Jump to content
BulForum.com

Anketa za procesori


Koj e po dobar INTEL ili AMD ?  

179 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

А иначе по темата смея да твърдя, че Интел и АМД въобще не им пука

за това какви процесори правят, щото всичко зависи от умните глави

в лабораториите какво ще измислят и после идват маркетинга и т.н.

Така че всички приказки за по-хубав процесор са глупави, кой знае

какво ще се пръкне в лабораториите утре, не сме медиуми да знаем :)

 

Крайно време е да си ги ползвате тия процесори, а не да ги одумвате,

щом ги одумвате толкова, значи немате пари да си ги позволите, които

има много не му пука убуу ли е, лошо ли, нали работи и заплатата отиде

пак за нов хардваре :)

ЕВАЛА!!! Явно имам проблем с изразяването :-) Опитвах се да кажа нещо подобно но ме кефи да дразня АМД феновете и много бързо щеше всичко да приключи със "спора". :P

Целия спор, особенно в такъв 'про' форум е ПЪЛНА БЕЗМИСЛИЦА. Все едно да спорим кои е по-добър - ЦСКА или Левски и защо си му фен...

Губещият е ВИНАГИ потребителя!

edit: пичове, които разбира руски и има желание да прочете ТОВА и с какво тов апомага за овърклокерите :-)

Дайте ми линк за нещо интересно за АМД моля. Това сериозно не се заяждам, просто нямам време да търся.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Vseki si kaza dovodite.Kolkoto se karahme - stiga tolkova. :)

Predlagam zanapred v tazi tema da se davat samo interesni linkove za sravnenie na AMD i Intel (ne ot sobstvenite im saytove estestveno)

 

Az i da imam i da nyamam pari vse gledam da ne se nabutvam - t.e. ne me interesuva dali e Intel ili AMD , a dali e izgodno. :)

Link to comment
Share on other sites

Е засега все още не се караме де:-) а да иначе по-правилното е да се постват линкове за сравнение и повече техническа информация, това повече ще спомогне да научим по нещо полезно а също и ще помогне на хора които им предстои да си купуват PC е тези дни работата при мен ще понамалее надявам се и аз да изровя някой полезен линк :-)

Link to comment
Share on other sites

Икономията е майка на мизерията!!!!!

 

Изобщо не може да става сравнение между Р4 и Котлон(AMD-Athlon)

abe palq4o taka kato tu slu6am mai4e ima6 nujda ot pove4ko sun :woot

Link to comment
Share on other sites

Дори и да излезе до една година 64-битов уиндоус, то за да навлезе 64 битовият софтуер ще трябват още 5 години. Безкрайно любопитно ми е как ще се юрне цялото програмистко войнство да пише 64 битови приложния, при условие че от време оно се пишат 32-битови програми.

 

Мдаааамм има една единствена корпорация, която да накара програмистите ол овър дъ уърлд да пишат 64 битов софт ... правилно Майкрософт, каквото и да си мислите (казвам го от гледната си точка на програмист) м-софт определя 100% софтуерния пазар. А кой е най-добрия пр-тел на м-софт? ... да правилно интел. Та ако си мислите че интел ще си зарежат магарето в калта, то много се лъжете, просто интел разполага с 10 пъти повече пари (виж печалбите им) и може да прави каквото си иска, докато амд драпат и се чудят какво да направят само и само да държат пазарния си дял.

 

Та мисълта ми е, че ако интел наистина са искали да пуснат 64 битов процесор досега да са го направили... а изказвания от рода че (64бит) уиндоус ще е само амд-съвместим ме карат да се усмихна, защо ли - ами пак магарето и калта. Какво ще случи можем само да гадаем, но съм готов да се хавана на бас, че в крайна сметка 64-битовите процесори на интел пак ще са по-продавани, пак върховите модели на интел ще са с едни гърди напред и с два пъти по-висока цена. И пак амд-феновете ще обясняват, че не само заради цената са избрали амд :)

 

Когато някой познат/пр-тел поиска готова конфигурация от мен му давам такава с амд, защо ли? защото не искам да изпадам в положние: "ама защо на пешо фар край му върви с 30 кадъра а на мен ми върви с 25, а неговия компютър е бил АМД и дори е с 15 долара по-евтин? Ти ме прецака с тоя интел. Не трябваше да те слушам!"

 

Аз лично предпочитам да не купувам процесор, който е върха на сладоледа, но ооооо, какъв пропуск, забрави ли сме поддръжката на дуъл ченъл (за недосетливите - става въпрос за първата ревизия на А64). Нищо следващата ревизия ще го поддържа. Жалко за тези които дадоха толкова мн пари. (тук трябва да сте усетили малко ирония) Интел са скъпари, но чак такива излагации с върховите си процесори не си позволяват. Моля, ако ще ме цитирате, не ми вадете думите от контекста.

 

А между другото, това че цената не е фактор, е пълна глупост особено за БГ, защото в общия случай именно цената определя избора

 

 

А иначе ПОЗДРАВЛЕНИЯ за www.warez.ru прекрасен сървър. и става все по-хубав.

Link to comment
Share on other sites

хихи, колко съм лош, "без да искам" гласувах 2 пъти за *, само трябваше да хапна едни бисквитки

 

@outsider - тая анкета не струва :) ич не е представителна, при условие, че може да се манипулира по тоз начин.

 

даваш сайт за клокер-и и модер-и, ми аз пък в нет-а като гледам някви екстремални изгъзици ( азотно охлаждане и т.н. ) все с пенентиуми ги правят ( за справка чичо том, www.tomshardware.com) та мисълта ми е че големите клокове ги правят с интел.

 

Ай сега и малко житейски поглед на нещата: аз по-скръндзи от богаташите не съм видял, т.е. не пречи да имаш шестцифрена сума и пак да се скръндзаш за 20-30 долара. Бас ловя, че всеки от вас познава поне по един по-богат, който не може да спи щот са му върнали 40 стотинки вместо 50... аз познавам :)

Та с това смятам да приключа офтопика :)

 

И само да кажа, че ората дет си вадат леба с компютъра не си играят с харуера по две причини: време няма, трябва им абсолютно стабилна машина.

Та да допълня, че болшинството от тия хора са балъ*и щот ползват само интел или готовите конфиг на Apple, а не ползват тъй хубавите амд.

 

То и в бг-то масово се клоква с епокс 8рда и АМД, ама това е по-простата причина че въпросното чудо излиза по-малко от 200$, а при интел само процесорът е толкова. Та пак парички... Тъ ако ще сравняваме процесорите откъм клокерскта гледна точка, то нека гледаме най-добрите постижния с кои процесори стават.

 

В общи линии тоя мод-сайт и псевдо анкетата ни връщат в изходна позиция.

Link to comment
Share on other sites

Аааа :woot outsider, пепел ти на езика .

 

Така си е много по-добре (за мен) като има един монополист, т.е. като правя софтуер го правя оптимизиран за интел-ски процесори не за амд, щот знам, че 90% от клиентите ми са хора, които работят с интел. Знаеш ли какво е да оптимизираш софтуер за амд и за интел, това е все едно да го напишеш два пъти. Така, че за мен си е рахат. Щракам си с пръсти...

 

Същото важи и за уеб-дизайнерите, сега си им е екстра кеф, че на света има само един браузер с пазарен дял над 80%, ха познайте кой е той :)

 

А иначе конкуренцията е хубаво нещо, но съм склонен да вярвам, че има тайно разбирателство м/у интел и амд ( нещо като световната конспирация на еврейте ;) ), щот така или иначе технологията, по която се правят в момента процесорите има горна граница на Мгхз и тя е около 14 Гхз, просто това е максимума за този тип процесори (връзките вътре в процесора не могат да се направят по-малки, а същевременно процесорът не може да стане по-голям, т.к. се забавя преноса на информация от единия до другия край и ефект няма да има) Та в този смисъл... ако прибързат после какво ще правят?

 

Така че леб ще има за тях в близките 7-8 години. А след това, ами само времето ще покаже. Но вече се разработват изцяло нов тип процесори, които ще използват спина на електроните, т.е. посоката в която се мандахерцат около атумнуту ядро въпросните електрони за определяне на това дали сме в положение 0 или 1. Познато ви е амм? Преди една година по тази технология бяха направили процесор с мощността на елка, ама това е друга тема, ама ми се стори, че може да ви е интересна

 

Та такива ми ти работи :)

Link to comment
Share on other sites

Golqmama rzbotz kato AMD zagrqva pove4e toi si e po mo6ten ot vsqkude stariq mi prozesor be6e celeron 1GHz ba4ka6e mi kato 800MHz adski kofti no sega AMD to mi si vur6i rabotata otli4no i az ne go smenqm za ni6to (osven za po mo6no AMD de :D )

Link to comment
Share on other sites

Дори и да излезе до една година 64-битов уиндоус, то за да навлезе 64 битовият софтуер ще трябват още 5 години. Безкрайно любопитно ми е как ще се юрне цялото програмистко войнство да пише 64 битови приложния, при условие че от време оно се пишат 32-битови програми.

 

Мдаааамм има една единствена корпорация, която да накара програмистите ол овър дъ уърлд да пишат 64 битов софт ... правилно Майкрософт, каквото и да си мислите (казвам го от гледната си точка на програмист) м-софт определя 100% софтуерния пазар. А кой е най-добрия пр-тел на м-софт? ... да правилно интел. Та ако си мислите че интел ще си зарежат магарето в калта, то много се лъжете, просто интел разполага с 10 пъти повече пари (виж печалбите им) и може да прави каквото си иска, докато амд драпат и се чудят какво да направят само и само да държат пазарния си дял.

 

Та мисълта ми е, че ако интел наистина са искали да пуснат 64 битов процесор досега да са го направили... а изказвания от рода че (64бит) уиндоус ще е само амд-съвместим ме карат да се усмихна, защо ли - ами пак магарето и калта. Какво ще случи можем само да гадаем, но съм готов да се хавана на бас, че в крайна сметка 64-битовите процесори на интел пак ще са по-продавани, пак върховите модели на интел ще са с едни гърди напред и с два пъти по-висока цена. И пак амд-феновете ще обясняват, че не само заради цената са избрали амд :)

 

Когато някой познат/пр-тел поиска готова конфигурация от мен му давам такава с амд, защо ли? защото не искам да изпадам в положние: "ама защо на пешо фар край му върви с 30 кадъра а на мен ми върви с 25, а неговия компютър е бил АМД и дори е с 15 долара по-евтин? Ти ме прецака с тоя интел. Не трябваше да те слушам!"

 

Аз лично предпочитам да не купувам процесор, който е върха на сладоледа, но ооооо, какъв пропуск, забрави ли сме поддръжката на дуъл ченъл (за недосетливите - става въпрос за първата ревизия на А64). Нищо следващата ревизия ще го поддържа. Жалко за тези които дадоха толкова мн пари. (тук трябва да сте усетили малко ирония)  Интел са скъпари, но чак такива излагации с върховите си процесори не си позволяват. Моля, ако ще ме цитирате, не ми вадете думите от контекста.

 

А между другото, това че цената не е фактор, е пълна глупост особено за БГ, защото в общия случай именно цената определя избора

 

 

А иначе ПОЗДРАВЛЕНИЯ за www.warez.ru прекрасен сървър. и става все по-хубав.

”за да навлезе 64 битовият софтуер ще трябват още 5 години” - ама вярно ли ?

Ami da be - vyarno - koy lud da pishe programi za 8,16,32 bitovi procesori ...i t.n.

to zatova v BG se pishat oshte 16-bitovi

Shteshe da e smeshno , ako ne beshe tyjno

 

3dfx byaha pazarniya lider na VGA (predi tyah i ...Western Digital !!!)

e... imashe tam 1 smotani NVidia , ama te "samo драпаha и се чудeha какво да направят само и само да държат пазарния си дял "

 

"И пак амд-феновете ще обясняват, че не само заради цената са избрали амд"

A zashto ne :blink:

da pylnya tyrbuha na typi no hitri tyrgashi li ?

kato dam 50-100-300 dolara za syshtata proizvoditelnost :blink:

 

Sistemite mi (s AMD) sa absolyutni stabilni !

ako tvoite ne sa - yasno che vinovno e zad-klaviaturnoto ustroystvo

 

kato govorim za izlagacii se seshtam samo za Celeroni bez L2 cache , Rambus za P3 , MTH hybove , 110* Prestonii , konveyeri s 50% brak na transfera , vgradeni Intelski grafiki i drugi takiva

 

" ооооо, какъв пропуск, забрави ли сме поддръжката на дуъл ченъл (за недосетливите - става въпрос за първата ревизия на А64)"

- zabravili sme i poddryjkata na DDR v Willamette

 

" Жалко за тези които дадоха толкова мн пари." - stava vypros za chipseti za Rambus ili za 64-bitoviya Itanium ??? "тук трябва да сте усетили малко ирония"

 

"екстра кеф, че на света има само един браузер с пазарен дял над 80%, ха познайте кой е той" - zabravih mu imeto - ne sym go polzval ot 3 meseca

”леб ще има” - за писачи на антивирусни да ни вардят от ”браузера с пазарен дял над 80%”

 

"ама защо на пешо фар край му върви с 30 кадъра а на мен ми върви с 25, а неговия компютър е бил АМД и дори е с 15 долара по-евтин?" - ami zashtoto e "оптимизиран за интел-ски процесори" - inache shteshte far kraya mu da vyrvi ne s 30 , a s 40

 

I koy e po-tochno tozi softuer deto go optimizirash za Intelski CPU-ta ???

 

"ората дет си вадат леба с компютъра не си играят с харУера по две причини:"

1. ne razbirat nishto ot harduer

2. vypreki che ne razbirat nishto ot harduer , pishat po harduerni vyprosi

Има и трета: по-удобно им е да продават готова конфигурация , отколкото да си поразмърдат малко мозъка и ръцете...

 

”не пречи да имаш шестцифрена сума и пак да се скръндзаш за 20-30 долара” - те затова са богати ! - ”Та такива ми ти работи”

 

”В общи линии тоя мод-сайт и псевдо анкетата ни връщат в изходна позиция.”

И каква е по-точно изходната позиция ?!

Link to comment
Share on other sites

Poneje me murzi da reja QUOTE-to nqma zitiram nikoi.

No vijdam che ima hora koito vse oste si mislqt che AMD e za bedni a INTEL za paralii......Tova e absolutno greshno...totalna zablda.

Nima AMD nqmat procesori nad 300-400$?

Tova che masovite im CPU-ta sa s nqkoi drug dolar po evtini ot tezi na konkurenta im ne pravi AMD kompaniqta na "bednite" PC users.

Sto se otnasq do "izlagazii" Intel e lider v tova otnoshenie....primeri bol

Spomente si navlizaneto na Rambus ram.....Intel se bqha obvurzali s tozi tip pamet no uvi...ni6to ne izleze...si4ko otide po dqvolite...i samo PC userite zagubiha.

I shirokorazprostraneni izkazvaniq ot sorta na "AMD sa bokluzi stoto sa evtini" sa izkazvaniq na nekompetenti idioti.....

Li4no az a kakto i mnoooooogo drugi hora sa se ubedili s te4enie na vremeto che AMD predlagat stabilnost i proizvoditelnost na RAZUMNA ZENA....

Kakvo kato p4 na neznm si kolko GHZ struval neznm si kolko $?

 

AMD greqt suvsem malko pove4e a s edno dobro ohlajdane mojesh da si sigyren che CPU to ste raboti 100% bez problems...

Intel sa dobri no tehnite produkti ne sa na razumna zena...

 

Nqkude mernah ne6to 4e pe4albite na INTEL bili mnogo po golemi ot AMD...

1:tova ne e vqrno

po golemi sa no ne mnogo

2:tova e na put da se promeni

3:kakvo me interesuva men normalniq PC potrebitel kolko pe4eli INTEL?

Tova ste mi dokara li pove4e FPS za po malko para?Qsno e 4e ne.Osven ako ne sum osobeno zagrijen za kompaniqta......no nikoi ne e so kakvi sa pe4albite i ne kasae nikoi.

4:o4evidno e 4e se iska ne6to pove4e ot pari za da pravish CPUs :)

 

Pak kazvam Intel sa dobri no misle che v tova sustoqnie na pazara trqbva leko da korigirat zenite si za6toto VE4E ne sa monopolisti :lol: :)

Link to comment
Share on other sites

Аааа :woot  outsider, пепел ти на езика .

 

Така си е много по-добре (за мен) като има един монополист, т.е. като правя софтуер го правя оптимизиран за интел-ски процесори не за амд, щот знам, че 90% от клиентите ми са хора, които работят с интел. Знаеш ли какво е да оптимизираш софтуер за амд и за интел, това е все едно да го напишеш два пъти. Така, че за мен си е рахат. Щракам си с пръсти...

 

Същото важи и за уеб-дизайнерите, сега си им е екстра кеф, че на света има само един браузер с пазарен дял над 80%, ха познайте кой е той :)

 

А иначе конкуренцията е хубаво нещо, но съм склонен да вярвам, че има тайно разбирателство м/у интел и амд ( нещо като световната конспирация на еврейте ;) ), щот така или иначе технологията, по която се правят в момента процесорите има горна граница на Мгхз и тя е около 14 Гхз, просто това е максимума за този тип процесори (връзките вътре в процесора не могат да се направят по-малки, а същевременно процесорът не може да стане по-голям, т.к. се забавя преноса на информация от единия до другия край и ефект няма да има)  Та в този смисъл... ако прибързат после какво ще правят? 

 

Така че леб ще има за тях в близките 7-8 години. А след това, ами само времето ще покаже. Но вече се разработват изцяло нов тип процесори, които ще използват спина на електроните, т.е. посоката в която се мандахерцат около атумнуту ядро въпросните електрони за определяне на това дали сме в положение 0 или 1. Познато ви е амм? Преди една година по тази технология бяха направили процесор с мощността на елка, ама това е друга тема, ама ми се стори, че може да ви е интересна

 

Та такива ми ти работи :)

Pi4 ako znaniqta ti po software sa,kolkoto znaniqta ti po hardware ne znam kak si o6te jiv i ne si umrql ot glad.Qvno raboti6 za i prodava6 na balaci

Link to comment
Share on other sites

Дори и да излезе до една година 64-битов уиндоус, то за да навлезе 64 битовият софтуер ще трябват още 5 години. Безкрайно любопитно ми е как ще се юрне цялото програмистко войнство да пише 64 битови приложния, при условие че от време оно се пишат 32-битови програми.

Ами то 64 битов Уиндоус си има излязъл ако не си запознат, а цялото програмско воинство може да не се юрне изведнъж да пише 64 битови приложения, но ще започне макар и да е малко по-бавен процеса. Така както са почнали да пишат 32 битови така ще започнат и 64. А това дали АМД драпали ми незнам но е факт, че пазарния им дял все пак се увеличава.

Link to comment
Share on other sites

@Myth, този уиндоус е толкова 64 битов, колкото уиндоус 98 е 32 битов, т.е. той е просто "пригоден", но не и реално използващ 64 битовите...

 

@defender, на интелигенто изразено мнение, очаквам интелигентен отговор, затова те skip-вам

 

@Thief, с това, което казваш съм съгласен, че цената е по-ниска никой не спори, но печалбите на Интел са в пъти по-големи, в което съм сигурен ( поради факта, че чистата печалба от процесор им е по-голяма от тази на амд, а това се дължи на факта, че са скъпари, което вече съм го писал и което не го оспорвам)

 

@Nibelung - ще отговоря по-късно, но само искам да спомена, че 1 година използвах селерон 1.7 Willamette с ддр памет, така че не знам какво имаш в предвид.

Link to comment
Share on other sites

АМД феновете почнаха да 'сдъхват'. Свършиха ви се доказателствата май. Освен да тръбите за стабилност и ниски цени, друго не остана май. Някой нагоре каза че приходите били сравними. БЕ ТИ ЛУД ЛИ СИ БЕ? Се едно да сравняваш Майкрософт с АКТ софт. Някви други глупости за Рамбус паметта се изоговориха. С Рамбус П4 е по-бърз отколкото с ДДР. Жалко за Рамбус че се направиха на велики и не свалиха цените. Сега ше фалират сигур.

Други простотии за Еxplore-ra. Че имало много вируси за него. Ми за ко да има бе ? За Opera ли? Че тя има около 1-1.5% от юзерите, къв ще е ефекта от такъв вирус?Айде популяризира се Линукс, и колко вируса има за него вече? Аре стига с глупостите.

Myth беше казал : "Дайте линкове да прочетем нещо!"

Караман-е, разбирам руски доста добре /виж цифрите до ник-а :-)/ но не се сетих че е добре да го преведа като теб, че да разберат и малките :-). 10x

Link to comment
Share on other sites

Ами то 64 битов Уиндоус си има излязъл ако не си запознат, а цялото програмско воинство може да не се юрне изведнъж да пише 64 битови приложения, но ще започне макар и да е малко по-бавен процеса. Така както са почнали да пишат 32 битови така ще започнат и 64. А това дали АМД драпали ми незнам но е факт, че пазарния им дял все пак се увеличава.

Много интересно и поучително мнение :) Що ли си мисля, че трябва не да се пишат, а да се прекомпилират за 64.

Link to comment
Share on other sites

1.Vie - intelci(a ne nie) - trybite za stabilnost - samo deto ne vijdam AMD da sa po-nestabilni.

2.Dokazatelstvata gi predostavyahme tochno nie - ot vas nikakvi dakazatelstva ne vidyah

3.Za prihodite vyobshte ne sporya , a za tova koi sa po-dobri.A da kajesh che Intel sa po-dobri , zashtoto na NYAKOI (MALKO) prilojenia sa po-byrzi s 1,5 % nezavisimo che za tozi 1,5% se plashta s 2-kratno po-visoka cena - e vyrhovna glupost i debeloglavie.

4.Da sme sklyuchili mir sys syglasie che Intel sa po-dobri " БЕ ТИ ЛУД ЛИ СИ БЕ?"

5.Rambus beshe po-byrz ot DDR , ama shte falirat ya...ami zashtoto ikonomicheskata celesyobraznost e nay-vajna - zatova.

6.Kato govorish za linkove - kyde sa tvoite ?

7.Koga izleze chipset za P4 s DDR pomnish li , a? I kolko hora izgyrmyaha s typi Intelski dyna za SDRAM ?

8.Izyavlenieto na eL_d che 98 e 16-bitov e prosto izumitelno

9.Chovek koyto mi kazva che IE e browser za men razbira ot kompyutri kolkoto lelkite deto vikat:"ami az tuka za Intirneta ma kyde miy unuy sinichkutu dolu ?"

10.Ami zashtoto 32-bitovite programi si vyrvyat otlichno na Athlon64 , a novi programi shte se pishat ot samoto nachalo za 64 bita.

Tova che nyakoy znae da pishe samo 16-bitovi programi si e samo negov problem

Link to comment
Share on other sites

@Nibelung, "Izyavlenieto na eL_d che 98 e 16-bitov e prosto izumitelno"

 

ето ти две твърдения и сам можеш да си извадиш заключение:

- в 98 голяма част от библиотеките (да не кажа 50%) са 16 битови

- в ХР въпросните 16 битови библиотеки вече ги няма, добрата фея ги е направила 32 битови

 

айде сега да видим ОС, на която половината основа и е 16 битова, дали наистина е 32 битова? - НЕ е, попитай във форум за програмисти, ако не вярваш само на мен.

 

 

Относно стабилността да те попитам какъв е пазарният дял на амд при сървърите (т.е. там където трябва да има най-голяма стабилност) - май е между 0.001 и 0.0001 %, разгледай фирмите, които предлагат хостинг и виж колко от тях имат сървър на амд, пак клони към нула. То излиза, че админите са най-големите балъци щот купуват само Интел ?! Да, ама не, админите пазаруват с чужди пари (т.е. парите не са фактор) остава единствено стабилност и надеждност да е фактор и при положение че в този случай се купува само интел какво илиза...?

 

 

"Rambus beshe po-byrz ot DDR , ama shte falirat ya...ami zashtoto ikonomicheskata celesyobraznost e nay-vajna - zatova."

 

е пак ще повторя че дискутираме кое е по-качествено, а не кое е по-евтино... rambus умря за десктопите, но намери пазарна ниша при "скъпите" компютри. пазарът определя, като купува съобразно джоба, но то не е най-качественото, тъй като по-качествено и по-евтино са противоположности, колкото и да ни/ви боли.

 

"Chovek koyto mi kazva che IE e browser..."

Да за мен IE е браузер, кажи ми сега, че съм тъпа лелка в прав текст, кажи го и на останалите от програмистите.

 

"a novi programi shte se pishat ot samoto nachalo za 64 bita" дрън-дрън и 99% от населението да го духа щот е с 32 битови процесори, а ако мислиш, че някой ще хване да пише 64 битов софтуер за пазарен дял от 1%, в който не участва интел, то замисли се пак, ако пак не си съгласен се замисли отново (моля без тая глупост , че хр-то вече го има 64 битово), първия уин наистина 64 битов ще е лонхорн, но м-софт обещават, че ще го има 2006, значи най-рано 2007 ще има ОС за 64 битови процесори. Т.е. 64 битовият софтуер и процесори ще навлязат масово най-рано след 4-5 години, така че купувайте сега 64битови амд-та и когато наистина ви потрябват 64-битови процесори ще разберете че сегашните вече са безнадеждно остаряли. Та закъде да бързат от Интел? 64-битов процесор ще пуснат, когато има нужда от такъв.

 

 

@Naggy: Относно прекомпилирането то е възможно само за част от софтуера, т.к. в повечето случаи кодът, който е писан от програмистите е писан на и за 32 битови процесори, така че дори и да се прекомпилира в 64 бита, самата логика няма да е същата. Ако беше толкова лесно, още уин 98 щеше да е с прекомилирани 32бит-библиотеки, а нямаше да ползва старите 16бит. Така, че панацеята определено не е 64-битовия компилатор :)

Link to comment
Share on other sites

@el_d otnosno pazarniq dql na AMD pri serverite.....

Vij sega intel ima po golqm pazaren dql---tova e istina no procentite koito dade sa dale4 ot istinata......

Li4no men( a predpolagam i 99% ot forumnata gad :) ) CPU serverite ne me zasqgat i ne me interesuva v kraina smetka kakav e dela na intel i amd tam.

I vse pak spomnqsh li si che rambus atakuvaha normalnite PC potrebiteli?Tova im beshe glavnata zel no ne uspqha...beshe adski nekadurno da ne svalish zenite v onzi period....

Koito e gamer i tursi proizvoditelnost se orientira kum AMD za6toto CPUtata s tazi marka means more FPS i less money. :)

Li4no na men tozi spor zapo4na da mi prili4a na ATI vs Nvidia.

Nvidia leji na stari lavri i malko po malko zalqzva.

Skoro normalnite desktop PCta ste sa osnovno na AMD...intel nqmat mqsto tam pone dokato ne predlojat ne6to za pari koito si struva da budat dadeni.

@lubo1972 4eti malko po zadulbo4eno za da ne ostavash s greshni vpe4atleniq otnosno prihodite na AMD i Intel i tqhnata sravnimost.

I kakvo kato rambus e po burz ot ddr?V kraina smetka ni6to ne se polu4i a koito si beshe hvurlil parite za tozi tip ram sburka. ;)

I vlezte v nqkoi 4ujdestranen forum i vijte anketa za CPUtata.Gamerite tursqt AMD. :)

Link to comment
Share on other sites

@thief,

примерът за сървърите го давам, защото се поискаха доказателства за по-голямата надеждност при интел.

 

За рамбъс: риба ама цаца, цаца ама риба..., истината е че е по-бърза и по-скъпа памет (точка) :)

 

само да допълня, че тези които имаха пари преди година-две за рамбъс получиха по-голяма бързина за много повече пари, та ако си имал достатъчно пари не си се прецакал.

 

Да, да, пак тези геймъри, всъщност ако ги нямаше тях ИТ-сектора щеше да се развива 2 пъти по-бавно. Така че да са живи и здрави, а това че търсят амд е нормално, т.к. както казах, интел се предпочита от хората, които си вадят хляба от клавиатурата.

Link to comment
Share on other sites

Dotuk slushah gluposti i preuvelichenia.Sega veche pochnaha i otkrovenite lyji.

Primera s adminite beshe jalyk - te zatova kupuvat Intel - shtoto ne si vadyat parite ot djoba. Ti za ikonomicheska inercia i zashtita na pyrvonachalnite vlojenia da si chuval ? May kolkoto si chuval i za programirane (16-bitov 98se , oleee)

Rambus si e totalen proval - otdavna veche ne e nay-byrza. I pak da popitam:zashto Intel se opita neshto , koeto po-sobstvenite ti dumi e za server da go probuta za desktop ? Ot alchnost. Spora vyobshte ne prilicha na ATI vs NVidia , zashtoto mojesh za ednavi pari da si vzemesh pochti ravnostoyni VGA , i vinagi da ya smenish. A pri Intel vs AMD davash 2-yno za syshtoto kachestvo (+smyana na dyno)

Sled 1 g. 50% ot desktopite i pone 30% ot laptopite shte sa s AMD64 , 64-bitov Win i dosta novi 64-bitovi igri. I vsichkite im "stari" 32-bitovi programi shte si rabotyat perfektno. A dali IE e browser ne go kazvay na men , a v nyakoy forum za security. (pyk tya Evropeyskata komisiya i tya shte kaje neshto za nego v nay-skoro vreme)

"rambus умря за десктопите, но намери пазарна ниша при "скъпите" компютри"

sled 1-2 g. shte go slushame syshtoto i za Intel. Ako ne gi izritat i ot tam.

 

Lyubimiya argument na koyto nyama logichni argumenti e "ne me karay da se smeya". V skoro vreme ochakvam da go procheta tuk , zashtoto toy e poslednata klonka na daveshtiya se.

 

P.S.Poznavam dosta programisti , koito si priznavat che ne razbirat ot harduer i se konsultirat s men kakyv PC da si vzemat. Tyi che....gleday si koda.

Link to comment
Share on other sites

за мен фактът че амд искочиха от нищото забивайки конкурента интел в земята с ефтини и в същото време конкурентноспособни профосори е достатъчно показателен че амд определено са по-добри,също и фактът че продължават да се държат на пазара,стабилно печелейки нови клиенти(те май май затова държат ниски цени,щото просто нямат стабилен "електорат" ако мога така да се изразя).погледнете историята бе хора,как така нВидиа грабнаха пазара за видеокартите и асимилираха тогаващния лидер 3дфх?според мен същото ще се случи и сега с интел и амд...

Link to comment
Share on other sites

Ti za ikonomicheska inercia i zashtita na pyrvonachalnite vlojenia da si chuval ?

Еййй голям рабирач си нема що. Дай едно линкче де да прочетем нещо, сподели информацията с нас! И аман да слушам глупости че не се обосноваваме. От вас ЕДИН ФАКТ не видях !!! :angry: Само бля-бла, и една връзка към форум за модинг! ТВА СЕРИОЗНИ АРГУМЕНТИ ЛИ БЯХА. Иначе всички може да си приказват квото си искат. Хайде от тука нататък, моля поствайте аргументите си придружени с линк, става ли?

ХАХАХА ма главната страница на АМД има реклама на UbiSOFT :woot Нееее ще падна.....КУПЕТЕ СИ АМД 64 и вземете FarCry безплатно ТУК ТОВА ЛИ ВИ Е СЕРИОЗНИЯ ПРОЦЕСОР БЕ!!!!

Ето линк за приходите на Интел за последните 12 месеца и ето link за АМД....Някъв минус ми се мерна там мисля ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...