Jump to content
BulForum.com

Страховете


Recommended Posts

Според мен страховете не могат да се преодолеят. Могат да се прикрият, да се набутат дълбоко навътре в теб, но не и да се преодолеят. Страхът живее в нас. Така че единственото, което може да направи човек, е да го погледне в очите и да живее с него.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Както споменах по-горе, преодоляват се страховете. Казвам го от личен опит. След като преживееш достатъчно, ще забележиш, че предишните ти страхове изглеждат смешни :)

Link to comment
Share on other sites

Men pyk nai me e strah ot tova kakvo moga da prechi na nqkoi drug ... dumite naranqvat dosta i nikoga ne znaesh dali choveka otsreshta ne e s labilna psijika i dali nqma da te nakara da jiveesh cql jivot s bolkata i da se samoobvinqvash za izvyrshenite ot nego gluposti v moment na slabost :)

 

S 2 dumi - nqma li da se zakoli pi4kata ti ako q zarejesh zashtoto taka i taka i e bilo krivo i se e izpokarala s vsichki okolo neq i ti si i bil podkrepata :(

Link to comment
Share on other sites

Според мен страховете не могат да се преодолеят. Могат да се прикрият, да се набутат дълбоко навътре в теб, но не и да се преодолеят. Страхът живее в нас. Така че единственото, което може да направи човек, е да го погледне в очите и да живее с него.

 

T.е. да го преодолеем в известен смисъл...

Link to comment
Share on other sites

Най-страшен е самия страх..всички гадинки и ей такива неща от които ни е страх са контролируеми според мен поне...както и страха от смъртта. И да те е страх и да не те е страх така или иначе тя ще настъпи се някога..така че защо трябва да мислиш за това още от сега...

 

Страховете са понякога странни...човек го е страх от различни неща...понякога от другите хора понякога от самите себе си. Но в крайна сметка нали някой беше казал че няма по-човешко от това да те е страх..страха си е чисто човешко усещане което преследва всеки..тия филми за хора които не ги е страх от нищо са си само филми и такива хора практически няма.

 

Аз лично се страхувам от самотата или по-точно я мразя...в смисъл обикновено винаги има много хора около мен, обаче сега е лято и е много топло така че се налага да прекарвам почти целия ден в къщи..а пък и повечето ми приятели са на морета на почивки или просто не съм ги виждал отдавна...от жегата ме обзема една такава меланхолия...и направо...ужас..затова много мразя някъде обедните часове когато съм сам пред ПЦто и ми е ужасно скучно ..

добре че е поне тоя интернет че да ми убива времето :)

Link to comment
Share on other sites

Men,puk me e strah vseki den ot hilqdi malki ne6ta(vsi4kite izbroeni i nqma smisul da se povtarqm),no tova ot koeto me e strah nai mnogo e da jiveq ve4no.Mnogo hora sravnqvat smurtta sus sunq,za6toto smurtta e kraqt na stradanieto,a sunqt e na4aloto na 6tastieto.Spored men oba4e to4no tam e razlikata.I kakuv e smusulut da se strahuva6 ot smurtta,sled kato 4rez neq ti se vru6ta6 tam otkudeto si do6ul-ni6toto.

I moje bi samo zaradi tova si struva da se jivee-zaradi tezi hubavi suni6ta.Ponqkoga oba4e ima i ko6mari.I togava se sabujdame,vru6tame se kum jivota i se 4udim dali vuob6te sme sanuvali ili prosto sme vidqli jivota dokato spim...

P.S. Kolkoto do samiq strah-tova si e suvsem normalno 4ove6ko 4uvstvo.Problemat ni e,4e vse po-4esto se strahuvame ot drugite,a ne ot samite nas... i taka sme prevurnali jivota v takuv- ne edin me4tan sun,kakuvto trqbva da bude,a edin ko6mar,koito ima spasenie,no vsi4ki se strahuvat ot nego...

Kolkoto do bubole4kite-vsi4ki se strahuvat ot tqh

;)

Link to comment
Share on other sites

Смело и безотговорно заявявам,че не ме е страх от нищо.Имам много здраво семейство и приятели на които мога да разчитам.И понеже знам,че очакването на смъртта е по-старшно от самата смърт изобщо не мисля за нея.Мисля,че каквото и да се случи на един човек,ако е достатъчно лабилен ще го преживее.Може би звучи малко цинично, но наистина така мисля.

Link to comment
Share on other sites

Cini4no ili ne,to si e taka.No kogato vijdam vsi4kite gadorii,koito "STAVAT",naistina se 4udq (kolkoto i glupavo da e tova) kakuv e smisalat.I za6to ve4no kazvame za gadostite,4e "STAVAT"- te ne stavat-nie gi pravim.Pri tova nikoga na samite nas,a na nqkoi drug (bilo to 4ovek,jivotno ili planetata kato cqlo).E 6tom mojem da dokarame ne6to do jelanieto nikoga da ne se e rajdalo, po-dobre nie samite da ne sme se rajdali.

Link to comment
Share on other sites

Ауууууууу, аз се страхувах от тъмното, но една нощ като бях в казармата, бях на пост на изключииително тъмно място в една гора и тогава свалих предпазителя на калашника и зачаках нещо да дойде, за да го разкъсам на малки парчета, като изпразня един пълнител в него. Но нищо така и не дойде :(

Оттогава не се страхувам от тъмното

Link to comment
Share on other sites

мен пък ме е страх от затворени пространства,никога не се качвам на асансиор

Eто това е страх, който трябва да се преодолее - много хубави неща могат да се случат в асансьор ;)

Link to comment
Share on other sites

страх ме е от самотата

страх ме е от змии

страх ме е да не загубя това което е било най-важно за мен

страх ме е да не оплескам нещата с някой човек който значи много за мен

страх ме е да не се случи нещо лощо на близките ми , на хората който значат ужасно много за мен

Link to comment
Share on other sites

Някъде прочетох,че българинът се страхувал само от две неща- да не изстине и да не се мине :woot :lol: :woot

Иначе сериозно по темата-KILLERINCHO добре го е обяснил-"Fear is a mind killer" ;) :punk

Link to comment
Share on other sites

Страх ме от много неща-да не ме блъсне кола,да не се натровя с пиячка,да не ме прасне ток в банята...да не объркам съставките на поредната бомба...да не ме гепят ченгетата...мноо страхове...ама най-големият ми страх е от смърт по болест.Тва е супер гнусно :sick

 

Внимавай със съставките !! Нали знаеш, сапьорът греши само два пъти през живота си!

 

А по темата - мене ме е страх най-много да не се случи нещо със семейството ми.

Също и да не ме гепят данъчните :D

Link to comment
Share on other sites

винаги ме е било стпах за хората които оби4ам

страх ме е и от предателството това ми е като параноя

Link to comment
Share on other sites

Някога ме беше страх от височини. :wir Когато гледам от високо ми се побъркваше всичко от вътре :tongue :tongue :tongue

 

Преодолях страха си като всеки ден се катерих по Дяволските скали до Бойково!!!Отне ми много време докато свикна с височината!!! :P Вече мога да стоя на ръба на скала независимо колко е високо!!!

 

За приятелите не съм намерила начин против страха от предателството :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Най ме е страх да се издъня, когато съм обещал нещо на някой и той разчита страшно много на мен.

Link to comment
Share on other sites

Страх ме е да не разочаровам някой на когото държа. Страх ме е от нелечима болест. Страх ме е да не загубя приятел. Страх ме е от насекоми, които пълзят наляво-надясно и хапят (по-принцип се правя, че ме дразнят, но в пиковия момент на 'раздразнението' започвам да подскачам наляво-надясно).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мен също ме е страх от насекоми, гризачи, смъртта, но май най-много се страхувам от живота.Никога не знам с какво ми предстои да се сблъскам, страх ме е дали ще имам сили да го преодолея и да продължа напред.Страх ме, защото съм много притеснителна и нерешителна личност, а това ми пречи да се реализирам.Страх ме е, че постепенно се свивам в себе си и че един ден аз ще изчезна и ще остане само обвивката ми. :(

Link to comment
Share on other sites

Хмм... От всякакви гадини (чети насекоми). Заради тях съм прекарал не една нощ пред телевизора за да гледам документарни филми за първата световна. Как ми се покатериха в леглото тея гадини мръсни! Друго... Липса на интернет. Страх от това че поредната ми животинка ще умре. А, да също и че може някой да ми изпие акъла и да не съм метъл вече :punk :ph34r: . Страх ме е от цигани... ще разберат че искам да ги избия и тогава :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

страх ме е от самотата

страх ме е от змии

страх ме е да не загубя това което е било най-важно за мен

страх ме е да не оплескам нещата с някой човек който значи много за мен

страх ме е да не се случи нещо лощо на близките ми , на хората който значат ужасно много за мен

 

При мен е горе-долу същото с изключение на змиите ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...