Jump to content
BulForum.com

Anketa za procesori


Koj e po dobar INTEL ili AMD ?  

179 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Тестовете които Myth е пратил наистина показват кой професор какво може, понеже е безмислено да сравняваме професорите на игри или игрови benchmarkове (от рода 3D Mark). Тези които знаят малко повече по въпроса са наясно че наигрите се използват почти само целочислени операции, докато на програми като ArchiCAD AutoCAD 3DStudioMAX се използват операции със плаваща запетая (особено при 3D рендер). А именно на споменатите операции със плаваща запетая AMD се дънят, рабира се "дъненето" се изразява в малко по малка скорост, затова пък те имат 2 допълнителни сета от инструкции за игри (3DNow! и 3DNow! Extended) които боостват скоростта в игрите неимоверно. Затова пък AMD нямат SSE2 инструкциите, нито пък ще имат SSE3, които новите Prescott ще притежават. С една дума AMD е процесор за общия потребител и най вече за игри, докато Intel е за хора които наистина им трябва производителност на сериозни програми. B)

 

Прост пример: един seriozen архитект, който вади по 2000 - 5000лв на месец и работи на ArchiCAD (съмнявам се че някой от вас знае какво е това) прави 3D и има нужда от скорост в работата си която AMD не може да му даде....а познайте колко P4ки може да си купи той за един месец.

 

Според мен истината е че който може да си позволи си купува P4. А НИЕ МАЧКАМЕ С AMD!!!! ;)

 

PS: Понеже знам почти цялото ядро Prescott наизуст искам да ви кажа че ако наще хора от AMD не изкарат качествено ново ядро.........след максимум година Prescottчетата с новите чипсети на 4-5 GHz ще мачкат наляво и надясно. :cry

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Dj Nikolaeff ti da ne si ikonomi4eski expert ta predvidi kak ste se razviqt subitqta na CPU marketa 1-2 godini napred? :) (ne6to koeto mnozina istinski experti nemogat)

Prescott btw oste ni6to ne e dokazal........

Link to comment
Share on other sites

Абе много се говори за тия Prescottи че ще са много бързи на високите честоти 4-6 GHz и че те са направени за такива честоти, но нищо не се знае. Тепърва че излизат и нови чипсети с нов сокет понеже във стария 478 греят доста. Както казах нищо не се знае.

 

Караман, да някои знаем. :D

Link to comment
Share on other sites

. Затова пък AMD нямат SSE2 инструкциите,

Какво нямали AMD? SSE2? А за това какво ще кажеш:

"AMD64 technology which doubles the number of processor registers and dramatically increases the system memory addressability

Enhanced multimedia instructions support including 3DNow! Professional technology and SSE2"

 

Така добре ама като си говорим за изчисления с плаващи запетаи, поне да беше погледнал и първия ми линк където в два от три теста АМД бият тотално. Освен това забележи, към кой сайт е този линк, Tom's Hardware :-) За 3D тестовете няма как да не призная, че интелските процесори бият, но забележи колко малки са само разликите в резултатите, при разлика от цял Ghz ж полза на Xeonite :-) та какво става почти еднакви резултати, при доста голяма разлика в честотите :-). Във втория линк интелските процесори също има какво да покажат, определено. Ама той втория линк трябваше някой от интел феновете да го сложи не аз :-). И сега идва време и за цената да спомена, не ми казвай, че тя нямала значение, във големите фирми студиа за 3D, дизайн и каквото още щеш. Никой не ми отговори на въпроса защо на ILM, рендер фермите им са със АМД процесори? А и само да добавя, че подобни студиа за ефекти рендване и.........практика е специално да се пише софтуер за това което се върши :-) незная, но какво ли ако все пак този софтуер е написан е оптимизиран за АМД? Тук нямам познания е нека се намесят сега хората дето разбират от програмиране. Така, че аз лично незнам защо ILM sa izbrali AMD дали заради по-ниската цена или заради това, че са решили, че е по-добрия CPU. Ето резултат от търсене с Гугъла за рендер ферми с АМД CPU, (сигурно има и още 2хтолкова с Интел) ама кажете ми, че всички тези които са избрали АМД са тапаци и са нямали пари за Интел, или кажете Интел са само за сериозна работа а АМД.....ТУК

Link to comment
Share on other sites

abe vie izobshto znaete li kak smiata procesora da govorite takiva neshta

 

 

10101010

+

01010101

=

11111111

 

e tva e

Aaaaa,ne,Karamane:

1+1=1,(9) spored CPU-tata de :D

Spored pyrviya Pentium (1995g.) beshe dosta po-slojno chislo :P

Link to comment
Share on other sites

Е lubo1972 виж това, нали жсе ми разправяш как AMD били слаби при сървърите и....е само виж как AMD удрят Intel в земята с изкарването на първия си процесор предназначен за сървърни приложения. Просто Opterona кърти и още веднъж само да си се изказал неподготвен колко слаби били АМД-тата в изчисленията с плаващи запетаи, FPU защото там пък да не говорим виж само точно тестовете за изчисления с плаваща запетая. Та ето чети ТУК

 

А ето и малко данни за ....:

The latest server data from Gartner shows that only 6,281 Itanium boxes and 31,184 Opteron boxes were shipped in the first quarter of this year. Together, Itanium and Opteron servers accounted for 37,000 of the 1.6m units moved in the period.

Are da si doidem na dumata za desktopite, samo edin link po-natam, memory benchmark se wijda TOVA, koeto shte reche za takiwa kato tebe obqsnqwam, che pri golemi obemi failove Atnloncheto izduhwa kym 2 pyti i kusur... i s kvo kompensira? Nali si goworim za realna rabota, za igrite reshihme veche. Pri ram 512, kacheno XP, PhotoShop i 200MB fail otvoren? CHUPEN DISK ili byrkam a? Ama ti ot de da znaish be, to vektorni failove 200MB nqma :-) Are da vidim i linka za AMD rendering fermata na ILM kakto obeshta?Mlykvam dokato mi namerish link-a

Link to comment
Share on other sites

lubo1972 che na testove s memory band intel biqt ot krai vreme samo 4e kakto sme se ubedili tazi harakteristika ne e tolkova vajna za realnata rabota na CPU.

Ste me izvinqvash no edna igra kato DOOM 3 za koqto i 3ghz processor e malko go iztiskva (CPUto) maximalno...

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ .... темата отива на затваряне , че само се дрънкате като малки деца. Що не се видите някъде двете агитки на Интел и на АМД и да се сбиете, напиете и разберете........

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ .... темата отива на затваряне , че само се дрънкате като малки деца. Що не се видите някъде двете агитки на Интел и на АМД и да се сбиете, напиете и разберете........

6toto sa 3 pati po-malko i spora 6te e qsen :punk I na qdene i na piene i na boi 6te vi otnesem be :pirate

Link to comment
Share on other sites

Atnloncheto izduhwa kym 2 pyti i kusur... i s kvo kompensira? Nali si goworim za realna rabota, za igrite reshihme veche. Pri ram 512, kacheno XP, PhotoShop i 200MB fail otvoren? CHUPEN DISK ili byrkam a? Ama ti ot de da znaish be, to vektorni failove 200MB nqma :-) Are da vidim i linka za AMD rendering fermata na ILM kakto obeshta?Mlykvam dokato mi namerish link-a

Аз това няма да го коментирам, щото взе малко да се поизхвърляш :-)относно издъхжането на Атлоните. Пък все пак не падаме от небето :-) преди да дойде Ангел при нас ако си спомняш аз се занимавах и с фотосите :-). Ама кога ли "ние" сме работили с растер а?

Thief все пак компютрине НЕ се ползват само за игри :-) а скороста на трансфер с паметта винаги има значение в доста приложения не малко :-). И не казвам, че Интел са кофти процесори, против съм сляпата фенщина, против съм това да се говорят глупости от рода на това, че АМД били нестабилни неставали за работа, Интел били по-добрите и........Факт е, че фазарните дялове на АМД постоянно се увеличават, много повече от достоен конкурент на Интел са. Това дали стават за работа или не, мииии иамше там разни линкове дето показват достатъчно ясно :-). А времето ще покаже :-) кой, кой е. Вярно темата взе да става малко хм скучна :-).

Link to comment
Share on other sites

Прост пример: един seriozen архитект, който вади по 2000 - 5000лв на месец и работи на ArchiCAD (съмнявам се че някой от вас знае какво е това) прави 3D и има нужда от скорост в работата си която AMD не може да му даде....а познайте колко  P4ки може да си купи той за един месец.

Айнщайн Ти пък от къде реши, че сме толкова "вътре" :confused и не знаем какво е ArchiCAD :woot според мен с това изказване се "изхвъляш като....." :) малко е грубо да говориш така за хора, които нито познаваш нито си виждал :)

Link to comment
Share on other sites

Прост пример: един seriozen архитект, който вади по 2000 - 5000лв на месец и работи на ArchiCAD (съмнявам се че някой от вас знае какво е това) прави 3D и има нужда от скорост в работата си която AMD не може да му даде....а познайте колко  P4ки може да си купи той за един месец.

Да бе прав е little, много подценяваш участниците във форума. Интересно ми е ти какво правиш с Архикад и 3Д студиото. Не се заяждам, просто не подценявай останалите, и ако става за въпрос предполагам, че тук всеки ще може да изброи програми за които останалите не са чували. Просто не е в това въпроса и коментара в скобите ти беше излишен. А искам да ти кажа, че и Архикад, и Аутокада, и 3Д студио, и Мея, и още много от сорта си вървят перфектно на АМД процесори, при нас по-голямата част от CPU-тата са такива, и на 4-5 от тях по цял ден се работи само с Архикад, 3Д студио, и Фотошоп. Ама ще се радвам вече да не правим такива коментари (включително и това моето)

щото наистина почваме да изтъпяваме. Нека темата си остане отворена но да не пишем простотии, ако някой има да каже нещо интересно да казва, то не че на моменти и моите постове не изпростяват ама....Между другото ето нещо интересно за бъдещите планове на АМД още не съм чувал при интел нещо за DualCore надявам се да не греша де и още интересно ще е когато и АМД се възползват от 90nm) технология съвсем скоро ще е :-) ето ЛИНК

 

П.П. И ако не си забелязал гигахерците далеч не са най-важния показател за производителноста на един процесор с тези ядра и АМД и ИНТЕЛ вече и 10Ghz просеро да направят разликатаняма да е много голяма. В подкрепа на мнението си ще визирам първо на АМД CPU-тата виж на колко по-ниски честоти работят. Трябва ли да споменаваме разни други видове прцесори които работqт на по 800Mhz които нямат нищо общо с x86 архитектурата, и че в някои графични станции те са предпочитаните? Силно се съмнявам, че при тези архитектури ще видим 5-6Ghz процесори, просто няма смисъл. Сега не знам колко е технологичната граница Ghz при 90nm и тази архитектура, no kakъв е смисъла след като периферията в известна степен ще спъва процесора? Не съм много по техническите обяснения бих могъл да опитам но мисля, че тук все пак има 1-2 двама които ще го направят доста по-добре и ще внесат повече светлина по въпроса. :-)

Link to comment
Share on other sites

Истината е, че АМД е догонващата в случая фирма. АМД не са изкарали нито един процесор преди Интел. АМД са ориентирани към по ниски цени, а това става с по ниски разходи. По малко изследователска работа и компромиси. Относно прослувутия Атлон 64 - ядец B) Интел изкараха отдавна 64 битови процесори за сървъри, но липсата на съвместимост замрази засега масовото им производство. Далеч по производителна е една двупроцесорна машина, пък било и единия да е логически ;) Така, че на този етап общата производителност на една HT машина е по добра от тази на 64

Link to comment
Share on other sites

Истината е, че АМД е догонващата в случая фирма. АМД не са изкарали нито един процесор преди Интел. АМД са ориентирани към по ниски цени, а това става с по ниски разходи. По малко изследователска работа и компромиси. Относно прослувутия Атлон 64 - ядец B) Интел изкараха отдавна 64 битови процесори за сървъри, но липсата на съвместимост замрази засега масовото им производство. Далеч по производителна е една двупроцесорна машина, пък било и единия да е логически ;) Така, че на този етап общата производителност на една HT машина е по добра от тази на 64

Истината е, че Интел искараха процесор който не изпълнява 32 битови инструкции :-) и ако ще си говорим за сървърни процесори, Opteron e ненадминат постнал съм линк и то от Томс Хардуер можеш да видиш тестовете, , в случая продажбите на Opteron са много по-големи бях постнал колко са при Оптерон и колко при Итаниум ама кой да чете ето:

"6,281 Itanium boxes and 31,184 Opteron boxes" е в случая кой догонва, освен това Интел ще трябва да изкарат и 64битов съвместим с 32 битови приложения, такъв все още няма, значи Интел пак ще догонват :-). Ами колкото до производителноста която била по-голяма с HT, ами аз не виждам освен P4E, кой друг интелски процесор в момента се опира на споменатите Athlon 64 FX :-).

Така, че до тук с по-добрата производителност на HT, дори линковете с тестове на lubo1972 говорят против това твое твърдение Атлон 64 процесорите са доста пред P4 само P4E успява да им се опре както вече писах. Значи пак Интел догонват :-). Така постнал съм също новия Роадмап на АМД ако забелязваш вече се говори за процесори с DualCore, при интел изобщо не съм чувал ще правят ли такива и ....., значи и тук Интел май ще догонват :-). И така хм, един познат мнго хубаво ме подсети да те питам изобщо какво е това "логически" щото според мен е те такова чудо нема :-) ти ако ми обясниш по-подробно добре :-).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...