Jump to content
BulForum.com

Течащо казанче в тоалетната


Recommended Posts

Ти иди виж поне дали МОЖЕШ да го разглобиш, защото аз вече сериозно мисля Пешо да подготви карикатура "ИТ се бори с тоалетно казанче"

Link to comment
Share on other sites

Днес го вдигнах, за да погледна вътре и въженцето се опъна и изпразни казанчето. Трябва да го развържа, за да махна изцяло капака.

Мога да повдигна малко и да набутам телефона вътре, за да снимам. :D 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Днес го вдигнах, за да погледна вътре и въженцето се опъна и изпразни казанчето. Трябва да го развържа, за да махна изцяло капака.

Мога да повдигна малко и да набутам телефона вътре, за да снимам. :D 


Не се прави така :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тръгнах преди седмица да сменям казанчето и забелязах нещо, което ми беше ясно, но не знаех, че е толкова зле.

Врътката на крана не функционира, защото резбата е изтъркана и не мога да го затворя. Мога да го затворя от другия кран, но искам да оправя този.

 

Положението е такова:

 

WpPSbMaaRljqcCv9ElcV-Y18bq2u9Zcn2LCMqjHB

 

Мога ли да сменя само това бронзовото, на което се слага врътката или трябва да сменям целия кран?

Link to comment
Share on other sites

Сменя се целият кран. Към пет кинта е, ако се не лъжа.

Трябват ти само читави `гарти` и тефлонов конец (не лента). На кутийката на конеца има и таблица по колко навивки се правят на различните цолажи. А употребата му е гаранция, че няма да протече връзката, дори и да си само с палец на левия крак.

Link to comment
Share on other sites

Главният кран е щета. Не се затваря напълно и не мога да спра водата, за да сменя крана в тоалетната!
Него предполагам, че вече няма как да го сменя сам.

Някой може ли да ми препоръча надежден водопроводчик, който може да ми свърши тая работа, без да ми потроши плочките в банята? Сервизният отвор е 24х30см. Надявам се, че ще е достатъчен, за да се подмени крана.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, спри колкото може главния кран, пусни някоя мивка да тече и на кранчето в тоалетната няма да имаш кой знае колко налягане /дебит и ще можеш да го смениш. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alchemy said:

Ангеле, спри колкото може главния кран, пусни някоя мивка да тече и на кранчето в тоалетната няма да имаш кой знае колко налягане /дебит и ще можеш да го смениш. 

 

Абе, Саше, в мазето му е крана за щранга. Спира го, сменя за 5 мин и пуска пак. Даже може да не сменя целия кран, а само патрона - 2 мин. 

Link to comment
Share on other sites

Кой патрон да сменя? На главния кран или на този в тоалетната? Мога ли да сменя патрона на главния кран?

Искам да оправя главния кран, защото ако стане нещо аварийно, не мога да спра водата!! Не може за всяка дреболия (като смяната на механизма на казанчето), да трябва да спирам водата на целия вход!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

Кой патрон да сменя? На главния кран или на този в тоалетната? Мога ли да сменя патрона на главния кран?

Искам да оправя главния кран, защото ако стане нещо аварийно, не мога да спра водата!! Не може за всяка дреболия (като смяната на механизма на казанчето), да трябва да спирам водата на целия вход!


На главния естествено! Можеш - струва няколко лева. 
Бахти - абе тва всичките IT-та ли ръцете са им в задника? Щото определено е масова тенденция! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Човек, страх ме е да напъвам неща, които не разбирам и от които може да стане супер голям проблем. Особено ако трябва да спирам водата на целия вход! Иначе до сега да съм го пробвал тоя кран.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

Човек, страх ме е да напъвам неща, които не разбирам и от които може да стане супер голям проблем. Особено ако трябва да спирам водата на целия вход! Иначе до сега да съм го пробвал тоя кран.


Не знам какво ви е разпределението, но може да спреш водата само на вашия щранг, т.е. на всички по твоя вертикал. И е за нула време, така че не се налага да оставяш предупредителна бележка. Иначе ако сте с един централен кран пишеш 3 реда, че ще спираш примерно за час-два водата (на теб повтарям ти е повече разкарването из входа от самата работа като време) и си действаш. Нямам никакво време и всички инструменти са ми в момента на село, иначе щях да дойда. Тука в писане изхабихме време да ти прекарам целия водопровод наново из апартамента... 

Link to comment
Share on other sites

Мога да спра само на нашите апартаменти водата, да.

Ще намеря някой водопроводчик да дойде да го смени. Сам не мога да се оправя с тоя кран, още повече, че не е ясно какво ще изникне като започна да го "сменям".

Link to comment
Share on other sites

Лол видях, че има игра Plumber Simulator :D

Брат давай смело.. отвори го, изкорми го, почисти го, ако трябва малко смазка и пак го сглоби.

И да тече вода вътре през това време- все тая.

Аз така вече няколко пъти спасявам едно казанче 20 годишно за 20 кинта от Баумакс. Нищо не съм му купувал.

Няма ВиК неща дето да не се оправят. Почни на обяд, ако нещо много се закучи да има време за реакция.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 10/19/2020 at 1:01 PM, chasti said:

Няма ВиК неща дето да не се оправят. 


Общо взето почти всички ВиК неща не се оправят, а се подменят - частичо или изцяло. Не се изразяваш правилно... 

Абе, Ангеле, кво стаа с тва казанче бре! Не моа да спра да го мисла! :laughing1::laughing1::laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...