Jump to content
BulForum.com

Проблем с Facebook


tedy

Recommended Posts

Често има проблеми с Фейсбук, но понякога са по-критични, иначе не бих писал.

Поддържам една бизнес страница (Page), което е различно от личен профил/акаунт.

От вчера има проблем да поствам. Цъкам в полето за писане, за секунда се появяват контролите, емотикони, бутони и т.н., фонът става по-тъмен, разгръща се фокусирано бяло поле за писане както си му е редът. И само секунда след това изчезват всички контроли, фокусираното поле се свива до размер какъвто е бил "на място" в страницата, и изчезва и полето за писане, става едно бяло правоъгълниче и нищо не може да се пише. Цъкам извън него, и страницата си връща нормалния изглед както преди да цъкна за писане на публикация.

Това се случва във всеки браузър на десктопа или на друг компютър.

От телефона като вляза в нормалния за там мобилен изглед както излиза, мога да публикувам, но на телефона се ползва съвсем друг "скин" както е ясно.

 

Само при мен ли е това?

Link to comment
Share on other sites

Аз в моите нямам проблем, но има нововъведения от няколко дни. А тебе като те знам какво е ровичкане, човъркане, блокиране, филтриране - кой те знае какво си засрал пак  :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Често има проблеми с Фейсбук, но понякога са по-критични, иначе не бих писал.

Поддържам една бизнес страница (Page), което е различно от личен профил/акаунт.

От вчера има проблем да поствам. Цъкам в полето за писане, за секунда се появяват контролите, емотикони, бутони и т.н., фонът става по-тъмен, разгръща се фокусирано бяло поле за писане както си му е редът. И само секунда след това изчезват всички контроли, фокусираното поле се свива до размер какъвто е бил "на място" в страницата, и изчезва и полето за писане, става едно бяло правоъгълниче и нищо не може да се пише. Цъкам извън него, и страницата си връща нормалния изглед както преди да цъкна за писане на публикация.

Това се случва във всеки браузър на десктопа или на друг компютър.

От телефона като вляза в нормалния за там мобилен изглед както излиза, мога да публикувам, но на телефона се ползва съвсем друг "скин" както е ясно.

 

Само при мен ли е това?

Явно трябва да си промениш целия похват към компютъра си и мрежата. Забелязвам, че често имаш проблем...ту с кулбокс, ту със Замунда, а сега и с фейсбук. Виж да не би проблема да е в теб.  :)

Link to comment
Share on other sites

Хаха :) ...

чак често...

"ту с кулбокс, ту с замунда" е неправилно казано, защото около Замунда заподозрях кулбокс за малко, а това се води един проблем. Миналата година имах проблем, който гонех с най-различни десетки и стотици експерименти, различни рутери и т.н., и като почна есента, изчезнаха, а това лято го нямаше проблема. Тогава най-вероятно е бил в тях или техни доставчици.

Освен Замунда сега, какви други проблеми съм имал?

А да, с DNS-ите им, което се оказа, че и други хора имат проблеми с тях. Които изчезнаха като с нож след като си сетнах днс-ите на cloudflare, до ден днешен.

 

Това с фейсбук се появи вчера следобед. Тоя път нищо не съм бутал, рутери и т.н. Е, пак има малка вероятност, но предвид колко често FB пипат и променят и развалят неща, просто попитах дали и друг има този проблем, защото се появява И на друг компютър, и в моята, и на друго място в града на друг доставчик. Да не би пък да е нещо от конкретно моя акаунт, затова ако някой има бизнес страница евентуално да сподели дали е така и при него..

А да, ако опитам да пиша на собствената си стена, там всичко е наред, мога да пиша, контролите си остават активни, останалата страница е по-тъмна и т.н. Освен нещо да са осрали с бизнес страниците, отново.

Link to comment
Share on other sites

Тц, току що си погледнах страницата с карикатурите - никви грижи. Тествах с Хром и Опера под Линукс. Не съм поствал нищо, полето си излиза нормално. Пробвай в инкогнито, да не би някой плъгин, който ползваш по браузърите да пречи?

Link to comment
Share on other sites

Хаха, Рапторе, сега ти видях поста, не знам що одеве ми е убягнал.

Ами сравнително рядко имам проблеми с тези "блокирания", които правя, 2-3 пъти за толкова десетилетия да съм имал някакви проблеми, които си признавам, че са от мои недоглеждания вследствие блокирания.

 

Иначе проблемът изчезна като се логаутнах, изтрих кукитата на фейсбук, рестарт на браузъра и се логнах отново и вече е Ок :) . От толкова време си стоя логнат, но явно понякога насират те нещо, не аз, че трябва подобна операция.

Иначе ползвам единствено един адон (uBlock Origin), който е деактивиран за фейса (щото там тряя да мога да виждам рекламите), но опитах и като го деактивирах изцяло, нямаше промяна.

Та дано ако някой като мен има някви проблеми, да се сеща, че може да трябва прелогване с изтриване на кукита. Аз два дена вече поствам през телефона докато се сетя и това да опитам :) .

 

Обаче не знам откога, но в FF вече човек не може избирателно да си изтрива кукита към даден домейн, а може само всички накуп. Бахти кофтито.

Link to comment
Share on other sites

Малко става офтопик, но все пак - вероятно гледаш някоя стара версия на FF. В последната (поне в предните 1-2 версии не ми се е налагало да го правя и не знам там така ли беше) версия оттам можеш да изтриваш единствено за целия домейн кукитата, а не поотделно някое куки.

Link to comment
Share on other sites

Опс, не се бях замислил, когато трия кукита трия всички, без оглед на домейн, а никога пък отделни кукита за домейн...

Верно че вече не може.

 

There is a change in Firefox 60. I found this article about it: https://www.ghacks.net/2018/02/26/mozilla-removes-individual-cookie-management-in-firefox-60/

If you need this functionality right now, you can try one of these extensions:

По-интересното че с един тестов сайт за кукита дава че ми ги лепнал във FF, а той не ми ги показва...

http://www.html-kit.com/tools/cookietester/

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

С последния ъпдейт на Messenger (за Андроид) от оня ден някъде, ми изчезнаха опциите за мениджване изобщо и нотификации за съобщения от фейсбук страници (Pages).

Доста търсих в гугъл, не открих нищо за подобна промяна, само при мен ли има нещо? Разбрах едва като случайно в браузъра видях нотификация, че има съобщения в страницата, което е престояло почти цял ден неотговорено!

Махнали са и тия Stories (които за мен бяха откровена тъпотия), но за това гледам че и други се "оплакват".

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, vinyl_master said:

За фейсбук страници си има отделно приложение.

Знам. Не съм го пробвал аз лично, но приятел го тества и казва, че може почти същото като нормалния фейсбук, евентуално само малко по-удобно. А отзивите са че е много бъгаво. Аз през телефона изключително рядко управлявам нещо по страници извън някакви дреболии, че да слагам 80-тина МБ приложение, вече много ми станаха приложенията на тела.

Иначе проблемът се оправи след рестарт на телефона. За пръв път ъпдейт действа така на Messenger, че да загуби Pages. Но всичко се появи след рестарта.

 

Смешното е, че като отида да гледам съобщения (в самия Messenger), пратени към страница, продължава да ме информира, че скоро всичко около съобщенията към Страници щяло да се премести само в Месинджър и има бутон Install ! В самия Месинджър това. Бъгава история. Тъй че предполагам ще махнат функционалността за съобщения и от този техен pages manager апп.

Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2019 at 12:36 PM, w00x said:

Най-вероятно ще махат Месинджър приложението като цяло.

То това кога ще стане хич не е ясно. От поне 4-5 месеца са оповестили, че уж ще интегрират трите си IM платформи (Месинджър, инстаграм и уатсап), но това бяха само намерения, даже още май нямат ясна представа как да постъпят точно.

На мен лично ми писна от разводняването на месинджъри от едни и същи компании. Гугъл имаха десетки през последните години, ся Хангаутс ще спират до 2020, това Allo така и не разбрах какво е, за кого е и т.н., Duo поне да задържат по-дълго, защото поне последните месеци ползваме само него за аудио разговори и по-надеждно и качествено (като разговори) от него няма!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tedy said:

То това кога ще стане хич не е ясно. От поне 4-5 месеца са оповестили, че уж ще интегрират трите си IM платформи (Месинджър, инстаграм и уатсап), но това бяха само намерения, даже още май нямат ясна представа как да постъпят точно.

На мен лично ми писна от разводняването на месинджъри от едни и същи компании. Гугъл имаха десетки през последните години, ся Хангаутс ще спират до 2020, това Allo така и не разбрах какво е, за кого е и т.н., Duo поне да задържат по-дълго, защото поне последните месеци ползваме само него за аудио разговори и по-надеждно и качествено (като разговори) от него няма!

Уж от догодина ще става това обединение на трите платформи :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Какво става с фейсбук днес? От бая време не работи, дава некви сървър ерори или подобни, точно такова прекъсване скоро не съм виждал. Появи се за няколко минути одеве само.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...