Jump to content
BulForum.com

Течащо казанче в тоалетната


Recommended Posts

Казанчето в тоалетната тече постоянно. Под "тече" имам предвид, че малка струйка постоянно тече в тоалетната чиния.

До сега не съм се занимавал с подобно нещо и дори не знам какво е устройството на казанчето по принцип.

Как да подходя към оправянето му?

 

Казанчето е старо и се празни с издърпване на копчето.
Мисля, че механизмът е нещо подобно на този: https://praktiker.bg/bg/Rezervni-chasti-i-aksesoari/DOLNO-PàLNESht-MEHANANIZàM-ZA-TOALETNA-KAZANChE-NIKIPLAST-20M3-8-1/p/472050

 

Може ли да се отремонтира или направо да го сменям?

Само в механизма ли може да е проблема или може да е от друго?

Ако го сменям, мога ли да го заменя с по-модерен/друг или няма как да се случи без смяна на цялото казанче и трябва да се придържам към такъв?

Link to comment
Share on other sites

Сменяй механизма смело,аз го играх на скоро,точно от практикер купих за под 10 лв и заспа...Само свали старото да го сравниш на място.

Link to comment
Share on other sites

Механизми валяло. Първо отвори казанчето и виж с отделен поплавък ли си или с комбиниран механизъм. Най-вероятно изпуска уплътнението  отдолу. Ако не е то ти е повреден поплавъка. За начало може да опиташ да го регулираш. Иначе са около 15-20 лева поплавъците. Механизмите стигат и до повече - зависи какво вземеш. Не си струва да се циганиш, защото има и големи боклуци.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, RaptoR said:

Механизми валяло. Първо отвори казанчето и виж с отделен поплавък ли си или с комбиниран механизъм. Най-вероятно изпуска уплътнението  отдолу. Ако не е то ти е повреден поплавъка. За начало може да опиташ да го регулираш. Иначе са около 15-20 лева поплавъците. Механизмите стигат и до повече - зависи какво вземеш. Не си струва да се циганиш, защото има и големи боклуци.

Добро утро!

Налявоооооооооооооо!

Link to comment
Share on other sites

Сменяй направо. По тия пластмаси като се насъберат котлени камъци и боклуци и от търкането се издращи и самата пластмаса, няма оправия. По 10-15 лв са, само свали твоето и го носи да не стане по някаква малка вероятност да вземеш някое, което да не става, защото понякога има и леки разлики. На мен ми се е налагало да режа разни тръби и неща, но нищо сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Щеше ми се да мина без подмяна ако мога, защото свалянето и подмяната е голяма занимавка..
Почти съм сигурен, че и аз ще трябва да правя някакви стъкмистики с рязане и т.н..

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, w00x said:

Щеше ми се да мина без подмяна ако мога, защото свалянето и подмяната е голяма занимавка..
Почти съм сигурен, че и аз ще трябва да правя някакви стъкмистики с рязане и т.н..

 

Подмяната е между 5 и 10 минути. Къде го намери тва казанче със захранване отдолу обаче не знам. Моноблок ли е това, какво е? 

Link to comment
Share on other sites

Защо отдолу?

Не знам какво е моноблок. Казанчето си е отделно и маркуча е отляво. Не трябва ли да се изпразни цялото казанче, да се свали от тоалетната, да се изкара механизма и да се сложи новия? Или аз нещо бъркам? Видях едно видео на Бриколаж, където свалиха всичко.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Така. Значи това е казанче на моноблок. За това голямото черното уплътнение ти казвам, че най-вероятно е сдало Аз винаги ги лепя И със силикон. Нищо не се сваля, освен механизма. Просто ме учудва как така твоят поплавъчен е с такова захранване. Спираш си водата от крана, изпразваш казанчето, с едно ключе го отвиваш и слагаш новия. В тоя клип ти показват разни комбинирани механизми и прочее. 

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Значи не трябва да свалям казанчето, за да сваля механизма. Добре. Ще го мъча значи. Мерси! :)

Не съм сигурен дали е поплавъчен. Не мога да го отворя лесно, защото бутончето ограничава и при вдигането на капака - казанчето се изпразва.

Link to comment
Share on other sites

Ако е към самата чиния закрепено, как без да го свалиш самото казанче с двата механизма вътре, ще отвиеш голямата гайка отдолу с уплътнението за да извадиш механизма?

Отвърташ двете гайки на двата дълги пластмасови болта отдолу. Спираш водата и отвърташ захранването на казанчето от гъвкавата връзка с вода от водопровода и вадиш казанчето. Отвърташ вече голямата гайка отдолу и вадиш. Тва е.

Link to comment
Share on other sites

Теди, не говори глупости пак!!! Няма нищо общо поплавъчният механизъм с източващия! Ако разбира се Ангел е показал правилния си поплавък. Да си види как му се освобождава бутона отгоре, да вдигне тъпия порцелан и да види кво има в тва казанче. Ебати панаира за една петминутна глупост. Не мога да се сетя колко такива съм сменил. 

Link to comment
Share on other sites

Не съм пускал видеото, но това което виждам е стандартен източващ механизъм. Някъде да съм споменавал поплавък? За какви точно "глупости" става дума - източващия механизъм, който явно иска да извади, се вади СЛЕД като се развърти голямата гайка отдолу, а достъп до нея има като се отдели казанчето. Не само ти си виждал казанчета на живо (или сменял), затова отново ще призова по-полека с думите "гпупости" и "пак".

Панаир... ако човек не се е занимавал с това или други неща, пита, освен ако форумът има полиция, която да не дава да се пише за определени неща повече от 3 поста и за които някой смята, че са прости, защото е сменил 5000 механизма. Аз съм сменил и поправил сигурно 10-15, това не променя ситуацията ако w00x не е запознат точно с тези неща. Ако ще си говорим с "тъпия" порцелан, "панаир", нещо специфично ли ти пречи просто да не пишеш в тази тема (и много други), ако това е толкова ... изнервящо за теб? А?

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега иди назад и виж Ангел какво е показал като ПОПЛАВЪЧЕН механизъм с долно захранване и как никъде не е говорил за източващ. Той и без това не знае кое от двете кво е и затова гледа тъпи клипове на Бриколаж вместо да си отвори казанчето. Няма по-полека - глупостите са си глупости, а аз наричам нещата винаги с истинските им имена. И да - точно така ще си говорим, няма нищо ненормално в това. Който не му харесва - точка 30. 

Link to comment
Share on other sites

По-надолу споменава и намеква и за другия механизъм. Възможно е да е виновен той. Освен това за пълнещия казва, че явно водата му влиза отляво, т.е. отстрани, т.е. явно не е като на първата снимка. Естествено че първо трябва да види откъде тече и какво е повредено.

Дори да не е изпразващия механизъм, говорим за отношение и нормална дискусия. Твоето е чиста словесна и постоянна агресия, в която нормален разговор не вирее. ТОлкова години и толкова хиляди теми, ако все още не си го разбрал, няма и да го разбереш никога. Не ти се сърдя или нещо, просто те съжалявам съвсем искрено, както и много други хора, които са били жертва на твоята безпричинна за нормалния зрител агресия и отношение. То е извън всякаква критика. Съвсем директно ще ти го кажа, както и преди съм намеквал - изгонил си повече потребители от форума, отколкото могат да се запомнят. Не мога да си представя дали това те прави щастлив или има друга причина за това.

Като ще си говорим за точки, ако визираш правилата - точка 1, 2, и 3. АБВ на правилата. Нарушаваш ги ти самия изключително сурово, с години. Ако и това защитиш в своя си стил "като не ви харесва...", се вижда пропастта, която си изкопал.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, как дърпаш 'копче'? Я го снимай твоето казанче, че с полемиката, дето се отвори, ще стане страшно. Много казанчета ползват подобни или същите изпразващи механизми: http://nikiplast.net/categories/izprazvasht-mehanizam.html

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, tedy said:

По-надолу споменава и намеква и за другия механизъм. Възможно е да е виновен той. Освен това за пълнещия казва, че явно водата му влиза отляво, т.е. отстрани, т.е. явно не е като на първата снимка. Естествено че първо трябва да види откъде тече и какво е повредено.

Дори да не е изпразващия механизъм, говорим за отношение и нормална дискусия. Твоето е чиста словесна и постоянна агресия, в която нормален разговор не вирее. ТОлкова години и толкова хиляди теми, ако все още не си го разбрал, няма и да го разбереш никога. Не ти се сърдя или нещо, просто те съжалявам съвсем искрено, както и много други хора, които са били жертва на твоята безпричинна за нормалния зрител агресия и отношение. То е извън всякаква критика. Съвсем директно ще ти го кажа, както и преди съм намеквал - изгонил си повече потребители от форума, отколкото могат да се запомнят. Не мога да си представя дали това те прави щастлив или има друга причина за това.

Като ще си говорим за точки, ако визираш правилата - точка 1, 2, и 3. АБВ на правилата. Нарушаваш ги ти самия изключително сурово, с години. Ако и това защитиш в своя си стил "като не ви харесва...", се вижда пропастта, която си изкопал.


Тука както винаги няма адекватен фейспалм... Поне ще сложа моят авторски... Той ме бил съжалявал... :laughing1:

vlcsnap-2016-05-18-17h51m56s435.jpg

Наистина хората са прави като говорят, че имаш нужда от сериозна психологична помощ. Вече не остана нищо за което да се хвана, че да го отричам. 
 

27 minutes ago, dvdrw said:

Ангеле, как дърпаш 'копче'? Я го снимай твоето казанче, че с полемиката, дето се отвори, ще стане страшно. Много казанчета ползват подобни или същите изпразващи механизми: http://nikiplast.net/categories/izprazvasht-mehanizam.html

 


Дърпа нагоре една щуротия. Имам и аз едно такова - това са стари модели, бяха с капрон даже. В линка, който показваш механизмите са няколко вида - има и комбинирани, има и с отделен поплавъчен механизъм. Ангел показа изцяло автономен поплавъчен механизъм. Колко е правилно показването вече не знам. 

 

В крайна сметка едно е вярно, казах го назад, казваш го и ти. Да отвори тъпото казанче и да види какво по дяволите има вътре. Другото са излишни вече приказки. 
 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, dvdrw said:

Ангеле, как дърпаш 'копче'? Я го снимай твоето казанче, че с полемиката, дето се отвори, ще стане страшно. Много казанчета ползват подобни или същите изпразващи механизми: http://nikiplast.net/categories/izprazvasht-mehanizam.html

 

 

Нямам идея. Не мога да отворя казанчето, за да погледна, защото баща ми го е снаждал с някаква връв, която е вързана от бутона за механизма и трябва да я отвързвам, за да видя какво се случва вътре. :) После как ще я завържа не е ясно.. Затова и исках да получа информация, преди да се захващам с ремонта.
Издърпва се нагоре и водата се освобождава. Като ей това е копчето на казанчето, но пластмасово. Не знам за механизма вътре.

http://nikiplast.net/products/izprazvasht-mehanizam-s-darpane.html

 

Аз попитах, защото не знаех къде да търся проблема. В някакъв форум за Домашен Майстор, хората го мажеха с маргарин и го оправяха за кратък период от време. Също така диагностицираха проблема според това дали течът продължава дори и докато казанчето се пълни или само след като е пълно. Обсъждаха и 2 различни гумени съединения, които могат да създадат проблема.

 

Като го сменям, мога ли да му сложа някакъв друг механизъм или трябва да се придържам към този тип? Бутонът за освобождаване с механизма ли върви или с казанчето?

Link to comment
Share on other sites

Спокойно може да смениш механизма. За 20 години аз съм минал през поне 4 различни на единия моноблок у нас. Едно е сигурно - с два отделни механизма е по-добре. А тия никипласт и т.н. като видиш само пластмасата и ще разбереш защо не трябва да ги купуваш.

Баща ти вероятно е сменил конеца, тъй като старият се е скъсал. Много от тия са си оригинално с капрон. Ако обаче вземеш и нов източващ механизъм работата е повече. И пак всичко зависи от това какъв е моноблока. Май 5-ти път повтарям. 

Link to comment
Share on other sites

Явно се е скъсал, да. Щом и по дизайн си има конец... Сега е с един от онези оранжеви канапи. Които май са това, което ти наричаш капрон. Не знаех, че така се казва.

 

Кое е "моноблокът"? Казанчето или казанчето + тоалетната?

Link to comment
Share on other sites

Цялото нещо се нарича моноблок. Отвори казанчето, другото не те интересува. Виж пръстена дали се върти, бутона дали се вади... Има си начин да се освободи. Питай баща ти бре!

Link to comment
Share on other sites

Стига по отворите и размерите да си паснат с казанчето и да не се "бият" едно в друго вътре, всеки механизъм ще стане без значение детайлите като това дали се дърпа или натиска. Сега ако вземеш изпразващ, най-вероятно ще е такъв с натискане отгоре на копчето. Спрямо разположението на стърчащите неща (копчета и тръба за вход на водата..) можеш да вземеш измежду няколко общи типа от магазина. Като цяло снимай го, и ако сменяш нещо, вземи стария механизъм, аз така правя като ходя в Практикер примерно.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, w00x said:

Добре. Ще го отворя.

Искам сам да се оправя бе! :) Ако има нещо стъкмявано, ще го питам.


Ами айде де! Некои вече зехме да залагаме! Не че не се изхаби време като за 5 казанчета в писане... 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...