умножаваме и без това черезмерната заетост на ортопедите :D

 

Niostradamos, за сега няма да продавам, че е незаконно да се продава домашен алкохол в България, но като отворя спиртоварна един ден, ще те назнача за главен казанджия, а zlobil за дегустатор и шеф-охрана :D

 

P.S. Поправка - в магазина има само някакъв френски абсент от никочу неизвестна марка, за 44 кинта. Бахти кожодерите !

Link to comment
Share on other sites

На мен най-ми хареса като пих зелено вино в Португалия. Там пих и много други странни, поне за мен ,алкохоли. Като бира смесена със спрайт (така се продава казва се SUPER BOCK- limao)

Вино Порто също е невероятно (има вкус на ром или на някакъв подобен силен алкохол) ...., но най-интересното питие ми беше кафявата мастика :lol: същата като наща само, че кафява и пак на кристали...

Link to comment
Share on other sites

Бира със спрайт, предстявам си какво е :).

Пил съм бира с лимонада - Radler и вино с кола - Kalimotxo (чете се "калимочо").

Предпочитам да не ги смесвам :). Интересни са, но не стават за редовна употреба.

Link to comment
Share on other sites

Бирата по принцип е освежаваща напитка :).

Като изпиеш над 3-4 ставаш твърде свеж, което може да е минус, защото полицаите например не биха го оценили ако шофираш ;).

Link to comment
Share on other sites

За бирата - зимно време добре върви тъмна бира.

Наздраве със "Столично тъмно" :).

 

Stolicho Bock да кажеш...има разлика между тъмната бира и бок бирата...

 

Бира със спрайт, предстявам си какво е :).

 

В началото имаше такова животно в пицария (още беше една) Верди и се казваше бира Верди. Много е гот.

Link to comment
Share on other sites

Бира със спрайт, предстявам си какво е :).

 

 

 

green4_pack.jpg

tova e :)

m/u drugoto nqkoi ako znae kade v pld moje da si vzema takava bira mnogo shte sum mu blagodaren, daje shte mu predloja da si q izpieme zaedno :)

Link to comment
Share on other sites

Няма такава бира в Пловдив. Иначе щях да знам... Поне така си мисля де. След като миналата година бях в Прага, станах голям разбирач и особено много ценител на бирата и всичките й различни видове. Мисля, че знам, какво има тук...ако съм пропуснал, веднага трябва да поправя грешката... И все пак...цък... Нямамe Green Bock в Пловдив, а май и изобщо в България.

Link to comment
Share on other sites

Кофти :( има вариант да поръчам на наще колетче с такава бира GeorgiK ако желаеш може да им кажа да пратят две ако и ти желаеш , пък после ще си я изпием по нашенски португалската бира

filho de uma puta :D с тази фраза не убиждам никой просто е възклицание иначе се досещате какво означава :P

Link to comment
Share on other sites

abe ne sam 100 procenta siguren ama ima 1 zavedenie ako moje da se nare4e taka po - to4no edno takova kato butka koeto pravqt sandvi4i kato tragne6 ot rondoto posoka lukito to4no na 100 metra ot rondoto e predstavlqva 1 butka a otvanka e ogradeno s staklo kato gradinka ta tam sam pil nqkolko pati i ima dosta vidove bira neznam tazi dali q ima no ima6e v menuto 46 ili 48 vida biri 6te vi izlaja za to4nata broika no tam nqkade be6e ta zaslujava si da otidete pone da proverite ....

 

ina4e pravqt mnogo qki sandvi4i :P

Link to comment
Share on other sites

green4_pack.jpg

tova e :)

m/u drugoto nqkoi ako znae kade v pld moje da si vzema takava bira mnogo shte sum mu blagodaren, daje shte mu predloja da si q izpieme zaedno :)

 

В една кръчмичка на ул."Гладстон" май "Войводите" беше, се продават над 85 видя бира, може да има там незнам.

А иначе на мен много ми харесва SmirnoffGreenAppleTwist750M.jpg напоследък само от това пия, а защо не и baileyds.jpg това са ми любимите.

Скоро пих едно френско 4 годишно вино, уж скъпо тва онва, дей*а блювоча, беше отврат - пратиха ми го от там, тъй че със сигурност е френско, но незнам, тия хора може би харесват блювочи. А биричка, за сега сано Туборг ми харесва. Скоро не съм пил нищо друго освен Туборг (the fun starts hеre)

Link to comment
Share on other sites

diabolik to4no taka se kazva kra4mik4ata ako moje taka da se nare4e tam ima dosta vidove bira qvno sam se zabludil 4e sa okolo 50 kakto i da e vervam 4e moje i da namerite tova koeto tarsite

 

kvo predstavlqva BAILEYS-a ne sam pil do sega zaslujava li si da se opita ?

Link to comment
Share on other sites

Налей да пием бирата, налей да се напием.Да празнуваме победата, да се веселим сега!Фен на бирата съм!Има страхотен вкус и немога да пукна от нея само ще пикая много!Фен съм на футбола и спазвам традицийте....Бира Рулз :punk :love

Link to comment
Share on other sites

В една кръчмичка на ул."Гладстон" май "Войводите" беше, се продават над 85 видя бира, може да има там незнам.

 

Ето нещо, което не знаех...трябва да намина да видя, какво предлагат...все ще има нещо, което да не съм пробвал...вероятно много неща..

 

kvo predstavlqva BAILEYS-a ne sam pil do sega zaslujava li si da se opita ?

 

Ужасно приятно, меко ликьорче. Аз много го обичам, макар да не съм чак такъв фен на ликьорите. Все пак доброто си е добро. А Baileys е много добро...

Link to comment
Share on other sites

Тоя Бийлис го пробвах веднъж, бая сладък ми се видя. Така че съветвам нашият скъп съфорумец Злобил да се приготви за неприятна сутрин, ако се кани да изпие сам туй, дето ще взима от Метро :D

Главата става като бита с чук след толкова захар :D

Ама иначе си е вкусно де.

Link to comment
Share on other sites

Тоя Бийлис го пробвах веднъж, бая сладък ми се видя. Така че съветвам нашият скъп съфорумец Злобил да се приготви за неприятна сутрин, ако се кани да изпие сам туй, дето ще взима от Метро :D

Главата става като бита с чук след толкова захар :D

Ама иначе си е вкусно де.

Е той не случайно се използва предимно за коктейли. Веднъж се пробвах да пия само Бейлис и на втората чашка се чувствах така сякаш съм изяла цял шоколад. Адски вкусно, адски калорично и следователно адски изкушаващо:)

Link to comment
Share on other sites

Тоя Бийлис го пробвах веднъж, бая сладък ми се видя. Така че съветвам нашият скъп съфорумец Злобил да се приготви за неприятна сутрин, ако се кани да изпие сам туй, дето ще взима от Метро :D

Главата става като бита с чук след толкова захар :D

Ама иначе си е вкусно де.

 

ne smqtam da prekalqvam napival sam se rom i znam kvo e a predpolagam 4e tva e o6te po-sladko i si predstavqm sutrinta kvo 6te mie ...... prosto 6te go probvam kak e :P

Link to comment
Share on other sites

Браво бе! Ми аз като пия водка с бира? за кое да гласувам? то едното без другото - не ми е сладко :angry:

 

иначе си пиивам от всички изброени алкохоли, но рядко :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Като си говорим за пиене, някой знае ли рецепта за домашна водка ??? Някъде съм си запилял тефтера с рецептите, а пропорциите на добавките се оказа, че не ги помня.

Така че ако се намира у някого тая рецепта - давайте :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...