Jump to content
BulForum.com

Anketa za procesori


Koj e po dobar INTEL ili AMD ?  

179 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Да не говорим че зачестяват случаите на хора които като пипнат Intel система и забравят за AMD 'пръчките'.  Това че не ви стигат паричките за Intel-ските процесори не означава че са по-слаби като процесори.

Pi4 ti kolko P4 pipna?Az imah 13 Pentiuma i o6te pomnq momenta kato vzeh parviq AMD i 4ak ne povqrvah na o4ite si :wacko: Ot togava daje ne se interesuvam ot Intel :sick

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Няма Intel, няма AMD. Истината е PPC, който е работил на Мак знае защо, за другите - бързо намерете някъде да пробвате.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Pi4 ti kolko P4 pipna?Az imah 13 Pentiuma i o6te pomnq momenta kato vzeh parviq AMD i 4ak ne povqrvah na o4ite si :wacko: Ot togava daje ne se interesuvam ot Intel :sick

И аз си помня първото АМД K6....и оттогава съжалявам ....Пък и за работата която върша P3 1GHz си е напълно достатъчен... Чак 13 не съм имал но съм работил на поне 15 такива и на 4-5 АМД, единствено един Дюрон и едно ХР+ се опънаха на инсталация.... По-това съдя а не кой е по-евтин или по-бърз, СТАБИЛНОСТ МЕ ИНТЕРЕСУВА....

Link to comment
Share on other sites

И аз си помня първото АМД K6....и оттогава съжалявам ....Пък и за работата която върша P3 1GHz си е напълно достатъчен... Чак 13 не съм имал но съм работил на поне 15 такива и на 4-5 АМД, единствено един Дюрон и едно ХР+ се опънаха на инсталация.... По-това съдя а не кой е по-евтин или по-бърз, СТАБИЛНОСТ МЕ ИНТЕРЕСУВА....

Obqsni ni koe e nestabilnoto na AMD, che az ne se seshtam.

Vse oshte s kefi izpolzvam moeto staro K6-3 koeto

cepi shortite na celeronite koito uj sa daje na P3!

Link to comment
Share on other sites

Obqsni ni koe e nestabilnoto na AMD, che az ne se seshtam.

Vse oshte s kefi izpolzvam moeto staro K6-3 koeto

cepi shortite  na celeronite koito uj sa daje na P3!

Какъв ти е чипсета на К6-3 то? Intel може би ;)

Link to comment
Share on other sites

ЧИПСЕТ питах.... AOpen правеха дъна, а кат много разбираш ATREND да ти говори нещо?

Imam edna Video karta ISA s tva nazvanie :)

Link to comment
Share on other sites

Lubo1972 sme6no e da se govori 4e Amd-tata sa po-nestabilni ot Intel :woot Dai primeri ta da videm i nie za kakvo stava vapros.Tuk horata ti pi6at 4e testvat qko izduti ma6ini s 4asove i denono6tiq ti mi govori6 za stabilnost.Mi ti znae6 li 4e ako sa tolkova nestabilni 6tqha da si falirat kato pi4ove :pirate Vsi4ki o4akvame da dade6 dokazatelstva :cry

Link to comment
Share on other sites

Xaxa, 4e nali vsqka edinica se proverqva predi da izlezne ot zavoda. Ako ima i malak defekt broikata se reklamira. I taq tupotiq za kotlonite mojesh da q ostavish v minaloto, zashtoto sega neshtata neshto se promeniha i ve4e imame Kotlonium 4.

gamehack PPC sa "perfektni" za gaming(tova, koeto vsashnost interesuva 80% ot userite) izlizat po 5-6 gore-dolu dobri igri za tqh na godina i tova ako imash shtastliva godina.

Link to comment
Share on other sites

Kolkoto e po-typ nyakoy , tolkova poveche se perchi s pari (v sluchaya sys skyp procesor - yasno kakyv)

I kolkoto e po-nekompetenten , tolkova poveche povtarya banalnosti otpredi 10 g.

Puskam vot za AMD estestveno.

Link to comment
Share on other sites

хахахахаххаххахахах

хахахахахахахаххххахахахахахаха

 

Чета и не мога да спра да се смея.

 

То било забавно в тоя форум. Пишете по малко че бавния ми компютър който на всичкото отгоре е нестабилен не може да зареди сраничката на форума.

Link to comment
Share on other sites

Ок! Примерите. Първи: DURON 850 /верно стар процесор/ време за инсталация на WIn Ме - близо час, след инсталиране на драйверите на дъното /VIA chipset/ връщане в изходна позиция, Windows не че да зарежда, хайде още 2 часа ровене из нета да намерим правилните драйвери, хеле тръгна по едно време и оттогава не ми се пипа нищо че ше земе да се скапе отново. Втори пример от доста по-ново поколение процесори Атлон ХР 1500+ или нещо такова - 3 МЕСЕЦА ХОДЕНЕ ПО МЪКИТЕ, както добре знаем Win XP рядко показва син екран, и когато това се получи - сменяме хардуер /оборете ме ако не съм прав за синия екран, оверклок не споменавам въобще/ та на въпросния Атлон му беше редовен номер да си покаже синьо екранче при заявка от локалната мрежа и не само. Кво ли не му смениха HDD, 2-3 дъна, памети не знам си колко, айде по едно време уцелиха комбинацията но трябваше да се появи nForce 2 чипсет за да се оправят нещата..хайде сега запознатите да кажат /не съм се интересувал/ от колко години се прави този чипсет? В реално сравнение съм виждал П4 1,5 /супер дървен процесор/ как изостава до 2 пъти спрямо ХР 1500+ на СИНТЕТИЧНИ ТЕСТОВЕ, за съжаление хората които работят на тези две машини предпочитат П4-ката.... не знам защо ;) Прави сте до някъде, като говоря за стабилност имам предвид Intel CPU + Intel chipset, другите 'пръчки' SIS i VIA НЕ СЕ НАУЧИХА ДА ПРАВЯТ чипсет за тези процесори, за АМД не знам.

Надявам се че Locky ще се включи да ме подкрепи, като един потърпевш от случката с АМД системата :P

Хайде мир, всеки си има предпочитания дори за бирата която обича да пие :P

Link to comment
Share on other sites

Тва са пълни ГЛУПОСТИ. Защо никога не съм виждал син екран на ХР. И този син екран се получава от скапаните дъна, които не поддържат ХР. Знаеш ли че на един Пентиум 3 слагах Уин2000 (първо зарежда, след рестарт някоя друга година), После 2-3 пъти уин ХР докато стане хиляда преинстала и сини екрана. Ако съда по твойта логика, тва е от процесора, но според мен е от старото дъно, което не поддържа ХР. Стига си дрънкал само простотий, че ставаш смешен

Link to comment
Share on other sites

Тва са пълни ГЛУПОСТИ. Защо никога не съм виждал син екран на ХР. И този син екран се получава от скапаните дъна, които не поддържат ХР. Знаеш ли че на един Пентиум 3 слагах Уин2000 (първо зарежда, след рестарт някоя друга година), После 2-3 пъти уин ХР докато стане хиляда преинстала и сини екрана. Ако съда по твойта логика, тва е от процесора, но според мен е от старото дъно, което не поддържа ХР. Стига си дрънкал само простотий, че ставаш смешен

Кажи какъв е бил чипсета на Р3-то с проблемите за да докажа позицията си? И не ми говори за чипсет AOpen като по-горе B)

Link to comment
Share on other sites

Леле как се завъртя разговора от процесорите към дъната който нямат добра подръжка на winXP.

За първи път чувам че като получаваш сън екран сменяш хардуера. И аз го получаваш и след това веднага рестартираше а се оказа че оригиналните драйвери за IDE не разпознават записвачката. В последствие омазах тая част от системата и само формат я спаси.

Имал съм над 4 компютъра от CYRIX 33 до сега и мога да кажа че процесорите само изчисляват. Дъната са тествани достатъчно за да работят нормално с операционните системи предлагани на пазара.

Link to comment
Share on other sites

А може и от кофти ХДД да се получи, примерно аз инсталирам ХП на 1.6ГБ ХДД инсталира се, точно преди да зареди windows син екран. Също син екран при ХП се получава и от кофти памет, и както Botev1912 спомена, от несъвместимост със дъното. Апак и има друга вероятност - процесора ти да е бил нещо дефектен, (в което много се съмнява) апак и щом проблема ти се е оправил след като си го сложил на нФорце2 - защо твърдиш че е от процесора проблема? То ясно е било от дъното. Или ти сега се опитваш да ни залъгваш. Аз съм от 2-3 години с АМД много съм си доволен, разбира се има и свойте недостатъци - но няма бавномисленето на ИНТЕЛ - а и интел не са безгрешни.

Апак и винаги има значение икономическата гледна точка, защото за 42$-43$лв си купуваш процесор на АМД който ще скъса шортите на всеки П4 до 2ГХц та й на горе. А не говора за целерон - това е най-голямата издънка на ИНТЕЛ (Буджетен процесор) толкова народ се лъже да си купува 2.8ГХц Целерон - ми то Дурон на 1.8Ще е по добър от него. Разбира се че хората със интелски системи ще кажат че не е така, ама те трябва да защитят стоците долари който са хвърлили за свотята интелска система.

Link to comment
Share on other sites

А може и от кофти ХДД да се получи, примерно аз инсталирам ХП на 1.6ГБ ХДД инсталира се, точно преди да зареди windows син екран.

togava HDD-to beshe novo Seagate 80 GB taka che ne e bilo ot nego nito ot procesora, ami ot tapoto dano

Link to comment
Share on other sites

....ама те трябва да защитят стоците долари който са хвърлили за свотята интелска система.

... и са изкарали с точно тази Интелска система докато АМД-то е било на поредния ремонт...наистина това е частен случай но прави впечатление....и остава лошия спомен...Искам да ми покажете АМД система стабилна колкото COMPAQ workstation AP550...която струваше около 300$ ако си я намерите с 1256 RAMBUS RAM и ако имате късмет с втори P3 733MHz...

Link to comment
Share on other sites

... и са изкарали с точно тази Интелска система докато АМД-то е било на поредния ремонт...наистина това е частен случай но прави впечатление....и остава лошия спомен...Искам да ми покажете АМД система стабилна колкото COMPAQ workstation AP550...която струваше около 300$ ако си я намерите с 1256 RAMBUS RAM и ако имате късмет с втори P3 733MHz...

Много ми е интересно как ги изчисли тия 1256МБ РАМБУС рам за 300$ - може да си купиш само рамта (даже няма да ти ситгнат). И не мога да разбера как, и от кога РАМБУС рам работи с П3??? Може би ти си измислил нещо по този въпрос. Ако продължим така, ще се скараме, защото ти си измисляш някакви несъществуващи компоненти и глупости, за да си защитаваш ИНТЕЛ - спри се малко.

Link to comment
Share on other sites

Ако продължим така, ще се скараме, защото ти си измисляш някакви несъществуващи компоненти и глупости, за да си защитаваш ИНТЕЛ - спри се малко.

Ето тук както и очаквах се хванахте...в случая ти говориш глупости. Ето погледни TYK и за да съм точен цената беше /за съжаление няма вече такива/ 270$ с ДДС...да точно 1256 RAMBUS памет 18GB SCSI диск и ЕДИН P3 733MHz na Slot 1 и видео 3D Labs Oxygen GVX1 /най-яката карта за 2D която съм виждал за 3D само предполагам/. Машинката разпознава без проблем 120ГБ Seagate Baracuda така че все още си е актуална.

Link to comment
Share on other sites

Ето тук както и очаквах се хванахте...в случая ти говориш глупости. Ето погледни TYK и за да съм точен цената беше /за съжаление няма вече такива/ 270$ с ДДС...да точно 1256 RAMBUS памет 18GB SCSI диск и ЕДИН P3 733MHz na Slot 1 и видео 3D Labs Oxygen GVX1 /най-яката карта за 2D която съм виждал за 3D само предполагам/. Машинката разпознава без проблем 120ГБ Seagate Baracuda така че все още си е актуална.

Спри се - каде видя цената? Това са някакви частни случай. Никаде не е споменато че има 1256МБ рам, казават че подържа 2Гб а попитах за 1256 как ще ги нагласиш на плочки ми е много интересно? Няма да спорим повече защото повече от форума знаят че това което казваш ти са глупости :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...