Jump to content
BulForum.com

Anketa za procesori


Koj e po dobar INTEL ili AMD ?  

179 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Lubo ti po4na spora kato govore6e za procesorite a ne za Intel bazirani systemi i ako si zabravil moje6 da pro4ete6 po-gornite si postove.Basten kaza 4e Japoncite polzvat AMD po GIGA-ta davaha 4e 76 % ot Germancite polzvat Amd.Mi tova sa nai tehni4eskite nacii be pi4,a ne kato tapite amerikanci s promiti mozaci da si kupuvat Intel ama i te vzeha da se use6tat.Ne6to da mi kaje6 za parvite Atloni ,kogato izlqzoha i Intel uprajnqva6e natisk varhu ASUS i drugi kompanii da ne proizvejdat dana za AMD.Mi to tova si e Strah be :angry: Pove4eto ot golemite kompanii si imaha dalgogodi6ni dogovori s Intel za prodajba samo na Intel ma6ini.Ne6to da mi kaje6 za fakta 4e i nai golemiqt privarjenik na Intel-Dell,sa6to zapo4na da proizvejda Amd ma6inki :punk Ne ti vqrvam 4e s Duron na 850 6te ka4i6 Wme za pove4e ot 15-20 min.Mi nai noviqt fakt 4e 64bitoviqt windows 6te se optimizira specialno za AMD! Ne moga da razbera kakvo si se zahvanal za dvukanalnata poddrajka?Spored men po-vajnoto e krainiqt rezultat.Vsi4ko ostanalo si e injenerna misal.Na hartiq P4 izglejda mnogo dobre ,no uvi na praktika e mnogo zle :sick Ili az da te hvana na kas pas za tapite konveiri pri P4 !!Ne stavat taka ne6tata.Ili pak drugiqt pi4 deto mi razpravq 4e s 200 Mhz procesor vsi4ko si mu e idealno pod XP i edva li ne vsi4ki sa tapaci i ne mogat da si upravlqvat dobre XP-to,koeto spored specifikaciite na microsoft iska kato minimum 300Mhz Cpu.Mi ako taka gladko varve6e XP-to na 200Mhz to u4ili6tata 6tqha da te izvikat i nikoi nqma6e da pravi Upgrade.Aide da spiram 4e vzeh da se qdosvam :devil

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

ti mai ne si chel dostatychno dobre Defender az napisah che :" Ednoto mi PC v kyshti e HP kayak na 200 MZ procesor " i che go polzuwam EDINSTVENO za da gledam filmi i TV , i da naistina wsichko vyrvi gladko i TV-to i filmite , a spomenah li ti che wideo kartata mu e s 4Mb pamet ??

Link to comment
Share on other sites

Много хубав спор! Никой нищо не научи, ама поне загубихме по някои и друг час и си поплюхме на воля! Айде peace ! Кой квото си е купил със здраве да си го ползва. Хайде наздраве !

Link to comment
Share on other sites

От гласуването си личи, че ако АМД не са по добри, то поне имат повече фенове във форума

Лично мен ме радват 32% за Интел защото като се събуди тази тема бяха 18% :P

Link to comment
Share on other sites

Мале аз да ви осавя за един ден и вие да се изпишете. Пък и мен намесихте с коментарите ми. Важното е да вървят тия компютри и да ви доставят удоволствие тъй и тъй не можете да вадите пари с тях.

 

Радвайте им се докато ги има щото още две три поколения ще се хвалим кой колко мегабайта памет има в главата и кой мозъка му кешира повече информация.

 

Стига с тия работи само гласувайте. МОЛЯ

Link to comment
Share on other sites

Момчета, чета ви аз тиа постове и реших да се намеся.

Та аз съм злополучния собственик на фирмата с онуй AMD дето го разправч LUBO1972

М.г. реших да направч апгрейд реших в полза на AMD защото имаше доста разлика в цената

(по евтин ЦПУ 75$, по евтино дъно 65$ и т.н.)

Ползвам едни момци от ком. фирма приятели сме от край време, събрбраха ми те машината

докараха я в офиса и тя работи точно 1 ден, докато момъка SLOT които работи при мен не реши

 

да я върже в мрежата(имам 10 машини в нея)и тогава започна ходене по мъките.

Забиване да си ебе мамта!!!!

Сменихме памет(2x512 ДДР 400 с по скъпо щото нали по добра-да ама ядец), после дъно пак с по

 

скъпо,после процесор с по нов+(и се оказа че той също беше проблемен!!!!!!!!!!!!),докато

 

накрая един от момците не ми даде неговото дъно ASUS GOLD ....и ала бала - 135$ , беше още в

 

гаранция(а и той реши да мине на INTEL 3,2 - при положение че именно той ме убеди да взема

 

AMD /беше върл фен/!!!!!!!!)

Разгеле положението се закрепи при все това се минаха 6 месеца - 6 месеца без нормално

 

работеща машина Ако някой работи от вас сигурно знае какво е да гледаш един паметник в офиса

 

ти.

Но има едно голямо НО, като си направих сметка на разходите по тази машина се оказа че с 58$

 

повече щях да съм Спокоен притежател на P4 2.2 с кято нямаше да ги имам тези

 

главиоболиа!!!!!

Та как смятате какво ще си взема след време когато реша да взимам нещо, във всеки случай

 

няма да е AMD!!!!!!!!!

Извода е че ако искаш машината да е стабилна парите за нея са в доста близки диапазони!!!!

Според мен да се говори за процесори е доста неправилно.Те сами по себе си са нищо!!!

Ние работим на машини а не на процесори!!!!!

Аз съм един от най върлите почитатели на UNREAL seriite (почти всяка вечер съм в нета )

и играя точно от тази машина, странно защо все влизам последен, голямооо чакане пада.

 

/За справка имам 3бр. от онези PIII-733 с рамбуса 1280МБ Compaq W 550 само че за съжаление с

 

един процесор./

та тези машини жлизат в играта поне 15-20секунди преди тъпото AMD дето процесора му е 3 пъти

 

по бърз!!!!

Е Sory ама извода ми е пределно ясен!!!!!!!!!

Да не говорим че другата машина е P4 1500 пак с рамбус, е тя влиза първа от всички в нета!!!

Преди 2-3 дни споделих проблема ми с Онзи момък от компютърната фирма(Jaba Jaburana) и

 

отговора беше "даи да го ъпгрейднем с INTEL. Е какво да говорим.

 

А господата от евроком дано да ги сърбят задниците по скоро FURIOZO

докато се хвали как бързо влизал в Енеми територи с тъпото си AMD да не беше спирал сървара на UNREAL 2004 ( поради липса на процесор - ами купете си AMD нали е по евтин ) при положение че вечер се пълнеше с по 10 15 играча!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Много смело казано

"поне 15-20секунди преди тъпото AMD дето процесора му е 3 "

но игрите са различни тук се иска процесор там бърза рам. То и Quake 3 e опитмизирана за intel, 3d studio max сащо и други приложения. Тази оптимизация ти вада до 20-30% по ефективна работа на системата.

Ми кво съм ти виновен аз че от фирмата не са оцелили дъното. Що аз нямам такива проблеми с мрежата в нас.

Мислете си каквото си искате.

Link to comment
Share on other sites

Много смело казано

"поне 15-20секунди преди тъпото AMD дето процесора му е 3 "

но игрите са различни тук се иска процесор там бърза рам. То и Quake 3 e опитмизирана за intel, 3d studio max сащо и други приложения. Тази оптимизация ти вада до 20-30% по ефективна работа на системата.

Ми кво съм ти виновен аз че от фирмата не са оцелили дъното. Що аз нямам такива проблеми в мрежата в нас.

Мислете си каквото си искате.

I az ne sam imal nikvi problemi s mreji, i takiva drugi. Tva che se e sluchilo togava taka, e bilo ot vsichko drugo no ne i ot procesora :)

Link to comment
Share on other sites

Brei brei brei...i v moita mreja 80% sa celeroni i 20% sa Athloni, no po-problemnite sa celeronite...za 1 mesec sam napravil obshto 4-5 kursa za celeron4etata i 0 za ahtlonite. Vqrno problemite sas zabivaniqta i cqlostnite problemi na mashnite bqha nai-ve4e virusi i nepravilno izpolzvane na resursite na mashinata, oba4e e fakt, 4e do mashina na AMD ne sam hodil. Da kaja, 4e rabotqt po edno i sushto vreme, za da izbegna komentari ot sorta, 4e athlonite ne se puskat i razni dr podobni. zashto sa celeroni, zashtoto men mi e vse taq kakvo si e kupil klienta, nali plashta da mu opravqm problemite :) Do sega ne sam vidql problem zakupen Athlon da ne po4ne vednaga da ba4ka kakto se o4akva da stane. Moje bi tova e taka, zashtoto horata, koito poznavam s athloni sa si napravili sami configuraciite kato predi tova sa razpitali koe kak i zashto. A ne kato edin liohma deto na duno za Intelska mashina se mu4eshe da podkara AMD.

Link to comment
Share on other sites

basten и във форума имаше нещо такова уш цяла конфигурация а процесора не пасва на дъното.

Има нещо такова преди да си купя нещо оглеждам всичко и накрая взимам това което е най-добро е то най-доброто е най скъпото но има и други алтернативи също добри. Шефката ми например ходи да си купува компютър и аз и написах една примерна конфигурация която е оптимално събрана. Тея от фирмата са сменили половината компоненти и са набутали втора употреба видеокарта за нова ми кво да кажа.

Едно приятелче си взима GF-2 нова но тя се оказа че е работила поне един месец някъде даже не са и обърсали праха.

Имам и други историики но няма смисъл

НА ВЪЛКА ВРАТЪТ МУ Е ДЕБЕЛ ЩОТО САМ СИ ВЪРШИ РАБОТАТА.

Link to comment
Share on other sites

Тя тая анкета замяза на "Кой какъв процесор има" Резултата е напълно естествен - след като мама и тати дават пари за скъпата Геймстейшън на детето :) Аз съм се заклел, че никога в нещо, което трябва да поддържам, няма да сложа различно от Intel, Asus и Ati. А за да стигна до този извод, бая го...а съм изял. За сведение - първите НЕЩА, които съм пускал да работят, бяха на Apple ][e (не на Правец 82)

Link to comment
Share on other sites

Az puskah na pravec 85ta-86ta igri4ki...kato ti gledam kletvata, dopada mi, samo deto predpo4itam da sa 3 A-ta, makar da ne robuvam na marki. Ina4e imam u nas i intelska mashina i takava s amd cpu. Za men predi 3-4 godini intel nqmaha ravni, no v posledstvie neshtata ako ne drugo se izravniha...4akame badeshteto da vidim za koi shte e po-svetlo ;)

Link to comment
Share on other sites

М.г. реших да направч апгрейд реших в полза на AMD защото имаше доста разлика в цената

(по евтин ЦПУ 75$, по евтино дъно 65$ и т.н.)

Да си беше взел един EPOX и да нямаш грижи!!!!!

С тези ASUS си се излъгал че след като са най-добрите за интел - са добри и за AMD.

Ти като си чул, че е по-евтино при AMD ептен си се оскръндзил!!!!!!!!

 

 

Много ми е интересен този топик... бе що за интелските не съм чул такова нещо "Процесорът BARTON ли е. Ами случва се да никой не е застрахован от това."?!?!

И на мен ми е интересен този топик и най вече защо нито един Intel не се е представил както трябва????????

Link to comment
Share on other sites

Abe obshto vzeto zavisi mnogo kakvo ste pravish s machinata! Tva che ima masa optimiziran softuer i operacionni sistemi za Intel govori samo zle! Vapreki tva prodajbite v momenta na AMD v BG sa 80% AMD za 20 % na Intel , napravete si izvodite sami!

Mislia che tazi tema tribva da se zatvori!

Link to comment
Share on other sites

Направо ме хвана срам от резултата :) Ама що сравнявате 64 битов с 32 битов процесор???

Продажбите показват, че само 20% в България могат да си позволят да дадът повече пари за по качественно ;)

Хайде мир - всеки процесор си има привърженици и приложения. Аз също мисля, че за една геймстешън не е необходимо да се взима интелски. За сериозна работа обаче интелските нямат равни.

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми е интересен този топик и най вече защо нито един Intel не се е представил както трябва????????

Има бе, Dothan се казва, потърси че ме мързи да го търся да видиш :-) 36 секунди срещу 44 за Atlon 3200+ :-)

A положението с Р4 до 2,6ГХз е като едно време с PentiumPro процесорите...супер мъглив процесор...тепърва ще се вижда какво всъщност са замислили. Според мен винаги Интел са изкарвали 'трепач' процесор плавно със развитие, докато АМД вадят 'резачка' и после тръгват да разработват друго, без да изстискат максимум технологията като пари. То печалбите им показват кои колко се продава в световен мащаб :-) 1,7млрд$ за Интел срещу 42-50млн $ за АМД....оставям на вас да си сравнявате.

Naggy - от една генерация сме явно затова сме на едно мнение май за Интел, Асус, Ати ;-)

Link to comment
Share on other sites

За сериозна работа обаче интелските нямат равни.

Би ли дефинирал понятието "СЕРИОЗНА РАБОТА".

Защото все слушам как казвате , че AMD били добри в еди кво си, но за сериозна работа ............

Link to comment
Share on other sites

Той може да е 64 битов но тестовете са 32 битови така че няма значение изпълнява си 32 битовите приложения и пита за още.

 

"То печалбите им показват кои колко се продава в световен мащаб :-) 1,7млрд$ за Интел срещу 42-50млн $ за АМД....оставям на вас да си сравнявате."

 

Как няма да са им толкова големи печалбите, като цените им са двойни бройките им излизат същит като на АМД.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...