Jump to content
BulForum.com

За любимите пловдивски кръчми


Recommended Posts

q kaji kvi sa gore dolu cenite i kva muzika puskat tam

 

cenite sa narodni

60 stotinki malkoto (vodka, rakiq, djin i tn )

60 bezalkoholnoto

puskat radio razli4no no ne 4alga , i 4alga kato e ostanala samo 1 masa i tq jelae 4alga ili si4ki jelaqt 4alga , no ina4e ne :)

tam e super :P prepora4vam vi go

 

 

a ina4e tova koeto nqkoi nari4at Lationoto , nie mu vikame Darvenoto :) a treti mu vikat Kra4mata :) ama mai istinskoto ime e Lationo :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply
  • 7 months later...

Най-яко си беше преди 6-7 години( че и повече) в Безистена!!!

Link to comment
Share on other sites

Аз ще започна с малка ретроспекция

Устата - Ухото - белези

Синия Лимон (Петното) - просто не могат да се сравняват тогава беше просто върха това заведение, много се кефих ама наистина много

предпочитам да ходя в Jardin Miro (бившото Лъки на гърба на Синдикалния) наистина много приятно заведение, много спокойно няма големи компании, няма викове, приятно обслужване, музиката е пусната нормално и бирата е 1 ЛВ, а и сервитьорките са добри :Р

 

все пак честно да си призная най-много ми лиспва Синия Лимон.

Да, Синия Лимон много липсва!!!!

А колко сме запивали в Ухото( Устата) :punk

Сега и аз ходя в Жарден Миро........

Link to comment
Share on other sites

sincity,сега ще се окаже,че може и да съм те мяркал в Жардена,макар че вече не вися там по цял ден/вечер.Има и едно заведенийце в Стария град-Таксим се казва,представлява една тераска,гледката е хубава вечерно време

Link to comment
Share on other sites

sincity,сега ще се окаже,че може и да съм те мяркал в Жардена,макар че вече не вися там по цял ден/вечер.Има и едно заведенийце в Стария град-Таксим се казва,представлява една тераска,гледката е хубава вечерно време

 

Миналата година беше много хубаво. Тая нещо го преградиха, разградиха...за нищо не става...в комбинация със строежите в околността...

Link to comment
Share on other sites

Ако някой е ходил в кръчма "Котва" знае колко е яко , цените не са толкова ниски , но пък атмосферата и обслужването са невероятни... :D :P :)

Link to comment
Share on other sites

Аз ще започна с малка ретроспекция

Кръчми от детството:

Минас - малко съм ходил там, после я затвориха .. просто нямам думи.

Възраждане (сега е Антикварното ли какво ли вече не знам) като ученик там се насирахме петък след училище

Бялото, Борото и двете бяха до ТЕТ-а вече не съществуват - кафета билярди алабала губена на време

Студенстки кръчми и заведения:

Лозинката (в махалата зад Военна Болница) евтиниика и много приятни спомени

Устата - Ухото - белези

Синия Лимон (Петното) - просто не могат да се сравняват тогава беше просто върха това заведение, много се кефих ама наистина много

Конюшните на Царя - но първата година като ги отвориха, в момента не ми харесват.

... и хиляди такива заведения имаше.

Наши дни:

ами в момента ходя в Red I, защото едни агенти ме мъкнат натам иначе предпочитам да ходя в Jardin Miro (бившото Лъки на гърба на Синдикалния) наистина много приятно заведение, много спокойно няма големи компании, няма викове, приятно обслужване, музиката е пусната нормално и бирата е 1 ЛВ, а и сервитьорките са добри :Р

 

Пропуснах много заведения ама на някой една ли му се слушат глупости за отдавна затворили заведения. Такива в Капана, Стария Град и Центъра ... но все пак честно да си призная най-много ми лиспва Синия Лимон.

oх мля те спри!тоя син лимон...........защо го затвориха бе.......... :(

окото е яко много,по-често да те мъкнат на там агентите :P

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив имаше една свястна бар кръчма и това беше флай ен хай. Следващото е Калигула , още по - потна кръчма , но по - скъпичка от първата :punk

Link to comment
Share on other sites

Онази на синдикалния дом наистина е много добра. Препоръчвам я и аз. (нали става въпрос за онази откъм Гладстоун?! или нещо друго може би...)

Link to comment
Share on other sites

Онази на синдикалния дом наистина е много добра. Препоръчвам я и аз. (нали става въпрос за онази откъм Гладстоун?! или нещо друго може би...)

 

Да точно тази е Жарден Миро наистина е яко там и цените са тънкаж само едно не ми харесва!!Вентилацията им е супер кофти и вътре зимата става димна завеса от цигарен дим в буквалния смисъл на думата!!!Това му е единственото кофти нещо според мен :)

Link to comment
Share on other sites

sincity,сега ще се окаже,че може и да съм те мяркал в Жардена,макар че вече не вися там по цял ден/вечер.

Еми, аз съм те мяркал,ама ти не знаеш:) :laughing: Шегувам се!!

 

 

В Пловдив имаше една свястна бар кръчма и това беше флай ен хай.

Флай Ен Хай затвориха ли го???
Link to comment
Share on other sites

Еми, аз съм те мяркал,ама ти не знаеш:) :laughing: Шегувам се!!

Флай Ен Хай затвориха ли го???

Е че отдавна :D , аз затова съм в траур и не ходя в други клубове или кръчми :P

Link to comment
Share on other sites

За мен пък най-добрите кръчми ги деля на 2. За чалга или друга музика. И после още на 2. Само за пиене или и да може да се играе. За чалга, само за пиене най-добрата и евтина кръчма според мен е Тромпета, ако трябва да има и дансинг - Тони 2000. А за по-западна музика предпочитам някое от 3-те Фламинга, особено това на пещерско. А за дансинг, всяка подобна дискотека. :)

А да, има и една махленска кръчмичка за чалга - "Камена", обаче не ви препоръчвам да ходите там, защото много често ходя там и обикновенно няма места. Не си заслужава. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз предпочитам домашната обстановка с музика по желание на хората които са се събрали ... най-често тя е :punk :punk :punk кат са развърти салатата и домашната ракия просто се чувствам все едно съм някъде другаде ... не на този свят ... па ако някой е загорял винаги шъ са намери място ;)

Link to comment
Share on other sites

Еми май още края на миналата година или началото на тази...

Някакви строежи май имаше наоколо. Супер депрес, няма друга такава кръчма, където като отидеш напушен като летящия холандец, хилиш се като кретен и да не те изгонят...

Link to comment
Share on other sites

За мен пък най-добрите кръчми ги деля на 2. За чалга или друга музика. И после още на 2. Само за пиене или и да може да се играе. За чалга, само за пиене най-добрата и евтина кръчма според мен е Тромпета, ако трябва да има и дансинг - Тони 2000. А за по-западна музика предпочитам някое от 3-те Фламинга, особено това на пещерско. А за дансинг, всяка подобна дискотека. :)

А да, има и една махленска кръчмичка за чалга - "Камена", обаче не ви препоръчвам да ходите там, защото много често ходя там и обикновенно няма места. Не си заслужава. ;)

 

Тромпета рулира....ама на мене ми е далече

Граждански клуб ака Рахата 2 - много приятно място. Не особено претенциозно, но все пак с приятна атмосфера, чистичко, с богато меню и прилични цени.

Фото Клуб - атмосфера "стари градски песни", по-бедно меню, почти същите цени като в Гражданския. Неоспорим плюс - салата - Чаша с моркови нарязани на дълги пръчици, потопени в лимонов сок - солиш и папаш - просто супер.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Жарден Миро е на гърба на Синдикалния дом,не се вижда от Гладстон.

от гадстоун се вижда "войводите" то е най близкото да синдикалния дом за което се сетих

там има супер много видове бира направо изпадам в дилема кво да пия като съм там и имам пари -поне 50 вида

има една "канабия" много забавно харабия дъха на коноп

 

бившото "shadows" e станало реге нещо

и горе долу бива

га няма скинари да се бият с посетителите

 

петното ме радва га съм там и съм в настроение направо превземам денцинга

 

---------------------------

ко стана със сакс-а

ни съм влизал от полвин година че и повече

Link to comment
Share on other sites

naposledak na men mi stana lubima kra4mi4ka perlata v ki4uka ne e ni6to osobeno ama men me kefi :D

Коя Перла? Едната се намира на края на ул. "Пере Тошев", а другата до Събота пазара.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...