Jump to content
BulForum.com

Metallica


sandman

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Ха-ха-ха-ха! Тоя пич дето се закани повече да не поствал - никак не ме интересува то и без това ръсеше само глупости! Ларс не бил добър барабанист и не използвал две каси след 91 - пълни глупости! Мога от музикантска гледна точка да кажа че почти няма песен в която да не използва 2 каси, освен това такива неща прави Ларс, които не съм чувал дори от легендарния Дейв Ломбардо (не говоря като бързина, а като качество). Като заговорих за Дейв - някой чувал ли е Демидж Инк. изпълнена от самия него? Кърк не можел да свири! Ами сигурно по тя логика някакви пълни малоумници са направили Топ 100 на най-великите китаристи на всички времена и Кърк е на 13 място. А като цяло тоя пич сигурно и с уста не е пробвал да свири Металика щом казва че се повтаряли. Аз от 10 години се опитвам да свиря тяхни песни и не съм забелязъл такова нещо! Сейнт Енгър бил с отвратителен саунд - е тва вече ме разби! :wir Ами може би така ти се струва щото си го слушал на касетофонче "Респром" произведено в периода малко преди Хитлер да окупира Полша! Албума е направен да се слуша на 6 канален звук "Съраунд" и на всяка писта е качен звук с определена честота - ама какво ли да му обяснявам като той сигурно и китара не може да настрои! А относно комерсиализма - не ви ли омръзна да го повтаряте? Моля някой да ми даде определение за комерсиализъм и да посочи коя точно песен на Металика е комерсиална (ама искам конкретен пример!) Ако за вас комерсиално=нпродавано, еми кажете ми една група която не желае да бъдат продавани албумите й!

Link to comment
Share on other sites

E kato kaza za klasacii,mi 4e tezi koito gi pravqt tiq kalsacii si nqmat i na predstava za pove4eto kitaristi koito gi ima.Az do sega ne sam vidql Chuck Schuldiner ili Randy Roads da sa v nqkoq klasaciq moje i da sa apo4inali ama vse pak si ostavat edni ot nai-dobrite kitaristi.A kolkot do komersializma verno 4e metallica stanaha mn komersialni i 4e do 88 ne sa imali 1 kpil ama vse pak te si izkarvat prehranata s muzika.

Link to comment
Share on other sites

na4i komersialno ne vinagi e ravno na prodavano.ima komersialni grupi deto ne se prodavat ima go i obratnoto.metallica naistina se komersializiraha.predi and justice for all te sa se kulnqli 4e nqma da zapi6at nikoga klip.no etogo i purvia-ONE.te sa i edni ot glavnite vinovnici za osajdaneto na NAPSTER.te nadadoha voi.no kakto i da e.ne kazvam 4e neshtata sled 91 ne struvat.ne sa loshi prosto seki o4akva seki sledvasht album da e po dobar ot predishnia.a load i reload sa dobri no ne po dobri.tva e cqlata rabota

Link to comment
Share on other sites

аз ще ти кажа какво е комерсиално за мен.Ще изкл'ча бозите,които сега са заляли пазара.Комерсиално е това,което направиха Металика.Комерсиално е,че изневериха на стила си.Щото ако ми кажеш,че последният им албум може да се качи и на малкия пръст на предишните.....Ей това е комерс.Групи,които стават като новоизлюпените Джъстин,Бритни и прочие за един долар повече.

Link to comment
Share on other sites

E kato kaza za klasacii,mi 4e tezi koito gi pravqt tiq kalsacii si nqmat i na predstava za pove4eto kitaristi koito gi ima.Az do sega ne sam vidql Chuck Schuldiner ili Randy Roads da sa v nqkoq klasaciq moje i da sa apo4inali ama vse pak si ostavat edni ot nai-dobrite kitaristi.A kolkot do komersializma verno 4e metallica stanaha mn komersialni i 4e do 88 ne sa imali 1 kpil ama vse pak te si izkarvat prehranata s muzika.

1.Никой не е казал че Чък отсъства от класациите аз казах за Кърк че е на 13 място! Темата е за Металика не за Дет!

2.Мисля че бях ясен като казах поне да се даде определение за комерсиализъм.

3.Не схванах логиката с клиповете. Ако намекваш че това ги комерсиализира - първо разбери за какво става въпрос в тях и тогава им слагай клеймото - Комерсиален!

 

П.С.

Не искам никой да обидя с мненията си. Просто съм доста чувствителен на тема Металика, защото това което са направили те за рок музиката като цяло може да се сравнява с динозаври като Цепелин, Реинбоу и т.н. и кара другите групи да се съобразяват с тях дори и в наши дни! И ми причернява когато чуя някакви 17-18 годишни да ги изравняват със земята без да имат абсолютно никаква информация за това как се прави, изпълнява, записва и разпространява музика!

Link to comment
Share on other sites

sega pak namesihme vuzrastta,interesno zashto vinagi si4ko opira do neq.vie "vuzrastnite" kvo kat viite nekoi deto ne e saglasen s vas i vikate :ti si malak ne mi govori,kat porasnesh she razberesh.smeshna e taq rabota.tiq 17,18 godishni"pikliovci"moje da sa slushali pove4e metal ot kolkoto si predstavqsh 4e ima na zemqta.vazrustta ne e ot zna4enie

Link to comment
Share on other sites

Takam pyrvo tova za klasaciite psosto ti kazvam 4e klasaciite ne sa baza za sravnenie mejdu kitaristite i drupite . Vtoro ako mi kaje6 4e sled klipa na One metallica ne stavat dvoino ili troino po izvestni nz.Takam moje i da sam na 18 mi kvo ot tva ????? Kazva6 4e ne razbiram ot muzika mi oki 6tom kazva6 nqma problem.

Link to comment
Share on other sites

na4i komersialno ne vinagi e ravno na prodavano.ima komersialni grupi deto ne se prodavat ima go i obratnoto.metallica naistina se komersializiraha.predi and justice for all te sa se kulnqli 4e nqma da zapi6at nikoga klip.no etogo i purvia-ONE.te sa i edni ot glavnite vinovnici za osajdaneto na NAPSTER.te nadadoha voi.no kakto i da e.ne kazvam 4e neshtata sled 91 ne struvat.ne sa loshi prosto seki o4akva seki sledvasht album da e po dobar ot predishnia.a load i reload sa dobri no ne po dobri.tva e cqlata rabota

Аз не знам за такива клетви! ама както и да е! А ти ако продаваш домати на пазара и някой дойде и ти ги открадне след това ги подарява на хората комерсиализъм ли е? Турнета записи и клипове не се правят с: "Айде пък ша почерпиш!" Нормално е да се ядосат за това че им зимат хляба!

 

аз ще ти кажа какво е комерсиално за мен.Ще изкл'ча бозите,които сега са заляли пазара.Комерсиално е това,което направиха Металика.Комерсиално е,че изневериха на стила си.Щото ако ми кажеш,че последният им албум може да се качи и на малкия пръст на предишните.....Ей това е комерс.Групи,които стават като новоизлюпените Джъстин,Бритни и прочие за един долар повече.

Аз не съм забелязъл да изневерят на стила си, освен откъм саунд! Но ако си забелязъл саунда се сменя всеки албум! ДАй сега да записват на винилови плочи при положение че разполагат със средства да направят нещо по-качествено. И защо всички дават за пример Сейнт Енгър като комерс само защото не им харесва! Ами аз не съм чувал и една песен от тоя албум да звучи по радиото или да се пуска в дискотеките :D Кво му е комерсиалното тогава? Въпреки че и това не комерсиализъм а харесване на продукта и следователно търсене!

 

П.С. Още никой не ми е дал определение за комерсиално!

Link to comment
Share on other sites

komersialno e neshto koeto e napraveno s cel da se prodava.smsial to si4ko se pravi s taq cel,no komersialnia produkt tva e vodeshtat ideq,ne tolkova zna4imostta na muzikata.sia 4oveka i kazva iskam da izkaram pari,a ne iskam da napravq stoinosten album.tva e ovbshto vzeto

Link to comment
Share on other sites

Защо веднага се обидихте на години? Поне прочетете докрай какво исках да кажа, вместо да се хващате за думата! И нямах за цел да кажа че еди кой си не разбира от музика! Имах предвид че мразя да се изказват че металика не стрували и не можели да свирят и че се повтаряли хора, които и понятие си нямат как се свири!

Link to comment
Share on other sites

komersialno e neshto koeto e napraveno s cel da se prodava.smsial to si4ko se pravi s taq cel,no komersialnia produkt tva e vodeshtat ideq,ne tolkova zna4imostta na muzikata.sia 4oveka i kazva iskam da izkaram pari,a ne iskam da napravq stoinosten album.tva e ovbshto vzeto

 

А според теб как се правят пари? Като правиш боклуци ли? Ако искаш да правиш пари ще правиш ценни и уникални неща, които хората да оценят! Само че за пореден път си доказах че хората не знаят що за животно е комерса! Комерсиализъм е да се нагаждаш по моментните интереси на хората, и да нямаш собствен стил! Е аз все още не съм чул Металика да правят рап или Денс! Докато мога да дам примери за групи които го правят доста успешно. И същите тея групи изчезват след година две! Има една поговорка: След бурята остават да стърчат големите камъни! - Е металика са направо канари! Факта за това е че съществуват 21 години на сцената!

Link to comment
Share on other sites

sandman ako smqta6 4e metallica ne sa komersialni 4ove4e zna4i se zablujdava6,primerno po MVT e do sega da si vijdal da davat speciqni predavaniq za grupa koqto sviri metal???? E predi vreme ima6e edno predavane Headbangers Ball togava davaha mn qki ne6ta.Vseki ot grupata kazva 4e pravqt muzikata za fenovete si, e bodre de mi kato bqha v Pld kakvo stana s fenovete??? Doidoha,sviriha i si trygnaha.Ve4e mnogo ot po-starite fenove sa se otkazali ot metallica i ne ti govorq za tiq deot sa na po 20-21 nqkade mi tiq deto sa nad 25.

Link to comment
Share on other sites

А според теб как се правят пари? Като правиш боклуци ли? Ако искаш да правиш пари ще правиш ценни и уникални неща, които хората да оценят! Само че за пореден път си доказах че хората не знаят що за животно е комерса! Комерсиализъм е да се нагаждаш по моментните интереси на хората, и да нямаш собствен стил! Е аз все още не съм чул Металика да правят рап или Денс! Докато мога да дам примери за групи които го правят доста успешно. И същите тея групи изчезват след година две! Има една поговорка: След бурята остават да стърчат големите камъни! - Е металика са направо канари! Факта за това е че съществуват 21 години на сцената!

 

te hubavo sa si na scenata.ma scenata kato predishnata li e?ili sia se sabirat sqkfi deto primerno haresvat ligavite rock izpulnenia ot neshtata sled 91.ne e sushtoto.zashto metallica sprqha da pravqt trash?zashtoto trasha sprq da se prodava po onova vreme.az ne gi obhvinqvam 4e sa stanali komers.se pak trebe da se hranqt.no vaprosa ne e v tova ot obektivna gledna to4ka te sa smenili stila si(radikno)za prodajbi.ostavili sa starite si trash fenove s prust v usta zaradi parite.za tova mnogo fenove sa gi otrekli.

Link to comment
Share on other sites

Комерсиална или не няма никакво значение за мен по отношение на музиката.Важен е саундът,дали на човек му харесва песента,дали го разчувста и кефи.Дреме ми дали някоя група е продала 10 или 1000000000 албума.Преди малко слушах East 17,Edwin Collins,а малко след това Billy Myers.Metallica е група,която винаги ще слушам с удоволствие,въпреки опитите на някой "професионални" изказвачи на мнения да омаловажат съществуването й. :punk

Link to comment
Share on other sites

e bodre de mi kato bqha v Pld kakvo stana s fenovete??? Doidoha,sviriha i si trygnaha.Ve4e mnogo ot po-starite fenove sa se otkazali ot metallica i ne ti govorq za tiq deot sa na po 20-21 nqkade mi tiq deto sa nad 25.

Ти какво искаш да стане с феновете? Да разцелуват всеки поотделно ли?? Аз пък мисля че се държаха невероятно с феновете именно в пловдив! Цитирам:

Jason:

Hello Plovdiv!

You know many years we are waiting to get together, to stare us music man! And I'm realy glad to see you tonight. Thanks for show and thank you for sticking by metallica! You make us feel good man! So I say cheers absolute fuck everybody!

 

James:

You make Metallica feel like at home! We thank you very much! We could see you, take care yourselves. We hope to see you soon! Thank you from metallicaaaa!

 

30 мин. след концерта стояха на сцената и подаряваха палки и перца! Дадоха пресконференция и се срещнаха със спечелилите BackStage карта.

Какво искаш повече не мога да разбера!?

 

А относно отказалите се дори няма да го коментирам!

Link to comment
Share on other sites

te hubavo sa si na scenata.ma scenata kato predishnata li e?ili sia se sabirat sqkfi deto primerno haresvat ligavite rock izpulnenia ot neshtata sled 91.ne e sushtoto.zashto metallica sprqha da pravqt trash?zashtoto trasha sprq da se prodava po onova vreme.az ne gi obhvinqvam 4e sa stanali komers.se pak trebe da se hranqt.no vaprosa ne e v tova ot obektivna gledna to4ka te sa smenili stila si(radikno)za prodajbi.ostavili sa starite si trash fenove s prust v usta zaradi parite.za tova mnogo fenove sa gi otrekli.

А ти слушал ли си Сеинт Енгър изобщо? Или веднага го заклейми - Скапан!

Самите те казват че с този албум доказват че не са се променили и че все още могат да свирят тежък рок, ама ти пък щом си решил че дори те не знаят какво правят...Твоя воля!

 

z-man samo edno uto4nenie Metallica ne sa tra6 grupa a SPEED.

Най-точното определение за стила на металика е Хеви Рок! Но ако питаш мен стилът им е - Metallica!

И смятам с това да приключа споровете за това комерсиални или не добри или не са металика! Все пак на който не му харесват да не слуша, но да не се опитва да убеждава другите колко са комерсиални или елементарни! Писна ми да защитавам с факти а да ме нападат с голи приказки!

Link to comment
Share on other sites

St.Anger sam go slushal i go haresvam.ne e kato neshtat ot predi 91 no vse pak pak sa vtejnili stila i mi dopada.

ina4e metallica sa naisitna veliki v tva spor nqma.komersialni ili ne te sa legendi.

Е тва е!

 

Кофтито е че не всички разбират какво се пее в текстовете! Ако разбираха всеки щеше да открие частица от себе си там! А ако всички можеха да разберат и музиката - ХАРМОНИЯ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...