Jump to content
BulForum.com

Саниране на сгради


Recommended Posts

ДжиЕсЕм дайлърите са малко нож с две остриета... Казвам го понеже редовно монтирам подобни на разни ХССП системи. И единствените с които не съм брал ядове от към надежност и комфорт са тези на Сименс, ама там цените започват от хилка и половина.... А тия, евтинките, на Валкор са чикия и половина.

 

Не те знам за какви сименси приказваш, ама такива от 100 години няма! Валкор не ги знам какви са, ама аз също мога да ви направя дайлъри. За хилка и половина, освен 5 години карък фрии може и включен абонамент по една кака да ви сваля нервите когато си мислите, че дайлъра е причината за тях :)

Освен това имам модули, дето прокарват двупосочен разговор, при това без жици :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

....И аз не го разбрах това, ще имитираш набиране от определен номер ли?  :confused

 

При това без особени проблеми....Има voip доставчици,които позволяват да се вижда произволен номер при позвъняване,стига ми да знам номера на някой от входа и влизам :grin:

Link to comment
Share on other sites

Хм... пример за такъв VoIP? Съмнява ме да сработи, защото така ще може да се набутват реалните номера. Звъниш на един импулсен и оператора трупа на реалния, което е прекалено "хубаво" за да е истина.

Link to comment
Share on other sites

 

Хм... пример за такъв VoIP? Съмнява ме да сработи, защото така ще може да се набутват реалните номера....
Не.Става въпрос само да изпише номера който искаш,не звъниш реално от него и няма как да трупаш сметка на някой друг.На един приятел му звъннах с неговия си номер и петнайсет минути гледа тъпо :lol: Не ми се обяснява с подробности как става,форумчето го гледат всякакви хора и е предпоставка за сериозни злоупотреби.
Link to comment
Share on other sites

Не.Става въпрос само да изпише номера който искаш,не звъниш реално от него и няма как да трупаш сметка на някой друг.На един приятел му звъннах с неговия си номер и петнайсет минути гледа тъпо :lol: Не ми се обяснява с подробности как става,форумчето го гледат всякакви хора и е предпоставка за сериозни злоупотреби.

Хм... аз си го представям, че го спууфва, но ми е интересно как го регистрира в системата на оператора. Защото, ако е само визуално, устройството за отваряне на врати, не би трябвало да му се върже :D

Link to comment
Share on other sites

Устройството за отваряне на врати чете същото което и гсм-а като презентиран номер на входящото повикване


Да ви казвам ли, че има такива сот-ове дето работят на този принцип, за да обсъдим тяхната надеждност?

Link to comment
Share on other sites

@exabyte, после да не си посмял да мрънкаш как в темите имало офтопици. Ей го на, ти си основен участник в офтопика за контрол на достъпа в темата за саниране ;) Цяла страница офтопик. Направете си тема за Как да си отворим врата на входа и си пишете там.

 

По темата, от кметството в Тракия ми звъннаха, да ме информират, че на сайта на МРР и на самото кметство са публикували всички документи и неща нужни за събранията, кандидатстването и т.н. 1-2 дена щели да останат така, да се подложат на обсъждане от хората и да направят поправки спрямо предложенията и се почвало. Който има желание да ги взима и да ги чете.

Link to comment
Share on other sites

Не те знам за какви сименси приказваш, ама такива от 100 години няма! Валкор не ги знам какви са, ама аз също мога да ви направя дайлъри. За хилка и половина, освен 5 години карък фрии може и включен абонамент по една кака да ви сваля нервите когато си мислите, че дайлъра е причината за тях :)

Освен това имам модули, дето прокарват двупосочен разговор, при това без жици :)

На тях не пише Сименс естествено... Трябва да се разровя из бумагите за да видя точните брандове. Когато обаче ги потърсиш по съвместимост за опредени инструменти ти се отваря Сименс с точните модели при това :)) И естествено функцията отключ-заключ е едва.. може би половин процент от възможностите им. Това с което ме грабнаха е  липсата на всякакъв спам и фалшиви задействия (съответно вдигането на пожар на маса народ в т.ч и мен) , входа по 485 (от 60 до май беше... 1500 адреса), допълнителните напълно програмируеми входове и почти безкрайните възможности за конфигуриране (до степен едва ли не, сабале кат станеш и то не само да ти свари кафе, ами и да попита, аджеба, с колко захар го пиеш....)

 

 

П.п. Ти си един щастлив човек за това, че не знаеш Валкор какви са....

Link to comment
Share on other sites

@exabyte, после да не си посмял да мрънкаш как в темите имало офтопици. Ей го на, ти си основен участник в офтопика за контрол на достъпа в темата за саниране ;) Цяла страница офтопик. Направете си тема за Как да си отворим врата на входа и си пишете там.

 

По темата, от кметството в Тракия ми звъннаха, да ме информират, че на сайта на МРР и на самото кметство са публикували всички документи и неща нужни за събранията, кандидатстването и т.н. 1-2 дена щели да останат така, да се подложат на обсъждане от хората и да направят поправки спрямо предложенията и се почвало. Който има желание да ги взима и да ги чете.

Ако под основен визираш 3те ми поста - ОК така е ;) Щото то от мрънкането имаше ефект, та... файда.Спирам да си търкам клавиатурата.

 

По темата: аз документи на сайта на кметство Тракия не намерих. Ако някой успее, нека да даде линк.

Link to comment
Share on other sites

Как точно ги "търсиш" тези неща?!?!?!? Защото аз като отворя сайта на кметството и на главната страница е изтипосана картинката с името на програмата от МРР. И от там препраща към място с документите. То е очеизбождащо сложено.

Link to comment
Share on other sites

В същия сайт, но аз не кликам по картинки. Интересно решение да не ги поместят в раздела "Етажна Собственост". Вместо това, там има всякаква друга информация, дори и презентация, но не и документите. Трябва пак да цъкнеш на картинката/банер за да отвори нова страница с мигащ надпис, който отваря нова страница с въпросните документи.

Link to comment
Share on other sites

Сега нараства друг въпрос по темата, а именно:

Големият въпрос за санирането! Ще ми вземат ли жилището, ако сдружението на блока фалира?

МАЛКО ЗЛОВЕЩО ЗВУЧИ, не мислите ли? По мое мнение, е те тогава ще настъпят лъва по опашката.

Link to comment
Share on other sites

Няма как да фалира сдружението, по закон не може. По проекта трябва 5 г да съществува сдружението след това може да се закрие.

 

Turn off this option! SM-N9005 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Да се надяваме, че това е така, макар, че се съмнявам някой да предяви претенции в/у даден имот при положение че имаш натурален акт. 

Link to comment
Share on other sites

Сдружението, според мен се прави, защото в началото ще се работи със сгради с много входове. И трябва да има единно представителство на цялата сграда, а не блок с 10 входа и 10 домоуправителя да се работи с всеки поотделно.

 

 

(3) Всеки член е длъжен да прави имуществени вноски, когато това е предвидено в устава.
(4) За задълженията на сдружението членът отговаря до размера на предвидените в устава имуществени вноски. Членът не отговаря лично за задълженията на сдружението.

Това е от закона за ЮЛ с нестопанска цел - за сдружения. Остава да стане ясно дали по тая програма искат в сдружението на блока трябва да се прави имуществена вноска, но според мен това е абсурд. Няма кой луд да си включи жилището в нещо, което друг ще му управлява(съвета).

Link to comment
Share on other sites

Според мен ключов момент в това сдружение на собствениците е как се участва в него при създаването му. Ако не участваш с имущество - тогава няма проблем, Обаче ако искат да влезна с апартамента, може ми цункат косматия гъз до утре сутринта. Изолация съм сменил, дограма съм сменил, тръбите на едини щранг съм сменил - не мъ е*е за комшиите, и без това само ме ядосват покрай събирането на таксите и другите неща по блока. Това да правим онова да правим - на края аааа, ми то и пари ще искаш - ми не. Само ми губят времето.

 

Edit:

Опаааааа. ОТ закона за ЮЛ с нестопанска цел - Сдружения

 

3) Всеки член е длъжен да прави имуществени вноски, когато това е предвидено в устава.

(4) За задълженията на сдружението членът отговаря до размера на предвидените в устава имуществени вноски. Членът не отговаря лично за задълженията на сдружението.

В нашия блок това няма да стане - 8-те най-големи апартамента 7 са санирани и от това лято със сменени щрангове. Като им кажа, че ще участват с жилищата и съм убеден, че ще се откажат.

Link to comment
Share on other sites

Казвам, че ако трябва да се правят такива ще се откажа/т. Може общината да го изисква като условие за да одобри блок-а. Както сега в сдружението може да участват 67% идеални части, общината по програма иска 100% участие в дружеството за да го одобри. Горе в алинеята пише - имуществени вноски, ако е предвидено. А ако общината иска да ги има? По закон може и да не е задължително, но за одобрение ако го искат какво правим тогава?

Link to comment
Share on other sites

НЯМА такова нещо, мой приятел даже вече приключиха тази фаза. Прави се сдружение, като в Общината искат протоколи от ОС, удостоверяващи въпросните 67% + и го регистрират. Единственото "материално", което са направили е, че са гласували заплата на Управителя на въпросното дружество, защото там вече си е работа. Ще му дават вкупом някакви 200 лева. 

Link to comment
Share on other sites

Нали затова писах, че точно това е ключов момент уе айдлър. Чете ли въобще какво съм писал от началото на деня? А нула нямаше да са, щото доста шарани щяха да захапят и с тези условия. Само по-разсъдливите щяха да се откажат в този случай

Link to comment
Share on other sites

Може да си абсолютно сигурен, че НИКОЙ трезвен и нормален не би си заложил жилището срещу саниране. Туй ако разбира се вникваш какво казвам. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...