Jump to content
BulForum.com

Остриета, ножове и др. режещи инструменти и уреди


host

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Ходи се уважи сам бе. Ще пазарувам откъдето си искам.

 

Тогава няма да ревеш като си купуваш боклуци, мисир.... 

Link to comment
Share on other sites

Аааа, не - Галин отдавна е казал кой мисир е нъмбър уан...присмял се хърбел на щърбел... :woot

 

А що се отнася до китайските камъни...имам такъв, двустранен и плътността му е...като на камък. ;)

Link to comment
Share on other sites

Видене, освен мисир, си и бльон. Ако не се земе да се пробва, отде ще се знае кво е? За 1лв - толкоз. Поне се знае, че е боклук.

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам кой е бльона с купен боклук тука, но не съм аз. Трябва да си голям мисир да си повярваш, че за няма лев някой ще ти даде нещо стойностно, различно от домат, примерно.  

Link to comment
Share on other sites

Ше се учудиш, ама има и много евтини читави брусове. За 3лв съм си вземал такъв, който не отстъпва на японски маслен камък, струващ 600$.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам чудесен камък за 4.50. Но съм далеч от вашия фанатизъм на тема ножове. Освен това установих, че точилцата от 5 кинта, които псувах като фалш, работят. Няколко правилни движения са достатъчни за ножа да нареже мезето... 

Link to comment
Share on other sites

Много добре знам смисъла, а ти ако искаш да научиш нещо по въпроса, слушай Галицин и Наско. За ножове предимно Галицин, че той е по-голям майстор. :grin: . 

Link to comment
Share on other sites

Много добре знам смисъла, а ти ако искаш да научиш нещо по въпроса, слушай Галицин и Наско. За ножове предимно Галицин, че той е по-голям майстор. :grin: . 

 

Бъркаш. Танас кове, а аз само стържа на лентовия шлайф готови изковани или изрязани на лазер планки. Тва беше за майсторията. Колкото до точенето... Ръка си трябва там, а това се оттренирва. Инак за правенето на ръкохватки, гардове и болстъри, въпрос на вкус и талант си е. И всъщност май никак не е по силите на всеки. Виждал съм страхотни остриета тотално осрани с бездарно изработени дръжки.

Как се остри нож за хляб?

С подходящата профилна пиличка или пък с някое Дремел-че.

Link to comment
Share on other sites

Питаш дали е Ок ли? Безсмислен въпрос....

Ако мислиш просто да седи в жабката, перфектно ножле е!

Link to comment
Share on other sites

Пиши поне кво си хареса от Мора, че аз съм си харесал около 3 модела и се чудя :D

Link to comment
Share on other sites

Един такъв строших успешно с много напън...перфектно и много удобно ножле,дръжката е удобна(не я гледай на картинката че изглежда смотана).За тия пари по-Убав нема.Аз ще си поръчам нов B)

Link to comment
Share on other sites

Ръкохватка от найлон или гаден текстоли..., така де... микарта....?  Аре, молим.....

Link to comment
Share on other sites

Ръкохватка от найлон или гаден текстоли..., така де... микарта....?  Аре, молим.....

За парите си ножчето е идеално.Ако можеш си правиш дръжка от каквото те кефи...Дръжката е учудващо удобна без да има претенции за нещо изключително.ЕФтин и качествен нож,и да го загубиш или строшиш не те е яд ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...