Jump to content
BulForum.com

Anketa za procesori


Koj e po dobar INTEL ili AMD ?  

179 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

като си направих сметка на разходите по тази машина се оказа че с 58$ повече щях да съм Спокоен притежател на P4 2.2 с кято нямаше да ги имам тези главиоболиа!!!!!

Za 58 $ 20 mashini s AMD shte ti sloja i pak nyama da imash "glavIobolia"...

Shto li vse geymyri gi imat glavoboliyata ???

 

Shto li az nikoga sym nyamal problemi s AMD , kogato az gi slagam,

i shto li nyakoy ne vzeme da prochete kak sa sega neshtata i da gi probva,

a ne da povtarya kato papagal kolko zabivali AMD-tata PREDI 10 GODINI !!!

 

Laptopa(slujeben) na jena mi e s Celeron 1700 MHZ ,

moya domashen e s Duron 950(ne-klokvan !),

GeForce2Go vs MX400 , 256 MB RAM 333 i na dvata

 

Duron-a mi kyrti Celeron-a , pri polojenie che sym instaliral ednakvi programi v ednakva posledovatelnost i sym nastroil vsichko ednakvo !!!

 

Nay-byrzite Intel-i sa po-byrzi na nyakoi mesta ot nay-byrzite AMD,

ama samo idiot shte dade 300-500-800 $ da si cyka igrichki

(koyto raboti s mnogo tejka programa i vadi pari ot neya e druga rabota)

 

Ima "hitreci",koito vikat :"sega shte si vzema evtin procesor,pyk SHA go klokna",

i tyj klokvat ot nekadyrnost , che posle revat po forumite:

"Eeeeyy , tva AMD mnogo smotano , beeyy - na - izgorya " :P

Ami shte izgori - kato ne znaesh kakvo i kak go pravish.

 

Germancite i Yaponcite (i mnogo bylgari) mislyat i kupuvat AMD.

USA (s nay-mnogo pari i nay-malko akyl) vyarvat samo na reklami i kupuvat Intel.

Nashite hitreci po firmite gledat na vseki da probutat Intel che da si priberat poveche pari i zatova vsichki firmadjii po forumite pishat kolko bil dobyr Intel-a - za da balamosat horata. :angry1

 

Che nyakyde e po-dobyr - spor nyama , no vyobshte ne si zaslujava parite.

 

I ako me quot-vate , ne mi vadete dumite ot konteksta :angry1

 

Lichno sym bil svidetel kak shef na firma ubejdava klient da si vzeme P4 na 1400 MHz :blink: , i sled 30 min. kazva na plemennika si da si vzeme Duron na 1000 .

I mejduvremenno preduprejdava noviya rabotnik da si mylchi :angry1

 

Nishto lichno kym nikogo !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply
Той може да е 64 битов но тестовете са 32 битови така че няма значение изпълнява си 32 битовите приложения и пита за още.

 

"То печалбите им показват кои колко се продава в световен мащаб :-) 1,7млрд$ за Интел срещу 42-50млн $ за АМД....оставям на вас да си сравнявате."

 

Как няма да са им толкова големи печалбите, като цените им са двойни бройките им излизат същит като на АМД.

Taka e.

A Intel proizvejdat i chipseti , i mrejovi ustroystva , i drugi.

I golemite distributori kato DELL naprimer nyamat interes da prodavat evtini izdelia i vodyat masirani reklamni kampanii da promivat mozyci.

Intel ako tezi pari deto otivat za reklama gi davaha za razvoyna deynost , shtyaha da sa im 2 pyti po-evtini procesorite.

Link to comment
Share on other sites

"То печалбите им показват кои колко се продава в световен мащаб :-) 1,7млрд$ за Интел срещу 42-50млн $ за АМД....оставям на вас да си сравнявате."

 

Как няма да са им толкова големи печалбите, като цените им са двойни бройките им излизат същит като на АМД.

:woot :woot БЕ ТИ ЛУД ЛИ СИ БЕ???? АИДЕ ИЗЧИСЛИ КОЛКО ТРЯБВА ДА СТРУВА един процесор че да са еднакви броиките? Отношението е 42,5 към едно , т.е. ако един АМД примерно е 100$ Интелския трябва да е?4250$ :woot :woot :lol:

 

Nubelung: Сериозна работа е приложение което товари памет, процесор, диск и т.н. Т.е. файл 500МБ на който требе да се изпълни примерно RADIAL BLUR пробвай да видиш колко време отнема. За рендирането трябва да се изкажат хора по-запознати от мен. Моето мнение е че 2 процесорен Xeon 2GHz ще се справи по-добре от който и да е било AMD XXXX+. Друго, на какво Duron-a кърти Celeron-a? На WORD i EXEL?

 

Айде АМД разбирачите, КОЙ Е ПЪРВИЯ УСПЕШЕН ПРОЦЕСОР НА АМД? Питам сериозно?

Link to comment
Share on other sites

Айде АМД разбирачите, КОЙ Е ПЪРВИЯ УСПЕШЕН ПРОЦЕСОР НА АМД? Питам сериозно?

V kakav smisal Uspe6en?Koi e parviqt deto ma4ka Pentium ili za prodajbi li?Ne te razbiram kakvo iska6 da nau4i6.Durona karti Celerona na vsi4ko na mnogo po-niska 4estota i mnogo po-niska cena.I kvo mu e budjetnoto na Celerona 4e e po-skap ot Athlona li?Ne mi govorete za tapi dana.Prosto ste ucelili kofti broika.Kakvo ozna4ava tapo dano?Che az po tazi logika imam 6 Pc-ta s dana po 40 $ i nqmat nikakvi problemi.

Lubo ako iska moje da doide pri men i da vadim dvamata sini ekrani :wacko:

Link to comment
Share on other sites

V kakav smisal Uspe6en?

Успешен в смисъл, първият който не беше пълна издънка? К6, К6-2, К6-3, Атлон, Дюрон? Не е ли първото К6 с 'изкопираните' MMX инструкции. Не отричам, че АМД постигнаха много и успяват да се конкурират с Интел донякъде. Cyrix, Transmeta и Motorola не успяха да направят нищо свястно. Въпросът е, че по всяко време Интел успяват да докажат кой командва парада. До скоро беше с MHz-и, сега и не само ;)

Link to comment
Share on other sites

:woot  :woot БЕ ТИ ЛУД ЛИ СИ БЕ???? АИДЕ ИЗЧИСЛИ КОЛКО ТРЯБВА ДА СТРУВА един процесор че да са еднакви броиките? Отношението е 42,5 към едно , т.е. ако един АМД примерно е 100$ Интелския трябва да е?4250:woot  :woot  :lol:

 

Nubelung: Сериозна работа е приложение което товари памет, процесор, диск и т.н. Т.е. файл 500МБ на който требе да се изпълни примерно RADIAL BLUR пробвай да видиш колко време отнема. За рендирането трябва да се изкажат хора по-запознати от мен. Моето мнение е че 2 процесорен Xeon 2GHz ще се справи по-добре от който и да е било AMD XXXX+. Друго, на какво Duron-a кърти Celeron-a? На WORD i EXEL?

 

Айде АМД разбирачите, КОЙ Е ПЪРВИЯ УСПЕШЕН ПРОЦЕСОР НА АМД? Питам сериозно?

Образно казано всички разбраха какво имам предвид само ти се хвана да спориш. С числа и пари не можеш да говориш нито им знаеш печалбите нито разходите. Интересното е че когато излезе K6 на пазара имаше само пентиуми на 166-200-233 и цените им бяха над 200 долара за процесор.

После април месец на 1998 година излезе CELERON и то безкешов модел дето е много добър ама не е за мен. Хубаво септември излезе кешовия модел 128 кб и то това време излезе и К6-2. Е ценотово отнощение е 130 долара за пентиума на 90 долара за АМД то от там нататък всички знаете.

Тая К6-2 ако имаше интегриран кеш в ядрото както стана с К6-3, интел щяха да духат супата тотално.

Атлоните са наследници на К6-3 с нов технологичен процес и инструкции.

А за инструкциите мога да кажа че едните ги наричат ММХ другите 3D-NOW но в крайна сметка те правят едно и също нещо и са едно и също нещо.

 

(2+3)х20 или 20х(3+2)

 

Е вярно е копират но това е пазар и за кражба на интелектуална собственост или технологии си има съответния наказателен ред.

Мен ме е яд че моя бъртон не е изкопирал инструкциите на P4 SSE2 направо ще се пръсна от яд и за това не може да работи толкова бързо като него.

 

Кво ли ще стане ако тестват P4 3000Mhz and AMD 3000Mhz сигурно пак пентиума ще е по бърз занам аз.

Link to comment
Share on other sites

Parviqt naistina uspe6en CPU be6e Athlon na slot 1 i posle Duron-a sma4ka bukvalno Celerona.Intel se upla6iha 6toto se bqha uspokoili 4e sa nomer 1 (to taka si i be6e)Az sa6to bqh fen na Intel :) I az kato Lubo1972 plueh AMD i ne vqrvah 4e sa po-qkite cpu-ta.To4no togava Intel pritiska6e proizvoditelite na MB da ne prodavat dana za AMD i kutiite im bqha s Bql karton bez da pi6e imeto i markata na Proizvoditelq.Mejdu drugoto Amd ne sa krali nikakvi instrukcii a si pla6tat za licenza :punk

Link to comment
Share on other sites

Въпросът е, че по всяко време Интел успяват да докажат кой командва парада. До скоро беше с MHz-и, сега и не само  ;)

Priqtel argumentirai si poziciqta s neshto istinsko, zashtoto tova za stabilnostta na sistemite go govorish kolkoto da si provetrqvash ustata(razkurshish prustite). Kaji mi kak sega Intel pokazvat, 4e komandvat parada, sled kato vsqka sledvashta godina AMD imat vse pove4e prihodi(spravka site-a im, te pone vsi4ko si kazvat). Kak shte mi go dokajesh sled kato kolko puti ve4e obqvqvat, 4e Prescot e po4ti gotov i ostavat samo finalni dorabotki i zashto spored teb go otlagat, ne e li zashtoto e tolkova smotan, 4e i nai-vurlite fanove na Intel shte vidqt, 4e procesora ne stava za nishto. Makar 4e sam siguren, 4e ti vqrvash, 4e toi shte vadvori red v sistemata i Intel shte izlqzat otnovo napred(ariana rullz). Dosega ne si dal nqkakv fakt, neshto, koeto da vidim s o4ite si, 4e Intel prevuzhojdat AMD v neshto i zaslujavat parite, koito davash za tqh. Priemi, 4e sme neznaeshti potrebiteli, koito se dvuomqt kakvo da kupqt. Kak shte ni obedish, 4e Intel e pravilniq izbor?

Link to comment
Share on other sites

Добра анкета бих казал,но стига сте ги сравнявали процесорите като са още нови.Нека мине 1-2 години експлатациа и тогава говорете.Т'ва м/у Durron & Celeron ми е супер смешно че Durron'a бил по добър.4е имало продажби ..е ми мноо ясно продуктите са им супер евтини на AMD...(хората са казали още отдавна,че по скъпото излиза по евтино)Аз съм с Пентиум 2.8 от 4 месеца го имам и оттогава не сум го гасял(освен като спре тока :) ),с WinMe (super Lite edition "hakerski produk 130 mb') Да жи кажа 4е не сее бугвжал никога ..с игри нямам проблеми испозвам големи софтуери за правне на музика.Винаги Пентиум са с една идея напред ..и за това ги поткрепям!

Link to comment
Share on other sites

lubo , ti seriozno li me pitash za Word i Excel ?

Ama seriozno li ??

Ama syvsem seriozno li ???

Ми на заявлението "Duron-a mi kyrti Celeron-a , pri polojenie che sym instaliral ednakvi programi v ednakva posledovatelnost i sym nastroil vsichko ednakvo !!!

" какво да те питам? Хайде дай пример къде точно го кърти? За барбекю го кърти, спор няма :P

Така...сега Basten: На чичо Том вярваш ли? Според него: ТУК и ТУК

 

Та така, за гейм Атлон за работа Интел П4, просто втория си връща инвестицията, а ако ми кажете че първия го прави...:-) При работа с файлове 200-300МБ и 2-3 отворени приложения се вижда кой е по-бърз. Погледай малко тестове, защо при П4 със РАМБУС памет конкуренция няма? Това че спряха рамбус паметта не означава че е по-лоша, МНОГО ПО-СКЪПА е. Още ме е яд на АМД заради Copermine процесорите, за да свалят цената получаваш една пластмаса с едно стъкълце отгоре, върви го охлаждай после. И колкото по-бърза става ДДР паметта толкова П4 стават по-добри, това на някой да му прави впечатление? Едва ли, всички са се оцъклили в ГХз-ците. Що сички си гонят Атлоните да настигнат П4 тогава на честота? Нали са по-бързи на по-малко ГХз-и? Ми не ги гонете бе? Или щото ще изкарате 10-12 кадъра повече на CS/CoD/UT?

Друго. DOTHAN мобилен процесор, първа версия /както добре знаем Интел си развиват идеята доста време/ трепе наред процесори като П4 3,0 и ХР3200+ на 124МХз-ова шина?!?

За развитието, погледнете едно ядро на Интел колко 'живее' и колко 'живее' един Атлон? То не бяха Паломино, Бартон, Тортон нам си кво, вие си ги знаете по-добре. Интел имат 2, тепърва излиза 3-то Прескот и то не е ясно дали ще живее много след като има Dothan.

Link to comment
Share on other sites

Priqtel i ti ne davash svqsten argument zashto si izbral pentium. Kato shte davate vote za intel, pone kajete s kakvo vi prevli4at, toku vij ste spe4elili oshte nqkoi na vasha strana :)

Az za AMD moga da kaja mnogo neshta, no osnovnite sa: po-evtini, po-proizvoditelni, po-modevashti se i ne na posledno mqsto imat po-svqstni instrukcii otnosno gaminga. Nevqrvashtite mogat da napravqt spravka v cenovite listi na koi da e prodava4 i v revutata na koe da e svqstno spisanie/site.

 

Edit: Ti hubavo si dal 4i4o tom za primer(ne e nai-dobriq, no kakto i da e). Tezi testove sa ~ 1 godina i polovina , ne mislish li 4e ima razvitie ot togava? A na drugite ne se vijdat novite populneniq na AMD, koito totalno zadminavat intelskite varianti. Koi ti kaza, 4e si clockvame mashinite za da gonim pentiumite. Pravim go 1) zaradi sporta, 2) zashtoto se sravnqvat s po-skupi AMD-ta. Az ne sam vidql nqkoi clocker na AMD da sravnqva mashinata si s Pentium, kogato govori s drug clocker ot sushtiq kalibur. 4uval sam "moq duron zamqsa na athlon" i ahtlona mi hvur4i pove4e ot barton na 2.8+. Coppermine sa topli, ama sa i dosta evtini. Dothan si priznavam, 4e ne sam go razglejdal v detaili, zashtoto ne mi e cel da zqpam notebucite, no kato mi ostane vreme moje da raz4epkam temata.

Link to comment
Share on other sites

Както в момета гледам че е модно да си земеш мобиле Бартон в скоро време ще видим и "Ша си купя един Дотан и кат го овърклокна..."! Не знам дали са евтини Copermine, факт е че под 100$ не мога да 'барна' Tualatin 1,2....чиста 3-ка говорим....Защо ли е така?

btw. риторичен въпрос :P

Link to comment
Share on other sites

Някъде по нагоре бях сложил една картинка в която се вижда с каква скорост скапания ми пентиум си говори с паметта :) Като стана дума за кеш 1МБ L3 кеш в процесора не е зле ;) (не говоря че е заедно с L2 - 512KB) Сега - по големия кеш сваля производителноста на някои синтетични тестове, но що се отнася до обработка на графика, видео - там амд-тата направо sucks. Що се отнася до Duron, дето отвявал Celeron. :) :) :) Ами Premiere 7.0 не тръгва на Duron посмъртно, а на Celeron 1.1 върви. Друг е въпроса, че трябва да си мазохист да го караш на селерона, ама върви. За мултимедия - амд-тата постоянно нагаждат да са интел съвместими. Спор няма - Бил работи за интел платформи. Така, че играйте си игрички и се радвайте. Аз не съм пускал нито една игра (освен F1 2002) ама картината просто кърти при всичко на макс. А и Интел процесорите са стиковани с Интел чипсети. И ги разработват в една и съща фирма в пълна координация, без тайни и увъртания, каква ще е архитектурата и т.н..

Link to comment
Share on other sites

Tykmo misleh da ne se vkliuchwam poweche w tozi forum, no sluchaino poglednah i widiah che dosta ste se postarali da popishete. Iad me e , che niamam niakoi poznat koito raboti w marketingovia otdel na Intel ili na AMD , ta da mu pratia tozi forum - ta da se pouchat gorkite horica i te - kak se prodawat procesori.

Link to comment
Share on other sites

За барбекю го кърти, спор няма 

 

За развитието, погледнете едно ядро на Интел колко 'живее' и колко 'живее' един Атлон?

Ami za tri godini ne mi se e izpekyl.........

ne moga da go traya Celerona - 1 WinExplorer ne moje da opresni - za igri da ne govorim. Mi to daje edno Irfan View da pusna mi se vlachi sled Durona - kakvo da govorim poveche.

Ami yavno si ot gore-spomenatite ot men tyrgovci.

 

S dyno za AMD moga da smenya 3 pokoleniya yadra , a Intel-ite s vseki nov CPU tryabva da im smenyash dynata.Ami to stava kato abonament - na 6 meseca-novo dyno - da ne sme ludi da go pravim.

 

Dothan - mobilen...

Ti na tozi mobilen Oracle li shte puskash ili shte pravish klysterirane , che da dadesh 4000$ za PC s nego :blink: :blink:

 

A koyto ima nay-mnogo pari toy si pravi super-kompyutri s AMD64 , ne s Intel Kotlonia 110 gradusov...(spravka IBM)

Link to comment
Share on other sites

Не мислех да се включвам изобщо в спора ама,.......Та Lubo1972 те си те знам, че каквото и да видиш пак ще си останеш върл фен на Интел, чудя се изобщо що последния път, като ме пита какво да си взимаш като си правиш ъпгрейд, си направих труда да ти говоря. Не за друго ами просто знаех какъв ще е изхода, интел разбира се и то Селерон си взе ама айде. Много пъти сме спорели с теб, и вече не се хващам на това хоро. За Slot, ми и той ме пита ама кво да си вземел ама, много прихваща от теб :-). А Locky много пъти май съм му говорил, и само да го питам коя машина в офиса му е най-добра :-). И всеки път го питам абе аз защо един проблем съм намал до сега на моята машина (той много добре знае, каква е). Та да кажа на всички останали, 1. Lubo1972 си разбира човека, познавам го лично и...ама тая сляпа фенщина му пречи.

А другите двама и те са слепи фенове, каквото и да им покажете няма да ги убедите в обратното :-) А пък ти бе Slote ай като се видим тия дни на по-бира.

Аз лично смятам че няма смисъл да се дават два пъти повече пари, за приблизително една и съща производителност, колкото до стабилност, въпрос на правилно подбрани компоненти, ама от до, включително и захранване :-).

За мен P4 серията си е малко издънка, друго беше P3, to Dothan e негова основа, супер е процесора наистина мечта, ама колко струва? МНОООГО, за десктоп има дана ама и те колко струват? Не мисля че този процесор ще се наложи в десктоп пазара. А като говорим кое, къде, специално въпрос към Ludo1972 който вече съм му задавал, защо ли в ILM работните станции са с АМД, и в някой други студиа за правене на специални ефекти и 3D....Въпроса е специално за него. Не искам да влизам в спор кой ЦПУ е по-добър, защото отговора не е толкова лесен. Но пък лесно може да се отговори на въпроса цена/производителност :-)

Link to comment
Share on other sites

Някъде по нагоре бях сложил една картинка в която се вижда с каква скорост скапания ми пентиум си говори с паметта

 

амд-тата постоянно нагаждат да са интел съвместими.

 

Бил работи за интел платформи

 

А и Интел процесорите са стиковани с Интел чипсети. И ги разработват в една и съща фирма в пълна координация,

 

без тайни и увъртания

A kakva chast ot tozi transfer otiva na kino zaradi dylgia konveyer ?!

 

Intel-syvmestimi znachi syvmestimi s 80286 arhitekturata ot 19-i-balkanskata voyna.Inache kato si smenyash procesora nyamashe da ti trygva i BIOS-a daje.

 

A sega Intel se opita da izbyaga ot tazi ostaryala (makar i velika) arhitektura sys 64-bitov procesor.....i NE USPYA !

AMD obache uspya.

I chichko Bili pishe 64-bitov-desktop-Windows (AMD only compatible :D )

Intel may shte kupuva skypi licenzi ot AMD.

 

Pri Apple e oshte po-stikovano vsichko , ama ... imalo 1 vreme ...Apple

 

"Pri Intel - без тайни и увъртания"- razsmivash me...tuk moje tolkova da se napishe , che nyama da go sybere servera

 

Poznavam hora , koito sa mnogo inteligentni i kompetentni (ne vinagi e 1 i syshto)

no sa prekaleno konservativni da priemat promyanata. A takava vinagi ima.

 

Moje 1 den Intel ili VIA ili drug da izvadyat produkti s po-dobro syotnoshenie cena-proizvoditelnost. Togava i az shte se preorientiram kato kupuvach.

 

PS.:ne sym gamer,no dosta sym se zanimaval(yadosval)s takiva-za igri samo AMD

za video-obrabotka - Intel , ako si vadish obache pari s tova.

Link to comment
Share on other sites

Такаа гледам че се 'събудиха' АМД 'ултрите'. Ето ви още една статика по-въпроса за различните сокети ТУК Хайде прочетете, вижте тестовите конфигурации и ми отговорете колко сокета за Интел има и колко за АМД? Май са 3:1! Друго-предимства и недостатъци на сокетите - с 939 АМД достигат 478 на Интел...от кога се продава 478? И откога 939? Къде е SATA контролера на Интел платформата и къде е на АМД платформата? Гледам колегата преди мен е споменал Apple...ами питай дизайнерите по света коя е платформата за тях? Все още Apple...

Хахаха тъкмо дочетох статията...и кво, които си е купил сокет 754 ... ще трябва да го хвърли :-) Защото има 939 вече ... и нещо май няма да е много евтин...

Ейй сетих се нещо. Кажете ми Duron на какъв сокет е? Не знам наистина.

btw. Не продавам компютри, само работя с тях.

Link to comment
Share on other sites

Abe karai si s Intel-a i ne zanimavai drugite 4e stana sku4no

Стана скучно верно. За разлика от вас, аз дадох примери, ако сте забелязали де...или сте се вторачили в СУПЕР< МЕГА<ТУРБО бързите си компютри?

Добре бе пичове, защо Атлон 64 3800+ и П4 3,4Е вървят 'рамо до рамо"? Нали още с Паломино АМД 'ги изяде тия Интел'? Спрете да говорите врели некипели. Технология от преди 3-4 месеца не може да сбори "БЕЗАПЕЛАЦИОННО" технология на 2-3 години?

Link to comment
Share on other sites

Abe ti ne razbra li 4e v testovite A64 izpalnqva 32 Bit instrukcii be!??!!Ne razbra li 4e kato izlqzat 64 Bitovi prilojenie pak 6te si izpolzva6 sa6tata platforma a s "tvoqt "Intel 6te se gledate vzaimno i ti 6te mu vika6 "Pomni6 li mili4ko kak bqhme po4ti ravni s AMD-tata na 32 bits prilojeniq,a sega trqbva da te smenq s AMD 4e samo film4eta moga da gledam na teb " :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Abe ti ne razbra li 4e v testovite A64 izpalnqva 32 Bit instrukcii be!??!!Ne razbra li 4e kato izlqzat 64 Bitovi prilojenie pak 6te si izpolzva6 sa6tata platforma a s "tvoqt "Intel 6te se gledate vzaimno i ti 6te mu vika6 "Pomni6 li mili4ko kak bqhme po4ti ravni s AMD-tata na 32 bits prilojeniq,a sega trqbva da te smenq s AMD 4e samo film4eta moga da gledam na teb " :punk  :punk

Хихихихи и кога тва? "Мииии тия дни требе да е?" И за кво да изкараш процесор за който няма операционна система БЕ? Я ми покажи тестовете на 64-битовия Windows че нещо май не сме много добри там? Ето това обяснявам от 1 седмица ама как ше разберете! Интел ще изкарат 64-битов процесор когато ИМА ПАЗАРЕН СМИСЪЛ ОТ НЕГО! И говорих за маркетинговите лъжи на АМД! Както казах тестовете на ПЪРВИТЕ АТЛОНИ 'уж' биеха П4...и така до FX процесорите...Да ама уж, кога интел изкараха Hyper Treading технологията? Когато имаше смисъл от нея. В кое ядро е заложена? В Willamete! Помните ли коя година е това ядро? Както се вижда нито вие ще минете на Интел, нито аз на АМД! Ама е готино да се покараме малко нали?

Link to comment
Share on other sites

Хихихихи и кога тва? "Мииии тия дни требе да е?" И за кво да изкараш процесор за който няма операционна система БЕ? Я ми покажи тестовете на 64-битовия Windows че нещо май не сме много добри там? Ето това обяснявам от 1 седмица ама как ше разберете! Интел ще изкарат 64-битов процесор когато ИМА ПАЗАРЕН СМИСЪЛ ОТ НЕГО! И говорих за маркетинговите лъжи на АМД! Както казах тестовете на ПЪРВИТЕ АТЛОНИ 'уж' биеха П4...и така до FX процесорите...Да ама уж, кога интел изкараха Hyper Treading технологията? Когато имаше смисъл от нея. В кое ядро е заложена? В Willamete! Помните ли коя година е това ядро? Както се вижда нито вие ще минете на Интел, нито аз на АМД! Ама е готино да се покараме малко нали?

Lubo1972 малко си в грешка. 1. 64 битови ОС има, и то маи много преди Windows, трябва ли да казвам кои са, както има и 64 битови приложения, това,че Windows не е друг въпрос. Тогава да те питам като съвсем наскоро се появиха DX9 игри и приложения, защо още преди година и нещо излязоха на пазара видеокартите с DX9 подръжка, новите видеокарти 6800 например подържат Pixel Shader 3.0 а още не виждам сериозно използване на 2.0. Винаги софтуерът ще върви (или в повечето случаи) след хардуера и така е правилно замисли се малко, Защо да се пише софтуер за нещо което може и изобщо да не се произведе. Винаги е било така с малки изключения, така, че изказването "Закакво ми е ЦПУ дето нямало софтуер за него" е малко нелепо, неподготвено, и казано само и само да се изкара някакъв си довод и ако мине.

И какво беше за SATA-ta че нещо не разбрах? Защото достатъчно дъна и чипсети със САТА подружка има. Която САТА е доста по-безмислена от 64битов процесор, нека някой ми каже колко по голям трансфер на данни осигурява САТА, ама на ПРАКТИКА, не на теория. Освен това 64 битовия Windows вече е налице само, че ако незнаеш е само за АМД нещо говори ли ти това? 1. Майкрософт взели, че се трогнали и.... 2. Когато излезе 64 битовия Интел тепърва ще се прави и за него ОС Уиндоус, през това време проблемите при сегашния 64 битов Уин ще са се поизгладили а и не си мисли, че е толкова далече времето когато повечето приложения ще са 64 битови. Факт е, че АМД са с едни гърди напред, и едва ли някой може да го отрече. АМД ФХ процесорите в момента показват преднина, а когато започнат да излизат повече 64 битови приложения...... По същата логика навремето не е трябвало да излиза и 32 битов процесор и още можехме да си седим на 16 битовите. Е те за какво ми е 64 битов. Хайде специално по въпроса се подготви малко по-добре и тогава се върни да пишеш. И още веднъж ще те питам защо ИЛМ едно от най големите студиа за ефекти и....фермата им е с незнам си колко ЦПУ-та ма АМД ако искаш и линк ще ти постна. Така значи до тук спора се води без да намесваме сериозни технически познаниа ще ми е интересно да се намеси някой с по сериозни такива.

 

P.S. Моля да не се обръща внимание на грешките ми като си прочетох поста бая ги има ама така е като свикнал човек да писхе на латиница и пунктуационни има, ама на работа съм все пак :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...