Jump to content
BulForum.com

Какво сънувате?


Recommended Posts

Ми предпоследния сън беше - седя си в хола, една мизерия, нямаше стъкла в къщи, всичко беше найлони, седях свита в един ъгъл на стаята в един кашон, и бях болна - кашлях, кихах и точно заради тая настинка не можех да излезна от стаята, и всеки път, когато все пак успявах над вратата ми се появяваше един образ, който ми говореше разни шитни..от рода на 'На ти ся богата мизерия'...

Тва е, тоя сън съм го сънувала от януари до края на март месец :)

 

Последното, пък което сънувах в продължение на 2 седмици беше как с приятеля ми седим на кръчма и той ми обяснява как съм го изложила пред хората, с тва решение, което съм го взела..

т'ва е..

винаги сънувам некви кофти сънища..

А спомняш ли си когато си сънувала тези сънища,преди да заспиш в какво настроение си била?

При мен сънувам гадни сънища обикновено ако си легна в лошо настроение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 929
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ми предпоследния сън беше - седя си в хола, една мизерия, нямаше стъкла в къщи, всичко беше найлони, седях свита в един ъгъл на стаята в един кашон, и бях болна - кашлях, кихах и точно заради тая настинка не можех да излезна от стаята, и всеки път, когато все пак успявах над вратата ми се появяваше един образ, който ми говореше разни шитни..от рода на 'На ти ся богата мизерия'...

Тва е, тоя сън съм го сънувала от януари до края на март месец :)

 

Последното, пък което сънувах в продължение на 2 седмици беше как с приятеля ми седим на кръчма и той ми обяснява как съм го изложила пред хората, с тва решение, което съм го взела..

т'ва е..

винаги сънувам некви кофти сънища..

 

 

А спомняш ли си когато си сънувала тези сънища,преди да заспиш в какво настроение си била?

При мен сънувам гадни сънища обикновено ако си легна в лошо настроение.

 

В нормално настроение съм била..

:)

Link to comment
Share on other sites

Последно беше някаква бяла пантомима... разни хора в бяло се скупчваха и танцуваха, играеха(че и изразително при това) и говореха с гласа на вятъра... а наоколо всички беше прекалено бяло...а хората все едно бяха в някоя яма на Дантевия ад... натъпквайки се един върху друг...

...и писъци, разни чужди гласове в главата ми - някакъв старец (като крал някакъв се явяваше) крещи: "Няма червения ключ! Най напред...най-напред ще те ударя!"...части от несъществуващи песни....

...беше само дрямка, вятърът през прозореца се чуваше, и даже успях да запиша повечето...странно...

Link to comment
Share on other sites

начи това го санувах отдавна , ама си го спомням.

представете си че това е апартамент

san.JPG

аз спя в моита стая

виждате че дясно от врата има 1 оранжева точка, е от там санувам

горе в ъгъла на тавана е.

3-те сини точки срещу вратата на моята стая са 3 хора гледащи право към мен/леглото ми е точно срещу вратата/.(вратата е затворена)

Наи от дясно ( тъмно синята точка ) е жена.

а двете светло сини ляво от нея са 2 деца ,едното беше по голямо ама не си спомням кое , дори пола им не помня( мисля че жената беше маика на децата )

и така седят почесват се ,никои нищо не казва, правят някви неща като всеки нормален човек чакащ нещо , ама така ги санувах как чакат и ги гледах супер много време и от оная точка дето съм нарисувал от горе ги гледаш как чакат и то пред моита стая.....беше супер страшно.Това го санувах наи рано 2 клас , щото 3 клас се преместихне , сега съм 10-ти клас.

Link to comment
Share on other sites

Последно беше някаква бяла пантомима... разни хора в бяло се скупчваха и танцуваха, играеха(че и изразително при това) и говореха с гласа на вятъра... а наоколо всички беше прекалено бяло...а хората все едно бяха в някоя яма на Дантевия ад... натъпквайки се един върху друг...

...и писъци, разни чужди гласове в главата ми - някакъв старец (като крал някакъв се явяваше) крещи: "Няма червения ключ! Най напред...най-напред ще те ударя!"...части от несъществуващи песни....

...беше само дрямка, вятърът през прозореца се чуваше, и даже успях да запиша повечето...странно...

 

Това са гласове от ефира. Често ми се случва преди да заспя да почна да чувам стотици гласове, някои от които даже са на познати и приятели, шептейки сякаш на ухото ми най-различни неща. За съжаление често се сепвам панически. В една книга, която прочетох наскоро тези гласове се предполага, че са на умрели (което не обяснява гласовете и репликите на мои приятели)...

Link to comment
Share on other sites

еле колко гаден кошмар имах

опитвам се да избягам от някакви крадци на зъби

виждам как хващат няколко деца и им ги и збиват

и аз през това време си бягам и осъзнавам че всъщност съм във една голяма клетка

съптветно ме хващат и се събуждам

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз пък съм сънувала, че ме преследват гигантски щрауси :wir , които гледаха мнооооооооого злобно! Сънувала съм, че се събуждам в болнична стая след като съм се опитала да се самоубия...Сънувала съм, че ме гони мечка, която в последствие се оказва, че иска да ме пита колко е цената на картофите :angry1 АААААААааааааааааа и преди много често сънувах, че с бившия ми клас минаве по моста на Марица и той се срутва (което стана :sick :woot :blink: при наводненията лятото, само дето ние не бяхме на моста....)

Link to comment
Share on other sites

Сънувала съм, че ме гони мечка, която в последствие се оказва, че иска да ме пита колко е цената на картофите

хахаха, мале паднах от стола от смях хаха

 

а като каза марица, миналата вечер сънувах, че оставам без дрехи, щото заваля дъжд, и се разхождах гола по улиците, докато стигна до марица да си намеря дрехите, щото бях убедена, че сa там.

намерих си ги, обляках се, и като тръгнах да се прибирам ужасно много хора бяха голи :blink: :D

Link to comment
Share on other sites

Веднъж сънувах, че е вечер и съм много бременна. На сутринта в съня бях родила, а детето ми не беше човек, а някакво цветенце, нещо като тревичка, много мъничко и много си се грижех за него. Иначе обикновено сънищата ми са страшно неясни и си спомням само участниците, не и действията им.

Link to comment
Share on other sites

аз сънувам всякви глупости.Много от тях забравям -някои са добри,други са гадни.

По едно време сънувах някаква летяща чиния как идва към мен(тва го виждам през прозореца) и тогава се събуждам.Веднъж станах много рано сутрин и чух некви странни звуци,като от двигател на хубава кола-тих и плавен-само че идващи от горния етаж/покрива-за това по късно сметнах че е сън. (ей,стига сте се смяли бре,знам че са глупости)

Мразя да сънувам еротични сънища,т.нар розови сънища.Става обикновенно ако не съм мислил за секс от много дълго.Винаги започват добре и след тва се превръщат в ужасни кошмари от които се събуждам с ужас прекалено късно.

 

Обичам да сънувам че летя,или че се нося над огромно и много подробно описано пространство.Това става само ако съм успял да заспя много дълбоко.В някои сънища осъзнавам ясно че сънувам и дори в определена степен съм способен да манипулирам собствения си сън-нещата които се случват в него.Когато се появи нещо разсейващо губя контрол и макар да не ми се иска се събуждам,изпускам го.Този тип сънища обикновенно успявам да запомня.

 

Много хора сънуват и забравят всичко,дори че са сънували-това става секунди преди да са в пълно съзнание след ставане.Всички сънувате,просто рядко запомняте.

Мога да ви говоря и за научни факти и теории какво става в главите ни като сънуваме,но не ми се занимава сега да пиша,а и се съмнявам вие да се интересувате толкоз от тази страна на сънят.

Edited by Lucky13
Link to comment
Share on other sites

Снощи сънувах че участвам в WWII.Аз и моята група завземаме един немски бункер.Обаче през цялото време се гледам като на филм.Прочисваме бункера от фашистите.Влизам в едно помещение.там обаче в гръб ми искача един фашист и ме пробожда с нож.Падам на земята и чувам как медика се опитва да ме спаси.Но гласа му сякаш бавно се отдалечава.Виждам един тунел, края на който свършва в ада.Изправям се пред портите адови и някаква сила ме бута вътре.Но през цялото това време чувствам гняв и съжаление че няма да мога отмъстя за моята гибел.Изправям се пред дявола и той ми казва че ако победя един от най-добрите му войни ще ми позволи да се върна и да отмъстя за себе си.Побеждавам война и се озовавам пак там където бях.И се събудих.

Link to comment
Share on other sites

Мога да ви говоря и за научни факти и теории какво става в главите ни като сънуваме,но не ми се занимава сега да пиша,а и се съмнявам вие да се интересувате толкоз от тази страна на сънят.

 

Az edinstvenoto, koeto znam e, che sunywame 1-2 sekundi predi da se sabudim..

Na men lichno shte mi e interesno da napishesh neshto poweche, ako iskash de

:rolleyes: ;)

Link to comment
Share on other sites

Pechenata>>за тебе:

...

учените смятат че протича в три основни фази.Фаза на бавната вълна,която на ЕГГ(елентронна-енцефалограма)се характеризира с делта вълни.Втората е REM (rapid eye movement-безпорядъчно движение на очите по време на сън-дори със затворени клепачи)-тя е много по-повърхностна и обикновенно е свързана със съновиденията.Взети заедно тези две фази оформят т.нар "базален сън".Сънят от третата фаза се нарича "незадължителен",тъй като немалко хора се лишават от него,без това да води до някакви нежелателни странични реакции.Хора,които са привикнали към кратък сън,с продължителност 3-5 часа на денонощие.

Хората заспиват поради прогресивно нарастващо импулсно напрежение в мозъка.Изследвания доказват че това е единствената причина.Нито фазата на бавните вълни,нито ReM-сънят извършват някакви строго специфични функции,които да не могат да бъдат осъществени и докато тялото и мозъка бодърстват.Много неща се случват по време на сън,но нищо не пречи тези процеси да протичат и докато индивидът е буден,стига да бъдат повлияни други хормонални взаимодействия.

Сънят изпълнява важна роля в еволюцията на човека.В миналото е помагал на хората да оцеляват,но сега мисля че ще е възможно да бъде възпрепядстван,чрез генно инженерство.

По време на фазата на бавните вълни се отделя голямо количество растителен хормон,също протича невронно вистановяване (клетките на мозъка).

ReM сънят бомбардира мозичната кора с хаотични неврални импулси от ствола.Следователно съновиденията възникват като следствие от опитите на обстрелваната кора да намери някакъв смисъл в активираните образи и спомени.Този процес поглъща голямо количество енергия.В продължение на години на учените вече им е ясно че антидепресантите ,които подобряват настроението при потиснати пациенти,оказват възпиращ ефект върху фазата на REM сънят.Но наскоро бе доказано,че точно обратното също е вярно-потискането на РЕМ сънят прогонва депресията.

 

/офтопик:

--ако това ви е интересно ,прочетете "Безсмъртни в испания" на Нанси Крес (проверих информацията в онлайн енциклопедия и разбрах че това в голяма степен действителност е истина) За това харесвам фантастиката,която е на ниво-дава ти последните открития в науката и ги развива в някаква човешка история :huh: за жалост,толкова много глупави книги са се навъдили днес- Фентъзи простотии за деца дето се бият с дракони,куп глупави истории в дебели томове пълни с нищо.

Ако искате хубава книга-да е с Хюго и/или Небюла,или поне да е от добър автор. ;)

------------------

Способността да манипулираш собствения си сън,знаейки че сънуваш е нещо на което всички сме способни.Ето ви малко повече информация по въпроса(дано сте добре с английския):

http://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dreaming

 

жалко че Бг уикипедията ни е толкова бедна... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Снощи сънувах замразено по химичен път куче Чи-Хуа-Хуа. Моето предложение беше да го размразят във микровълнова фурна...

 

Тая физика ми е*а мамата...

Link to comment
Share on other sites

Много често...може би всяка седмица по един път сънувам как някой ме гони...или ще е у нас,или у баба ми,или в даскалото...или на главната.Винаги съм на косъм да ме хванат и тогава се събуждам :blink:

Link to comment
Share on other sites

Днес сънувах победа на Милан тази вечер срещу Киево с 4:0 :)

Мисля, че Шева вкара, ама не помня :huh:

А дано да се получи :P

Link to comment
Share on other sites

Снощи сънувах , че имаме най-якият кенеф в нашето село . Най - интересното бе , някакви аквариуми , риби имаше там и на площ колкото една стая , нормална , всекидневна. Цялото село се беше събрало да гледа .

Link to comment
Share on other sites

Напоследък сънувам как ме гони полиция :lol:

... NFS-то го спрях отдавна,ама кво става - не знам :lol:

 

Вчера сънувах,че както си седа на спирката и идва един мой приятел и носи трева.

Почваме да свиваме и изведнъж ме подгониха някви полицаи.

Веднага побягнах(по бул "Руски".)

Бях с оранджев суичър/нямам такъв/

По едно време се сетих,че ако си махна сиучъра и замалко се скрия някъде - ония ще ме изгубят.

Тъкмо свалям суитчера и отдолу имам още един суичър - пак оранджев :lol: :lol:

 

Накрая се скрих в някъв вход и тва беше. Събудих се целия потен :lol:

 

Много тъпи неща сънувам понякога,дано днес не е пак полиция police.gif

Link to comment
Share on other sites

гледах по телевизията, че докато спим мозъка ни обработва информацията получена през деня и я "складира".

 

напоследък не помня да съм сънувал нещо, само един път имам смътен спомен как отивам да цъкам в някоква зала, която не съм виждал преди. Единственото, което ми се въртеше из главата като се събудих беше звукът а дезърт иигълът и 4.6-та :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...