Jump to content
BulForum.com

Metallica


sandman

Recommended Posts

Вие май пак се отклонихте от темата! И не мога да разбера за какво започнахте да спорите относно стиловете? И мога да кажа, че не е задължително и достатъчно условие да разбираш от стилове, подстилове и под-под стилове за да си метал! Според мен достатъчно е да ти харесва дадена група и да ти въздейства по някакъв начин за да я слушаш, а не щото не била в конкретния под-под стил! Защото ако питате мен ако слушаш точно определна група, която свири точно определен подстил по точно определен начин - ами ти все едно слушаш една и съща песен, изсвирена от различни групи (Iron Maiden - не че не ги уважавам). За мен музиката се дели на хубава - поражда някакво чувство (радост, тъга, гняв), има смисъл, съдържание и цел, издържана е от музикална гледна точка и лоша - създадена абсолютно безцелно, не въздейства по никакъв начин! Ако щете ме обвинявайте че не заслужавам званието "метъл", това е мойта позиция! Лично за мен Металика правят Хубава музика и имат достатъчно широк кръгозор от подстилове, но които са близки един до друг. Колкото и да ги обвиняват че сменят стиловете си - те правят хубава музика!!!! Този преход от Спйд в Траш и от там в Хеви рок е наложен от развитието на техниката, на идеи, цел и т.н. Самите те са казали, че са осъзнали, че свиренето със 100 мили в час не е най-същественото в музиката която искат да правят!

 

Както и да е смятам да прекъсна по тази тема до тук, за да не бъда обвиняван излишно че не съм компетентен и не разбирам от метъл!

И аз пак приканвам да се говори по темата, иначе просто няма смисъл да се поства тук! Освен това тези караници няма да доведат до нищо съществено т.е. никой няма да успее да убеди другия в правотата си, така че дайте да малко по-полужително! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply
kakto si e kazno purvata istinska black grupa sa bathory.

 

Moga samo da ti kaja 4e debuta na BATHORY e izkopiran 1 kam 1 ot venom.

 

a i neka da prestanem koie bil balck koi e bil thrash,temata e za metallica za tova neka da sprem do tuk a

 

 

SANDMAN absolutno si prav.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой гледа ли филма Some kind of monster? Защото го има вече в Вареза! Ето и линк: http://warez.ru:8080/OLD_FTP/Moviez/@Popul...Monster.(2004)/

Заслужава си да се види! Много от нещата, които се случиха околко и преди Сейнт Енгър стават ясни!

Освен това защо я забравихте тая тема? Само това ли са коментарите за тая група? Та те бяха повече отрицателни, отколкото положителни! Много ми се иска някой, който се занимава с музиката им по-отблизо да сподели впечатления и опит, то това беше идеята на тази тема. Освен това в момента записват нов албум! Някой ако има повече информация да пише! И за играта също!

 

Ха със здраве!!! :punk

Link to comment
Share on other sites

B) purwo - zdrasti

neka i az da kaja neshto - tuk ne wijdam zashto waobshte ste q suzdali tazi "tema",shtoto za da ima tema trqbwa da ima i nqkakuw wid diskusiq,a discusiq tuk nikakwa - ima samo banda fanatizirani fenowe,koito opliuwat nared wseki ,koito se "osmeli" da ospori tqhnoto mnenie!A kogato nqma kogo da opliuqt se zahwashtat da sporqt i da se karat pomejdu si-kato iskate da hwalite i da prewuznasqte Metallica bez da se interesuwate ot 4ujdite mneniq-idete w irc,naprawete si edno gotino kanal4e metallica ,sandman ili kakto si shtete...

btw ako wse pak se interesuwate ,a i za da imate material za pliuene-i az im bqh fen na Metallica,no za men nqma nikakwo samnenie ,4e we4e ne sa sashtata grupa,a kolkoto do technikata im-ne sa nishto koj znae kolko zabelejitelno,no ne towa e tolkowa wajno,shtoto primerite w muzikalnata istoriq sa ne malko-goworq za grupi koito ne sa bili wirtuozni kato tehnika,no sa naprawili bum...

aide sega o4akwame wkliuchwane ot choweka

1-vo

2-ro

3-to.....

Link to comment
Share on other sites

Metallica, майна... Ай стиа уее! Най-великата групааа! Най-добрите музикантиии! Бахти вие кога ще пораснете? Почнете да се развивате малко и да слушате и по-трудносмилаема музика от Металика. И аз мога да кажа, че най-добрия барабанист е Mick Harris (Napalm Death 85-91), щото държи рекордите по бързина с всичките там елементи на барабаните, или барабаниста на Nile, щото държи рекорда за най-бързо соло с шибаните си 11 удара в секунда, ама няма да го кажа щото не съм елементарен като вас. Айде радвайте са, Металика наистина си е най-великата "метъл" група на всички времена.

Link to comment
Share on other sites

... не съм елементарен като вас. Айде радвайте са, Металика наистина си е най-великата "метъл" група на всички времена.

Приятелю, много сме щастливи , че ти като един неелементарен човек даде своето разрешение МЕТАЛИКА да са най- великите. Сигурен съм , че и те са ти много признателни....а колкото до нас ПРОСТИТЕ фенове - ние СА радваме и то пак благодарение на теб.

 

 

...и да знаеш не само бързината е определяща за класата на един барабанист, а поне още 50-60 критерия!

Link to comment
Share on other sites

Narpimer..tehnika,kreativnost,ritmichnost..useshtane za ritum..ne varvi na edna balada da bluskash qko 2te kasi nali?Burzinata nai-lesno se postiga..i se tursi posledno...ako poznavash nqkoi stoinosten barabanist shte ti kaje sushtoto...inache mojesh da 4uesh Dave Weckl i shte vidish che choveka osven 4e e burz pravi i takiva neshta koito ....za burzina..Virgil Donati primerno..no barzinata kogato se uchish da svirish na barabani e poslednoto neshto koeto se uchi..edinstvenoto nujno za neq e malko praktika. ne e krasivo da 4uesh nqkoi ultra burz barabanist koito na vseki 10 minuti povtarq edno i sushto i osven tova e neritmi4en i ne moje da poddurja postoqnno tempo...no kakvo li prikazvam..99% ot horata kato 4uqt dave lombardo i si vikat "nai velikiq"...ako i ti si ot tezi ili kritetriq ti za dobur barabanist e burzinata...nqmalo e smisal nito az nito koito i da bilo drug da postva i da se opitva da ti obqsni za kakvo stava duma...

EDIT: vuv vruzka s edin post po-gore..da ima bandi koito sa pravili bum a ne sa bili virtuozi..i sa pravili naistina stoinostna muzika..no metallica ne sa ot tezi bandi zashtoto tqhnata lipsa na tehnika i kreativnost vodi do povtarqne i omruzvane..pone pri men i pri horata koito poznavam li4no...a te sa mnogo ...

 

Taka e, no spored men 'tehnikata' v barabanite e skorostta. Vsichko ostanalo (kato kreativnost, sluh i t.n.) vaji za vsichki chasti ot muzikata.

Link to comment
Share on other sites

dale4 ne smqtam 4e metallica e nai velikata grupa.1. ne moje da se kaje nai velika grupa! po kakvi kriterii se re6ava tva a?

i na men mi haresvat metallica no te ne sa nai velikata grupa.

v stila v koito svirqt moje bi sa , no tva hi4 ne zna4i 4e kato cqlo sa nai velikite.

osven tva vodqt super typa politika

.

 

p.s. : barabanista e nai izroda v grupata :sayjin

Link to comment
Share on other sites

dale4 ne smqtam 4e metallica e nai velikata grupa.1. ne moje da se kaje nai velika grupa! po kakvi kriterii se re6ava tva  a?

i na men mi haresvat metallica no te ne sa nai velikata grupa.

v stila v koito svirqt moje bi sa , no tva hi4 ne zna4i 4e kato cqlo sa nai velikite.

osven tva vodqt super typa politika

.

 

p.s. :  barabanista e nai izroda v grupata :sayjin

Е и аз същото се опитах да кажа. Без тва че ме кефят де.

Link to comment
Share on other sites

....за мен те си остават най-великата банда на всички времена!

Не съм казал, че за всички това трябва да бъде най-великата група! Споделям своето мнение (за мен те са най-великите)! Освен това не съм единствения.

 

JDFU, според теб китарата не е ли инструмент, на който за да свириш хеви рок ти трябва доста бързина!? Щото едно е да свириш примерно Крйпинг Дет или Диспосибъл Хироус на тремоло , а друго е да го свириш както си е - само на долу!!! Освен това като стана въпрос за барабанисти, защо никой не спомена сред качествата на барабанистите понятия като звукоизвличане, хармония, и т.н.? Защото ако не друго поне Ларс е цар на звукоизвличането( правилния тон, измерена сила на удъра, място на удъра(щото ако не знаете има голямо значение къде точно ще удариш барабана или чинела))Никога не съм казвал, че е най-вликия барабанист, но има идеи! И някой като почне да ми говори глупости от типа, че нямали идея...коя според вас е идейна група? - Линкин парк или лимб бизкит или дори Айрън Мейдън(въпреки че са ми една от любимите групи) - като им слушам албумите - все едно слушам една песен изсвирена от различни групи!

 

Metalheart, извинявай, че съм толкова елементарен, ама мога ли да те попитам нещо? Какво разбираш под лесно или трудно смилаема музика? Като искаш трудносмилаема музика пусни си Вагнер!!! Или кое е за теб трудно смилаемо? - Напалм Дет? - Да наистина е трудносмилаемо - аз като слушам напалм дет не чувам музика - чувам барабани, странен шум приличащ на китара и ревове!!! - Ако ти това наричаш музика, значи просто няма смисъл да ти обръщам повече внимание - прекалено СЛОЖЕН си за мен! Аз ще си слушам простаците и елементарните и комерсиалните и квито там искате, ако ще и да остана последния им фен, което доста ме съмнява като се има предвид последните им изяви колко души събраха!

 

И още нещо, за тези, които влизат в темата да научат нещо, а не да трупат точки с поредния си пост и понеже нищо не знаят за групата - що ли пък да не я пооплюят малко, новия албум по непотвърдени данни излиза 2005 година в края!

Link to comment
Share on other sites

Metalheart, извинявай, че съм толкова елементарен, ама мога ли да те попитам нещо? Какво разбираш под лесно или трудно смилаема музика? Като искаш трудносмилаема музика пусни си Вагнер!!! Или кое е за теб трудно смилаемо? - Напалм Дет? - Да наистина е трудносмилаемо - аз като слушам напалм дет не чувам музика - чувам барабани, странен шум приличащ на китара и ревове!!! - Ако ти това наричаш музика, значи просто няма смисъл да ти обръщам повече внимание - прекалено СЛОЖЕН си за мен! Аз ще си слушам простаците и елементарните и комерсиалните и квито там искате, ако ще и да остана последния им фен, което доста ме съмнява като се има предвид последните им изяви колко души събраха!

Napalm Death не, ама Morbid Angel например... или Darkthrone. Или там пак никаква музика?

Link to comment
Share on other sites

JDFU, според теб китарата не е ли инструмент, на който за да свириш хеви рок ти трябва доста бързина!? Щото едно е да свириш примерно Крйпинг Дет или Диспосибъл Хироус на тремоло , а друго е да го свириш както си е - само на долу!!! Освен това като стана въпрос за барабанисти, защо никой не спомена сред качествата на барабанистите понятия като звукоизвличане, хармония, и т.н.? Защото ако не друго поне Ларс е цар на звукоизвличането( правилния тон, измерена сила на удъра, място на удъра(щото ако не знаете има голямо значение къде точно ще удариш барабана или чинела))Никога не съм казвал, че е най-вликия барабанист, но има идеи! И някой като почне да ми говори глупости от типа, че нямали идея...коя според вас е идейна група? - Линкин парк или лимб бизкит или дори Айрън Мейдън(въпреки че са ми една от любимите групи) - като им слушам албумите - все едно слушам една песен изсвирена от различни групи!

Az govorih samo za barabanite! Vqrno e, che i pri kitarata ima nujda ot skorost, no drug vid.

Link to comment
Share on other sites

METALLICA li4no za men sa nai velikite(zaedno s MEGADETH) i smqtam 4e ne sam edinstven.6to se otnasq do noviq album to 6te izleze nqkade kam avgust 2005.Nadqvam se da e pone napolovina dobar kolkoto ST.ANGER.

Link to comment
Share on other sites

Най великата група е Мichael Jackson бе!

само, че след като много добри групи се разпаднаха - скоро се очаква и той да се разпадне :P

Link to comment
Share on other sites

moeto mnenie po temata e:

Metallica bqha mnogo po zdravi predi godini...sega..noviqt album li4no za men ne e v stila na Metallica.otkakto basista ve4e ne e s tqh..ne sa koi znae kakvo.skoro gledah koncerta im v Plovdiv(otnovo) za da si pripomnq kakvi bqha tezi mom4eta.sega ve4e dori ne gi slusham 4esto.

Link to comment
Share on other sites

mi stariqt basist...sq toq noviqt pi4..verno dobar e,no basi jivotnoto.koito e gledal live klipove sha znae za kakvo govorq.

predishniqt basist na metallica beshe prosto varha...toi ima praishe i tekstove i muzika.sega prosto neznam kak se opravqt pi4ovete no...ne sa kakvoto bqha

Link to comment
Share on other sites

toi ima praishe i tekstove i muzika

 

 

Pi4 mai ne6to se zablujdava6 NEWSTED nikoga ne e pisal muzikata kamo li tekstovete na pesnite na METALLICA (izklu4enie pravqt MY FRIEND OF MISERY,BLACKENED i WHERE THE WILD THING ARE kadeto e u4astval v pisaneto na muzikata).A pak Trujilo e prosto varhat. :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...