Jump to content
BulForum.com

Metallica


sandman

Recommended Posts

Хихик :laughing: , XMD , приятелю...За цялото творчество на Металика (а аз го познавам доста добре) съм видял може би 3, максимум 4 ИЗЦЯЛО балади :) Винаги ми е било много смешно като видя някакъв диск (пиратски естествено) от сорта на "Metallica - Best Ballads", където са песни като "Fade to Black", "Sanitarium", "One" и т.н... кажи ми коя от изброените е балада...? :tongue Балада до края на първите 30 сек. (е, One малко повече :rolleyes: )...Както и да е...сега по главната тема -

 

Металика дадоха на света каквото имаха, после поддържаха ниво, разбираемо е след 20 години творчество да се опита нещо ново...Все пак те са си световноизвестна група и каквото и да издадат ние (феновете, а не някои псевдо-метали) сме длъжни да го приемем...

 

На някои постове от сорта на "St. Anger звучи като записан в кенеф" бих отговорил първо да прочетат малко от историята на албума, бекграунда дет' се вика...Това е албум на годините - годините когато Металика бяха на върха и след това когато се изгубиха в комерсиялизма...на възхода и разбирателството и падението и кавгите между членовете на групата... И какво решили пичовете - наемат стара фабрика, събират се, внасят си техниката и започват да хвърлят идеи...много ясно че няма да звучи като в студио със звукоизолация и т.н.

 

Друго за песните в St. Anger - четох някакво интервю, в което Джеймс казва: "Седнах един ден и си казах: "Това ли беше? Така ли ще си отиде Металика?" (когато се бяха поизгубили защото Джейсън ги напусна и Джеймс се пропи...) За това да не проклинам, но това според мен е и прощалния албум на Металика в който Джеймс чрез текстовете излива всичко което се е събрало през годините в групата и през всичко което е преминала, макар и по малко..."психарски" начин...

 

Абе има много работи да се кажат за тази група - 20 години не са малко време...но...Металика са си Металика и ще си останат живи в главите ни, на тези, на които ни харесват, пък нека другите си плюят - те са загубили...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

z-man, мдам...т.е. бях се объркал :D - става въпрос за военен хангар, виж какво пише на официалния сайт на Металика:

 

"They set up shop at an old ex-Army barracks called The Presidio, jammed together at length and made a decision not to rush the process..."

 

и т.н. :) Само за тези които може да се объркат - "to set up shop" значи "подготвям и се захващам за работа" :). Аз даже гледах и филма "Some Kind Of Monster" където точно си дават как разтоварват ТОНОВЕ апаратура от някакви огромни камиони...а аз и като музикант знам че за да се събере група само да репетира не са нужни чак толкова апаратури и т.н :woot

 

Мир и Любов :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Металика наистина са една от най-големите групи защото създадоха истински стойностни албуми със дълбока поезия и изключително музикантски.Факт е че пътят им е трънлив но те избраха да се развиват дори и да изгубят "върлите" си фенове.И ако не го бяха сторили щяхме ли да чуем Nothing else или Sad but true или St.Anger?

Металика са титани не защото имат милиони фенове, а защото дори техните конкуренти (и сега дори) ги сочат за свои идоли и учители.

Link to comment
Share on other sites

Edno wreme kato bqh malka brat mi beshe lud fen na Metallica i neZnaino zashto wseki pyt kato mi gi puskashe gi mrazih ot dynoto na dushata si !! Nai- weroqtno ne sa mi hareswali poradi fakta che toi gi slushashe mnogo silno ili po prostata prichina che detskiq mi mozyk ne e znael kakwo wsyshnost e muzika ..

W dneshno wreme smqtam che towa e edinstwenata grupa, koqto moje da zapleni slushatelq ne samo s muzika, no i s tekst!

A mejdu drugoto ne wyrweshe da se krysta na nqkoi chlen ot Metallica za towa reshih da si krystq kucheto Lars;}

Link to comment
Share on other sites

Е какъв е сега този гъдел за душата.

Всеки който слуша рок трявба да мине рано или късно през МЕТАЛИКА. Иначе все едно нищо не е направил.

Като да се въртиш в кръг около гърнето и да не бръкнеш в меда.

Link to comment
Share on other sites

Za horata koito smqtat 4e Load,Reload i St.Anger sa slabi albumi moga da kaja samo 4e ne razbirat ot rock-muzika.

 

Ауууууууууууу ,като разбираш толкова от рок музика научи и нас ! Тия които смятаме че гореспоменатите албуми са боза.

Link to comment
Share on other sites

Koito se interesuva ot METALLICA i iska da znae neshto da pita!Otgovor vednaga!

Nai-golemiq fen!!!!

 

Тази група е супер яка ! ! !Мен преди ми беше любимата, ама на последък не правят много добри песни, макар че песните им от преди 2-3 години са перфектни! ! !Жалко, че останаха само 3-ма ! !!  :P

Ne sa trima...imat nov basist!

 

moeto mnenie po temata e:

Metallica bqha mnogo po zdravi predi godini...sega..noviqt album li4no za men ne e v stila na Metallica.otkakto basista ve4e ne e s tqh..ne sa koi znae kakvo.skoro gledah koncerta im v Plovdiv(otnovo) za da si pripomnq kakvi bqha tezi mom4eta.sega ve4e dori ne gi slusham 4esto.

...pomisli si togava kakvo haresvash v tqh!

 

elemtarna kato svirene! :) povtorenia? tova e sinonim na metallica vijte prtiite na na lars vuv vseki album..ne bsh polzval dvete kasi ot 4ernia album ako ne e predi tva!...kakvo oshte mi q hvalehte 4e me marzeshe da quote....kazaha vi Manowar I Dream theater... prosto zashto slushate metallica?! ;) za tova koi shte izsviri barabanite v st.anger...naprimer vseki barabanist sviresht progressive metal, barabanistite na manowar,judas,kamelot,blind guardian,whitesnake,purple....nujn li e da izbroqvam oshte? ako sum propusnal nqkoi quote da otgovoq i na sledvashti postove shte otgovarqm s edit-a da ne floodq :) 4e znam kk shte po4nete da me pluete ... :>

pitaite nqkoi muzikan kolk dobur e Lars,kolko dobri sa Kirk i James... a tva za po-gore imah predvid 4e manowar sa po qki ot metalika kvito i da sa im textovete,i barabanista moje da izsviri partiite na lars vuv vseki album, oshte za DT 4e Portnoy moje da izsviri siurno ne samo baranite v metalika no i basa ako ne i kitarite! za 2te kasi - lars sprq a gi polzva sled 4ernia album. to ne 4e predi gi polzvashe mnogo umesno no sq puk napravo...a zvuka v novia album e se e no e zapisvan v kenefa vkashti... kolkoto za demayo i adams...osobeno adams..pi4a pee 500 puti po dobre ot hatfield..pone ima nqkakav talant za pene! slushaite lars..ima s hvatki koito si polzva postoqnno vuv vseki album...no ne o4akvam da me razberete..edva sled kato sprete da slushate metallica shte go osuznaete..za men vashite mneniea sa smehurii ama kakto i da e ;) sas zdrave tuk pove4e nqma da postvam :P

Ti si lud...ne se izlagai tuk!

 

Metallica, майна... Ай стиа уее! Най-великата групааа! Най-добрите музикантиии! Бахти вие кога ще пораснете? Почнете да се развивате малко и да слушате и по-трудносмилаема музика от Металика. И аз мога да кажа, че най-добрия барабанист е Mick Harris (Napalm Death 85-91), щото държи рекордите по бързина с всичките там елементи на барабаните, или барабаниста на Nile, щото държи рекорда за най-бързо соло с шибаните си 11 удара в секунда, ама няма да го кажа щото не съм елементарен като вас. Айде радвайте са, Металика наистина си е най-великата "метъл" група на всички времена.

Aide be...koga se rodi...koga se izuchi!?

 

Алоооо ,децата :angry: Нещо много взехте да се правите на велики - "Псевдо металисти","задръстеняци".Само защото сумати народ се отказаха от ебаната "Металика",чувствайки се предадени.Като ви се слушат малоумници слушайте ги,радвайте им се,но не обиждайте другите.

Кой е "задръстеняк",velvet ли ? Или май по-скоро вие .аман от глупости"Металика били създали траша"-Алооо вие за VENOM , чували ли сте?

"Траша се бил изчерпал като стил"-това Pantera  знаят ли го? ;) Или онези 500 000 на концерта им в Москва.

Какво били казали в Пловдив.Много интересно вие а други концерти били ли сте?Например Dream Teather свириха 3 часа.Какво беше отношението на Металика към журналистите,много от тях им бяха фенове. :sick Знаете ли,че едно врема са раздавали афтографи на всички желаещи ,когато говориха "Ние правим музика,а не пари".Тогава имаха голяма армия от верни фенове,но тогава групата се крепеше на един човек - ВЕЛИКИЯТ КЛИФ БЪРТЪН ! След смъртта му Металика се комерсиализираха (Особено след 1990г.) и точно най-верните им фенове се отвратиха от тях. :sick Последния велик албум "И справедливост за всички" беше записан с идеите на Бъртън.Когато нямаше кой да им генерира нови Металика започнаха с глупостите :angry: Клиф е бил наистина велик и като музикант и като човек,ненапразно Дейв Мъстейн (Същия дето разби кратуната на Хетфийлд)написа и посвети на него една от най-великите песни в рока-"В моят най черен час" .

Бихте ли ми посочили в кои години Метаалика са имали най-посещаваните концерти?Тука гледам че сте започнали да плюете и по Manowar-групата която вече над 20 години е вярна на себе си и на феновете си.За това няма бивш техен фен,за разлика от любимата ви групичка.

Слушам метъл от 1984 г.,когато повечето от вас са били "На чертожната дъска" така че опредилението "псевдо металист" си го запазете за себе си.Много интерсно дали щяхте да говорите ,че Металика са най-великите ако небяха лансирани преа 90-те години от МТV-когато никоя друга метъл група не звучеше там.

Ako tova koeto pishesh e taka...trqbva da se zamislish.....

Metallica

Link to comment
Share on other sites

За всички фенове на МЕТАЛИКА:

Не се дразнете. Не забравяйте, че на някои хора вкуса им е отпред - на други ОТЗАД

 

Няколко думи за комерсиалната музика. Не мислите ли че това понятие е най-малко неподходящо за тази тема?! Може да наречете комерсиална група тази, която прави хитов сингъл за зарибявка на тълпите, след това напълни остатъка от албума с посредственост и след 1-2 години е забравена. И не е болка за умиралка - просто след нея идва следващата подобна.

Но МЕТАЛИКА - комерсиална. Това е лудост. Вземете се в ръце! Вярно не събират публика колкото едно в "мазе", но това не означава непремено, че са "масовки". Ако не се лъжа МЕТАЛИКА имаха през 1992г също в Москва концерт и май публиката беше доста повече от 500 000. И съм сигурен, че не се лъжа - през 90-те MTV лансираше групи като NIRVANA, Pearl Jam и Soundgarden, а не МЕТАЛИКА. Нима не беше подигравка на ГРАМИ когато ги прекараха с Джетро Тул - и на следващата година им лизаха задниците, та ги наградиха.

Не искам да налагам на никого мнението, че МЕТАЛИКА са най-добрите. Нека всеки сам си прецени. Но поне не пишете ГЛУПОСТИ!

Link to comment
Share on other sites

Ауууууууууууу ,като разбираш толкова от рок музика научи и нас ! Тия които смятаме че гореспоменатите албуми са боза.
:angry1 :angry1 :angry1 :angry1

 

Ne sam az 4ovekat koito da te u4i.Naso za teb imah dobro mnenie no ne6to se izlaga6.

 

Tezi gorespomenati albumi ot gledna to4ka na metala moje i da sa slabi no kato rock sa prosto blestq6ti. :punk :punk :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

FIXXXER,

Виж сега,подразни ме това,че някой се опитва да ми налага мнение и вкус.Какво ти харесва или не твой (ваш) проблем ,но когато правиш толкова крайни изказвания ,ще получиш и толкова крайни отговори.

 

JOU JOU,

Ако не се лъжа тогава в Москва беше фестивал,там бяха и AC/DC например.А иначе най-популярните групи в Русия са DEEP PURPLE , КИНО И АРИЯ. Пърпъл руснаците направо ги боготворят и са една от малкото чуждестранни групи които правят редовно турнета по цялата Русия,включително Сибир,всеки втори в Русия ,който слуша такава музика е с фанелка на Ария.А за Кино просто нямам думи.

 

.D.,

Аз съм се замислил,всъщност много съм мислил и съм решил : "Никога Повече !"

Много съжалявам някъде из нета иаше писмо на главният (или заместник)редакто на "Ролингстоун" по повод "Напстер" и той им го каза същото.

Link to comment
Share on other sites

Много пъти съм спорил с фенове на Металика, но никога никой така и не се аргументира с какво точно Металика са повече от една средно статистическа велика група! Броя за феновете за мен е важен, но не определящ, защото то и Бритни Спиърс има много фенове... Искам някой да ми обясни.

Link to comment
Share on other sites

Nqkoi gore spomena za albumi ... St. Anger naistina e bozica ...

Kolkoto za barabanistite ... slushaite Slayer .. i posle shte si govorim koi e nai golemia, ok? JDFU ... nikoq VELIKA grupa ne e pove4e ot druga srednostatisti4eska VELIKA grupa. Obosnovi primerno shto Queen za VELIKA grupa ...

Link to comment
Share on other sites

Nqkoi gore spomena za albumi ... St. Anger naistina e bozica ...

Kolkoto za barabanistite ... slushaite Slayer .. i posle shte si govorim koi e nai golemia, ok? JDFU ... nikoq VELIKA grupa ne e pove4e ot druga srednostatisti4eska VELIKA grupa. Obosnovi primerno shto Queen za VELIKA grupa ...

И аз смятам, че Металика си е просто средностатистическа велика група, но феновете и винаги твърдят, че е най-велика и т.н. Искам да разбера ЗАЩО!

 

@aJ|eKc хммм...пак не те разбрах :)

Link to comment
Share on other sites

Не ме разбра ... акцента беше на ВЕЛИКА ;)

Колко средностатистическа може да бъде една ВЕЛИКА група владяла душите и мозъците на 3-4(и повече) поколения !? :punk

 

ps: Все едно да питаш един черен колко велик е 2pac ...

Link to comment
Share on other sites

И аз смятам, че Металика си е просто средностатистическа велика група, но  феновете и винаги твърдят, че е най-велика и т.н. Искам да разбера ЗАЩО!

Аз съм един доста върл фен на групата, но не смятам, че са най-великата! Трудно е да се определи коя е най-великата група! В заглавието съм писал така, за да грабне окото, но ти какво искаш да пиша: "За най-великата група Металика, редом с Zeppelin, Purple, Manowar, Slayer, Whitesnake и т.н."? То тогава няма да стане тема за металика, а за рока. Но в крайна сметка дразня се, когато хора, които и идея си нямат за какво става въпрос, тръгват да отричат нещо почти свято! Утре ще пусна тема за Моцарт и ще стане същата работа - ще дойде някой 18 годишен "гений" и ще каже: "Мани го тоя бе - прави супер елементарна музика, един Милко Калайджиев ще направи по-добра!" А и още повече темата е за фенове, а не за (щях да кажа многознайковци, ама няма) противници на групата!!! Сега разбираш ли моето становище като фен? Т.е. аз никога няма да тръгна да плюя по Linkin' Park, въпреки, че за мен те не са група! Ще си пиша в темата за Металика, защото това ми е любимата група, а не в темата за Линкин Парк, защото не ги харесвам! Но явно доста хора не смятат така и вместо да си пишат за любимите групи, те тръгват да се заяждат с любимите групи на другите!

 

Особено се дразня, когато хора изливат некомпетентното си мнение наляво и надясно! Като това "иначе толкова симпатично младо момче", което сподели своя "изумителен" Drum стаж! Цитирам: "Ларс не е използвал 2-те каси от черния албум насам!" Еми ся извинявайте ама...как да оставиш човек, който не е виждал барабани на живо да сипе (няма да кажа простотии) некомпетентното си мнение!? Той да ми посочи в коя песен Ларс не използва 2-те каси!!!! Малко са тези песни! Явно това момче не е чувало Сейн Енгър - там поне е ушевадно!!!

 

Та така! Извинявам се за леко разхвърляния ред на мисли, но почти се бях отказал да пиша в тази тема. Е, в крайна сметка реших да драсна някой и друг ред, а мислите напират една след друга и за това!

 

Ех, казах каквото имах да казвам, сега очаквам следващата порция обиди и пумия срещу мен и Металика и след 10-20 поста може и пак да драсна нещо! Ще питате защо чак тогава? - Ми щото от тея 20 поста ще има най-много 2-3 различни и всичко друго ще се повтаря - металика са комерсялни, те не са това което бяха, елементарна музика правят и т.н.

Link to comment
Share on other sites

И аз смятам, че Металика си е просто средностатистическа велика група, но феновете и винаги твърдят, че е най-велика и т.н. Искам да разбера ЗАЩО

 

Za6toto ako ne bqha Metallica polovinata novi grupi (ako ne i pove4e) nqma6e da gi ima.4udno mi ekakvo razbira6 pod srednostatisti4eska velika grupa.

Link to comment
Share on other sites

Za6toto ako ne bqha Metallica polovinata novi grupi (ako ne i pove4e) nqma6e da gi ima.4udno mi ekakvo razbira6 pod srednostatisti4eska velika grupa.

Определено повече от половината е много пресилено казано! (Например) Съмнява ме Mayhеm и целия поток след тях да са взели кой знае какво от Металика. Под велика група разбирам основно това - група повлияла много други, но не виждам с какво Металика е повече от още поне 15 други велики групи и затова добавям и 'средностатистическа'.

Link to comment
Share on other sites

Определено повече от половината е много пресилено казано! (Например) Съмнява ме Mayhеm и целия поток след тях да са взели кой знае какво от Металика. Под велика група разбирам основно това - група повлияла много други, но не виждам с какво Металика е повече от още поне 15 други велики групи и затова добавям и 'средностатистическа'.

 

mi nai malkoto Euronimous edno vreme e slu6al Metallica!!!

Link to comment
Share on other sites

И аз смятам, че Металика си е просто средностатистическа велика група, но  феновете и винаги твърдят, че е най-велика и т.н. Искам да разбера ЗАЩО!

 

@aJ|eKc хммм...пак не те разбрах :)

 

Някои въпроси нямат отговор. Те или не се нуждаят от такъв или отговора е в самия въпрос. Или както е казал поета: " По делата им съдете..."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...