Jump to content
BulForum.com

Anketa za procesori


Koj e po dobar INTEL ili AMD ?  

179 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Abe i az napisah golqma statiq ama :pirate zavalq silno odeve i se precaka ne6to neta Ta Lubo ve4e ne znam kolko 4oveka se samnqvat v tvoqta kompetentnost i ako ne be6e tova 1972 6tqh da pomislq 4e sporq s nqkakvo 16 godi6no mom4ence,koeto e 4elo nedo4elo razni fakti i statiiki :woot Ta na barzo da ti razcakam nqkolko ne6ta:

1.Ne e taina za nikoi,4e 64 Bitovite Cpu dori se zabaviha s izlizaneto si

2.Ne e taina za nikoi ,4e Intel ima mnogo golemi problemi sas svoite 64Bit CPU

3.Ne e taina 4e 4i4ko Bil 6te optimizira Windows-a za 64 Bits AMD

4.Samata optimizaciq na windows-a,6te dovede sama po sebe si optimizaciq i za drugite prilojeniq i togava Intel 6te zakasa mnogo zdravo

5.Nali4ieto na podrajka na 32Bit prilojeniq v AMD64 moje da ti progovori 4e preminavaneto ot edna platforma 32bitovata kam 64 bitovata ,6te premine mnogo po-bezbolezneno.

6.Fakt e 4e novite AMD greqt po-malko ot novite Intel-i

7.Golemite korporacii vse pove4e se orientirat kam AMD-(Dori Dell)

Napregni si mozaka i osmisli ne6tata :)Nqkoga i az bqh Intel fen,no ne si zaviram glavata v pqsaka.Ni6to li4no

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Не бе, значи не го подценявайте Lubo1972 има много познания, не толкова задалбочени в технически детайли, но аз уважавам знанията и практиката му защото и практиката му не е малко. Само дето си е заслепен Интел фен, каквото и да му кажете, пак ще си знае, Интел та Интел. И сега Lubo1972 доводите са ти малко едни такива хм отвеяни, от рода "ти виждал ли си изпържен Интел, щото вий на тая картинка това АМД как е изпушило" или "аз с едно АМД толкова проблеми си имах, пък с Интел никога" и освен това одеве като говереше за сокети че какво значение колко сокета сменили, това не го прави по-добър или по-лош процесор. А колкото до Интел кога вкарали Хипер Трейдинга когато се била появила пазарна необходимост, ми те ако Интел чакат първо ОС да се напише за техния ЦПУ, че и приложения те никога няма да го пуснат тоя ЦПУ. А освен това Интел не са пуснали 64 битов не защото няма пазарна необходимост а защото наистина имат някакви проблеми с него. А за този процесор май се говори от преди 2 да не е и повече години, та Итаниум ли не беше та де да знам какво още. И не съм сигурен но май някъде бях прочел или чул, че нямало да подаржа 32 битови приложения. В това последното не съм сигурен ако някой знае повече по въпроса да каже. Бих се поразровил повече в нета, за да потърся повече инфо, но тези дни много работа и.......

 

П.С. Уфф, пак се отплеснах еййййй Lubo1972 ти си виновен, днес колко време загубих тук да ти пиша и вярно доводите ти са малко.....

Link to comment
Share on other sites

FORZA INTEL :punk

OFFTOPIC: за което съжалявам ама....Ей заради такива като теб ги затварят подобни теми, ако нямаш какво да кажеш по-добре си замълчи. Още 10 като напишат нещо подобно независимо дали Интел или АМД фенове и темата ще изпростее тотално и .....излишен спам на мнение съм, че подобни постове трябва да се трият без компромиси, но не е моя работа, админите си знаят по-добре, въпроса е, че вместо постоянно да затриват подобни постове по някое време ще предпочетат да затворят цялата тема защото тя наистина вече няма да струва.

 

П.С. Съжалявам за офтопика ама не се сдържах, защото колкото и да е изтъркана тая тема винаги има какво да научим един от друг, а нали това е целта и на форумите.

Link to comment
Share on other sites

Ami toq pi4 ima 2 posta, ako napravi oshte nqkolko takiva i shte fani putq. Nedei si habi nervite, copy i paste nomera na posta mu na nqkoi admin i toi shte mu lepne 20% warn za dobar start.

Verno e, 4e Intel nqmat processor, koito da ba4ka ednovremenno i na 32 i na 64 bitovi prilojeniq.

Cena na Intel Pentium 4/ 3.4 GHz Extreme Edition 800MHz FSB, 2MB L3 Cache, Hyper Threading Technology - Retail 1 030$. Procesora ima slednite multimediini instrukcii: MMX, SSE, SSE2

Cena na AMD Socket 939 Athlon 64 FX-53, 1MB L2 Cache - Retail, koito e po-dobar ot spomenatiq 3800+ $811.00 tova sa 200$ razlika za absolutno ednotipni procesori, vse pak v internet ima reviuta i na zadavashtiq se FX-55, koito zadminava spokoino na vsi4ki testove varhoviq intelski processor, no ne mojah da se dokopam do cena retail ili OEM. FX-53 ima slednite multimediini instrukcii: MMX, SSE, SSE2, 3DNOW!, 3DNOW!+.

Link to comment
Share on other sites

А колкото до Интел кога вкарали Хипер Трейдинга когато се била появила пазарна необходимост, ми те ако Интел чакат първо ОС да се напише за техния ЦПУ, че и приложения те никога няма да го пуснат тоя ЦПУ.

Да ти обясня за Хипер Трейдинга че нещо не си разбрал май. Под ПАЗАРНА НЕОБХОДИМОСТ имах предвид не ОС /не му требе софтуер за да работи тази функция/, с необходимостта от 'преборването' на съответния АМД процесор. Нищо ли не ви говори това? Ако имаше ИСТИНСКА КОНКУРЕНЦИЯ отдавна щяхме да бъдем на по 5ГХз и с една камара екстрички по ПС-тата. Не съм запозна и не ми е интересно да го търся. Кажете моля, с какво се различава FX от Barton примерно? Различни процесори са нали?

 

За отношението цена/производителност...засега да, АМД са по-добри.

Но никъде в началото на темата не видях "Кой е по-добре откъм цена/производителност?"

Link to comment
Share on other sites

FX са 64 битови процесори това е разликата с бартън, да де ама то най-накрая ще излезе, че не само в съптношението са по-добри :-) А и какво означава никъде не видях. Ми, че то е комплексно бе Lubo1972, цената винаги е била определящ фактор. Ами аз вече смея да твърдя, че не просто АМД са по-добри само по-този фактор а и изцяло, и то точно по твоята логика която е "цената няма значение" защото какво се получава за 800$ си купуваш най-добрия процесор по-добър от съответниа ИНтелски за 1200$ и много по-добър от тези за по 150-300$ е. Ама хайде, че ме караш и аз да почвам тапотии да ръся.

И специално на въпроса ти "Колко струвало дъното за този ФХ?" Ами толкова, че аз ще взема дъно и процесор за цената само на P4 EE. E ?

А за Хипер Трейдинга много добре знам, че не му требе. Той и 64 битовия на АМД си работи със сегашните ОС :-) и пак е по-добър от Интелските.

А и да ти кажа няма смисъл от неимоверно вдигане на честотите, от към бързина за момента няма смисъл, има нужда от нова архитектура. Така, че 5Ghz ЦПУ-та хм засега не ни трябват :-)

Link to comment
Share on other sites

Tazi tema wze da stawa skuchna , pyk i mojete da si vodite spora i po ICQ vie dvamata. Prelagam druga: "Microsoft" ili "General Motors" ili pyk : "Koe e po dobre- PC-to ili kolata" . Eto malko za razchupwane na atmosferata:

На едно компютърно изложение шефът на Microsoft Бил Гейтс направил следното сравнение между компютърната и автомобилната индустрия:

 

"Ако General Motors развиваше своята технология със същите темпове, с които се развива компютърната индустрия, всички сега щяхме да караме коли, струващи по 25 USD с разход на гориво 4 литра на 1500 километра."

 

В отговор на този коментар компанията General Motors публикувала следното съобщение:

 

"Ако General Motors развиваше технологията си по същия начин, както Microsoft, всички днес щяхме да караме коли със следните характеристики:

 

- Без никаква видима причина колата ви щеше да катастрофира поне два пъти на ден.

 

- При всяко освежаване на пътната маркировка щяхме да си купуваме нови коли.

 

- От време на време колата ви щеше да спира ей така, без никаква видима причина, при което вие трябваше да я рестартирате, за да продължите.

 

- При някои маневри като завой на ляво например, колата ви щеше ненадейно да блокира. Единственият изход от това положение щеше да бъде повторното инсталиране на двигателя.

 

- Колата ви щеше да се използва само от един човек. При желание тя да се ползва от повече потребители, трябваше да си купувате кола 98 или кола XP, но тогава щяхте да плащате за всяко допълнително място в колата.

 

- Macintosh щеше да създаде кола, която да работи със слънчева енергия, да бъде по-надеждна, пет пъти по-бърза и по-лесна за управление, но щеше да може да върви само по 5% от пътищата.

 

- Датчиците за температурата на водата, за нивото на маслото и за акумулатора щяха да бъдат заместени от една единствена обща предупредителна светлина с надпис &о подразбиране - за цялата кола¦.

 

- Седалките на колата щяха да изискват хората да имат еднакви задници.

 

- Системата от защитни въздушни възглавници щеше да пита :"Сигурни ли сте?, преди да се задейства.

 

- От време на време без никаква видима причина вашата кола щеше да се самозаключва, оставяйки ви навън и щеше да отказва да ви пусне вътре. Единственият изход от тази ситуация щеше да бъде едновременно да вдигнете (1) бравата на лявата врата, (2) да завъртите ключа и (3) да пипнете антената.

 

- При всяко пускане на пазара на нов модел кола това щеше да налага потребителите да се учат да шофират отново, защото нито един орган за управление нямаше да работи при по-стария модел коли.

 

- За да изгасите двигателя, щяхте да натискате бутона Start"

:D :D

Link to comment
Share on other sites

OFFTOPIC: за което съжалявам ама....Ей заради такива като теб ги затварят подобни теми, ако нямаш какво да кажеш по-добре си замълчи. Още 10 като напишат нещо подобно независимо дали Интел или АМД фенове и темата ще изпростее тотално и .....излишен спам на мнение съм, че подобни постове трябва да се трият без компромиси, но не е моя работа, админите си знаят по-добре, въпроса е, че вместо постоянно да затриват подобни постове по някое време ще предпочетат да затворят цялата тема защото тя наистина вече няма да струва.

 

П.С. Съжалявам за офтопика ама не се сдържах, защото колкото и да е изтъркана тая тема винаги има какво да научим един от друг, а нали това е целта и на форумите.

Ti ot taia tema ne6to da ne nau4i 6toto az ne!!! Vseki vika po-evtino po-barzo drug po-skapo ama po-stabilno mran mran mran!!! Nikakvi argumentirani otgovori i mnenia :angry:

Link to comment
Share on other sites

2 dena me nyamashe i mnogo gluposti napisahte , eeey...

Nyakoy tuk se opitva da me ubedi che cenata nyamala znachenie (to e kato tezata "razmeryt nyama znachenie")

A pyk za soketite za AMD i Intel tuk prochetoh oshte po-golemi gluposti.

Da ne govorim che nyakoy se izdyni che za HiperTredinga OS nyamala znachenie.

Zasega mlykvam , zashtoto na vyprosa zashto Intel za 300 dolara bachka kato AMD za 120 otsreshtnata strana vze da povtarya "a vie zashto biete negrite".

Kato procheta neshto argumentirano ot Intel-ci pak shte se chuem.

Link to comment
Share on other sites

2 dena me nyamashe i mnogo gluposti napisahte , eeey...

Nyakoy tuk se opitva da me ubedi che cenata nyamala znachenie (to e kato tezata "razmeryt nyama znachenie")

A pyk za soketite za AMD i Intel tuk prochetoh oshte po-golemi gluposti.

Da ne govorim che nyakoy se izdyni che za HiperTredinga OS nyamala znachenie.

Zasega mlykvam , zashtoto na vyprosa zashto Intel za 300 dolara bachka kato AMD za 120  otsreshtnata strana vze da povtarya "a vie zashto biete negrite".

Kato procheta neshto argumentirano ot Intel-ci pak shte se chuem.

Добре бе готин, дай да прочетем нещо? Много е лесно да се пускат постове! Като си прочел, дай и ние да прочетем или си го пазиш за себе си. Нямам време да търся в момента, всичко което твърдя съм го научил от практиката си. Нали за това сме се събрали тука, да научим нещо ново един от друг.

Link to comment
Share on other sites

lubo , otivash v hardueren sayt , svalyash testove na realni prilojeniya - ne sintetichni gluposti (i za novi , i za stari CPU-ta na Intel i AMD) i sravnyavash proizvoditelnostta s cenata (tekushti ceni).

VAJNO:ATI se optimizirat za Intel , NVidia i VIA ne pravyat optimizacii.

Pokaji mi rezultati sravneni po dvoyki:

- za 50 $, za 100 , za 150 i t.n.

 

Kakvo stana s prehvalenia Itanium - vij mu i na nego testovete - na nivoto e na kaji-rechi P3 ot 1999g. !!!!!)

 

Sled 3-4 meseca shte poobsydim i Win64(AMD only compatible)sreshtu Intel.

Sled 1 g.pak.

 

Nadyavam se i Linux da izpolzvat shansa , koyto im se dava.(MS baviha dokato mogat s nadejdata Intel da izkarat svyasten 64-bitov , ama vidyaha , che nyama da dochakat).

 

98 ne moje da raboti pravilno s 2-procesorni konfig. (nito s emulaciata im HT).

vchera ot Kanada mi se obajda 1 priyatel - ne moje da si instalira 98 novo dyno za P4 (3 GHz)(ASUS nyakakyv) - po 10 pyti se probva i ne shte...Kazah mu da vidi v BIOS-a otkyde se izklyuchva HT - i stana.Zashto 98 , a ne XP - zashtoto mu preporychah da gi ima i 2-te (lichno az sym mnogo razocharovan ot XP-to).

 

Za stabilnostta na procesorite moje da se sydi samo ot praktikata kakto kazvash i ti , OBACHE:

Horata bez poznania pochti vinagi kupuvat Intel , zashtoto bili chuvali , che bil po-hubav ...?! Posle ne pipat nishto i syotvetno nishto ne se razvalya. I govoryat kolko sa spokoyni zashtoto sa s Intel.

Horata , koito sa polu-razbirashti si kupuvat AMD zaradi po-dobrото P/P , pipat deto ne im e rabota , povrejdat , i posle revat.

Horata , koito naistina razbirat , kupuvat s ogled na nujdite si i syobrazno parite , i kakyvto i CPU da sa vzeli - im raboti bezproblemno.

 

Kogato sym slagal CPU i nikoy ne pipa sled men - nikoga ne e pravil problemi nito AMD , nito Intel.Ama ya procheti tuk vyv foruma kakvo stava:

1-ia vika - diga mi 70* , ama to may sym mu slojil naobratno radiatora,

drug mu otgovarya - ama to moje li taka ?

3-ti se smee(s pravo) - ami moje(ako mnogo se pomychish)

Ey ot takiva trygvat glupavite prikazki(ne ot 3-ia de)

 

Kak goryal AMD bez radiator ???!!! a zashto shte go mahash ???!!! po syshtata logika i az shte ti pokaja kak se razbiva Mercedes , ako go karash po janti.

 

Drugite si argumenti veche sym gi pisal po-gore.

Ako nyakoy pishe , bez da chete kakvo sa pisali tezi predi nego - yavno si ima problem (s neudobno ime).

 

Az ne sym ultras na nikoy.Prosto gledam da davam tolkova pari kolkoto sa dostatychni , a ne da pryskam za neshto prestijno i nenujno.Koyto pravi vtoroto si ima syshtia problem s neudobno ime.

 

Kazah

Link to comment
Share on other sites

I az kato si kupuvam neshto za PC-to gledam da vzema vuzmojno nai dobroto za parite koito imam i gledam Reviewta-ta na tiq raboti no primerno ne vijdam nikakvu smisul da se kupuva Celeron poneje spored men e dosta slaba procesor no inache Pentiumite sa dobri.Np prosto smqtam che nqma nujda da davam tolkova pari kato moga za po malko moga da vzema sushto dobro CPU :)

I spored men Pentium si e dosta dobur procesor na za hora koito nqma da go polzvat za 3D obrabotka i razni takiva raboti nqma smisul prosto

Link to comment
Share on other sites

I az kato si kupuvam neshto za PC-to gledam da vzema vuzmojno nai dobroto za parite koito imam i gledam Reviewta-ta na tiq raboti no primerno ne vijdam nikakvu smisul da se kupuva Celeron poneje spored men e dosta slaba procesor no inache Pentiumite sa dobri.Np  prosto smqtam che nqma nujda da davam tolkova pari kato moga za po malko moga da vzema sushto dobro CPU :)

I spored men Pentium si e dosta dobur procesor na za hora koito nqma da go polzvat za 3D obrabotka i razni takiva raboti nqma smisul prosto

Мани ги тия Celeron-и те за нищо не стават вече. Едно време да но сега само колкото да кажеш че имаш компютър. Хубави неща научих тук.

 

64 битовата архитектура е нещо нормално при развитието на компютрите скоро ще има и 128 и 256 и така до безкрай. Колкото по бързо толкова по добре само да не ми бърка в портфейла.

Link to comment
Share on other sites

Абе няма да видим много скоро 128 и 256 битови процесори ама карай, все някога и това ще стане :-) близките 4-6 години се съмнявам да излезе 128 битов :-).

Link to comment
Share on other sites

И за кво да изкараш процесор за който няма операционна система БЕ?

Ami zashtoto OS se pravi za CPU , a ne CPU za OS - uchudvam se , che ne go znaesh...

Link to comment
Share on other sites

Ami zashtoto OS se pravi za CPU , a ne CPU za OS - uchudvam se , che ne go znaesh...

Хмм ми тъпите идеи са обикновено в ръцете на АМД. Хайде помисли не е ли тъпо. Вадиш нов процесор за който няма ОС. Губиш една година докато някои направи ОС и този процесор остарява морално и не може да си покаже силата. Хайде да видим като излезе 64 битовия Win, дали АМД ще има най-бързия процесор за него! Абе хора, не виждате ли с каква лекота Интел преборват "най-новия", 'най-бързия' и тъй нататък най.. процесор на АМД? Не говорим за пари, отношение цена/производителност и т.н. Говорим за чиста технология. С леко увеличаване на честотата или кеш-а те успяват да са на върха постоянно. За да не се обидите нека да кажем, по-бърз или равен! ок??

Link to comment
Share on other sites

Абе Lubo1972, ти не разбираш ли или ........колко човека трябва да ти кажат, софтуера върви след хардуера защото, софтуера се пише за хардуера. Как да се напише софтуер за хардуер който не съществува. И не разбираш ли, че се опитваш да сравняваш различни неща. Винаги става вапрос цена/производителност, иначе на каква база ще сравняваш два процесора или каквото и да било. Хайде да ти дам някакъв идитски пример: то и примерно GSM апарат например.....да речем Моторола C350 е по-добър от моята Т180, ама едната е в съвсем друг ценови клас (то моята вече не се произвежда де) никога ли не ти е хрумвало, че сходни или продукти в една област винаги се разделят на класове и се казва в този ценови клас........И пак не си прав с каква лекота Интел биели.....с каква лекота бе с такава че процесора им става два пъти по скъп, (баси лекотата) и там е работата, че не бият а се опитват да догонят в случая. Просто FX серията на АМД в момента са по-добри, ама то само те да са. Ето гледай:

P4 2.0G/FSB 400MHZ/512K/BOX 141.00$

AMD XP 2000PR/1.67GHZ 62.50$

AMD XP 2200+ 69.00$

AMD XP 2800+ BOX/FSB 333 142.00$

AMD XP 3000+/FSB 333 /512K 149.00$

Ти ли ще си направиш изводите или аз? Ама хайде аз щото ти и на черното бяло ще кажеш обаче за теб Интел ще са по-по (нищо, че 1000 човека ти говорят едно и също)

Та значи какво показва горното виж колко струва 1-вия и 2-рия колко е разликата? почти два пъти и половина а ще приемем само ще приемем, че са на едни си същи честоти, и какво става? Ами това АМД го удря в земята тоя Интел

(нищо че АМД-то реално работи на доста по-ниска честота, това говори ли ти нещо?) И после погледни къде се изравняват цените при процесори дето ама го погазват то Пентиум ама тотално. Е за какво говорим сега ти ми кажи кои тук са по-добрите процесори? И по какво да ги сравнявам, нямам претенции ако искаш в ценови класове, ако искаш da gi razdelim na Low, Middle и High, хайде ти кажи. Ама аре че ми писна. А колкото до това когато след година дооправят 64 bit windows и когато видите ли Интел ще изкарат ТРЕПАЧ и те 64 битов процесор малко май няма да има за тях ОС а и нещо го изкарват тоя процесор от няколко години и още го няма явно доста проблеми имат, като го изкарат тогава пак ще говорим, нямам против да изкарат по-добър. И още един въпрос, през това време АМД ще спят или какво?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...